Start
Witaj na stronie Liceum
Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków LO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 01 marca 2017 13:02

W dniach 9 lutego i 24 lutego odbyły się spotkania organizacyjne Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków naszego liceum. Więcej szczegółów, a także informacje o planowanych cyklicznych otwartych spotkaniach z absolwentami  pt. "Herbatka z absolwentem" na podstronie Stowarzyszenie Absolwentów Szkoły.

 
Nasz stypendysta Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 01 marca 2017 12:53

25.01 2017 odbyła się gala stypendystów Prezesa Rady Ministrów w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Naszą szkołę reprezentowała Gabriela Zwierzyńska z klasy II B.
Wręczanie dyplomów połączone było z częścią artystyczną- sztuką teatralną "Jeszcze jedno życie". Laureaci otrzymali wysoką nagrodę finansową oraz pisemne gratulacje.

Poprawiony: środa, 01 marca 2017 12:59
 
Studniówka 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 29 stycznia 2017 17:26

28 stycznia 2017 roku maturzyści, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym w "Rezydencie" w Rudniku. Wśród zaproszonych gości był wicestarosta wadowicki pan Andrzej Górecki. Po wspaniałej zabawie teraz najwyższa pora zacząć myśleć o zbliżającej się maturze i wziąć się nauki...

Póki co -warto oglądnąć zdjęcia w Galerii zdjęć.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 20:01
 
"Akcja Zima" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 24 stycznia 2017 21:44

W trakcie ferii zimowych w naszej szkole odbędą się następujące zajęcia (według poniższego harmonogramu):

Poprawiony: niedziela, 05 marca 2017 19:28
Więcej…
 
Ostatnie pożegnanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 09 stycznia 2017 16:31

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 7 stycznia 2017 r. w wieku 55 lat odszedł od nas
Profesor Zbigniew Czarniak
długoletni nauczyciel muzyki, wiedzy o kulturze, pedagog szkolny w ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, instruktor w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kalwarii Zebrzydowskiej, założyciel i opiekun chóru, a potem zespołu muzycznego "Kamerton", który pod jego kierownictwem zdobywał liczne laury na festiwalach muzycznych.

Pan Profesor Zbigniew Czarniak pozostanie w naszych sercach jako lubiany i szanowany pedagog, wybitny i pełen pasji muzyk, odkrywca i wychowawca wielu młodych talentów muzycznych.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, rodzice oraz uczniowie Zespołu Szkół i Placówek oświatowych im. M.Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej składają wyrazy szczerego współczucia pogrążonej w żałobie Rodzinie zmarłego.


Uroczystości pogrzebowe ś. p. Zbigniewa Czarniaka odbędą się 13 stycznia (piątek) 2017 r. w parafii p. w. Jana Kantego w Stryszowie w następującym porządku:

12.30 - wyprowadzenie z domu,
13.00 - różaniec w kościele parafialnym,
13.30 - msza św.


Poprawiony: wtorek, 10 stycznia 2017 20:45
 
Nasza młodzież na Europeskim Spotkaniu Młodych Taize w Rydze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 12 stycznia 2017 20:02

W dniach od 27.12-01.01 grupa młodzieży z naszej parafii razem z księdzem Tomaszem uczestniczyła w 39. Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé w Rydze.

W czasie naszego wyjazdu braliśmy udział w wielu ciekawych wydarzeniach razem z ludźmi z każdego zakątka Europy. Nasza grupa została zakwaterowana w miejscowości Lielvarde, odległej o ok. 60 km od Rygi. Tam zostaliśmy przyjęci przez rodziny łotewskie, które otworzyły drzwi swoich domów dla wielu pielgrzymów. Życzliwość, z jaką spotkaliśmy się na miejscu przypomniała nam wszystkim Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i gościnność, jakiej przybysze z różnych krajów doświadczyli w Polsce. Na Łotwie także mieliśmy okazję poznać wspaniałych ludzi. Dzięki nim w czasie całego naszego wyjazdu niczego nam nie brakowało i mogliśmy z uśmiechem na twarzy przeżywać wydarzenia każdego dnia.... Czytaj więcej.....

 

Poprawiony: czwartek, 12 stycznia 2017 20:18
Więcej…
 
Wigilie klasowe i konkurs kolęd PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 29 grudnia 2016 19:01

W dniu 22 grudnia tradycyjnie odbyły się w naszej szkole wigilie klasowe i konkurs kolęd. Miłą, świąteczną atmosferę było czuć na każdym kroku, a życzenia rozbrzmiewały w każdej klasie. Jak co roku miał także miejsce konkurs kolęd. Wszystkie klasy bardzo się starały, niektóre wykazały się inwencją twórczą, inne talentami wokalnymi i muzycznymi. Jury w składzie: dyrektor mgr  Piotr Janusiewicz,  s. mgr Leonika Dąbek i Monika Wcisło przyznali trzy pierwsze miejsca następującym klasom:

I miejsce - II A,
II miejsce - II D,
III miejsce - I A.

Gratulujemy!

Poprawiony: poniedziałek, 09 stycznia 2017 17:04
 
Akcje Szkolnego Koła Caritas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 29 grudnia 2016 18:53

W zakładce Szkolne Koło Caritas zamieściliśmy informacje o działalności wolontariatu w naszej szkole. W tym półroczu odbyło się wiele akcji i wiele osób było zaangażowanych w pomoc potrzebującym. Warto poczytać, a zdjęcia zamieszczone są w Galerii zdjęć.

Poprawiony: poniedziałek, 09 stycznia 2017 16:57
 
La belle France – projekt edukacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 29 grudnia 2016 18:05

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa grupa maturzystów z klas trzecich ucząca się języka francuskiego zrealizowała projekt edukacyjny, którego tematem były regiony Francji. Uczniowie, pod kierunkiem mgr Jadwigi Maliny, w oparciu o książki dostępne w szkolnej bibliotece i materiały internetowe przygotowali sześć interesujących prezentacji mulimedialnych o Bretanii, Prowansji, Korsyce, Lazurowym Wybrzeżu, Dolinie Loary i Paryżu. Każda z nich zawierała podstawowe informacje o regionie, jego zabytkach, atrakcjach turystycznych, kuchni i ciekawostkach związanych z danym regionem. Podsumowaniem projektu była prezentacja efektów pracy trzecioklasistów, która odbyła się 21 grudnia. Nie zabrakło podczas niej akcentów francuskich – była flaga i mapa Francji, francuskie piosenki, ciastka i, oczywiście, prezentacje, które młodzież uczestnicząca w spotkaniu (2c) nagrodziła dużymi brawami. Dzięki projektowi młodzież zyskała wiedzę o najpiękniejszych zakątkach Francji, a piękne zdjęcia zachęciły do odwiedzenia tych miejsc w przyszłości…

 
Konkurs "ALBION" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 29 grudnia 2016 17:58

II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O ZJEDNOCZONYM

KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII „ ALBION” 2016/2017


9 listopada 2016 r odbył się 1 etap II edycji szkolnego konkursu wiedzy z j. angielskiego „ ALBION” 2016/2017, w którym ostatecznie  wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z pytań otwartych i zamkniętych, które w tym roku szkolnym obejmowały wiedzę z dwóch rozdziałów książki „United Kingdom at a Glance” tj. Land, people and language oraz Daily life.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się wszyscy uczestnicy I etapu uzyskując wysokie wyniki testu.

Do II etapu, który odbył się 30 listopada 2016 r. uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne na wybrany przez siebie  temat związany z kulturą Wielkiej Brytanii, które przedstawili komisji składającej się z organizatorów konkursu tj. mgr Anną Łata oraz mgr Łukaszem Markiem.

Każdy z uczestników tego etapu miał również za zadanie udzielić rozwiniętej odpowiedzi na pytania zadane przez komisję.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się wysokim poziomem przygotowanych prezentacji multimedialnych oraz bardzo dobrym poziomem wiedzy o Wielkiej Brytanii.

O zwycięstwie zadecydowała suma punktów z dwóch etapów konkursu.

Tegoroczną zwyciężczynią konkursu została PAULINA OLEŚ z klasy I E.

Kolejne miejsca zajęli następujący uczniowie:

2 miejsce KACPER GODULA      kl. II A

3 miejsce   MARCIN BRUZDA    kl. II A

4 miejsce SANDRA BADURA      kl. I E

5 miejsce KINGA GÓRECKA       kl. II D

6 miejsce  ex æquo  ZUZANNA SAJDAK   KL. II D i   DOMINIKA KUŚMIERZ   kl. I E

 

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!

Życzymy również sukcesów w następnej edycji konkursu „ ALBION”, jednocześnie zapraszając wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym:)

organizatorzy: mgr Anna Łata, mgr Łukasz Marek

 

 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 22 grudnia 2016 19:00

W dniu 23 grudnia 2016 roku sekretariat ZSiPO im. M. Kopernika będzie nieczynny.

 
SZLACHETNA PACZKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 15 grudnia 2016 21:09

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji charytatywnej Szlachetna paczka. Wszelkie informacje u s. Leoniki Dąbek oraz koordynatorów klasowych.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 37
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości