Start Aktualności
Aktualności
Zawody strzeleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 maja 2017 21:33
15 maja 2017 w Suchej Beskidzkiej odbyły się strefowe zawody w strzelectwie sportowym ,, O srebrne muszkiety 2017". Zawodnicy strzelali z karabinu sportowego, kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych z odległości 50 metrów.

Zarówno drużyna chłopców ( Wójcik Adrian 2e, Wanat Szymon 2d, Bara Daniel 2e) jak i drużyna dziewcząt (Moskal Gabriela 2d, Garycka Gabriela 2e, Dynur Dominika 1d ) zajęła I miejsce i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnowie. Ponadto indywidualnie Wójcik Adrian zajął I miejsce, Wanat Szymon II miejsce, w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Moskal Gabriela zajęła I miejsce, a Garycka Gabriela III miejsce.

Wielkie gratulacje!

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: niedziela, 21 maja 2017 21:52
 
Akcja sprzątania Kalwarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 maja 2017 20:34

13 maja ponad czterdzieścioro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Lidii Zięby-Maziarki i Joanny Kasprzyk udało się w okolice lasu za cmentarzem parafialnym, aby posprzątać ten teren z zalegających tam pokładów śmieci. Akcję zorganizowano we współpracy z grupą „Płuca Kalwarii”. Efektem wspólnie przeprowadzonych intensywnych prac porządkowych było zebranie kilkunastu worków ze śmieciami.

Poniżej zamieszczamy fragmenty tekstu autorstwa pana Mieczysława Logina z grupy „Płuca Kalwarii”, będącego podsumowaniem naszej akcji.

W ramach porządkowania naszej lokalnej Ziemi w sobotnie dopołudnie 13 maja br. razem z liczną grupą uczniów klas pierwszych i drugich kalwaryjskiego liceum posprzątaliśmy teren wokół jednej z nielicznych  wodnych atrakcji naszego miasta tj. wokół stawu, a także w sąsiednim lasku obok cmentarza. […] Sprzątanie przebiegło gładko i sprawnie, mimo mokrego podłoża nikt nie wpadł do wody. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu (podbierak, kopaczka, grabie, właściwy strój, rękawiczki) wyłowiono prawie wszystkie pływające opakowania szklane i plastikowe. Ryby nie złapano, chociaż miał  pokazać się karp. Nikomu też nie udało się spłoszyć szczupaka, jaki podobno pływa w tym stawie. Nam się nie ujawnił. Jak głosi miejscowa plotka (a plotka to też informacja, w której jest porządne 2% prawdy) jeszcze parę lat temu pływały w nim szczupaki i były odławiane. To bardzo ekologiczna ryba, pływa tylko w bardzo czystych wodach. Czy można teraz powiedzieć o stawku, że jego wody są czyste? Pozostawiamy to kalwarianom do rozstrzygnięcia.[…]Miejsce jest urokliwe i byłoby niepowetowaną stratą, gdyby doszło do jego całkowitej dewastacji i degradacji.

 

 
Pielgrzymka maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 maja 2017 20:30

26 kwietnia br. młodzież maturalna z naszej szkoły wraz z wychowawcami i katechetami udała się w pielgrzymce na Jasną Górę, aby zawierzyć nie tylko egzamin maturalny ale całe swoje życie Bogu przez wstawiennictwo Maryi, Matki i Królowej naszego narodu. „Żal stąd odchodzić” – takie słowa wypowiedział jeden z uczniów wychodząc z kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej.

 
Finaliści Konkursu Biblijnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 maja 2017 20:30

25 kwietnia br. w Krakowie Łagiewnikach odbył się finał diecezjalny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Sara Kania z kl. II C, Dawid Maślanka z kl. II A i Konrad Stec z kl. I A. Wyniki całej trójki uczniów były wysokie i wszyscy otrzymali tytuł finalisty etapu diecezjalnego.

 
Młodzi i miłosierdzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 maja 2017 20:27

29 marca po raz kolejny młodzież z naszego liceum wzięła udział w projekcie ewangelizacyjnym „ Młodzi i Miłosierdzie” zorganizowanym w krakowskiej Tauron Arenie przez ks. biskupa Grzegorza Rysia. Tym razem było 150 uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami i katechetami. To spotkanie było przedłużeniem rekolekcji wielkopostnych.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 71
Copyright © 2017 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.