Start
Witaj na stronie Liceum
Zaproszenie dla uczniów i kandydatów do szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 23 czerwca 2016 07:44

Koło Przyrodnicze działające w OPP przy ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza we wtorek 28 czerwca 2016 r. wszystkich chętnych uczniów oraz kandydatów do klasy medycznej i socjalnej rozszerzających biologię na zajęcia terenowe pt. "Poznajemy florę i entomofaunę najbliższej okolicy".

Zbiórka przy Klasztorze oo. Bernardynów o godz. 9.00.

Zaprasza opiekun koła mgr Lidia Zięba- Maziarka

 
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 czerwca 2016 19:40

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2016 r.

8.00 - Msza święta w kościele pw. św. Józefa w Kalwarii Zeb.

9.00- uroczyste zakończenie roku szkolnego na hali sportowej.

 
LAUREAT OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 czerwca 2016 17:47

Andrzej Grabiec uczeń klasy III B Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbywał się w Niepokalanowie w dniach 6 -7 czerwca 2016r. W części pisemnej uzyskał maksymalną liczbę punktów (90pkt.), kwalifikując się do ścisłego finału, w którym uczestniczyło siedmioro finalistów spośród ok. 30 000 z całej Polski biorących udział w konkursie. Po części ustnej komisja konkursowa wyłoniła trójkę laureatów, wśród których znalazł się uczeń naszej szkoły, zajmując II miejsce w Polsce. Jako nagrodę Andrzej otrzymał wraz z siostrą katechetką pielgrzymkę do Rzymu ufundowaną przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", indeks do wyboru na kilkanaście kierunków na różnych uczelniach w Polsce i ciekawe  zestawy książkowe.  Warto dodać, że Andrzej Grabiec był także zwycięzcą ubiegłorocznego konkursu biblijnego- zajął wtedy I miejsce w Polsce.

Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2016 17:56
 
Teatr szkolny Carpe Diem wystawił komedię Janusza Majewskiego "Upiór w kuchni" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 maja 2016 13:02

W czerwcu, jak co roku, byliśmy widzami kolejnej premiery Teatru Szkolnego „Carpe diem” działającego przy ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem mogliśmy podziwiać komedię kryminalną Janusza Majewskiego pt. „Upiór w kuchni”. Napisałam podziwiać, bo rzeczywiście przedstawienie było zrealizowane na wysokim poziomie. Dekoracje utrzymane w angielskim i nieco mieszczańskim stylu podkreślały charakter sztuki, która ma miejsce właśnie w angielskim pensjonacie. Muzyka, niczym w kryminale rodem z Agathy Christie lub Jamesa Bonda, buduje klimat i dodatkowo wzbudza zainteresowanie.

Aktorzy, jak zwykle świetnie dobrani do odgrywanych przez siebie ról, mistrzowsko poradzili sobie z tekstem oraz grą aktorską....

 

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 19:20
Więcej…
 
DNI PAPIESKIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 maja 2016 19:38

21 maja br. w auli seminaryjnej OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się gala kończąca XIX Dni Papieskie. Wśród wielu uczestników z różnych szkół, którzy prezentowali swoje umiejętności byli uczniowie z naszej szkoły. Nagrody otrzymali:

- autorskie prace literackie: Karolina Żeglińska kl. IA, Dorota Płonka kl. II B, Jagoda Kurpiel kl. II B, Katarzyna Brożek kl. III B i Kinga Gałuszka kl. III B

- prace plastyczne: Magdalena Wąsik, Natalia Korzeniowska i Dorota Hyla kl. I C

- śpiew: Katarzyna Kaleta, Gabriela Stec, Paulina Piętoń z kl. I C i Paulina Karelus z kl. I A

Aleksandra Bańdura, Monika Wcisło i Joanna Radwan z kl. II D

- recytacja: Patrycja Szczygieł, Gabriela Zwierzyńska z kl. I B i Dorota Płonka z kl. II B

- rajd papieski: uczennice z kl. I A

- tenis stołowy: Kacper Godula i Dawid Maślanka z kl. I A oraz Paweł Fraś i Bartosz Mirocha z kl. II A.

Ponadto w rozgrywkach piłki siatkowej brały udział dwie drużyny: dziewczęta z kl. II E i chłopcy z kl. II D

 
LAUREACI KONKURSU BIBLIJNEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 maja 2016 19:36

26 kwietnia br. w Krakowie odbył się finał diecezjalny XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Konrad Kasiarz z kl. I B, Daniel Maślanka z kl. III D i Andrzej Grabiec z kl. III B. Daniel i Andrzej weszli do ścisłego finału i zostali laureatami tego konkursu. Andrzej Grabiec zdobywając III miejsce zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego.

 

 
Mamy finalistę Olimpiady Geograficznej! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 maja 2016 19:22

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że mamy kolejnego finalistę, tym razem Olimpiady Geograficznej. Został nim Michał Zajda, uczeń klasy Ia. W dniach 21-24 kwietnia br. brał on udział w Chorzowie w zawodach III stopnia, czyli w finale na szczeblu ogólnopolskim. Zmagania konkursowe zakończył tytułem finalisty Olimpiady Geograficznej.
Opiekunem ucznia była mgr Małgorzata Jamróz.

Serdecznie gratulujemy!

 
LAUREAT POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O NAUCZANIU ŚW. JANA PAWŁA II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 maja 2016 19:34

Uczeń klasy I A Dawid Maślanka został laureatem Powiatowego Konkursu Wiedzy o Nauczaniu Św. Jana Pawła II, który odbył się 23 maja br. w Liceum im. M. Wadowity w Wadowicach. Naszą szkołę reprezentowali również: Jonasz Serwin z kl. II A i  Tomasz Nocula z kl. I A.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom- s. Leonice i ks. Tomaszowi.

Poprawiony: niedziela, 29 maja 2016 19:45
 
NASI WOJSKOWI DRUDZY W MAŁOPOLSCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 maja 2016 19:11

W dniu 20.05.2016 r.  reprezentacja uczniów klasy wojskowej uczestniczyła  w spotkaniu z Kawalerami Orderu Wojennego Virtuti Militari w podkrakowskich Racławicach, podczas którego  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego z klas o profilu mundurowym, przedstawiciele organizacji proobronnych oraz żołnierze kompanii NSR przy WSzW w Krakowie, zmagali się w zawodach użyteczno – bojowych. W ramach zawodów przeprowadzono: bieg terenowy, test wiedzy historycznej, rzut granatem ćwiczebnym do celu, udzielanie pomocy medycznej rannemu, posługiwanie się indywidualnymi środkami ochrony przeciwchemicznej oraz strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojąc.

Miło nam poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły w składzie:  Bara Daniel ( IE), Wójcik Adrian (IE), Pałac Kamil (IE),  Janicka Aleksandra  (IE), Mierzyński Jakub (ID), Wanat Szymon (ID) zajęła II miejsce. Nagrody uczniom wręczyli Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie – płk Janusz Kurzyna oraz Małopolski Kurator Oświaty – p. Barbara Nowak. Uczniom bardzo gratulujemy!

Poprawiony: piątek, 27 maja 2016 19:28
 
SUKCESY UCZNIÓW W STRZELANIU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 maja 2016 19:06

W dniu 16.05.2016 w Suchej Beskidzkiej odbyły się strefowe zawody w strzelectwie z broni kulowej ,, O Srebrne Muszkiety 2016".

Miło nam poinformować,że drużyna chłopców w składzie: Wójcik Adrian IE, Bara Daniel IE, Wanat Szymon ID, zajęła II miejsce, a drużyna dziewcząt w składzie: Moskała Gabriela ID, Garycka Gabriela IE, Janicka Aleksandra IE zajęła III miejsce.
Uczniowie strzelali z broni - karabin sportowy, kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych z odległości 50 m.

Poprawiony: piątek, 27 maja 2016 19:29
 
Pożegnanie maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 maja 2016 19:58

29 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów. O godz. 8.00 w kościele parafialnym wraz z dyrekcją i wychowawcami uczestniczyli we mszy św., potem zgromadzili się na hali sportowej.

Uroczystą galę zaszczycili swą obecnością wicestarosta powiatu wadowickiego Andrzej Górecki, burmistrz miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty, dyrektor biblioteki publicznej Bogusława Moskała, radny miasta Kalwaria Paweł Hebda, przewodniczący Rady Rodziców M. Michalik oraz rodzice i uczniowie i nauczyciele.

Po przywitaniu i przemówieniach wręczono nagrody i świadectwa z biało- czerwonym  paskiem dla najlepszych tegorocznych maturzystów. Uhonorowani zostali także laureaci konkursów i zawodów sportowych. Podziękowano także rodzicom i nauczycielom oraz dyrekcji za trud włożony w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia.

Na zakończenie tej miłej uroczystości młodsi koledzy z klasy II A i II B przedstawili program artystyczny na poważnie i na wesoło, odgrywając m.in. "Hamleta" w nowoczesnej wersji. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych już w nas w szkole Oskarów...

Łezka niejednemu i niejednej zakręciła się w oku... Teraz tylko pozostaje życzyć powodzenia na maturze!

 
Międzyszkolny Konkurs Literacki z Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 maja 2016 19:10

26 kwietnia 2016 r. odbył się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Literackiego z Języka Angielskiego.

Wyniki są następujące:

I miejsce Marcin Bruzda Ia
Kacper Godula  Ia  (zajęli exaequo)
II miejsce Robert Ochmanek  IIa
III miejsce Małgorzata Grygiel  IVb T  ZS im. KEN w Kalwarii
Aleksandra Warchał  IIb  (zajęły exaequo)

wyróżnienie otrzymały:
Weronika Pawlik  IIb
Daria Lucha IIIc T z ZS im. KEN

Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom znajomości języka, przeczytanych lektur i świetnie prezentowali przygotowane przez siebie tematy.

Gratulujemy!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 34
Copyright © 2017 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości