Start
Witaj na stronie Liceum
Klasa wojskowa na zajęciach w jednostce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 05 listopada 2016 14:30

21 października uczniowie klasy  I na zajęciach w jednostce wojskowej zapoznali się z podstawową budową i zasadami posługiwania się bronią. W dalszej części zajęć poznali indywidualne środki ochrony przed skażeniami - maski przeciwgazowe oraz odzież ochronną.

Poprawiony: sobota, 05 listopada 2016 14:38
 
Wyróżnienie w powiatowym konkursie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 30 października 2016 19:08

Miło nam poinformować, że uczennica klasy II B Karolina Barkow otrzymała wyróżnienie powiatowym konkursie "W hołdzie ks. Janowi Twardowskiemu" w kategorii ilustracja. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Wadowicach w dniu 28 października br.

Gratulujemy!

Poprawiony: niedziela, 30 października 2016 19:19
 
Bookcrosing w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 30 października 2016 19:03

Od połowy października w sali numer 7. działa bookcrosing.

Co kryje się pod tą angielską nazwą? Akcja polegająca na darmowym wymienianiu  się książkami. Na półce umieszczono książki. Możesz wybrać sobie dowolną, wziąć do domu, przeczytać. Potem przynieś ją, aby inni też mogli skorzystać. A może masz w domu książkę, którą już przeczytałeś i orzyniesiesz ją, aby ktoś inny mógł skorzystać?

Zapraszamy do wspólnej zabawy i lektury! Mamy nadzieję, że chętnie skorzystacie z okazji i dołączycie do nas!

Poprawiony: niedziela, 30 października 2016 19:57
 
Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 30 października 2016 18:49

13 października 2016 r. obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli tradycyjnie nazywając Dzień Nauczyciela. Zwyczajowo zebraliśmy się na hali gimnastycznej, dokąd przybyli także zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Wiesław Cygan, przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Hebda oraz emerytowani nauczyciele.

Jak zwykle z okazji Dnia Nauczyciela Dyrektor szkoły wręczył nauczycielom nagrody jako wyraz uznania dla ich pracy. W tym roku otrzymali je: mgr Danuta Mirocha, mgr Małgorzata Jamróz, mgr Marek Malata, mgr Łukasz Marek, mgr Bartłomiej Jończyk, mgr Krzysztof Kołodziejczyk, mgr Grzegorz Opyrchał, mgr Joanna Kasprzyk, mgr Izabela Szczygieł, mgr Katarzyna Kołacz, mgr Katarzyna Kłobuch, mgr Elżbieta Karelus, mgr Barbara Kurczych, mgr Jadwiga Malina, s. mgr Dorota Dąbek.

Warto dodać, że dwie osoby: mgr Agnieszka Książek i mgr Gabriela Kosowska otrzymały w tym roku Nagrodę Starosty Powiatu Wadowickiego, a s. mgr Dorota Dąbek Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty, co jest dużym wyróżnieniem zarówno dla nagrodzonych, jak i dla naszej szkoły.

W czasie apelu miało miejsce także uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Natomiast część artystyczną przygotowały i przedstawiły klasy I B i I C.

Poprawiony: niedziela, 30 października 2016 19:58
 
II miejsce w Powiatowych Zawodach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 12 października 2016 19:14

6 października 2016 odbyły się Powiatowe Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Dorota Hyla II C, Joanna Skrzyńska II C, Sara Kania II C, Szymon Fajfer I E zajęła II miejsce. Zawody składały się z części teoretycznej podczas której zawodnicy odpowiadali na pytania w specjalnie przygotowanym teście. Cześć praktyczna sprawdzała poprawność udzielania pomocy w pozorowanych scenkach. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwała profesjonalna kadra ratownicza z Maltańskiej Służby medycznej.

Drużynę do zawodów przygotowywała pani Agnieszka Książek.

Gratulujemy!

Poprawiony: czwartek, 13 października 2016 20:08
 
Misjonarze w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 11 października 2016 20:37

W związku ze zbliżającym się Tygodniem Misyjnym (23-29 października) gościliśmy w naszej szkole misjonarzy. Małżeństwo Grzegorza i Lidii Łuszczkiewiczów półtora roku spędziło na misjach w Peru, gdzie Grzegorz uczył mechaniki w technikum, a Lidia języka angielskiego. Przez czas swojej posługi animowali religijnie miejscowość, w której zamieszkali. Uczniowie mogli usłyszeć świadectwo z pierwszej ręki, pełne emocji opowiadania o wyzwaniach, egzotycznym otoczeniu i zupełnie innym niż nasze postrzeganiu świata.

Poprawiony: czwartek, 13 października 2016 20:17
 
Zapoznanie z jednostką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 06 października 2016 19:37

30 września 2016 uczniowie klasy I zapoznali się z jednostką wojskową sprawującą opiekę dydaktyczną i logistyczną nad klasą. Przypominamy, że współpracujemy z 8 Bazą Lotnictwa Transportowego w Krakowie- Balicach i w ramach zajęć z przysposobienia wojskowego uczniowie odbywają różnorodne zajęcia na terenie jednostki patronackiej.

Poprawiony: czwartek, 06 października 2016 20:01
 
Klasa wojskowa znów się okopuje... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 06 października 2016 19:35

29 września 2016 uczniowie klasy II realizowali zajęcia na terenie jednostki wojskowej z okopywania. Zadaniem uczniów było wykopanie pojedynczego okopu do prowadzenia ognia z postawy leżącej przy pomocy saperki. Nie jest ważne - chłopak czy dziewczyna- okopać się trzeba! Efekty zobaczcie sami- w Galerii zdjęć.

 
Klasa wojskowa porządkuje grodzisko Bugaj PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 06 października 2016 19:33

15 września 2016 uczniowie klasy II po raz kolejny porządkowali grodzisko Bugaj - miejsca świadczącego o historii i tworzeniu się osadnictwa w naszym rejonie. Za swoją nieocenioną pomoc uczniowie otrzymali od Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Niezależni Kalwaria pamiątkową broszurę opisującą Tajemnice góry Żar.

 
Na Świnicę? - tylko z Kołem Turystycznym! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 06 października 2016 11:19

1 października br. Koło Turystyczne zainaugurowało nowy rok swojej działalności wyprawą na Świnicę. Szlak nie należący do najłatwiejszych, lecz urzekający widokami z pewnością zachwycił każdego. Dodatkowo pogoda była wyśmienita. Warto zobaczyć i wyruszyć z Kołem następnym razem. Nie pożałujecie!

Więcej zdjęć na stronie FB szkoły.

Poprawiony: czwartek, 06 października 2016 20:01
 
Awans do zawodów wojewódzkich w sztafecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 06 października 2016 11:05

Mocnym akcentem uczniowie naszej Szkoły rozpoczęli zmagania w Licealiadzie Sportowej. W rywalizacji sztafetowej chłopcy zajęli 1 miejsce, a dziewczyny 2 miejsce, co dało awans naszym zespołom do finałów wojewódzkich.

Gratulujemy naszym sportowcom oraz całemu zespołowi nauczycieli wychowania fizycznego.

Poprawiony: czwartek, 06 października 2016 11:12
 
Nasi wojskowi w Krakowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 06 października 2016 10:53

16 września br. uczniowie uczęszczający do klasy wojskowej wzięli udział w uroczystej mszy świętej w Bazylice Mariackiej w 77. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r.

Poprawiony: czwartek, 06 października 2016 11:13
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 36
Copyright © 2017 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości