Start STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW SZKOŁY
Stowarzyszenie Absolwentów Szkoły
Grudzień w stowarzyszeniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
środa, 20 grudnia 2017 11:19

Informujemy, że grudzień bieżącego roku obfitował w liczne wydarzenia  w Stowarzyszeniu Absolwentów i Sympatyków Liceum im M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wspólnie  z Dyrekcją Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im Mikołaja Kopernika zorganizowaliśmy sesję „O historii szkoły i jej roli w lokalnym społeczeństwie”, która przy udziale licznych gości, członków Stowarzyszenia oraz uczniów odbyła się 8 grudnia br. o godzinie 1040 w sali nr 4 Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im M. Kopernika. Po przywitaniu dostojnych gości przez Pana Dyrektora Piotra Janusiewicza sesję poprowadził bardzo sprawnie kolega Zbigniew Kochan, za co składamy Mu serdeczne podziękowania. Sesję rozpoczęła Pani Sędzia Elżbieta Półtorak referatem o historii sądu w Kalwarii Zebrzydowskiej, przytaczając wiele nieznanych słuchaczom faktów dotyczących wcześniejszej historii budynku. Następnie wczesne lata Liceum, ubogacone licznymi wspomnieniami o nauczających pedagogach, przybliżyła słuchaczom koleżanka Zofia Kurowska, obecnie lekarz medycyny. W zastępstwie obecnego na sesji Pana Dyrektora Tadeusza Bębenka, Jego wspomnienia z 30-letniego okresu dyrektorowania Liceum odczytała Anna Kolasa. Po przerwie na kawę, Pan Dyrektor Piotr Janusiewicz nakreślił dalszy rozwój Liceum, ilustrowany licznymi zdjęciami z ważnych dla szkoły wydarzeń np. budowy i otwarcia hali sportowej. Niezmiernie ciekawa była też różnorodna statystyka dotycząca absolwentów LO przedstawiona przez panią profesor Krystynę Kuchareczko, inicjatorkę sesji. Fakty, obrazujące pochodzenie społeczne uczniów, czy też ich późniejsze zawodowe losy mogłyby stanowić kanwę dalszych poszukiwań. Okazało się przy tej okazji, że LO ma swoich absolwentów prawie na wszystkich kontynentach, co więcej podtrzymują oni chętnie kontakty z dawną wychowawczynią. Sesję zakończyły: dyskusja, wspomnienia jednego z byłych pedagogów LO Prof. Dr hab. Antoniego Felusia  oraz podziękowania Dyrekcji LO, referentom a szczególnie pani mgr Joannie Kasprzyk za wkład w zorganizowanie sesji, złożone przez prezesa Stowarzyszenia dr Annę Kolasę.

Zdjęcia z sesji można zobaczyć w Galerii zdjęć.

 

Następnym wydarzeniem była siódma z kolejnych comiesięcznych „herbatek z absolwentem”. Tym razem był to „Świąteczny wieczór kolęd z Marcinem Wolakiem”, który odbył się w sali nr 10 Liceum 15.12 br. o godzinie 17-tej. W gronie absolwentów i sympatyków wysłuchaliśmy wspaniałych polskich i obcojęzycznych kolęd w wykonaniu Dr Marcina Wolaka, który następnie nauczył nas nowej staropolskiej kolędy i akompaniował wspólnemu śpiewaniu licznych kolęd. Były też życzenia, składane przy opłatku, był barszcz z uszkami, kawa, herbata i świąteczne ciasta a przede wszystkim wspaniały, ciepły nastrój.

W tym nastroju

Wszystkim Absolwentom i Sympatykom a także Dyrekcji, Pedagogom i Uczniom LO

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika

w Kalwarii  Zebrzydowskiej

składa prawdziwie serdeczne życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia

i wszelkiego dobra w nadchodzącym Nowym Roku.

Poprawiony: środa, 03 stycznia 2018 09:45
 
Renowacja nagrobka Stanisława Raciborskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
poniedziałek, 13 listopada 2017 08:00

Z inicjatywy kolegi Zbigniewa Kochana Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęło się renowacji mocno zniszczonego nagrobka pana profesora Stanisława Raciborskiego i Jego małżonki. Profesor Raciborski był znanym nauczycielem chemii w naszym Liceum. Członkowie Stowarzyszenia złożyli się na pokrycie kosztów przedsięwzięcia, a dzięki ogromnemu wkładowi organizacyjnemu kolegi Kochana renowacji dokonano na cmentarzu parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej jeszcze przed tegorocznym Świętem Zmarłych. Rezultat przedstawia załączone zdjęcie autorstwa pani Krystyny Kuchareczko.

Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 08:26
 
Herbatka z absolwentem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
środa, 08 listopada 2017 08:54

STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW I SYMPATYKÓW

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

ZAPRASZA NA CYKLICZNĄ

HERBATKĘ Z ABSOLWENTEM

 

TEMAT SZÓSTEGO SPOTKANIA

WIECZÓR WSPOMNIEŃ O  PROFESORACH I ABSOLWENTACH LO, KTÓRZY ODESZLI…


MIEJSCE SPOTKANIA: BUDYNEK LICEUM  (SALA NR 4) KALWARIA ZEBRZYDOWSKA UL. MICKIEWICZA 9

TERMIN: 17.11.2017r.  (PIĄTEK) GODZ. 17.00

 
Herbatka z absolwentem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 23 października 2017 18:10

STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW I SYMPATYKÓW  LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

ZAPRASZA

NA CYKLICZNĄ HERBATKĘ Z ABSOLWENTEM


TEMAT PIĄTEGO SPOTKANIA

"Komputer – czy to wszystko?

-  SPOTKANIE POPROWADZI   prof. dr hab. Jan Błachut

 

MIEJSCE SPOTKANIA:  BUDYNEK LICEUM  (SALA NR 4), KALWARIA ZEBRZYDOWSKA,
UL. MICKIEWICZA 9

TERMIN: 26.10.2017r.  (CZWARTEK), GODZ. 18.00

Poprawiony: poniedziałek, 23 października 2017 18:15
 
Herbatka z absolwentem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 14 września 2017 19:28

STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW I SYMPATYKÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

ZAPRASZA  NA CYKLICZNĄ HERBATKĘ Z ABSOLWENTEM.

TEMAT CZWARTEGO SPOTKANIA

"Paryż okiem polskiego architekta

-  SPOTKANIE POPROWADZI   mgr inż. Lucyna Wilk-Ferauge

 

MIEJSCE SPOTKANIA: BUDYNEK LICEUM  (SALA NR 4) , KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, UL. MICKIEWICZA 9

TERMIN:  22.09.2017r.  (PIĄTEK), GODZ. 18.00

 

.

Poprawiony: czwartek, 14 września 2017 19:32
 
Wpis do Rejestru Stowarzyzeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 28 maja 2017 20:17

Kalwaria Zebrzydowska, 25.05.2017

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej uprzejmie informuje wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia, że decyzją Sadu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego zostaliśmy wpisani do Rejestru Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji Oraz Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej pod numerem KRS: 0000673289. Nadano nam również  REGON: 36705040400000 i NIP: 5512629873

Stowarzyszenie otworzyło również konto bankowe w Banku Spółdzielczym w Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Jagiellońska 2, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska. Nr konta Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej: 33 8119 0001 0012 9088 2000 0010, co umożliwia wpłacanie składek członkowskich w wysokości 2,00 zł miesięcznie o co bardzo prosimy.

Jednocześnie informujemy, że powyższe dane zostały zgłoszone w postaci NIP-8 do Urzędu Skarbowego w Wadowicach, ul. Legionów 22.

Dr Anna Kolasa

Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum                                                                                          Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 5 z 7
Copyright © 2020 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.