Klasa medyczna po 8 klasie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   

Klasa medyczna

Przedmioty rozszerzone:

  • biologia,
  • chemia,
  • język angielski lub język niemiecki

Dodatkowo:

  • ratownictwo medyczne

A

Klasa medyczna to oferta dla osób, które swoją przyszłość łączą z medycyną, farmacją, stomatologią, weterynarią czy pracą w szeroko rozumianej  ochronie zdrowia. W programie nauczania rozszerzono biologię, chemię i matematykę lub język obcy. Uczniowie mają możliwość zdobywać wiedzę w nowoczesnych pracowniach: biologicznej, fizycznej, a także chemicznej. Ta ostatnia jest odnowiona i wyposażona w odczynniki, odpowiedni sprzęt wykorzystywany przy doświadczeniach chemicznych, a także specjalistyczne digestorium i przystosowana jest  do wykonywania zajęć laboratoryjnych.

Uczniowie klasy medycznej rozwijają swoje umiejętności, przygotowując się do olimpiad i konkursów przedmiotowych.  Corocznie startują w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej organizowany przez Uniwersytet Jagielloński czy w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Ekologicznej, w których odnoszą liczne sukcesy.

Klasa ta to doskonały wybór dla przyszłych lekarzy, farmaceutów, stomatologów, ale nie tylko. Nasi absolwenci podejmują studia na takich kierunkach, jak: ochrona środowiska, chemia, biotechnologia, biologia, mikrobiologia. technologia żywności i żywienie człowieka, rehabilitacja, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne, kosmetologia, weterynaria, dietetyka, logopedia, analityka medyczna, ochrona zdrowia.

W dobie starzejącego się społeczeństwa widoczny jest deficyt osób pracujących w służbie zdrowia, tak więc nauka na wszystkich kierunkach związanych z ochroną zdrowia zapewnia w przyszłości intratną i pewna pracę, pozwoli naszym absolwentom łatwo odnaleźć się na rynku pracy

 

Poprawiony: poniedziałek, 06 kwietnia 2020 19:10
 
Copyright © 2020 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.