Start Aktualności
Aktualności
Procedury maturalne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 04 grudnia 2019 20:57

Podajemy linki do stron CKE i OKE, na których zamieszczone są procedury maturalne, komunikaty odnośnie dostosowań na maturze w 2020 roku oraz wiele innych przydatnych dla maturzystów informacji. Polecamy się zapoznać:

http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20190103120406280&kom#komunikaty

https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/komunikaty-i-informacje/

Poprawiony: środa, 04 grudnia 2019 21:02
 
Papierosom mówimy nie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 04 grudnia 2019 20:02
W dniu 21 listopada 2019 obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W naszej szkole w ramach działań profilaktycznych uczniowie przygotowali plakaty na temat szkodliwości palenia papierosów oraz zachęcali palaczy do odstawienia papierosów. Palenie zabija. Powoli, ale konsekwentnie. Sięgając po papieros należy pamiętać,  że narażamy się na rozwój wielu, często śmiertelnych chorób, a zerwanie z nałogiem, choć nie jest łatwe, to przynosi wymierne korzyści.
Każdy palacz, który chce żyć lepiej i dłużej, powinien rzucić palenie. Każdy może to zrobić, wystarczy tego chcieć.
Poprawiony: czwartek, 05 grudnia 2019 23:38
 
Olimpiada z j. niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 04 grudnia 2019 19:52

7-go listopada odbył się w naszej szkole pod przewodnictwem mgr Agaty Krystian pierwszy etap olimpiady z j. niemieckiego ,,OLIMPUS". Wzięło w niej udział 10 uczniów z klas pierwszych i drugich.  Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za uczestników.

 
Zemsta za niepodległość. Ziemianie - ofiary dwóch agresorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
środa, 04 grudnia 2019 14:24

4 grudnia 2019 r. w siedzibie Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się  spotkanie promujące ogólnopolski projekt edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej dla szkół podstawowych i  ponadpodstawowych „Zemsta za niepodległość. Ziemianie – ofiary dwóch agresorów”, współorganizowany z Polskim Towarzystwem Ziemiańskim Oddział Kraków, Fundacją im. Zofii i Jana Włodków oraz Biblioteką Raczyńskich w Poznaniu, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Organizatorem spotkania w powiecie wadowickim był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wzięli w nim udział nauczyciele i młodzież z ZSiPO oraz innych szkół ponadpodstawowych powiatu wadowickiego  oraz zaproszeni goście: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Maria Nitka, dyrektor CKZiU nr 1 Wadowicach Jolanta Satława, dyrektor SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej Małgorzata Pasternak, dyrektor ZSiPO Piotr Janusiewicz i burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Słuchacze mieli okazję poznać nieznane fakty z dziejów ziemiaństwa polskiego i dramatyczne losy ich przedstawicieli - ofiar III Rzeszy i Związku Sowieckiego.

W dyskusji panelowej, w której uczestniczyli: Katarzyna Łysak (IPN Kraków), koordynator projektu dr Marcin Chorązki (IPN Kraków) oraz Michał Siwiec-Cielebon – regionalista, dziennikarz i autor licznych publikacji historycznych, poruszono różne aspekty niemieckiej i sowieckiej polityki wobec elit społecznych, ukazując przyczyny oraz skutki wymordowania ponad 65 tys. przedstawicieli polskiej inteligencji w czasie II wojny światowej.

Spotkanie zmotywowało młodzież do wzięcia udziału w konkursie ziemiańskim, który będzie kolejnym etapem realizacji tego ciekawego projektu edukacyjnego.

 
Zwycięzcy w Powiatowym Konkursie "W hołdzie księdzu Janowi Twardowskiemu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 28 listopada 2019 20:03

W dziewiątej edycji konkursu "W hołdzie księdzu Janowi Twardowskiemu" organizowanego przez uczniów szkół im. ks. Jana Twardowskiego w CKZiU nr 2 w Wadowicach wzięli także przedstawiciele naszej szkoły w kategoriach: ilustracja i tekst. Jest nam miło poinformować, że uczennica klasy 1J Kamila Kosek otrzymała Grand Prix konkursu w kategorii tekst za wiersz pod tytułem "Sms do mamy/za późno". Natomiast Alicja Zaczyńska również z 1J otzrymała wyróżnienie za wiersz "Widzę, jak upada".

Serdecznie gratulujemy osiągnięć!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 106
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.