Start Aktualności
Aktualności
Komunikat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
czwartek, 20 grudnia 2018 11:33

 

 

24 grudnia 2018 r.

szkoła nieczynna

Poprawiony: czwartek, 20 grudnia 2018 11:47
 
Sprawdź, jakim powietrzem oddychasz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
środa, 12 grudnia 2018 09:52

11 grudnia uczennice z klasy 3 c uczestniczyły w warsztatach ekologicznych "Sprawdź, jakim powietrzem oddychasz", które poprowadzili w naszej szkole Renata Bukowska i Wojciech Przywała z grupy LGD "Gościniec 4 Żywiołów" z Lanckorony. W ramach zajęć młodzież mogła  zobaczyć, jak wygląda i działa profesjonalny pyłomierz oraz zbadać aktualny poziom zanieczyszczenia powietrza w Kalwarii. Uczennice obejrzały też film "Punkt krytyczny. Energia odNowa", a następnie wysłuchały prelekcji na temat działań związanych z ochroną powietrza i klimatu, zanieczyszczenia powietrza w Polsce, wpływu smogu na stan zdrowia i możliwości zmiany obecnej sytuacji. Dzięki warsztatom dowiedziały się też, gdzie na bieżąco szukać informacji o aktualnym stanie zanieczyszczenia powietrza - jako jedno ze źródeł prowadzący wskazali aplikację AIRLY, która w przejrzysty sposób przez 24 godziny na dobę informuje o poziomie smogu w Kalwarii. W trakcie warsztatów ich uczestnicy mieli również okazję skosztować pysznego ciasta drożdżowego i naturalnego soku jabłkowego z Inkubatora Kuchennego na Bugaju. Warsztaty ekologiczne będą kontynuowane w pozostałych klasach do połowy stycznia 2019 roku.

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 18 grudnia 2018 07:52
 
Powiatowe Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 05 grudnia 2018 19:45
W dniu 28 listopada w ZS im. KEN w Kalwarii Z. odbyły się X Powiatowe Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. Zadaniem uczestników było praktyczne udzielenie pomocy poszkodowanym w przygotowanych scenkach oraz pisemne rozwiązanie testu teoretycznego.
Nasza drużyna w składzie uczennic klasy I C: Ada Stępniak, Joanna Filek, Weronika Firlej, Anna Radwan zajęła 3 miejsce. Gratulujemy
Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 20:25
 
Turniej strzelecki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 23:28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 28 listopada w CKZ i U nr 2 w Wadowicach odbył się turniej strzelecki z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zmagali się w konkurencji strzelania z karabinka. Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Dominika Dynur IIID, Zuzanna Jaworska IIID, Natalia Kudas IIID, zajęła 2 miejsce a indywidualnie Dominika Dynur zajęła 1 miejsce uzyskując tytuł najlepszego strzelca turnieju. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorami turnieju byli:  CKZiU nr 2  w Wadowicach, Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach oraz International Police Association Sekcja Polska - Region IPA Wadowice. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn z trzech szkół średnich powiatu wadowickiego.  Po jednej drużynie z CKZiU Andrychów i ZSiPO Kalwaria Zebrzydowska oraz sześć drużyn z klas o profilu policyjnym CKZiU nr 2 w Wadowicach. Uczestnicy oddawali po dwadzieścia strzałów z karabinka pneumatycznego Gamo Delta Fox GT Whisper do tarczy 14x14 cm z odległości 10 metrów postawa strzelecka stojąca. Komisja sędziowska  składała się z dzielnicowych Rewiru Dzielnicowych KPP Wadowice.

Wyniki rywalizacji wyglądały następująco:

INDYWIDUALNIE

1. DOMINIKA DYNUR ZSiPO Kalwaria Zebrzydowska 143 pkt.

2. JAKUB ZDRADA CKZiU Andrychów 141 pkt.

3. DAMIAN WCISŁO 1 drużyna ILP 141 pkt.

DRUŻYNOWO

1.

CKZiU Andrychów

411

2.

ZSiPO Kalwaria Zebrzydowska

376

3.

1 drużyna III LP

376

4.

2 drużyna II LP

321

5.

1 drużyna I LP

318

6.

1 drużyna II LP

312

7.

2 drużyna I LP

268

8.

2 drużyna III LP

250

Na zakończenie turnieju dyplomy i puchary ufundowane przez Region IPA Wadowice wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach – insp. Włodzimierz Warzecha, Dyrektor CKZiU Nr 2 w Wadowicach – mgr inż. Jerzy Kotaś, Naczelnik Wydz. Prewencji KPP Wadowice – podkom. Artur Studnicki oraz Przewodniczący  Regionu IPA Wadowice – Andrzej Cholewa.

Galeria zdjęć

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 20:19
 
Obchody 120 rocznicy powstania TG "Sokół" w Kalwarii Zebrzydowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 11:20

30 listopada 2018 r. z inicjatywy dr hab. Andrzeja Nowakowskiego w naszej szkole odbyły się obchody 120 rocznicy powstania kalwaryjskiego gniazda "Sokoła". W kościele parafialnym o godz. 10.00 miała miejsce msza św., którą odprawili ksiądz proboszcz Wiesław Cygan i o. Trasycjusz Bukowski. Po mszy uczestnicy uroczystości wraz z pocztami sztandarowymi przeszli do budynku liceum, gdzie złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową "Sokoła". Podczas akademii w hali sportowej zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, a dr hab. Andrzej Nowakowski wykład pt. "Zarys dziejów kalwaryjskiego "Sokoła" w 120-lecie jego założenia". Potem nastąpiła część artystyczna, na którą złożyły się krótki program słowno-muzyczny i widowiskowy pokaz musztry klas wojskowych przygotowane pod kierunkiem mgr Agnieszki Książek.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: małopolski wicekurator oświaty Halina Cimer, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej dr Augustyn Ormanty, ks. kan. Wiesław Cygan - proboszcz parafii pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, o. Tarsycjusz Bukowski - rzecznik prasowy sanktuarium kalwaryjskiego, kpt Maciej Michalczyk z WKU Oświęcim, mjr Ireneusz Kardasz z jednostki patronackiej 1155 z Krakowa, dr hab. Andrzej Nowakowski - Uniwersytet Rzeszowski, Jan Szewczyk - koordynator sportu szkolnego w powiecie wadowickim, dyrektorzy szkół: Janina Turek - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach, Małgorzata Pasternak - SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej,  Zbigniew Stradomski - ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, Bogdan Oczkowski wicedyrektor ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, Andrzej Burdek - dyrektor CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej, Aleksander Cimer z Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej, Paweł Hebda - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Jarosław Lenik - radny Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii zdjęć.

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2018 20:27
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 98
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.