Start Szkolne koło Caritas
Szkolne koło Caritas
Działania w wolontariacie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 03 stycznia 2018 21:40

 

JAK DOBRZE JEST, GDY LUDZI ŁĄCZY SERCE

Kolędowo i zagadkowo a przede wszystkim radośnie przebiegało nasze kolejne spotkanie z dziećmi i młodzieżą z SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na koniec zostały wręczone „słodkie medale”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POMAGANIE TO NASZA SPECJALNOŚĆ

Tym razem jak zwykle z radością pomagaliśmy w rozładunku towaru z Centrali Caritas, który będzie rozdzielany ludziom potrzebującym wsparcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOLĘDOWANIE W ZEBRZYDOWICACH

Z kolędą i drobnymi upominkami świątecznymi nawiedziliśmy chorych w Domu Opieki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KRWIODAWSTWO

Po raz kolejny w tym roku szkolnym oddawaliśmy krew w szpitalu w Wadowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIŁOŚĆ DAJ BLIŹNIEMU

Odwiedzaliśmy chorych w Domu Opieki w Zebrzydowicach. Pomagaliśmy
w zorganizowaniu Wigilii dla osób ubogich i samotnych.

 

 

 

 

 

 

BARWY WOLONTARIATU

Wzięliśmy udział w Małopolskim Konkursie „Barwy Wolontariatu”
oraz w uroczystej Gali Finałowej w kinie Ars w Krakowie, podczas której otrzymaliśmy Dyplom Uznania jako podziękowanie za różnorodną działalność na rzecz ludzi potrzebujących.

 

 

 

 

 

 

SZLACHETNA PACZKA (po lewej)

Zorganizowaliśmy szkolną „Szlachetną Paczkę” dla niepełnej rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej.

 

„TAK POMAGAM” (po prawej)

Zaangażowaliśmy się licznie w dwudniową XIII Ogólnopolską Zbiórkę Żywności organizowaną przez Caritas.

 

 

 

 

 

 

 

ŚW. MIKOŁAJ

Pomagaliśmy św. Mikołajowi organizować prezenty dla osób chorych
i samotnych. Potem pomagaliśmy je rozdawać.

 

 

 

 

 

 

ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

Rozprowadzaliśmy świąteczne kartki dobroczynne, z których dochód został przeznaczony na pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

 

 

 

 

 

KRUCJATA MIŁOSIERDZIA

Modlimy się indywidualnie i grupowo za ludzi uzależnionych od różnych nałogów.

 

POMOC KOLEŻEŃSKA

Podejmujemy starania, aby upowszechnić pomoc koleżeńską w nauce.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

Kwestowaliśmy przed kościołem św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej zbierając środki na organizację centralnych obchodów I Światowego Dnia Ubogich w Krakowie oraz na lokalne cele charytatywne. Światowy Dzień Ubogich jest zainicjowany przez Papieża Franciszka.

 

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

Uczestniczyliśmy w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, które miało charakter patriotyczny.

 

PAMIĘĆ O TYCH, CO ODESZLI

Sprzątaliśmy zaniedbane groby na cmentarzu i modliliśmy się za tych, co odeszli.

 

 

 

BAW SIĘ Z NAMI

Odwiedzaliśmy dzieci  młodzież w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem spotkanie przebiegało w atmosferze zabaw i tańca.

 

 

 

 

 

 

ZAKRĘTKI

Zbieramy zakrętki na sprzęt rehabilitacyjny dla dwuletniej dziewczynki.

 

KAŻDE RĘCE SĄ POTRZEBNE

Po raz kolejny pomagaliśmy w rozładunku żywności z centrali Caritas z Krakowa, która będzie przekazana osobom potrzebującym z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic.

 

KRWIODASTWO

Trzykrotnie oddawaliśmy krew w szpitalu w Wadowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„KROMKA CHLEBA”

We wrześniu wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Kromka Chleba”, której celem jest uwrażliwienie nas wszystkich na szacunek dla chleba i pragnienie dzielenia się z tymi, którzy go nie mają.

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2018 12:23
 
"Kromka chleba" w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 11 października 2017 19:18

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z innymi uczniami naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Kromka Chleba”.  Uczniowie wykonali plakaty, których celem jest uwrażliwienie nas wszystkich na szacunek dla chleba i wszelkiego pożywienia, a także na potrzebę dzielenia się z tymi, którzy go nie mają.

Poprawiony: środa, 11 października 2017 19:19
 
AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:31

SZKOLNE KOŁO CARITAS- działania w II semestrze roku szkolnego 2016/2017:

15.05.2017 - Odwiedziliśmy osoby chore w Domu Opieki „Caritas” w Zebrzydowicach.

10.05. 2017- W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym uczestniczyliśmy w warsztatach integracyjnych zorganizowanych z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

29.04. 2017 - Kwestowaliśmy przy kościele św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej na pomoc mieszkańcom Syrii wyniszczonej wojną.

11.04. Przygotowaliśmy misterium dla dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, złożyliśmy im świąteczne życzenia i przekazaliśmy dla nich słodkie świąteczne upominki.

Pomagaliśmy w porządkach świątecznych osobom starszym i samotnym.

04.04. W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyliśmy w warsztatach pt. „Jak dziecko autystyczne odbiera świat”.

W Wielkim Poście zorganizowaliśmy kwesty i kiermasze, z których dochód został przeznaczony na leczenie ciężko chorej koleżanki Dominiki z naszej szkoły.

24.03. – 25.03. Licznie, jak zwykle, wzięliśmy udział w XII Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Żywności w sześciu sklepach na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

21.03. Po raz kolejny oddawaliśmy krew w szpitalu w Wadowicach.

Kilkakrotnie odwiedzaliśmy dzieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym uczestnicząc w zajęciach świetlicowych.

W ramach projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” odwiedzaliśmy chorych, a także modliliśmy się za ludzi uzależnionych.

24.01. Pomagaliśmy w rozładunku towaru z krakowskiej centrali „Caritas” dla ludzi potrzebujących z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic.

18.01. Wzięliśmy udział w akcji oddawania krwi w szpitalu w Wadowicach.

Poprawiony: piątek, 08 września 2017 19:46
 
AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 29 grudnia 2016 18:51

21.12. Dziś ubieraliśmy choinki i wykonaliśmy świąteczne dekoracje w Domu Opieki Caritas w Zebrzydowicach. Złożyliśmy również życzenia i przekazaliśmy przygotowane przez nas symboliczne upominki pod choinkę. Życzymy dobrych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

20.12. Z świątecznymi życzeniami odwiedziliśmy dzieci i młodzież w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kalwarii. Słowem i muzyką opowiedzieliśmy im o świętach Bożego Narodzenia, wręczyliśmy drobne upominki gwiazdkowe i wspólnie zaśpiewaliśmy kilka kolęd. Dzieci przygotowały dla nas upieczone z pomocą pań pierniki.

19.12. Przygotowaliśmy świąteczne prezenty dla chorych i dla dzieci z ubogich rodzin.

10 – 11.12. Nasi przedstawiciele wzięli udział w finale „ Szlachetnej Paczki”, który odbył się w Centrum Kultury. „Akcja warta była poświęconego czasu” – oto podsumowanie jednego z naszych wolontariuszy.

09 -10.12. Jak zwykle chętnie zaangażowaliśmy się w  Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „ TAK POMAGAM”. Między innymi przy naszej pomocy udało się zebrać 4.110 kg żywności, która zostanie przekazana potrzebującym w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Brodach.

08.12. Wraz ze św. Mikołajem odwiedzaliśmy dzisiaj ludzi chorych, starszych i samotnych. Między innymi odwiedziliśmy chorych w Domu Pomocy Społecznej OO. Bonifratrów i Domu Opieki Caritas w Zebrzydowicach.

06.12. Podsumowaliśmy akcję „Szlachetna Paczka” i jak się okazało ofiarność naszej społeczności szkolnej pozwoliła przekazać uzbierane artykuły dodatkowo jeszcze dwom innym rodzinom. Tak więc pomogliśmy w tym roku czterem rodzinom. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarność.

30.11. Zorganizowaliśmy w szkole andrzejkowy kiermasz ciast naszego własnego wypieku, aby pozyskane fundusze przekazać na dzieło „Szlachetnej Paczki”.

23.11. Rozpoczęliśmy szkolną akcję „Szlachetna Paczka” organizując w ten sposób pomoc dla dwóch rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

21.11. Wzięliśmy udział w spotkaniu z o. Beniaminem misjonarzem pochodzącym z Konga, poprzez którego przekazaliśmy nasze ofiary uzbierane w Tygodniu Misyjnym dla sierot w Afryce.

18.11. W Domu Opieki w Zebrzydowicach zorganizowaliśmy krótkie spotkanie ze świętymi z racji miesiąca, w którym może częściej niż zwykle myśli wybiegają do wieczności.

16.11. Jako honorowi krwiodawcy w liczbie tym razem 14 osób oddawaliśmy dziś krew w szpitalu w Wadowicach.

14.11. Kolejne spotkanie na świetlicy z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzieci chętnie czekają na te spotkania i zabawy, a my zdobywamy nowe doświadczenia.

09.11. Patriotyczne śpiewanie oraz wspomnienia radosnych i smutnych dni z ojczystej historii było treścią kolejnego spotkania z podopiecznymi Domu Opieki Caritas w Zebrzydowicach.

08.11. „Spotkanie z bohaterami naszej Ojczyzny, którym zawdzięczamy wolną Polskę” – to myśl przewodnia montażu słowno-muzycznego, który zaprezentowaliśmy dzieciom i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tego dnia pomagaliśmy również w rozładunku towaru z Krakowskiej Centrali Caritas, który został przekazany dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas w Kalwarii Zebrzydowskiej.

04.11. Uczestniczymy w modlitwie za zmarłych w Domu Opieki Caritas w Zebrzydowicach.

28.10. Zebraliśmy się na ostatnim wspólnym październikowym nabożeństwie różańcowym w kaplicy Domu Opieki Caritas w Zebrzydowicach.

27.10. Zaangażowaliśmy się w zbiórkę okularów na cele misyjne, które zostaną przekazane chorym w Afryce za pośrednictwem misjonarzy z Zakonu OO. Bernardynów.

26.10. Zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz ciast własnego wypieku, z którego dochód przeznaczyliśmy na „Adopcję Serca” dla dzieci z  Afryki.

25.10. Sprzątaliśmy cmentarz parafialny a konkretnie zaniedbane groby, o które nikt się już nie troszczy. Przy grobach nie zabrakło też naszej modlitwy w intencji zmarłych.

23.10. Zgłoszone wcześniej osoby wzięły udział w szkoleniu wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”, które odbyło się w Brzeszczach.

18.10. Od początku października dwa razy w tygodniu prowadzimy modlitwę różańcową w Domu Opieki Caritas w Zebrzydowicach. Chorzy z radością gromadzą się na tę modlitwę z nami w swojej kaplicy. Dzisiaj dodatkowo zorganizowaliśmy spotkanie z Janem Pawłem II, które miało charakter wspomnień.

04.10. Po raz drugi w tym roku szkolnym bierzemy udział w akcji krwiodastwa.

03.10. Wzięliśmy udział w spotkaniu z wolontariuszami „Szlachetnej Paczki”, którzy motywowali nas do zaangażowania w to dzieło. Kilka pełnoletnich osób z naszej szkoły zgłosiło się do pilotowania tej akcji w terenie a kilkanaście niepełnoletnich wyraziło pragnienie pomocy w grudniowym finale.

Staramy się pomagać koleżankom i kolegom w lekcjach według potrzeb. Podjęliśmy „Krucjatę Miłosierdzia” czyli codzienną modlitwę za ludzi uzależnionych.

30.09. Odwiedziliśmy osoby starsze i chore w Domu Opieki Caritas w Zebrzydowicach. Zorganizowaliśmy dla nich spotkanie z Aniołami oraz przygotowaliśmy drobne upominki.

22.09. Zorganizowaliśmy kolejne spotkanie z dziećmi i młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Motywem przewodnim były słowa: „Być dobrym jak Anioł”. Dzieci otrzymały przygotowane przez nas smaczne upominki.

14.09. Wyjechaliśmy do szpitala w Wadowicach na pierwszą w tym roku szkolnym akcję oddawania krwi.

08.09. Uczestniczyliśmy w przygotowaniu liturgii uroczystej Mszy św. i w Dożynkach w Domu Pomocy Społecznej OO. Bonifratrów w Zebrzydowicach.

Od 01.09. przystąpiliśmy do Małopolskiego Projektu „ Mieć wyobraźnię miłosierdzia” i jak co roku zaplanowaliśmy działania wolontaryjne, aby świadczyć miłosierdzie. Teraz jeszcze bardziej jesteśmy zmotywowani wezwaniem papieża Franciszka, które skierował do nas podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Poprawiony: czwartek, 29 grudnia 2016 18:53
 
Akcje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 13 kwietnia 2016 20:32

RATOWAĆ ŻYCIE PO RAZ KOLEJNY

Braliśmy udział po raz kolejny w akcji krwiodastwa .

 

KOLĘDOWANIE W ZEBRZYDOWICACH

W poniedziałek 11 stycznia 2016r. kolędowaliśmy w Domu Pomocy Społecznej OO. Bonifratrów w Zebrzydowicach. Cieszyliśmy się, że odwiedzinami, śpiewem i tańcem sprawiliśmy radość mieszkańcom Domu Pomocy.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.