Start
Witaj na stronie Liceum
Nasi uczniowie na sympozjum medycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:47

6 grudnia uczniowie klas medycznych ( I C, II C)  wzięli udział w sympozjum medycznym zorganizowanym w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia.  Tematem spotkania była - "Echo - cardia czyli jak sprawnie wykonać automatyczną defibrylację ( AED) i podstawowe zabiegi reanimacyjne (BLS)". W części pierwszej odbyła się sesja naukowa, w której przedstawiono prezentacje z zakresu BLS i AED,  w części drugiej uczniowie w sposób praktyczny sprawdzali posiadaną wiedzę. Na zakończenie uczniowie otrzymali Certyfikaty Uczestnictwa w Sympozjum Medycznym.

 
Olimpiada Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:49

22 listopada odbył się szkolny etap IV edycji Olimpiady Solidarności. Brali w niej udział uczniowie: Kinga Łabaj II B, Mateusz Maj II B, Michał Zajda II A. Najlepsze wyniki uzyskali Mateusz Maj i Michał Zajda, kwalifikując się do następnego etapu. Olimpiada Solidarności to nie tylko znajomość historii potrzebna uczniom, którzy chcą kształcić się w tym kierunku. Jest to przede wszystkim solidny fundament oraz kapitał na start w dorosłe życie - tak o konkursie mówi organizator, którym jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku. Życzymy naszym reprezentantom powodzenia i jak najlepszych wyników w etapie wojewódzkim przewidzianym na luty 2017. Opiekę nad konkursem i uczestnikami reprezentującymi naszą szkołę sprawuje mgr Izabela Szczygieł, przewodnicząca NZSS "Solidarność" w ZSiPO.

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2016 20:59
 
Spotkanie z dietetykiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:43

 

W dniu 29 listopada  uczniowie wzięli udział w spotkaniu z panią dietetyk z Centrum Dietetycznego Natur House  z Wadowic mgr inż. Aleksandrą Zając ( naszą absolwentką). Uczniowie dowiedzieli się jak powinna wyglądać zbilansowana dieta, która uczy prawidłowego sposobu odżywiania, jest pełnowartościowa i zdrowa dla naszego organizmu. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali zaproszenia na bezpłatną konsultację z dietetykiem. Organizatorem spotkania była pani mgr Agnieszka Książek.

 

 

 
Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Absolwentów Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 29 listopada 2016 10:31

Grono entuzjastów serdecznie zaprasza na

zebranie założycielskie Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum im. Mikołaja Kopernika

w Kalwarii Zebrzydowskiej, które odbędzie się

w sali nr 4 na parterze Liceum, ul. Mickiewicza 9

dnia 12.12.2016 (poniedziałek) o godzinie 17-tej.

Zebranie będzie poświęcone:

 • przyjęciu statutu Stowarzyszenia
 • wyborom Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia
 • dyskusji dotyczącej działalności Stowarzyszenia

W  trakcie zebrania będzie można złożyć deklaracje przystąpienia do Stowarzyszenia

 

 
Kocha, lubi, szpieguje – spotkanie z Joanną Szarańską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 26 listopada 2016 14:24

23 listopada w Bibliotece Publicznej im. S. Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się premiera książki pani Joanny Szarańskiej „Kocha, lubi, szpieguje”- drugiego tomu cyklu „Kalina w malinach”. W spotkaniu wzięła udział między innymi młodzież z naszej szkoły. Mieliśmy okazję posłuchać fragmentów nowej książki, poznać tajniki warsztatu pisarskiego autorki, jej dotychczasowy dorobek literacki i dalsze plany wydawnicze. Skosztowaliśmy też pysznego malinowego tortu i szampana. Autorka obdarowała też wszystkie uczennice zakładkami do książek.

Obie dotychczas wydane książki z cyklu „Kalina w malinach” – „I że ci nie odpuszczę” oraz „Kocha, lubi, szpieguje” można pożyczyć w bibliotece publicznej, a w szkolnej bibliotece będą do wypożyczenia w najbliższym czasie. Zachęcamy do przeczytania!

Poprawiony: sobota, 26 listopada 2016 14:29
 
Konkurs Krasomówczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 26 listopada 2016 14:20

16 listopada w Wadowicach odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Do zawodów stanęli uczniowie klasy I B: Karolina Brańka i Maksymilian Wicher. Poziom przygotowania uczestników był wysoki i bardzo wyrównany. Miło nam poinformować, że Maksymilian Wicher zajął III miejsce, nagrodę publiczności oraz został zakwalifikowany do etapu rejonowego. Gratulujemy!

Poprawiony: sobota, 26 listopada 2016 14:32
 
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 26 listopada 2016 14:19

18 listopada z uczniami klas wojskowych spotkał się por.  Maciej Michalczyk z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu. Celem spotkania było zaznajomienie uczniów z z informacjami związanymi z służbą wojskową oraz szkoleniami mającymi ich do tej służby przygotować.

Poprawiony: sobota, 26 listopada 2016 14:30
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 26 listopada 2016 14:18
Jak co roku, 17 listopada, nasza szkoła postanowiła włączyć się w obchody światowego dnia rzucania palenia. Uczniowie przygotowali na tę okazję plakaty informacyjne oraz została wygłoszona prelekcja przez radiowęzeł szkolny na temat konsekwencji zdrowotnych palenia papierosów.

Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi na powszechność palenia papierosów i jego skutki zdrowotne. W Polsce co roku 70000mieszkańców umiera z powodu palenia tytoniu a kolejne 8000 zgonów jest spowodowanych biernym paleniem.

Poprawiony: sobota, 26 listopada 2016 14:31
 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 07 listopada 2016 20:29

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza zainteresowanych na zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się 14 listopada br. (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali numer 4 w budynku liceum, ul. Mickiewicza 9.

Poprawiony: poniedziałek, 07 listopada 2016 20:33
 
Postaw na zdrowe odżywianie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 13 listopada 2016 14:57

W dniu 8 listopada uczniowie klasy II D, II E , II B, III B uczestniczyli w spotkaniu z panią dietetyk z fundacji Oaza Życzliwości z Przytkowic. Celem spotkania było zwrócenie uwagi jak ważne dla naszego organizmu jest zdrowe odżywianie i ruch fizyczny. Uczniowie dowiedzieli się jakie produkty powinny dominować w ich diecie a których powinni unikać.

Zdjęcia z Galerii.

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 15:49
 
Wojskowi na strzelnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 13 listopada 2016 14:56
3 i 4 listopada uczniowie klas wojskowych realizowali zajęcia wojskowe na terenie strzelnicy sportowej Ligii Obrony Kraju w Suchej Beskidzkiej. Uczniowie strzelali z broni długiej kal. 5,6mm. z postawy leżącej.

Każdy oddał 15 strzałów ( 5 próbnych, 10 ocenianych).

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii.

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 15:50
 
Biblioteka na topie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 13 listopada 2016 14:41

W tym roku nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, który ma na celu promocję czytelnictwa wśród młodzieży. W ramach programu otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na zakup nowości do biblioteki szkolnej. Większość przyznanej kwoty została już wydana, a nowe książki czekają na swoich czytelników.

Podjęliśmy też różne działania promujące czytanie książek wśród naszych uczniów. Wszystkie klasy realizują między innymi projekt edukacyjny o Kalwarii Zebrzydowskiej. W oparciu o księgozbiór biblioteki szkolnej i realizację zaplanowanych działań, młodzież poszerza swoją wiedzę o naszej „małej ojczyźnie”. Do tej pory uczniowie:

 • wzięli udział w prelekcjach w Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej na temat fundatorów Kalwarii, artystów związanych z naszym miastem i historii rzemiosła
 • zwiedzili fabrykę obuwia „Ryłko” oprowadzani przez prezesa p. Stanisława Ryłkę
 • wysłuchali prelekcji pani Urszuli Zajączkowskiej-Wąsik, autorki książki o związkach Stanisława Wyspiańskiego z Kalwarią
 • wzięli udział w spotkaniu autorskim z kalwaryjskim poetą, prozaikiem i krytykiem literackim Stanisławem Chyczyńskim
 • wysłuchali prezentacji pana Mieczysława Logina, rzecznika grupy „Płuca Kalwarii” na temat problemu zanieczyszczenia powietrza w Kalwarii.

W ramach innych działań promujących czytelnictwo młodzież naszej szkoły:

 • odwiedziła Targi Książki w Krakowie
 • wzięła udział w Festivalu Conrada w Krakowie uczestnicząc w dyskusji „Polska szczęśliwa, Polska nieszczęśliwa” z udziałem socjologa i publicystki Jadwigi Staniszkis, filozofa Szymona Wróbla oraz poety i literaturoznawcy Tadeusza Sławka.
 • uczestniczy w akcji bookcrossing – od października na półce w sali nr 7 uczniowie i nauczyciele „uwalniają” książki, zostawiając je innym do przeczytania, a zabierając te pozostawione  przez pozostałych uczestników akcji.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

 

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 15:48
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 37
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości