Start Aktualności
Aktualności
Nadeszły wakacje... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
piątek, 24 czerwca 2011 22:38

22 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny i nadeszły upragnione przez wszystkich wakacje. Wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom administracji i obsługi życzymy dużo słońca, wspaniałego humoru i udanego wypoczynku.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:55
 
XIV Dni Papieskie 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 16 czerwca 2011 23:40

„Tutaj moje serce zostało na zawsze”

W ramach tegorocznych parafialnych Dni Papieskich, młodzież z kalwaryjskiego liceum zdobyła nagrody w kilku konkursach. W konkursie sprawdzającym wiedzę o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, pierwsze miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajęła Klaudia Bucka z klasy II b (opiekun s. Dorota Gnutek). W konkursie prac literackich w formie prozy Agnieszka Stypuła zajęła miejsce pierwsze (opiekun mgr Maria Nowak). W przeglądzie literackich prac autorskich w formie wiersza uczniowie naszej szkoły zdobyli wszystkie nagrody. Trzy pierwsze miejsca zajęli: Iwona Morek za wiersz „Polsko, Ojczyzno moja”, Andrzej Madej za wiersz „Te Deum laudanum” i Mirosław Płonka za wiersz „Getsemani”. Wyróżnienie przyznano Justynie Bisadze i Gabrieli Gross za pracę „Wybrany przez Boga”. Opiekunem wszystkich nagrodzonych uczniów była mgr Barbara Kurczych. W rajdzie turystycznym pierwsze miejsce zajęli członkowie koła turystycznego działającego w OPP, a drugie uczniowie ZSiPO. W turnieju tenisa stołowego dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Karolina Czerwińska, a trzecie Katarzyna Gnojek (opiekun mgr Janina Dańko).

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:57
 
Matura 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 29 maja 2011 22:40

Trwa Matura 2011... Wystarczy napisać egzaminy pisemne, odpowiedzieć na egzaminach ustnych, a potem zostaje tylko oczekiwanie na wyniki. Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów!

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:58
 
Pierwsza Pomoc PDF Drukuj Email
niedziela, 01 listopada 2009 22:03
W naszej szkole jest organizowanych dużo ciekawych zajęć pozalekcyjnych. Jednym z takich zajęć jest koło, którego celem jest uczenie nas, jak prawidłowo udzielać  pierwszej pomocy na miejscu wypadku.

 

Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godzinie 1300, a prowadzi je mgr Agnieszka Książek - nauczyciel przysposobienia obronnego w naszej szkole.

 

Na zajęciach uczymy się, jak wykonywać rożne czynności ratownicze w praktyce.

 

Od początku roku szkolnego zrealizowaliśmy następujące czynności :

 

  • jak postępować z osoba, która straciła przytomność, zemdlała

  • resuscytacja krążeniowo-oddechowa

  • bandażowanie kończyny górnej.


Zajęcia są bardzo ciekawie prowadzone i bardzo przydatne w życiu.

 

CHĘTNYCH SERDECZNIE ZAPRASZMY!

 

,,I TY możesz zostać ratownikiem ”


Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2009 09:24
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia9192939495następnaostatnia»

Strona 95 z 95
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.