Start
Witaj na stronie Liceum
WKU w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 listopada 2015 20:27

 

W dniu 12 listopada w naszej szkole gościliśmy por. Macieja Michalczyka z Wojskowej Komendy Uzupełnień z Oświęcimia, który spotkał się z uczniami klas wojskowych. Celem spotkania było przekazanie informacji o kryteriach ubiegania się do wyższych szkół wojskowych, służby przygotowawczej oraz służby kandydackiej na terenie administrowanym przez WKU Oświęcim.
Uczniowie mogli zadawać pytania na nurtujące ich tematy związane z wojskiem.

Mamy nadzieję, że grono naszych uczniów, którzy wybiorą zawód żołnierza w następnym roku się powiększy - czego im serdecznie życzymy.

 

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2015 20:04
 
Wyprawy Koła Turystycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 listopada 2015 19:21

Wraz z nowym rokiem szkolnym swoje wyprawy górskie organizuje Koło Turystyczne. Jak zwykle z kwalifikowanymi opiekunami i przewodnikami górskimi, jak zwykle bezpłatnie (tylko koszt przejazdu), jak zwykle w atrakcyjne miejsca. W październiku młodzież mogła zachwycać się "morzem mgieł" w czasie wędrówki po Czerwonych Wierchach, w listopadzie zwiedzali jaskinie w Dolinie Kościeliskiej.

Warto zobaczyć piękne i ciekawe zdjęcia w Galerii zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 19:29
 
Matura próbna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 listopada 2015 19:17

W dniach 24-27 listopada br. trzecioklasiści piszą Maturę Próbną z Operonem.
We wtorek - język polski, poziom podstawowy i rozszerzony,
środa- matematyka,poziom podstawowy,
czwartek- język obcy nowożytny (język angielski i niemiecki), poziom podstawowy i rozszerzony,
piątek- rozszerzenie z wybranego przedmiotu.

 
Szkolenie strzelania z łuku sportowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 22 listopada 2015 21:07

W dniu 12 listopada br. Klub Sportowy Oyama Karate Sokół na czele z instr. sensei Januszem Kotyrbą wraz z Polskim Związkiem Łuczniczym oraz Dyrekcją i nauczycielami wychowania fizycznego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych zorganizowali dla uczniów pokaz i naukę strzelania z łuku sportowego. Szkolenie prowadził trener LKS „Łucznik” Żywiec pan Jan Lach z dwójką swoich wychowanków, utytułowanych mistrzów rangi międzynarodowej Sylwią Zyzańską i Adrianem Wojtalą. Sylwia jest brązową medalistką mistrzostw świata, a także zdobyła 5 miejsce na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Chińskim Nankin. Adam jest złotym i srebrnym medalistą mistrzostw Polski. Celem zajęć było propagowanie łucznictwa wśród młodzieży. Bardzo dobrą celnością wykazali się Gabriela Zaremba oraz Adrian Bernat. Do niezmiernie ważnych zalet łucznictwa należy zaliczyć korekcyjny wpływ na niektóre wady postawy. Dotyczy to głównie bocznych skrzywień kręgosłupa, które często są leczone po prostu strzelaniem z łuku. W czasach ogólnego dobrobytu, nieodzownym atrybutem młodzieży jest telefon komórkowy i komputer. Te cuda techniki skutecznie separują młody umysł od chęci uprawiania jakiegokolwiek sportu. Łucznictwo kształtuje koordynację ruchową, a przede wszystkim wzorową postawę, modeluje smukłą sylwetkę, zwłaszcza u młodych dziewcząt. Klub Sportowy Oyama Karate Sokół oprócz treningów karate prowadzi treningi strzelectwa sportowego. Dla chętnych do uprawiania tego sportu informacje pod nr tel. 886-291-753

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 19:35
 
Andrzej Grabiec stypendystą Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 listopada 2015 19:35

16 listopada 2015 roku odbyło się w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie uroczyste wręczenie nagród, odznaczeń i stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły- Andrzej Grabiec z klasy III B - otrzymał takie wyróżnienie. Warto przypomnieć, że do jego sukcesów zalicza się nie tylko wysoka średnia ocen, ale przede wszystkim I miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poprawiony: czwartek, 19 listopada 2015 19:52
 
Solidarni z Francją PDF Drukuj Email
Wpisany przez jokkas   
czwartek, 19 listopada 2015 07:42

W geście solidarności wobec mieszkańców Paryża, którzy 13 listopada 2015 roku doświadczyli serii krwawych zamachów terrorystycznych, w naszej szkole uczciliśmy pamięć ofiar symboliczną tablicą, wyrażającą głębokie współczucie dla bliskich ofiar i solidarność z pogrążoną w żałobie Francją.

Poprawiony: niedziela, 22 listopada 2015 21:24
 
Apel z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 15 listopada 2015 22:07

13 listopada w hali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Akademię- piękny montaż słowno-muzyczny- przygotowała klasa Id oraz Ie pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Książek. Święto Niepodległości zawsze jest okazją do przypomnienia smutnej i pełnej cierpienia historii naszego kraju, którą każdy powinien znać. Dzisiaj to święto możemy uczcić jako wolny naród, oddając hołd tym, którzy oddali swe życie za Ojczyznę.

 
II miejsce w Turnieju Klas Mundurowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 listopada 2015 20:52

06 listopada 2015 w Wadowicach odbył się Turniej Klas Mundurowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas wojskowych: Dudek Karolina (I D), Jankowicz Monika (I D), Wanat Szymon ( ID), Wójcik Adrian (I E). Turniej składał się z trzech konkurencji: testu wiedzy o broni, strzelania, toru przeszkód. Miło nam poinformować, że nasza drużyna wywalczyła II miejsce a indywidualnie Adrian Wójcik zajął II miejsce w teście wiedzy o broni. BARDZO GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
Klasy wojskowe na strzelnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 listopada 2015 20:51

W październiku  2015  nasza szkoła nawiązała współpracę z LOK w Suchej Beskidzkiej, dzięki czemu uczniowie klas wojskowych mogą teraz realizować  zajęcia z przysposobienia wojskowego na  strzelnicy sportowej, która spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa i jest przeznaczona do prowadzenia strzelań szkolnych, sportowych i treningowych. Uczniowie poznali budowę, zasady posługiwania się bronią kbkAKMS następnie strzelali z postawy leżącej z odległości 25 metrów. Najlepszym strzelcem z klasy I został Adrian Wójcik, a z klasy II Zofia Wincenciak, którzy w nagrodę otrzymali pamiątkowe statuetki.

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 19:39
 
Klasy wojskowe porządkują grodzisko Bugaj PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 listopada 2015 20:50

W październiku 2015 uczniowie z klas wojskowych  po raz kolejny włączyli się w porządkowanie terenu Grodziska na Bugaju. To teren kryjący w sobie wiele  niezwykłych  śladów z naszej historii. Podczas wykopalisk  znaleziono ponad 300 zabytków z różnych okresów historycznych m.in. odnaleziono  kilkuset ułomków naczyń ,niektóre pochodzą nawet z czasów prehistorycznych, odnaleziono  kilka fragmentów naczyń z tzw. kultury łużyckiej. Prace były prowadzone pod kierunkiem dr Michała Wojenki z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 
KLASY WOJSKOWE W JEDNOSTCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 listopada 2015 20:49

W dniach 1 i 2 października 2015 uczniowie klas wojskowych realizowali zajęcia z przysposobienia wojskowego na terenie jednostki patronackiej, tj. 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach. Klasa I zapoznała się z historią i tradycją jednostki, jej patronem, poznała samoloty będące na wyposażeniu jednostki.  Natomiast uczniowie klas II mogli poznać Lotniskową Straż Pożarną .

 
Spotkanie z rodzicami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 listopada 2015 20:09

18 listopada (środa) o godz. 17.15 odbędzie się śródokresowe spotkanie z rodzicami. Wywiadówkę poprowadzą wychowawcy, natomiast pozostali nauczyciele będą do dyspozycji rodziców w pokoju nauczycielskim.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 31
Copyright © 2017 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości