Start Aktualności Olimpiada Solidarności
Olimpiada Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 29 kwietnia 2017 19:29

W dniach 19-22. 04 odbyła się wizyta studyjna laureatów wojewódzkich eliminacji konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii z udziałem ucznia naszej szkoły Michała Zajdy z klasy II a oraz nauczyciela prowadzącego Drużynę Małopolską mgr Izabeli Szczygieł. Miejscem spotkania reprezentantów   16 województw  był Gdańsk.

Ten etap, poprzedzający finał we Wrocławiu, był niezwykle potrzebny do stworzenia zgranej drużyny w osobach Michała ( Kalwaria), Ani ( Kraków) i Wojtka ( Kraków), wybrania tematu prezentacji oraz przemyślenia pracy nad tworzeniem filmu.

Organizatorzy (Fundacja Centrum Solidarności) zadbali  nie tylko o dobre zakwaterowanie, wyżywienie i atmosferę, ale zapewnili również uczniom intensywne szkolenie pod kątem czerwcowej rywalizacji: profesjonalne całodniowe zajęcia filmowe oraz zajęcia z autoprezentacji. Pozostały czas został wykorzystany na zwiedzanie Gdańska i  wizytę w Europejskim Centrum Solidarności. Nasza Drużyna zdążyła jeszcze dodatkowo zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej i z pewnością pobiła rekord w ilości spacerów na plażę.

Wymiana doświadczeń i poglądów, poznanie nowych, ciekawych ludzi to niewątpliwie dodatkowe atuty tego konkursu. Nie bez znaczenia jest pobyt w miejscach, gdzie tworzyła się nasza historia, spotkanie naocznych świadków wydarzeń. Wiele rzeczy nabiera wtedy innego wymiaru.

Przez cały czas uczestnikom towarzyszyły media. Michał udzielił wywiadu dla Telewizji Gdańsk:

https://gdansk.tvp.pl/30024406/20042017-1830 ( od 14min. 18.s )

Można również śledzić cały przebieg Olimpiady oraz galerię zdjęć na Facebooku:

https://pl-pl.facebook.com/pg/olimpiadasolidarnosci/photos/?tab=album&album_id=793390684157601

 
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.