Klasa socjalna po 8 klasie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   

Klasa socjalna


Przedmioty rozszerzone:

  • j. polski
  • biologia
  • j. angielski lub j. niemiecki

dodatkowo:

  • ratownictwo medyczne

.

Klasa o profilu socjalnym adresowana jest do osób zainteresowanych socjologią, psychologią i pedagogiką. Daje możliwość kształcenia postaw prospołecznych, rozwiania umiejętności interpersonalnych, poznawania mechanizmów rządzących zachowaniem człowieka, rozwijania empatii i wrażliwości poprzez udział w akcjach  wolontariackich.

Uczniowie będą mieli możliwość zdobywać wiedzę w nowoczesnych pracowniach: biologicznej, fizycznej, a także chemicznej. Zajęcia z ratownictwa medycznego i elementy pielęgniarstwa pomogą zapoznać się z praktyczną stroną ochrony zdrowia i życia człowieka. Elementy psychologii przybliżą mechanizmy kierujące zachowaniem człowieka, kształtując jego relacje z otoczeniem i nie tylko. Dodatkowym atutem jest prężnie działające Szkolne Koło Caritas, współpracujące z ośrodkami społecznymi na terenie gminy, w którym uczniowie naszej szkoły mogą realizować swe pasje charytatywne i prospołeczne  oraz zdobywać praktyczne doświadczenie w pracy z osobą potrzebującą.

Nauka języka polskiego i biologii na poziomie rozszerzonym daje możliwość dobrego przygotowania się do matury z tych przedmiotów oraz podjęcia studiów na kierunkach takich jak: pedagogika, psychologia, socjologia, rehabilitacja, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, terapia zajęciowa, doradztwo zawodowe. Absolwenci tej klasy będą mogli również kontynuować naukę w szkołach policealnych o profilach takich, jak: masażysta, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun w domu pomocy społecznej, pracownik socjalny, trener umiejętności społecznych.

Sektor socjalny jest obecnie jednym z najbardziej chłonnych i dynamicznie rozwijających się rynków pracy, więc podęcie nauki w tej klasie daje szerokie możliwości i perspektywy dla jej absolwentów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Poprawiony: poniedziałek, 06 kwietnia 2020 19:13
 
Copyright © 2020 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.