Start Warto się pochwalić
Warto się pochwalić
Osiągnięcia 2016-2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 14 grudnia 2017 20:13

Osiągnięcia uczniów i nauczycieli

ZSiPO im. M. Kopernika

w Kalwarii Zebrzydowskiej

w roku szkolnym 2016/2017

 

Osiągnięcia Michała Zajdy z geografii

Michał Zajda uczeń klasy II A w tym roku szkolnym po raz kolejny osiągnął wiele sukcesów naukowych w dziedzinie geografii. Były to:

 • Zakwalifikowanie się i udział w II etapie Olimpiady Geograficznej
 • Zajęcie I miejsca w Powiatowym Konkursie Geograficznym
 • Udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” i uzyskanie tytułu laureata II stopnia z przedmiotu geografia z elementami geologii, tym samym zdobycie indeksu Akademii Górniczo-Hutniczej.

Olimpiada Solidarności

Michał Zajda razem z drużyną z Małopolski, w skład której wchodził, zdobył II miejsce i tytuł laureata na etapie ogólnopolskim w Olimpiadzie Solidarności.

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Nauczaniu św. Jana Pawła II

Konrad Kasiarz uczeń klasy II B  zajął I miejsce i został laureatem Powiatowego Konkursu Wiedzy o Nauczaniu Św. Jana Pawła II.

 

Zawody strefowe "O srebrne muszkiety 2017"

5 maja 2017 w Suchej Beskidzkiej odbyły się strefowe zawody w strzelectwie sportowym ,, O srebrne muszkiety 2017", w których zarówno drużyna chłopców ( Wójcik Adrian 2e, Wanat Szymon 2d, Bara Daniel 2e) jak i drużyna dziewcząt (Moskal Gabriela 2d, Garycka Gabriela 2e, Dynur Dominika 1d ) zajęła I miejsce i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego. Ponadto indywidualnie Wójcik Adrian zajął I miejsce, Wanat Szymon II miejsce, w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Moskal Gabriela zajęła I miejsce, a Garycka Gabriela III miejsce.

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

W finale diecezjalnym XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej uczniowie naszej szkoły Sara Kania z kl. II C, Dawid Maślanka z kl. II A i Konrad Stec z kl. I A uzyskali wyniki wysokie i wszyscy otrzymali tytuł finalisty etapu diecezjalnego.

 

Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej

W finale diecezjalnym Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej wzięło udział dwoje uczniów z naszej szkoły: Karolina Żeglińska i  Konrad Kasiarz. Konrad został laureatem zajmując siódme miejsce na stu dwudziestu uczestników finału, a wynik Karoliny pozwolił jej na otrzymanie tytułu finalistki.


Powiatowy Konkurs Publicystyczny

W Powiatowym Konkursie Publicystycznym "O laur Peryskopu" organizowanym przez wadowickie liceum Karolina Żeglińska z II A otrzymała II miejsce w kategorii reportaż.

 

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "Shamrock"

W finle Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego ‘Shamrock” w Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Konrad Ulman z klasy IIIa. Wyróżnienia otrzymaliRobert Ochmanek, Dorian Oczkowski i Zuzanna Moskała, wszyscy z klasy IIIa.

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W powiatowym etapie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego naszą szkołę reprezentowały: w kategorii recytacja- Patrycja Szczygieł II B i Aleksandra Szybisty I D. W kategorii poezja śpiewana wystąpiły Karolina Kosek I E i Anna Piętoń III B.

Karolina Kosek  zdobyła wyróżnienie, natomiast Anna Piętoń zajęła II miejsce i jednocześnie otrzymała nominację do etapu rejonowego w Krakowie (wraz z akompaniamentem uczniów klasy III A: Robertem Ochmankiem i Konradem Ulmanem).

 

Konkurs Artystyczny Talenty 2016

Nominację do tytułu TALENT 2016 i tym samym wyróżnienie w tym konkursie otrzymały:

Justyna Wypartowicz w kategorii fotografia,

Patrycja Kania w kategorii plastyka

i Eliza Bucka w kategorii taniec.

 

Konkurs Krasomówczy

Maksymilian Wicher z klasy IB  zajął III miejsce, nagrodę publiczności oraz został zakwalifikowany do etapu rejonowego.

 

Powiatowe zawody w piłkę ręczną dziewcząt

W powiatowych zawodach w piłkę ręczną dziewcząt drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła III miejsce.

 

Powiatowy Turniej Szkół

W Powiatowym Turnieju Szkół organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kotarbińskiego w Andrychowie brało udział 7 szkół powiatu wadowickiego. Nasza szkoła zajęła I miejsce.

 

Powiatowy Konkurs "W hołdzie ks. Janowi Twardowskiemu"

W powiatowym konkursie "W hołdzie ks. Janowi Twardowskiemu" uczennica klasy II B Karolina Barkow otrzymała wyróżnienie w kategorii ilustracja.

 

Powiatowe Zawody w udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W Powiatowych Zawodach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej drużyna naszej szkoły w składzie: Dorota Hyla II C, Joanna Skrzyńska II C, Sara Kania II C, Szymon Fajfer I E zajęła II miejsce.

 

Biegi sztafetowe

W rywalizacji sztafetowej Licealiady Sportowej  chłopcy zajęli 1 miejsce, a dziewczyny 2 miejsce, co dało awans naszym zespołom do finałów wojewódzkich.

 

 

Nagrody Rady Powiatu również dla naszych uczniów

W trakcie Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 1 września w Zespole Szkół im. KEN W Kalwarii Zebrzydowskiej wręczano stypendia naukowe przyznane przez Radę Powiatu w Wadowicach za szczególne osiągnięcia w nauce oraz wzorową postawę uczniowską. Z naszej szkoły uhonorowani zostali uczniowie klasy III B - Andrzej Grabiec i Kinga Gałuszka.


Wydarzenia


1. Wyjazd młodzieży na wymianę zagraniczną do Hameln

9 – 17 września 2017

Dziesięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką mgr Gabrieli Kosowskiej i mgr Barbary Stanuch uczestniczyło w wymianie zagranicznej polsko- niemieckiej. Przebywali w mieście partnerskim Hameln oraz w Vlotho. Czas spędzony w Niemczech obfitował w różne wydarzenia: pobyt w rodzinach,  dwudniowe warsztaty polsko-niemieckie, wycieczki, zwiedzanie zabutkowych miast, wspólne gry terenowe, uczestnictwo w lekcjach i rozmowy w języku niemieckim i angielskim.

2. W czerwcu 2017 roku miała miejsce premiera nowej sztuki kalwaryjskiego teatru „Carpe diem” reżyserowanej przez mgr Elżbietę Karelus pt. "Ciotka Karola".

 

3. 8 marca 2017 roku w Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Dziekanem Inżynierii Środowiska dr inż. Stanisławem M. Rybickim i Dyrektorem Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej mgr Piotrem Janusiewiczem.
Zgodnie z porozumieniem uczniowie kalwaryjskiego liceum będą mogli uczestniczyć w uczelnianych wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach, dotyczących przedmiotów związanych z inżynierią środowiska, prowadzonych przez pracowników Politechniki. Ponadto umowa przewiduje udział uczniów w projektach laboratoryjnych oraz szkoleniach Studenckiego Koła Naukowego. Uczelnia zobowiązała się także do organizacji zajęć i wykładów w szkole, przeprowadzanych przez pracowników Politechniki. Opiekunem z ramienia uczelni, oddelegowanym do współpracy ze szkołą, został dr inż. Jan Wrona – absolwent kalwaryjskiego liceum. Z ramienia szkoły nad postanowieniami podpisanej umowy czuwać będzie mgr Janina Janusiewicz – nauczyciel dyplomowany matematyki.

 

4. W tym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, który miał na celu promocję czytelnictwa wśród młodzieży. W ramach programu otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na zakup nowości do biblioteki szkolnej. Większość przyznanej kwoty została już wydana, a nowe książki czekają na swoich czytelników.

Podjęliśmy też różne działania promujące czytanie książek wśród naszych uczniów. Wszystkie klasy realizują między innymi projekt edukacyjny o Kalwarii Zebrzydowskiej. W oparciu o księgozbiór biblioteki szkolnej i realizację zaplanowanych działań, młodzież poszerza swoją wiedzę o naszej „małej ojczyźnie”. Do tej pory uczniowie:

 • wzięli udział w prelekcjach w Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej na temat fundatorów Kalwarii, artystów związanych z naszym miastem i historii rzemiosła
 • zwiedzili fabrykę obuwia „Ryłko” oprowadzani przez prezesa p. Stanisława Ryłkę
 • wysłuchali prelekcji pani Urszuli Zajączkowskiej-Wąsik, autorki książki o związkach Stanisława Wyspiańskiego z Kalwarią
 • wzięli udział w spotkaniu autorskim z kalwaryjskim poetą, prozaikiem i krytykiem literackim Stanisławem Chyczyńskim
 • wysłuchali prezentacji pana Mieczysława Logina, rzecznika grupy „Płuca Kalwarii” na temat problemu zanieczyszczenia powietrza w Kalwarii.

W ramach innych działań promujących czytelnictwo młodzież naszej szkoły:

 • odwiedziła Targi Książki w Krakowie
 • wzięła udział w Festivalu Conrada w Krakowie uczestnicząc w dyskusji „Polska szczęśliwa, Polska nieszczęśliwa” z udziałem socjologa i publicystki Jadwigi Staniszkis, filozofa Szymona Wróbla oraz poety i literaturoznawcy Tadeusza Sławka.
 • uczestniczy w akcji bookcrossing – od października na półce w sali nr 7 uczniowie i nauczyciele „uwalniają” książki, zostawiając je innym do przeczytania, a zabierając te pozostawione  przez pozostałych uczestników akcji.

 

5. Grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z księdzem Tomaszem Koszarkiem uczestniczyła w Europejskim Spotkaniu Młodzieży Taize w Rydze.

 

6. Akcje charytatywne i wolontariackie Szkolnego Koła Caritas.

Uczniowie wraz z opiekunem koła podjęli różnego rodzaju działania, m. In. odwiedzali osoby chore w Domu Opieki „Caritas” w Zebrzydowicach, brali udział w warsztatach w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym oraz wiele razy odwiedzali osoby z tego ośrodka przygotowując dla nich przedstawienia ,brali udział w róznorodnych zbiórkach pieniędzy i żywości przeznaczonej na pomoc dla ubogich i potrzebujących, brali udział w akcjach oddawania krwi, pomagali w przygotowywaniu Szlachetnej paczki oraz wielu innych akcjach charytatywnych.

 

7. Uczniowie klas wojskowych wielokrotnie w ciągu całego roku brali udział w zajęciach przeprowadzonych na terenie jednostki wojskowej Balice. Wzięli także udział w obozie szkoleniowym w Bieszczadach prowadzonym przez instruktorów wojskowych. Wielokrotnie pomagali przy porządkowaniu Grodziska „Bugaj” na Górze Żar współpracując z lokalną grupą działaczy niezależnych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Poprawiony: piątek, 15 grudnia 2017 19:25
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 1 z 7
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.