Start Warto się pochwalić
Warto się pochwalić
Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 04 października 2015 20:25

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

 

 

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych WIARYGODNĄ SZKOŁĄ!

Kapituła Ogólnopolskiego Programu Wiarygodna Szkoła postanowiła wyróżnić Certyfikatem Wiarygodna Szkoła za rok 2013/2014 I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Program Wiarygodna Szkoła powstał w odpowiedzi na potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom.
Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia pozytywnych kryteriów  i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy taki właśnie certyfikat!

 

 

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

Daniel Maślanka z kl. II d i Andrzej Grabiec z kl. II b jako  laureaci finału diecezjalnego, w którym zajęli drugie i trzecie miejsce, wzięli udział w finale ogólnopolskim w Niepokalanowie.

Andrzej Grabiec zajął I miejsce w Polsce, a Daniel Maślanka zajął 8 miejsce.

Opiekunowie: ks. Tomasz Koszarek, s. Dorota Dąbek,

 

 

Finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Losy Polaków na Syberii.

Dwie uczennice z naszej szkoły zostały finalistkami Ogólnopolskiego Konkursu Losy Polaków na Syberii  w kategorii praca multimedialna, są to Ewelina Mirocha- IIIc i Karolina Knapczyk- IIIb.

Opiekun mgr Marek Malata

Laureatka etapu diecezjalnego (wojewódzkiego) Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej

 

Katarzyna Brożek z klasy II B została laureatką

etapu diecezjalnego Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy Katolickiej. Uplasowała się w dziesiątce najlepszych.

opiekun s. mgr Dorota Dąbek

 

Mistrzostwo powiatu, mistrzostwo rejonu i trzecie miejsce w województwie w piłce ręcznej dziewcząt

Drużyna zawodniczek piłki ręczne dziewcząt odniosła ogromny sukces- zdobyła mistrzostwo powiatu wadowickiego, a potem mistrzostwo rejonu w Olkuszu.

W zawodach wojewódzkich rozgrywanych w Nowym Sączu, gdzie do rozgrywek stanęły drużyny na bardzo wysokim, zawodowym poziomie, nasze piłkarki wywalczyły brązowy medal!

Skład drużyny: Kamila Dzidek,  Magdalena Wyzgał, Zuzanna Stanek, Anna Kowalczyk, Agnieszka Syjud, Aleksandra Tupta, Aleksandra Mlak,  Katarzyna Leśniak, Klaudia Ochman, Barbara Maciusiak, Magdalena Moskałą, Anna Leśniak, Iwona Moćko, Natalia Kurowska.

Opiekun drużyny- mgr Anna Bednarz.


TALENTY 2014  i  Talenty 2015

W Wadowickim Centrum Kultury zostali ogłoszeni laureaci i wręczono statuetki „Talent 2014” XIV Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „Talenty 2014”. Festiwal jest prezentacją indywidualnych talentów artystycznych w kategoriach: wokal, muzyka, taniec, teatr, recytacja, plastyka, literatura i fotografia.

Statuetki i tytuł  „Talent 2014” otrzymały dwie uczennice naszej szkoły:

W kategorii WOKAL - Anna Piętoń kl. I b  (instruktor mgr B. Ciapa)

W kategorii TANIEC -   Eliza Bucka z kl. I e  (instruktor mgr M. Estal)

Jednocześnie jury zakwalifikowało obie uczennice do eliminacji wojewódzkich XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2015”, które odbyły się w maju 2015 r. w Dobczycach..

Eliminacje szkolne przeprowadziły mgr E. Karelus i mgr M. Jamróz.

W finale wojewódzkim uczennica klasy I B Anna Piętoń otrzymała wyróżnienie w kategorii formy muzyczne w Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych ”TALENTY MAŁOPOLSKI 2015”. Opiekun mgr B. Ciapa.

 

 

Finalista Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego

Uczniowie naszej szkoły startowali w  I etapie Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanej przez WSEH w Bielsku -Białej.
Do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby: Sylwia Pyrek IId, Kinga Gałuszka IIb, Izabela Mamcarczyk IIc, Dominik Wicher IIIc.

Dominik Wicher z IIIc został finalistą XIV Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego

Opiekunowie : mgr Izabella Szczygieł, mgr Gabriela Kosowska.

 


Finalistka Małopolskiego Konkurs Historia Solidarności

Uczennica kl IIB  - Madoń Magdalena

została finalistką Małopolskiego Konkursu Historia Solidarności;

Opiekun mgr Marek Malata.

 

Olimpiada Ekologiczna

Trzy uczennice naszej szkoły zostały finalistkami  etapu wojewódzkiego

XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej:

Kamila Król IIIc, Anna Kowalczyk IIIc, Karolina Cebula IIIc.

Opiekunem uczennic jest mgr Lidia Zięba- Maziarka.

 

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej

Dwoje uczniów zostało finalistami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej dla uczniów klas III LO organizowanego przez zakład Dydaktyki Chemii UJ w Krakowie.

Naszą szkołę reprezentowało sześć osób z klasy III C, do zawodów finałowych zakwalifikowali się:
Nikola Mielniczek    - klasa III C, Dominik Targosz       - klasa III C

Opiekun uczniów: mgr Stanisław Szaleniec

 

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej

W Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej dla uczniów klas II LO organizowanym  przez Zakład Dydaktyki Chemii UJ w Krakowie do zawodów finałowych zakwalifikowały się Martyna Michalik i Magdalena Zemła z klasy IIc.

Opiekun uczniów: mgr Justyna Kręcioch

 

 

Międzynarodowa Olimpiada Języka Angielskiego

Do II etapu XIV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego w Bielsku -Białej organizowanej przez WSEH zakwalifikowały się :

Karolina Oczkowska III b, Joanna Hyla III d, Aleksandra Michalik II b.

 

 

Awans do finału wojewódzkiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Tematycznej "Losy żołnierza..."

W powiecie wadowickim 4 miejsce zajął  Warmuz Tomasz z kl II e  i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, w którym został finalistą.

Opiekun mgr Marek Malata



Powiatowy Konkurs Wiedzy o nauczaniu Jana Pawła II

26 maja odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o nauczaniu Jana Pawła II.

Uczennica klasy II b Katarzyna Brożek zajęła w nim III miejsce.

Opiekun mgr s. Dorota Dąbek

 

 

Mistrzostwo Powiatu w Turnieju Motoryzacyjnym

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Magdalena Wyzgał, Chmielarz Jarosław i Kocańda Mateusz  w

Eliminacjach  Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego zdobyła
I miejsce i  tym samym reprezentowała powiat wadowicki podczas zawodów wojewódzkich.

Opiekun grupy mgr Krzysztof Oleksy

 

Trzy indeksy na UJ zdobyte

W finale  XIX edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim troje uczniów z naszej szkoły zajęło wysokie miejsca i zdobyli indeksy na uczelnię:

Dominik Wicher - V miejsce - wygrany indeks na kierunek 'filologia szwedzka'

Anna Stradomska - wygrany indeks na kierunek 'filologia francuska'

Weronika Pacułt - wygrany indeks na kierunek 'filologia serbska'

Opiekunem uczniów był mgr Marek Malata.

 

 

Wicemistrzostwo powiatu w tenisie stołowym

W finale  Licealiady Powiatowej w tenisie stołowym drużynowo chłopców nasza szkoła zajęła II miejsce.

Reprezentację szkoły stanowili Paweł Fraś i Konrad Lachendro.

Opiekun mgr

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie uczennice naszej szkoły zajęły najwyższe miejsca

2 miejsce zdobyła Sylwia Pyrek z IId,
3 miejsce zdobyła Klaudia Trąbka z IId,
4 miejsce zdobyła Kinga Gałuszka z IIb.

Opiekunem była mgr Gabriela Kosowska.

 

Laureaci Powiatowego Konkursu Publicystycznego

W XVI finale  Powiatowego Konkursu Publicystycznego "O laur Peryskopu uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Aleksandra Opyrchał (klasa IIb)  - III miejsce  w kategorii felieton,

Grzegorz Wypiór (klasa IIb) - wyróżnienie w kategorii reportaż,

Maria Chyczyńska (klasa IIb)-  wyróżnienie w kategorii reportaż,

Karolina Knapczyk (klasa IIIb) - wyróżnienie w kategorii felieton.

Opiekunowie uczniów: mgr Maria Nowak, mgr Elżbieta Karelus.

 

 

Drużyna naszej szkoły zajęła III m w  powiatowych zawodach w piłkę ręczną chłopców

 

W Powiatowych Zawodach w Koszykówce Dziewcząt drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.

Skład drużyny:
Małusecka Magdalena, Glanowska Martyna, Mikołajczyk Natalia, Worytko Anna, Antosiewicz Anna, Michalik Aleksandra, Zemła Magdalena, Mamcarczyk Magdalena, Moskała Magdalena, Werewka Kamila, Bucka Eliza, Miarka Kinga, Czaicka Natalia, Nikiel Joanna.

Opiekun mgr Monika Estal.

 

Zawody Szachowe

W Powiatowe Zawody Szachowe we Frydrychowicach  Dominik Targosz zajął w nich I miejsce i zakwalifikował się do zawodów wojewódzkich.

Na etapie wojewódzkim uczeń naszej szkoły zajął 24 miejsce.

Opiekun mgr Monika Estal.

 

 

Konkurs "SHAMROCK"

W Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "SHAMROCK" do drugiego etapu zakwalifikowały się:

Karolina Oczkowska 3B, Karolina Cebula 3C, Anna Kowalczyk 3C, Joanna Hyla 3D, Natalia Bruzda 3D, i Kinga Madej 3A.

W finale konkursu nasze uczennice zajęcy czołowe miejsca:

Anna Kowalczyk 1 miejsce

Joanna Hyla 2 miejsce

natomiast Kinga Madej i Natalia Bruzda otrzymały wyróżnienia.

 

 

 

Mistrzynie ortografii

W Gminnym Konkursie Ortograficznym "Andrzejki z ortografią" w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice naszej szkoły.

Tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Kinga Gałuszka z klasy II b, drugie miejsce zajęła Martyna Michalik z klasy II c, a trzecie Aleksandra Michalik z klasy II b

Opiekunowie: ,gr Maria Nowak, mgr Marta Mrowiec.

 

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

W Powiatowych Sztafetowych Biegach  Przełajowych  drużyna chłopców, jak i dziewcząt zdobyła I miejsce awansując tym samym do zawodów na etapie wojewódzkim.

Skład drużyny dziewcząt:

Leśniak Katarzyna IIf, Syjud Agnieszka IIf, Maciusiak Barbara IIf, Maślanka Kinga IIa, Gurdek Aleksandra IIIe, Gzela Paulina IIIe, Pająk Jolanta IIIe, Mikołajczyk Natalia IIIc, Nieckula Małgorzata IIc, Małusecka Magdalena IIIc, Leszczyńska Alicja Ie.

Opiekun: mgr Monika Estal

Popielarz Karol Ia, Mirocha Bartosz Ia, Bober Olaf IIf, Klimeczko Kamil IIf, Dąbrowski Łukasz Ie, Żak Dawid IId, Maziarka Wiktor IIId, Jędrzejowski Krzysztof IIe, Balcer Dominik IIe, Kania Szymon IIe, Brusik Albert Ie.

Opiekun: mgr Krzysztof Oleksy.

 

Memoriał Koszykówki

W Kleczy Dolnej odbył się Memoriał im. Grzegorza Koniova w Piłce Koszykowej Dziewcząt.
III miejsce w zawodach zajęła drużyna starsza naszych koszykarek, a IV miejsce drużyna młodsza złożona z uczennic naszej szkoły.

Opiekun drużyn: mgr Monika Estal.

 

 

Zawody w udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W dniu 27 września 2014 r. w Zespole Szkół im. KEN odbyły się VI Powiatowe Zawody w udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Drużyna naszej szkoły w składzie: Martyna Mamcarczyk IIIC, Natalia Mikołajczyk IIIC, Magdalena Sadłoń III E, Patryk Nowak II E zajęła 3 miejsce

 

 

Beata Kania wśród 25 najlepszych uczniów klas wojskowych z całego kraju

Brała udział w Ekspedycji Orląt-  inicjatywie skierowanej do uczniów  szkół ponadgimnazjalnych z klasami wojskowymi z całej Polski, a w szczególności dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce.

Spośród zgłoszonych kandydatów z klas wojskowych, którzy na koniec roku szkolnego 2013/2014 osiągnęli najwyższą średnią wybrano 25 najlepszych uczniów,  którzy w nagrodę wzięli udział w obozie. Obozowicze zostali zakwaterowani na terenie Jednostki Wojskowej 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. Projekt Ekspedycja Orląt jest dofinansowany z Ministerstwa Obrony Narodowej, dlatego jego uczestnicy ponoszą tylko część opłat związanych z obozem.

Beata Kania z klasy IIIe uzyskała na koniec klasy drugiej średnią ocen 5,0 i została zakwalifikowana do udziału w obozie Ekspedycja Orląt.

Uczniowie ćwiczyli wspinaczkę, strzelali na cywilnej strzelnicy z broni krótkiej i długiej, brali udział w zajęciach żeglarskich i wędrowali po Beskidach. Największym wyzwaniem było szkolenie spadochronowe. Najpierw młodzi żołnierze uczyli się teorii, głównie zasad obowiązujących skoczka w locie i podczas lądowania. Trenowali też zachowanie w sytuacjach awaryjnych. Następnie wykonali trzy skoki skacząc z pokładu Cessny 206 Soloy, lecącej na wysokości 1000 m techniką samoczynnego otwarcia spadochronu.

 

 

Międzynarodowy Bieg w Skawinie

9 maja 2015r odbył się już XIII Międzynarodowy Bieg w Skawinie. W biegu głównym na dystansie 10km pojawiło się prawie 1000 uczestników. Miło nam poinformować, że w biegu wystąpili również uczniowie i pracownicy naszej szkoły:.
Warto zaznaczyć, że Łukasz Dąbrowski z rewelacyjnym czasem (38:06) uplasował się na 3m w swojej kategorii wiekowej!

 

Dni Papieskie w Kalwarii

30 maja 2015r. uroczystą galą finałową zakończyły się tegoroczne Dni Papieskie, w których na różny sposób zaprezentowali się nasi uczniowie.

A oto wyniki:

Magdalena Madoń z kl. II B  - I miejsce w przeglądzie muzyki instrumentalnej

Jagoda Kurpiel z kl. I E   -  II miejsce w przeglądzie muzyki instrumentalnej

Anna Piętoń z kl. I B -  I miejsce w poezji recytowanej

Martyna Michalik z kl. II C - I miejsce w kategorii autorskich prac literackich

Paulina Stawowy z kl. II B - II  miejsce w kategorii autorskich prac literackich

Klaudia Turek z kl. II C - III miejsce w kategorii autorskich prac literackich

Kinga Gałuszka z kl. II B - wyróżnienie w kategorii autorskich prac literackich

Paweł Fraś z kl. I A - I miejsce w tenisie stołowym

Grupa uczniów z kl. I E - II miejsce w rajdzie papieskim

 

Osiągnięcia Jagody Kurpiel z klasy Ie

Uczennica Jagoda Barbara Kurpiel osiąga bardzo dobre i celujące wyniki w nauce zarówno w Liceum Ogólnokształcącym jak i w szkole muzycznej do której uczęszcza,
W ciągu roku szkolnego zdobyła w Szkole Muzycznej I Stopnia w Skawinie Wyróżnienie III Stopnia w Międzyszkolnym Konkursie „7 elementów-muzykuję świadomie” oraz Wyróżnienie I Stopnia w Wewnątrzszkolnym Konkursie Zespołów Kameralnych grając w duecie saksofonowym.
W roku szkolnym 2014/15 miała również następujące osiągnięcia sportowe:

Mistrzostwo Polski w Speedbadmintonie-Warszawa 25.10.15,
Mistrzostwo Małopolski w Speedbadmintonie-Kraków 29.11.14,
Miejsce III ISBO PZSP Speedbadminton Victor Open-Wrocław 20.09.14,
Miejsce III Mistrzostwa Wielkopolski w Speedbadmintonie-Kórnik 04.10.14,
Miejsce III ISBO Speedbadminton JUNIOR OPEN-Brzeszcze Mistrzostwa Europy Juniorów 11.10.14,
Miejsce III Blackminton OPEN-Brzeszcze 11.10.14, Miejsce I ISBO Speedbadminton Gorlice Cup-Gorlice 22.11.14,
Miejsce III Skawiński Otwarty Turniej Speedbadmintona-Skawina 01.03.15,
Miejsce III ISBO PZSB Speedbadminton Brzeszcze Open-Brzeszcze 07.03.15,
III Miejsce ISBO Speedbadminton STARS Gorlice Cup-Gorlice 25.04.15,
II Miejsce GRAND PRIX Speedbad 2015-Katowice-Szopienice 16.05.15.

 

Osiągnięcia Zofii Wincenciak z klasy Ie w Speed Badmintonie

1 miejsce w Mistrzostwach Holandii w debla

1 miejsce w międzynarodowym turnieju w Gorlicach

1 miejsce w międzynarodowych mistrzostwach w Katowicach

1 miejsce w deblowych mistrzostwach Polski

2 miejsce w singlowych mistrzostwach Polski

3 miejsce w kategorii Open w mistrzostwach Niemiec

3 miejsce w międzynarodowych mistrzostwach juniorów

3 miejsce w mistrzostwach Słowenii

3 miejsce w Polish Open, 3 miejsce w mistrzostwach Chorwacji

Poprawiony: niedziela, 11 października 2015 17:29
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 3 z 7
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.