Start
Witaj na stronie Liceum
Obóz wojskowy w Bieszczadach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 29 kwietnia 2017 19:22

W dniach 19-21.04.2017 uczniowie klas wojskowych przebywali na obozie szkoleniowym w Bieszczadach. Tę "wycieczkę", a tak naprawdę niezwykłą przygodę, zaplanowały i opiekę na niej sprawowały mgr Agnieszka Książek i mgr Małgorzata Jamróz. Uczniowie uczyli się technik rozpoznawczych, maskowania, komunikacji niewerbalnej, cierpliwości i wytrzymałości w trudnych warunkach. Przeszli podstawowe szkolenie linowe – zapoznali się ze sprzętem specjalistycznym oraz uczyli się pokonywania przeszkód pionowych i poziomych oraz transportowania poszkodowanego za pomocą sprzętu specjalistycznego. Uczniowie ćwiczyli wyuczone taktyki wojskowe za pomocą markerów pneumatycznych. Podczas zajęć wykorzystywane były atrapy broni palnej. Każdorazowo zajęcia poprzedzone były instruktażem dotyczącym zasad bezpieczeństwa i posługiwania się sprzętem . Uczniowie podczas ćwiczeń obligatoryjnie posiadali założony sprzęt ochronny  głowy, twarzy, oczu. Szkolenie prowadzili instruktorzy wojskowi. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni  i już planują kolejny obóz.

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: sobota, 06 maja 2017 19:21
 
Młodzi i miłosierdzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:27

29 marca po raz kolejny młodzież z naszego liceum wzięła udział w projekcie ewangelizacyjnym „ Młodzi i Miłosierdzie” zorganizowanym w krakowskiej Tauron Arenie przez ks. biskupa Grzegorza Rysia. Tym razem było 150 uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami i katechetami. To spotkanie było przedłużeniem rekolekcji wielkopostnych.

 
Rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:27

W dniach 20 – 22 marca br. odbywały się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, które pomogły nam zobaczyć Boże Miłosierdzie ukonkretnione w dźwiganiu ludzi z nałogów. Ks. Mirosław wraz z założoną przez siebie wspólnotą „Betlejem” dostarczyli nam wielu przemyśleń dotyczących nawrócenia i pomocy w nawróceniu osobom, które same nie mają sił podźwignąć się z życiowych upadków. „Słuchając świadectw nawróconych ludzi przekonuję się, że nawrócenie jest możliwe dla każdego z nas. Uświadamiam sobie również, że możemy sobie wzajemnie pomagać w nawróceniu.”

 
Olimpiada Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 29 kwietnia 2017 19:29

W dniach 19-22. 04 odbyła się wizyta studyjna laureatów wojewódzkich eliminacji konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii z udziałem ucznia naszej szkoły Michała Zajdy z klasy II a oraz nauczyciela prowadzącego Drużynę Małopolską mgr Izabeli Szczygieł. Miejscem spotkania reprezentantów   16 województw  był Gdańsk.

Ten etap, poprzedzający finał we Wrocławiu, był niezwykle potrzebny do stworzenia zgranej drużyny w osobach Michała ( Kalwaria), Ani ( Kraków) i Wojtka ( Kraków), wybrania tematu prezentacji oraz przemyślenia pracy nad tworzeniem filmu.

Organizatorzy (Fundacja Centrum Solidarności) zadbali  nie tylko o dobre zakwaterowanie, wyżywienie i atmosferę, ale zapewnili również uczniom intensywne szkolenie pod kątem czerwcowej rywalizacji: profesjonalne całodniowe zajęcia filmowe oraz zajęcia z autoprezentacji. Pozostały czas został wykorzystany na zwiedzanie Gdańska i  wizytę w Europejskim Centrum Solidarności. Nasza Drużyna zdążyła jeszcze dodatkowo zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej i z pewnością pobiła rekord w ilości spacerów na plażę.

Wymiana doświadczeń i poglądów, poznanie nowych, ciekawych ludzi to niewątpliwie dodatkowe atuty tego konkursu. Nie bez znaczenia jest pobyt w miejscach, gdzie tworzyła się nasza historia, spotkanie naocznych świadków wydarzeń. Wiele rzeczy nabiera wtedy innego wymiaru.

Przez cały czas uczestnikom towarzyszyły media. Michał udzielił wywiadu dla Telewizji Gdańsk:

https://gdansk.tvp.pl/30024406/20042017-1830 ( od 14min. 18.s )

Można również śledzić cały przebieg Olimpiady oraz galerię zdjęć na Facebooku:

https://pl-pl.facebook.com/pg/olimpiadasolidarnosci/photos/?tab=album&album_id=793390684157601

 
Spotkanie z absolwentem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 11 kwietnia 2017 21:07

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Herbatka z absolwentem". Tym razem
21 kwietnia o godz. 17.00 naszym gościem będzie dr Marcin Wolak.

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 21:12
 
Powiatowy Konkurs Publicystyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:57

8 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Publicystycznym "O laur Peryskopu" organizowanym przez wadowickie liceum. Miło nam poinformować, że Karolina Żeglińska z II A otrzymała II miejsce w kategorii reportaż.

Gratulujemy uczennicy oraz opiekunowi mgr Katarzynie Kołacz.

 
Dzień Otwarty w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:28

7 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli, a także wszystkich, którzy chcieli poznać bliżej naszą szkołę. Można było zapoznać się ze szkołą oraz ofertą edukacyjną. Klasy wojskowe prezentowały musztrę, grupa Estima pokaz taneczny, dziewczyny ćwiczyły na stepach. W pracowni chemicznej odbywały się pokazy doświadczeń, a sali polonistycznej można było zobaczyć fragment przygotowywanej na ten rok premiery Koła Teatralnego "Carpe diem". Przygotowano stoiska, prezentacje, oprowadzano i rozmawiano.... Cóż można dodać? - Chyba tylko- zapraszamy w mury naszej szkoły w przyszłym roku.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 21:02
 
Klasy wojskowe w jednostce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:27
W marcu uczniowie klas wojskowych realizowali zajęcia na terenie jednostki patronackiej tj. 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie. Klasa I szkoliła się z zakresu musztry. Uczniowie ćwiczyli pod czujnym okiem instruktorów krok zwykły, defiladowy; marsz i zatrzymywanie; wykonywanie kolumny czwórkowej.

Z kolei klasa II zapoznała się z wojskową i lotniskową strażą pożarną. Uczniowie zapoznali się nie tylko ze sprzętem , podstawowymi obowiązkami straży na terenie jednostki i lotniska, ale również odbyli krótkie szkolenie z zakresu przywracania funkcji życiowych na fantomie podłączonym do komputera, dzięki czemu mogli na bieżąco korygować błędy.

Poprawiony: sobota, 06 maja 2017 19:07
 
XIII Targi Edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:02

31 marca  w LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie odbyły się XIII Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne powiatu wadowickiego. Również nasza szkoła zaprezentowała gimnazjalistom, ich rodzicom oraz wszystkim obecnym swoją ofertę edukacyjną. Swe talenty prezentowali także przedstawiciele kół zainteresowań.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 21:04
 
Dzień Otwarty na UJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 30 marca 2017 19:51

W piątek 24 marca ponad czterdzieścioro uczniów klas drugich wzięło udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego, zorganizowanym przez uczelnię w Audytorium Maximum przy ulicy Krupniczej w Krakowie.

Młodzież, która tłumnie przybyła na tę imprezę, miała doskonałą okazję do poznania bogatej oferty dydaktycznej uczelni, uzyskania informacji na temat rekrutacji, programu studiów, pomocy socjalnej i organizacji studenckich. Wszystkich tych informacji udzielali obecni studenci uniwersytetu. Stoiskom informacyjnym towarzyszyły prezentacje multimedialne i wykłady pracowników UJ – nasi uczniowie wzięli między innymi udział w prelekcji na temat „Jak się uczyć”. Dodatkową atrakcję dla zwiedzających stanowiła bogata oferta rozmaitych uczelnianych gadżetów – od koszulek,płyt i kalendarzy na krówkach, odblaskach i długopisach kończąc.

Udział w wydarzeniu z pewnością pomoże naszym licealistom w podjęciu decyzji o wyborze przyszłego kierunku studiów.

Wyjazd na Dzień Otwarty zorganizowała mgr Jadwiga Malina.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:58
 
IX Międzyszkolny Konkurs Literacki z Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 25 marca 2017 21:14

20 marca  odbył się finał IX Międzyszkolnego Konkursu Literackiego z Języka Angielskiego.

Miło nam poinformować, iż tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W pierwszym pisemnym etapie konkursu wzięło udział 25 uczniów reprezentujących naszą szkołę, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M.Kopernika oraz Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 uczniów, z czego większość stanowili uczniowie naszego Zespołu (Michalina Porzycka, Klaudia Glanowska, Kacper Godula, Szymon Gałuszka z kl.IIa oraz    Sabina Matuła, Mikołaj Karelus z kl.Ia).

Wszyscy finaliści zaprezentowali się znakomicie. O wyniku końcowym zadecydowały punkty zdobyte w obu etapach.

I miejsce ex aequo-   Michalina Porzycka ZSiPO kl.IIa, Norbert Setla ZS.KEN IIa ZSZ

II miejsce -  Adam Penkała ZS.KEN IVaT

III miejsce -  Aleksandra Rumińska ZS.KEN IIbT

Wyróżnienia: Kacper Godula ZSiPO kl.IIa,
Klaudia Glanowska ZSiPO kl.IIa,
Mikołaj Lenik ZS.KEN kl.IbT

Zwycięzcy oraz wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy finaliści ocenę cząstkową celującą.

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy za rok.

mgr Barbara Stanuch, mgr Agnieszka Miś

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:58
 
Uczniowie z naszej szkoły będą współpracować z Politechniką Krakowską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 23 marca 2017 15:26

8 marca 2017 roku w Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Dziekanem Inżynierii Środowiska dr inż. Stanisławem M. Rybickim i Dyrektorem Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej mgr Piotrem Janusiewiczem.
Zgodnie z porozumieniem uczniowie kalwaryjskiego „ogólniaka” będą mogli uczestniczyć w uczelnianych wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach, dotyczących przedmiotów związanych z inżynierią środowiska, prowadzonych przez pracowników Politechniki. Ponadto umowa przewiduje udział uczniów w projektach laboratoryjnych oraz szkoleniach Studenckiego Koła Naukowego. Uczelnia zobowiązała się także do organizacji zajęć i wykładów w szkole, przeprowadzanych przez pracowników Politechniki. Opiekunem z ramienia uczelni, oddelegowanym do współpracy ze szkołą, został dr inż. Jan Wrona – absolwent kalwaryjskiego liceum. Z ramienia szkoły nad postanowieniami podpisanej umowy czuwać będzie mgr Janina Janusiewicz – nauczyciel dyplomowany matematyki.

„Porozumienie z Politechniką Krakowską to duża szansa dla uczniów klas matematycznych, którzy rozważają wybór studiów technicznych. Kontakt z uczelnią, wykładowcami oraz uczestnictwo w zajęciach i laboratoriach pozwoli młodzieży w przyszłości dokonać właściwych wyborów” – podkreśla dyrektor Piotr Janusiewicz.

Poprawiony: czwartek, 23 marca 2017 15:52
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 38
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 125 gości