Start Aktualności
Aktualności
Warsztaty z języka niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
niedziela, 20 maja 2018 18:05

Uczniowie z klasy II a oraz II d pod opieką mgr Izabeli Szczygieł wzięli udział w warsztatach języka niemieckiego pt.: Deutsche Sprache unter die Lupe zorganizowanych 17 maja 2018 w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki przez Koło Naukowe Germanistów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Uczniowie przysłuchiwali się krótkim wykładom z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa i przekładoznawstwa oraz aktywnie uczestniczyli w warsztatach językowych. Celem warsztatów była nie tylko popularyzacja języka niemieckiego ale również sprawdzenie swoich kompetencji językowych i dobra zabawa we wspaniałej atmosferze.

Miniwykłady poprowadzili znakomici germaniści: dr hab. prof. Martin Langner (literatura), dr Sebastian Dusza (warsztaty gramatyczne),
mgr Magdalena Łomzik  (przekładoznawstwo). Część praktyczną w formie konkursu z nagrodami  zorganizowali studenci germanistyki.

Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca z Uniwersytetem  Pedagogicznym zaowocuje jeszcze niejednym spotkaniem!

Więcej zdjęć

Poprawiony: niedziela, 20 maja 2018 18:13
 
FOX - ogólnopolski konkurs z j. angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 16 maja 2018 20:28

Znamy już wyniki konkursu z j. angielskiego "FOX" organizowanego przez Regionalne Stowarzyszenie Oświaty w Bielsku-Białej. W tym roku najlepszy wynik w naszej szkole uzyskała Kamila Kurek, uczennica II C zdobywając 95 pkt. (na 150), natomiast drugie miejsce zajął Kacper Godula z III A z wynikiem 91,25 pkt. Obydwoje uzyskali wynik dobry (przedział punktowy 88,25-96,25) i otrzymają nagrody od organizatorów konkursu.

Gratulujemy Kamili i Kacprowi i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Poprawiony: środa, 16 maja 2018 20:46
 
MATURA, MATURA... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 07 maja 2018 21:35

Od dnia 4 maja br. ma miejsce egzamin maturalny. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia- jak najlepszych wyników!

 

 
Pożegnanie maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 07 maja 2018 20:39

27 kwietnia br. miało miejsce zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów. Wpierw uczestniczyli we mszy św. w kościele parafialnym, później w uroczystej akademii. Swoją obecnością zaszczycili nas również wicestarosta wadowicki Andrzej Górecki, radny miasta Kalwaria Zebrzydowska Paweł Hebda oraz rodzice uczniów. Akademia składała się z części oficjalnej- wręczenia nagród, świadectw z wyróżnieniem, wyróżnień w różnych dziedzinach oraz części nieoficjalnej, czyli kabaretowego wręczenia Oskarów w wykonaniu klasy II A i II B.

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 21:33
 
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 07 maja 2018 20:35

23 kwietnia br. odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Odwiedziło nas wielu gimnazjalistów, nauczycieli i rodziców z wielu szkół i miejscowości. Uczniowie mogli zapoznać się ze szkołą, zdobyć informacje na temat klas, do których się wybierają, zapoznać z ofertą edukacyjną i wychowawczą szkoły.

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 21:12
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 95
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.