Start Warto się pochwalić Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019
Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Wolska   
czwartek, 03 października 2019 20:05

Osiągnięcia naszych uczniów


w roku szkolnym 2018/2019


1) Jakub Hebda (II a) i Jakub Grabarczuk (II d) - etap wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921–1956. Żołnierze II Rzeczypospolitej – Żołnierze Niezłomni”.Uczniowie otrzymali zaświadczenie zwalniające z egzaminu maturalnego z historii.

 

2) Jakub Hebdalaureat VI edycji Olimpiady Solidarności

 

3) Paulina Oleś - uczennica kl. III B– zwyciężczyni XXIII edycji konkursu wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczennica wygrywając konkurs zdobyła wybrany przez siebie indeks.

 

4) Aneta Studnicka – laureatka XXIII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

 

5) Justyna Liszka z III B i  Paulina Oleś z III B -laureatki XXII Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPAwSpółdzielczym Centrum Kultury „Best” w Bielsku- Białej

 

6) Kamila Kurek, uczennica klasy III C, uzyskała wynik bardzo dobry (85,34%) w Ogólnopolskim  Konkursie z Języka Angielskiego "FOX" dający jej siódme miejsce wśród uczniów klas drugich i trzecich w całym kraju, drugie miejsce w woj. małopolskim oraz pierwsze miejsce w powiecie wadowickim oraz Agnieszka Wypiór z klasy I C wynik dobry (84,17%), - pierwsze miejsce w powiecie w kategorii klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

 

7) Dawid Zapalski - XXIX Ogólnopolska Olimpiada Teologii Katolickiej – XIII miejsce

 

8) Maksymilian Wicher – V edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada solidarności. Dwie dekady historii” – udział w etapie wojewódzkim

 

9) Paulina Oleś, Maksymilian Wicher i Oliwia KorzeniowskaNominacja do tytułu TALENT 2018;

Maksymilian Wicher - TALENT 2018 w kategorii recytacja

 

10) Wojewódzkie Biegi Przełajowe - Drużyna chłopców zajęła V miejsce, a dziewcząt IX. Indywidualnie Dawid Zapalski zajął V miejsce.

 

11) III miejsce w X Powiatowych Zawodach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy, drużyna w składzie uczennic z I C : Ada Stępniak, Joanna Filek, Weronika Firlej, Anna Radwan

 

12) V miejsce w powiatowych zawodach w piłce ręcznej (drużyna chłopców), I miejsce (drużyna dziewczyn)

 

13) Powiatowe indywidualne i drużynowe zawody pływackie: I miejsce w sztafecie dziewcząt; indywidualnie: I miejsce Karolina Bogucka, II miejsce Anita Iwanicka (w stylu motylkowym), I miejsce Żaneta Króliczek, III miejsce Wiktoria Grzeczyńska, IV miejsce Magdalena Mirocha ( w stylu klasycznym), IV miejsce Adrianna Cierpiałek ( w stylu grzbietowym)

 

14) Dawid Madej z klasy 1 b  -  I miejsce w XX Powiatowym Konkursie Publicystycznym "O Laur Peryskopu",

Edyta Ślęzak z klasy 1 b – wyróżnienie


15) Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe – dziewczęta i chłopcy  zajęli I miejsce drużynowo i obie grupy uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. Indywidualnie miejsca od I do IV zajęły dziewczęta: I miejsce  wśród dziewcząt zajęła Anna Zabagło (kl. II D), a wśród chłopców Dawid Zapalski (kl. I A).

 

16) Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców – dziewczęta I miejsce oraz chłopcy I miejsce

 

17) Powiatowe zawody w piłce nożnej chłopców – II miejsce

 

18)Mistrzostwa Powiatowe w piłce nożnej dziewcząt – I miejsce

19) zawody w strzelectwie sportowym - Srebrne Muszkiety 2019 – II miejsce, skład drużyny: uczniowie z klasy II D - Balonek Kamil, Domagała Kamil, Ficek Hubert

 

20) II miejsce w turnieju strzeleckim z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, drużyna w składzie: Dominika Dynur III D, Zuzanna Jaworska III D, Natalia Kudas III D;

Dominika Dynur zajęła I miejsce w kategorii indywidualnej zyskując tytuł najlepszego strzelca turnieju

 

21) XI Międzyszkolny Konkurs Literacki z Języka Angielskiego:

I miejsce zdobyła Agnieszka Wypiór z kl. I c

III miejsce – Konrad Korzeniowski z klasy I a.

Wyróżnienie otrzymali uczniowie:

Sabina Matuła kl. III a, Kamila Barkow kl. II b,Wojciech Łopata kl. I a.

 

22) Paulina Oleś – II miejsce w Przeglądzie Literackich Prac Autorskich w formie wiersza podczas XX Dni Papieskich

 

23) Kamila Kurek z III C- Tytuł mistrza ortografii w VII Gminnym Konkursie Ortograficznym "Andrzejki z ortografią", II miejsce Kinga Strzeżoń z III C, III miejsce Karolina Brańka z III B

 

24) Edyta Ślęzak z 1 b -  wyróżnienie na szczeblu powiatowym oraz rejonowym w  Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym

 

25) Wiktoria Śpiewla z 1a oraz Beata Bruzda z 1b – wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim  z Języka Niemieckiego

 

26) Wyróżnienie dla klasy I B w  Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Centrum Kultury Turystyki i Sportu

 

27)Bieg na Groń Jana Pawła II

Wyniki zawodów:

Kategoria chłopców:

I m. Zapalski Dawid
II m. Balonek Kamil
III m. Tymoszuk Gerard
IV m. Turek Adrian

Kategoria dziewcząt:

I m. Chorąży Maria
II m. Frączek Julia
III m. Kucharczyk Aleksandra
IV m. Pieczara Paulina

Otrzymaliśmy również puchar dla najliczniejszej reprezentacji.

 

Poprawiony: czwartek, 03 października 2019 20:08
 
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.