Start
Witaj na stronie Liceum
NASI WOJSKOWI DRUDZY W MAŁOPOLSCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 maja 2016 19:11

W dniu 20.05.2016 r.  reprezentacja uczniów klasy wojskowej uczestniczyła  w spotkaniu z Kawalerami Orderu Wojennego Virtuti Militari w podkrakowskich Racławicach, podczas którego  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego z klas o profilu mundurowym, przedstawiciele organizacji proobronnych oraz żołnierze kompanii NSR przy WSzW w Krakowie, zmagali się w zawodach użyteczno – bojowych. W ramach zawodów przeprowadzono: bieg terenowy, test wiedzy historycznej, rzut granatem ćwiczebnym do celu, udzielanie pomocy medycznej rannemu, posługiwanie się indywidualnymi środkami ochrony przeciwchemicznej oraz strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojąc.

Miło nam poinformować, iż reprezentacja naszej szkoły w składzie:  Bara Daniel ( IE), Wójcik Adrian (IE), Pałac Kamil (IE),  Janicka Aleksandra  (IE), Mierzyński Jakub (ID), Wanat Szymon (ID) zajęła II miejsce. Nagrody uczniom wręczyli Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie – płk Janusz Kurzyna oraz Małopolski Kurator Oświaty – p. Barbara Nowak. Uczniom bardzo gratulujemy!

Poprawiony: piątek, 27 maja 2016 19:28
 
SUKCESY UCZNIÓW W STRZELANIU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 maja 2016 19:06

W dniu 16.05.2016 w Suchej Beskidzkiej odbyły się strefowe zawody w strzelectwie z broni kulowej ,, O Srebrne Muszkiety 2016".

Miło nam poinformować,że drużyna chłopców w składzie: Wójcik Adrian IE, Bara Daniel IE, Wanat Szymon ID, zajęła II miejsce, a drużyna dziewcząt w składzie: Moskała Gabriela ID, Garycka Gabriela IE, Janicka Aleksandra IE zajęła III miejsce.
Uczniowie strzelali z broni - karabin sportowy, kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych z odległości 50 m.

Poprawiony: piątek, 27 maja 2016 19:29
 
Pożegnanie maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 maja 2016 19:58

29 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów. O godz. 8.00 w kościele parafialnym wraz z dyrekcją i wychowawcami uczestniczyli we mszy św., potem zgromadzili się na hali sportowej.

Uroczystą galę zaszczycili swą obecnością wicestarosta powiatu wadowickiego Andrzej Górecki, burmistrz miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty, dyrektor biblioteki publicznej Bogusława Moskała, radny miasta Kalwaria Paweł Hebda, przewodniczący Rady Rodziców M. Michalik oraz rodzice i uczniowie i nauczyciele.

Po przywitaniu i przemówieniach wręczono nagrody i świadectwa z biało- czerwonym  paskiem dla najlepszych tegorocznych maturzystów. Uhonorowani zostali także laureaci konkursów i zawodów sportowych. Podziękowano także rodzicom i nauczycielom oraz dyrekcji za trud włożony w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia.

Na zakończenie tej miłej uroczystości młodsi koledzy z klasy II A i II B przedstawili program artystyczny na poważnie i na wesoło, odgrywając m.in. "Hamleta" w nowoczesnej wersji. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych już w nas w szkole Oskarów...

Łezka niejednemu i niejednej zakręciła się w oku... Teraz tylko pozostaje życzyć powodzenia na maturze!

 
Międzyszkolny Konkurs Literacki z Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 maja 2016 19:10

26 kwietnia 2016 r. odbył się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Literackiego z Języka Angielskiego.

Wyniki są następujące:

I miejsce Marcin Bruzda Ia
Kacper Godula  Ia  (zajęli exaequo)
II miejsce Robert Ochmanek  IIa
III miejsce Małgorzata Grygiel  IVb T  ZS im. KEN w Kalwarii
Aleksandra Warchał  IIb  (zajęły exaequo)

wyróżnienie otrzymały:
Weronika Pawlik  IIb
Daria Lucha IIIc T z ZS im. KEN

Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom znajomości języka, przeczytanych lektur i świetnie prezentowali przygotowane przez siebie tematy.

Gratulujemy!

 
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 maja 2016 19:37

27 kwietnia br. młodzież maturalna z naszej szkoły wraz z wychowawcami i katechetami udała się w pielgrzymce na Jasną Górę, aby zawierzyć swoje bliższe i dalsze losy Bogu przez wstawiennictwo Maryi, Matki i Królowej naszego narodu.

 
KLASY WOJSKOWE NA ZAJĘCIACH W JEDNOSTCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 kwietnia 2016 19:31

W kwietniu klasy wojskowe realizowały zajęcia z przysposobienia wojskowego na terenie jednostki patronackiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z okopywania tj. uczniowie za pomocą saperki wykonywali okop do prowadzenia ognia z postawy leżącej. Równie duże zainteresowanie wzbudzały zajęcia w spadochroniarni, gdzie przygotowywany jest sprzęt do skoków spadochronowych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
DZIEŃ OTWARTY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2016 20:23

DZIEŃ OTWARTY w naszej szkole odbył się 21 kwietnia br.

Odwiedzili nas uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami oraz indywidualnie.

Dni Otwarte Szkoły cieszyły się dużą frekwencją wśród gimnazjalistów, którzy przybyli z okolicznych gimnazjów (Kalwaria Zebrzydowska, Brody, Przytkowice, Zebrzydowice, Leńcze, Barwałd Średni, Barwałd Górny, Stanisław Dolny, Stanisław Górny), ale także ze szkół spoza gminy i powiatu (Izdebnik, Klecza Dolna, Krzywaczka, Lanckorona, Skawinki, Sułkowice, Wysoka, Zakrzów, Budzów).

Uczniowie mogli zobaczyć klasopracownie, pokaz musztry klas wojskowych, pokazy taneczne, stepu i areobiku, wziąć udział w lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy w laboratorium chemicznym oraz występy Szkolnego Teatru "Carpe diem".

Dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy do naszej szkoły!

Poprawiony: środa, 11 maja 2016 19:57
 
Ania Piętoń w finale wojewódzkim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2016 20:02

12 kwietnia odbył się rejonowy etap 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zakwalifikowała się do niego uczennica naszej szkoły - Anna Piętoń z klasy II B, która wystąpiła w kategorii "poezja śpiewana" wraz z akompaniamentem, który stworzyli Jonasz Serwin i Robert Ochmanek z klasy II A.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku eliminacji, które miały miejsce Staromiejskim Centrum Kultury w Krakowie, Ania zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Jest to tym większy sukces, że konkurencja była duża, poziom artystyczny konkursu wysoki, a nasi uczniowie sami przygotowali aranżację wykonanych utworów.

Zmagania konkursowe na szczeblu wojewódzkim będą miały miejsce 28 i 29 kwietnia w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Życzymy sukcesu!

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 20:21
 
Dwa indeksy na UJ wygrane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2016 19:59

7 IV odbył się finał XX edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które zdobyły indeksy na tę uczelnię:
Katarzyna Brożek - wygrany indeks na kierunek etyka
Kinga Gałuszka - wygrany indeks na kierunek historia sztuki.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunowi mgrowi Markowi Malacie!

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 20:22
 
Czołowe miejsca w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 kwietnia 2016 19:13

17 marca br. odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowany przez LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Andrychowie.

Miło nam poinformować, że uczennice z naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w tym konkursie, a mianowicie

II miejsce- Kinga Gałuszka z III B,

III miejsce - Karina Michta z II C.

Opiekunem uczennic była mgr Gabriela Kossowska.

Gratulujemy!

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 20:28
 
Akcje SKC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2016 20:04

TAK – POMAGAM

W piątek i w sobotę ( 4 – 5 marca 2016r.) wzięliśmy udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności, w której zaangażowało się 86 wolontariuszy z naszej szkoły. Dzięki ich pomocy udało się po raz kolejny zebrać wiele żywności, która zostanie rozdzielona między potrzebujących.

 

 

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 20:32
 
SZKOLENIE LAWINOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 kwietnia 2016 19:18

W dniach 5-7 lutego br. odbyło się szkolenie lawinowe I stopnia. Nasi uczniowie wraz z opiekunami mgr Krzysztofem Oleksym i mgr Krzysztofem Kołodziejczykiem pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i przy użyciu nowoczesnego sprzętu zgłębiali tajniki pomocy zasypanym przez lawinę i techniki zachowania się w terenie zagrożonym zejściem lawiny.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 33
Copyright © 2017 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości