Start Aktualności Wyjazd do Hameln
Wyjazd do Hameln PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
wtorek, 01 października 2019 20:39

W dniach 14.09.2019 – 22.09.2019 czternastu uczniów naszej szkoły wyruszyło do Hameln w Niemczech pod opieką mgr Gabrieli Kosowskiej i mgr Barbary Stanuch.

Po długiej i męczącej podróży spędziliśmy wspaniały tydzień razem z uczniami Vikilu Gymnasium w Hameln. Odbyliśmy ciekawe dwudniowe warsztaty we Vlotho, które były poświęcone trudnej polsko- niemieckiej przeszłości i naszej przyszłości, która także zależy od nas. Owocem tej pracy były prezentacje obfitujące w wymyślone przez nas wiersze i piosenki.

Był czas na zwiedzanie pięknego Hameln w towarzystwie Szczurołapa, zostaliśmy uroczyście przyjęci przez dyrektora Vikilu Gymnasium  oraz przez burmistrza miasta Hameln. W atmosferze serdeczności spędzaliśmy czas z naszymi niemieckimi kolegami na wycieczkach i na grillu. Mieliśmy szansę popływać kajakiem po Wezerze w pięknym słońcu.

Ciekawym doświadczeniem były warsztaty w Wolfsburgu, w fabryce VW, gdzie nie tylko mogliśmy wyprodukować samochody poruszające się na baterie słoneczne, ale mogliśmy poczuć się jak pracownicy korporacji narażeni na kryzysy finansowe i będący pod presją czasu.

Wyjazd ten był także wspaniałą nauką języków obcych. Z każdym dniem wszyscy coraz lepiej posługiwali się angielskim i niemieckim i nie mieli problemów z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami z Niemiec. Żal było się rozstawać z nowopoznanymi przyjaciółmi, których spotkamy ponownie w czerwcu w Kalwarii.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 14:28
 
Copyright © 2020 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.