Start Biblioteka
Biblioteka
Godziny otwarcia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 03 września 2008 19:46

 

Biblioteka zaprasza:


Poniedziałek: 8 - 14

Wtorek: 8 - 14

Środa: 9 - 16

Czwartek: 8 - 14

Piątek: 8 - 13

Poprawiony: środa, 30 maja 2018 13:03
 
Regulamin PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 03 września 2008 21:55

Regulamin biblioteki Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej

  1. Biblioteka służy uczniom, wychowankom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a także rodzicom.
  2. Biblioteka udostępnia zbiory czytelnikom indywidualnym do domu (lektury, literaturę piękną, popularnonaukową) oraz na miejscu - w czytelni - wydawnictwa informacyjne i czasopisma.
Poprawiony: środa, 30 maja 2018 13:52
Więcej…
 
Historia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 03 września 2008 19:09

ksiazkaBiblioteka szkolna została utworzona w pierwszych miesiącach działalności Nauczycielskiego Prywatnego Gimnazjum w Kalwarii Zebrzydowskiej (kwiecień-czerwiec 1945 r.).

Poprawiony: piątek, 04 stycznia 2019 08:30
Więcej…
 
Lektury do matury PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
piątek, 16 listopada 2012 08:56

Wykaz lektur

Poprawiony: piątek, 25 maja 2018 10:38
Więcej…
 
Biblioteka dla opornych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
środa, 13 marca 2019 11:36

BIBLIOTEKA DLA OPORNYCH  KROK PO KROKU

Analiza czytelnictwa wskazuje, że wielu uczniów (oprócz tych z klas o profilu humanistycznym) niezbyt chętnie korzysta ze zbiorów szkolnej biblioteki. Podajemy zatem krótki algorytm ułatwiający opanowanie procesu wypożyczania książek ;)


Krok pierwszy: WEJDŹ
Program uruchamiamy hasłem: "Dzień dobry".

Krok drugi: AKTYWUJ POLE DIALOGU
Opcjonalnie: wyjmij ręce z kieszeni, schowaj smartfon, przestań żuć gumę, odłóż soczek i kanapkę (w szczególnych przypadkach konieczne jest zastosowanie wszystkich opcji).

Krok trzeci: ZALOGUJ SIĘ

Należy podać imię i nazwisko (w przypadku regularnego odwiedzania biblioteki system sam rozpozna użytkownika).

Krok czwarty: PODAJ KRYTERIA WYSZUKIWAWCZE

System szuka także wg danych nieprecyzyjnych, fragmentarycznych, przekręconych i błędnych. A dodatkowo posiada interfejs w języku naturalnym.

WYPRÓBUJ SYSTEM, NA PEWNO SIĘ UDA!


 

/za: biblozp.blogspot.com/

Poprawiony: środa, 13 marca 2019 11:49
 
Wolne Lektury PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
poniedziałek, 28 maja 2018 09:50

Foto_1

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5354 utworów, w tym wiele lektur szkolnych. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Dostępna jest też bezpłatna aplikacja mobilna Wolne Lektury na system Android.

Można wyszukiwać według następujących kategorii: tytuł, autor, motyw, temat, epoka, rodzaj, gatunek, cytat.

Wszystkie utwory można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

Zachęcamy do skorzystania!

Poprawiony: środa, 30 maja 2018 13:51
 
Półka z książkami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
środa, 30 maja 2018 13:18

Nicholas Sparks: Z każdym oddechem

Wydawnictwo Albatros 2018, 368 stron

Hope jest w rozterce. Skończyła 36 lat, od sześciu lat ma chłopaka, ale na ślub raczej się nie zanosi. Tymczasem u jej ojca właśnie zdiagnozowano poważną chorobę. Hope postanawia więc odciąć się od wszystkiego, spędzić tydzień w wakacyjnym domku w Sunset Beach i zastanowić się nad swoją przyszłością. Tru, urodzony w Zimbabwe przewodnik safari, pojawia się w Sunset Beach, by poznać ojca i dowiedzieć się więcej o młodości matki.

Gdy ścieżki dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się krzyżują, wybucha pomiędzy nimi żarliwe uczucie. Wkrótce oboje staną przed trudnym wyborem: oddać się miłości czy spełnić obowiązek wobec rodziny? Posłuchać głosu serca czy rozsądku?

źródło fot. i tekstu: www.empik.com.pl

 

John Green: Żółwie aż do końca

Bukowy Las 2017, 304 strony

Szesnastoletniej Azie do głowy by nie przyszło, że będzie prowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia miliardera Russella Picketta. Jest jednak sto tysięcy dolarów nagrody do zgarnięcia, no i jej Najlepsza i Najbardziej Nieustraszona Przyjaciółka Daisy bardzo chce rozwiązać tę zagadkę!
Dziewczyny wspólnie próbują dotrzeć do Davisa, syna miliardera, którego Aza poznała kiedyś na letnim obozie. Na pozór niewiele ich dzieli, ale tak naprawdę jest to przepaść.
Aza się stara. Stara się być dobrą córką, dobrą przyjaciółką, dobrą uczennicą, a nawet detektywem, jednocześnie zmagając się z obezwładniającymi lękami i dręczącymi myślami, których spirala coraz bardziej się zacieśnia.

źródło fot. i tekstu: www.empik.com.pl

 

 

Anna Bellon: Zaufaj mi

Miles rozstał się z dziewczyną, kiedy jego zespół The Last Regret był u szczytu sławy. Korzystał z wolności i nie szukał nowego uczucia.

Dla Kacey wyjazd na studia do Pittsburgha miał być nowym początkiem. Zostawiła za sobą trudny okres liceum oraz okrutnych rówieśników, którzy przez lata zamieniali jej życie w piekło. Chwile spędzone w towarzystwie Milesa były jak narkotyk, ale dla dziewczyny to było za mało – pragnęła pewności, że tym razem nie będzie cierpieć.

Czy Kacey i Miles pozwolą się porwać uczuciu, które spadnie na nich tak niespodziewanie? Czy zdołają sobie wzajemnie zaufać?

Zaufaj mi to kolejna część serii The Last Regret Anny Bellon, opowieści o losach przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki.

źródło fot. i tekstu: www.znak.com.pl

Poprawiony: piątek, 04 stycznia 2019 08:29
 


Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.