PDF Drukuj Email

Klasa sportowa

 

Przedmioty rozszerzone:

  • geografia,
  • WOS lub biologia


Języki obce:

  • j. angielski ,
  • j. niemiecki lub j. francuski

Dodatkowo:

  • zajęcia sportowe

Klasa o  profilu sportowym kierowana jest do osób zainteresowanych uprawianiem konkretnej dyscypliny sportowej, ale także tych, którzy chcą rozwijać swe predyspozycje fizyczne, kondycyjne i ogólnorozwojowe. Uczniowie tej klasy mogą uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego w wymiarze 7 godzin tygodniowo.

Plan szkolenia obejmie nauczanie, utrwalanie i poszerzanie treści programowych zdobytych wcześniej oraz szkolenie specjalistyczne z zakresu gier zespołowych. Uczniowie biorą udział w różnorodnych formach aktywności, takich jak: gry zespołowe (koszykówka, piłka ręczna, piłka siatkowa), lekkoatletyka, ćwiczenia kształtujące koordynację oraz kondycyjne zdolności motoryczne, zajęcia na lodowisku, na ściance wspinaczkowej, na basenie. Raz w roku odbywa się także obóz sportowy.

Absolwenci tej klasy będą wszechstronnie przygotowani do podjęcia nauki na Akademii Wychowania Fizycznego między innymi na kierunkach: wychowanie fizyczne, sport, turystyka i rekreacja, zarządzanie, fizjoterapia, terapia zajęciowa i biologia. Alternatywą jest także nauka w szkołach policealnych w zawodach takich, jak masażysta, rehabilitant, pracownik socjalny, trener umiejętności społecznych i wielu innych.

W klasie sportowej zajęcia ogólne prowadzą pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, a zajęcia specjalistyczne (treningowe) trenerzy i instruktorzy, którzy wdrażają do prowadzonych przez siebie zajęć najnowsze trendy i pomysły z zakresu metodyki treningu sportowego.

Filmy z zajęć w klasie sportowej:

Poprawiony: poniedziałek, 11 marca 2019 12:52
 
Copyright © 2020 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.