Start
Witaj na stronie Liceum
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Shamrock PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 23 marca 2017 15:52

14 marca 2017 odbył się finał powiatowego konkursu języka angielskiego ‘Shamrock” w liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Konrad Ulman z klasy IIIa. Wyróżnienia otrzymali: Robert Ochmanek, Dorian Oczkowski i Zuzanna Moskała, wszyscy z klasy IIIa.

Na wynik konkursu złożyły się punkty z pierwszego etapu – pisemnego, oraz zdobyte za prezentację w drugim etapie. Nasi uczniowie wykazali się świetną znajomością języka angielskiego, wiedzą o krajach anglojęzycznych i umiejętnością prezentacji.

Nagrodzone prezentacje uczestnicy finału przedstawili  na specjalnym pokazie młodszym kolegom z klas IIa,b,c, którzy realizują rozszerzony program języka angielskiego, aby zachęcić ich do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
Finalista Olimpiady Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 23 marca 2017 14:59

W dniu 15.03.2017 w siedzibie Nowohuckiego Centrum Kultury odbył się wojewódzki etap konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Maj  z klasy II b oraz Michał Zajda z IIa.

Michał Zajda zdobył pierwsze miejsce, udowadniając świetną znajomość polskiej historii z lat 1970-1990. Wraz z dwojgiem uczniów z krakowskich liceów, zdobywców drugiego i trzeciego miejsca,  tworzy on drużynę, która będzie reprezentowała nasze województwo w finałowych zmaganiach we Wrocławiu. W egzaminie finałowym laureaci wojewódzcy będą rywalizować drużynowo, w trzyosobowych zespołach. Ich zadaniem będzie odpowiadanie  na pytania ustne oraz obrona przygotowanych wcześniej prezentacji multimedialnych o tematyce Solidarności. Zanim to jednak nastąpi, trójka małopolskich laureatów wraz nauczycielem prowadzącym, mgr Izabelą Szczygieł,  pojedzie w kwietniu do Gdańska na kilkudniową wizytę studyjną.

Zwycięzcy Olimpiady otrzymają promesy indeksów na studia stacjonarne Uniwersytetu Gdańskiego, Jagiellońskiego, Wrocławskiego i Warszawskiego oraz nagrody pieniężne. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za Małopolskę !

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
Laureatki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 13 marca 2017 17:11

10 marca 2017 roku w Wadowicach odbył się powiatowy etap 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii recytacja- Patrycja Szczygieł II B i Aleksandra Szybisty I D. W kategorii poezja śpiewana wystąpiły Karolina Kosek I E i Anna Piętoń III B.

Miło nam poinformować, że Karolina Kosek  zdobyła wyróżnienie, natomiast Anna Piętoń zajęła II miejsce i jednocześnie otrzymała nominację do etapu rejonowego w Krakowie. Dziękujemy za pomoc i akompaniament uczniom klasy III A: Robertowi Ochmankowi i Konradowi Ulmanowi.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
EKO-edu-akcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 13 marca 2017 17:08

Jednym z istotnych zadań wychowawczych szkoły jest propagowanie wśród uczniów postaw proekologicznych. W ramach realizacji tego wymagania młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji edukacyjnej mającej na celu uwrażliwienie ich na problem zagrożeń środowiska w naszej gminie, zwłaszcza tych wynikających z problemu tzw. niskiej emisji.

9 marca w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja poświęcona powyższej tematyce, którą otworzył pan dyrektor Piotr Janusiewicz. Uczniowie klas I i II obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczyciela biologii Lidię Ziębę-Maziarkę. Wiersze o tematyce ekologicznej recytowali: Michalina Porzycka, Paulina Karelus, Klara Kęskiewicz i Mikołaj Karelus. Ekologiczne piosenki, przy akompaniamencie Jakuba i Maksymiliana Mierzyńskich, wykonały Karolina Dudek i Aleksandra Janicka.

W drugiej części spotkania młodzież wysłuchała prelekcji przedstawicieli grupy „Płuca Kalwarii” – pani Aliny Kumorowskiej i pana Mieczysława Logina, którzy przybliżyli uczniom problem zanieczyszczenia powietrza, gleby i wód w naszym regionie, podkreślając ich katastrofalny wpływ na nasze zdrowie. Na koniec spotkania zaproszeni goście odpowiadali na pytania uczniów związane z ochroną środowiska w naszej gminie.

W ramach akcji młodzież wykonała także plakaty o tematyce ekologicznej, które zostały zaprezentowane w hallu sali widowiskowej. Opiekę nad realizacją prac plastycznych sprawowały panie Elżbieta Karelus i Lidia Zięba-Maziarka. Całość przedsięwzięcia koordynowała Joanna Kasprzyk.

Miejmy nadzieję, że udział w tym projekcie uwrażliwi młodzież naszej szkoły na problem zanieczyszczenia środowiska i zachęci ją do podejmowania działań, które choć trochę przyczynią się do poprawy jakości powietrza  w naszej gminie.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
Spotkanie ze "Skałą" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 13 marca 2017 17:04
OBRONA TERYTORIALNA
W dniu 16 lutego zajęcia z przysposobienia wojskowego w klasie II D przeprowadzili żołnierze obrony terytorialnej z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy zapoznali uczniów ze sprzętem, którym dysponują oraz przedstawili zasady naboru do tej formacji. Wojska Obrony Terytorialnej są nowym rodzajem sił zbrojnych przeznaczonym do prowadzenia działań antykryzysowych.
Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.
Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 20:00
 
Spotkanie z policją PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 13 marca 2017 16:55

W dniu 1 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów dotyczące substancji psychoaktywnych, głównie dopalaczy. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Zespołu ds.Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach - asp.sztab. Małgorzata Hombesch i asp.sztab. Zbigniew Przybek. Policjanci wyjaśnili uczniom mechanizmy uzależnienia, konsekwencje używania dopalaczy, mity i stereotypy związane z działaniem substancji psychoaktywnych oraz konsekwencje prawne związane z posiadaniem, rozpowszechnianiem substancji zabronionych.

Zdjęcia w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 20:00
 
"Herbatka z absolwentem" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 02 marca 2017 15:16

 

STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW I SYMPATYKÓW

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ
ZAPRASZA

NA CYKLICZNĄ HERBATKĘ

Z ABSOLWENTEM

TEMAT PIERWSZEGO SPOTKANIA

"CZY CHEMIA TYLKO TRUJE

-  SPOTKANIE POPROWADZI   Dr  ANNA KOLASA

MIEJSCE SPOTKANIA:   BUDYNEK LICEUM   (SALA nr 4)

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, UL. MICKIEWICZA 9

TERMIN: 10.03.2017r.  (PIĄTEK)   GODZ. 17.00

Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2017 16:54
 
Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków LO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 01 marca 2017 13:02

W dniach 9 lutego i 24 lutego odbyły się spotkania organizacyjne Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków naszego liceum. Więcej szczegółów, a także informacje o planowanych cyklicznych otwartych spotkaniach z absolwentami  pt. "Herbatka z absolwentem" na podstronie Stowarzyszenie Absolwentów Szkoły.

 
Nasz stypendysta Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 01 marca 2017 12:53

25.01 2017 odbyła się gala stypendystów Prezesa Rady Ministrów w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Naszą szkołę reprezentowała Gabriela Zwierzyńska z klasy II B.
Wręczanie dyplomów połączone było z częścią artystyczną- sztuką teatralną "Jeszcze jedno życie". Laureaci otrzymali wysoką nagrodę finansową oraz pisemne gratulacje.

Poprawiony: środa, 01 marca 2017 12:59
 
Studniówka 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 29 stycznia 2017 17:26

28 stycznia 2017 roku maturzyści, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym w "Rezydencie" w Rudniku. Wśród zaproszonych gości był wicestarosta wadowicki pan Andrzej Górecki. Po wspaniałej zabawie teraz najwyższa pora zacząć myśleć o zbliżającej się maturze i wziąć się nauki...

Póki co -warto oglądnąć zdjęcia w Galerii zdjęć.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 20:01
 
"Akcja Zima" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 24 stycznia 2017 21:44

W trakcie ferii zimowych w naszej szkole odbędą się następujące zajęcia (według poniższego harmonogramu):

Poprawiony: niedziela, 05 marca 2017 19:28
Więcej…
 
Ostatnie pożegnanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 09 stycznia 2017 16:31

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 7 stycznia 2017 r. w wieku 55 lat odszedł od nas
Profesor Zbigniew Czarniak
długoletni nauczyciel muzyki, wiedzy o kulturze, pedagog szkolny w ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, instruktor w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kalwarii Zebrzydowskiej, założyciel i opiekun chóru, a potem zespołu muzycznego "Kamerton", który pod jego kierownictwem zdobywał liczne laury na festiwalach muzycznych.

Pan Profesor Zbigniew Czarniak pozostanie w naszych sercach jako lubiany i szanowany pedagog, wybitny i pełen pasji muzyk, odkrywca i wychowawca wielu młodych talentów muzycznych.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, rodzice oraz uczniowie Zespołu Szkół i Placówek oświatowych im. M.Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej składają wyrazy szczerego współczucia pogrążonej w żałobie Rodzinie zmarłego.


Uroczystości pogrzebowe ś. p. Zbigniewa Czarniaka odbędą się 13 stycznia (piątek) 2017 r. w parafii p. w. Jana Kantego w Stryszowie w następującym porządku:

12.30 - wyprowadzenie z domu,
13.00 - różaniec w kościele parafialnym,
13.30 - msza św.


Poprawiony: wtorek, 10 stycznia 2017 20:45
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 38
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości