Start Aktualności OBÓZ WOJSKOWY
OBÓZ WOJSKOWY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 20:01
W dniach 11-13 kwietnia 2018 uczniowie klas wojskowych przebywali na obozie wojskowym w Bieszczadach. Program obozu obfitował w liczne zajęcia. Uczniowie uczyli się zachowania żołnierza na polu walki, realizowali elementy maskowania, komunikacji niewerbalnej, organizowania życia bazy w środowisku obcym oraz wrogim,  ćwiczyli wyuczone taktyki wojskowe za pomocą markerów pneumatycznych, realizowali szkolenie
z zakresu pierwszej pomocy.  Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się zajęcia z technik linowych, podczas których uczniowie uczyli się posługiwania się sprzętem wysokościowym oraz pokonywali własny strach ćwicząc elementy alpinistyki.

Wszystkie zajęcia prowadzone były przez doświadczonych instruktorów wojskowych
i każdorazowo poprzedzone były instruktażem dotyczącym zasad bezpieczeństwa i technik posługiwania się sprzętem.  Na zakończenie obozu każdy uczeń otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.  Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i już planują kolejny taki wyjazd.

Galeria zdjęć

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 20:25
 
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.