PDF Drukuj Email
Klasa turystyczna 


Przedmioty rozszerzone:
  • matematyka,
  • geografia,
  • WOS   lub język angielski

Języki obce:

  • j. angielski ,
  • j. niemiecki

Dodatkowo:

  • język angielski w biznesie,
  • ekonomia w praktyce

Klasa turystyczna to propozycja dla osób otwartych, ciekawych świata, interesujących się turystyką i aktywnym spędzaniem czasu wolnego, ale także tych, którzy chcieliby zdobyć ciekawy i dobrze płatny zawód.

W programie nauczania rozszerzono matematykę, geografię i WOS lub język angielski. W ramach nauki języka angielskiego wyodrębniony jest blok lekcji poświęconych branży turystycznej. Nauczanie podstaw przedsiębiorczości oraz technologii informacyjnej jest zmodyfikowane i przystosowane do potrzeb tej klasy. Przedmiotem dodatkowym jest ekonomia w praktyce.

Uczniowie klasy turystycznej  mogą  rozwijać swoje umiejętności, biorąc udział w olimpiadach i konkursach tematycznych, takich jak „Geo-Planeta”, „Kangur”, „Matematyka bez granic”, „O Diamentowy Indeks AGH” i innych. Chętnie  uczestniczą w wyprawach górskich Koła Turystycznego oraz w szkoleniach lawinowych I i II stopnia. Edukacja w tej klasie umożliwia zdawanie matury z matematyki i geografii na poziomie rozszerzonym. Daje to dobrą pozycję wyjściową o ubieganie się na takie studia, jak:  turystyka, rekreacja i hotelarstwo, ekonomia, marketing i zarządzanie, archeologia, architektura krajobrazu, bankowość, finanse, budownictwo, etnografia, etnologia, geodezja i kartografia, geografia, handel zagraniczny, inżynieria środowiska, logistyka i wiele innych.

 

Coraz więcej Polaków świadomie planuje swój urlop, poszukując w tym celu atrakcyjnych ofert turystycznych. Turystyka w Małopolsce to prężnie rozwijająca się dziedzina gospodarki, która potrzebuje dobrze przygotowanych specjalistów, wśród których mogą się znaleźć także absolwenci tej klasy.

Poprawiony: wtorek, 16 lutego 2016 21:11
 
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.