Start
Witaj na stronie Liceum
TALENTY 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 01 stycznia 2018 19:54

1 grudnia cztery uczennice z naszej szkoły startowały w eliminacjach powiatowych w XVII Festiwalu Artystycznym Talenty 2017 w kategorii taniec. Reprezentowały nas:

z ZSiPO - Emilia Wyrwa,
z Ogniska Pracy Pozaszkolnej:
Natalia Zajeska z choreografią "Możesz wszystko",
Oliwia Korzeniowska z choreografią "Dziwne rzeczy",
Paulina Oleś z choreografią "List".

Gratulacje.

Poprawiony: poniedziałek, 01 stycznia 2018 20:19
 
Spotkanie z policjantami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
piątek, 15 grudnia 2017 21:27

W dniu 11 grudnia 2017 w ramach programu, w którym uczestniczy nasza szkoła, ,,Szkoła Promująca Bezpieczeństwo", z uczniami klas I spotkali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Tematem spotkania były ,,Zagrożenia wśród młodzieży". St.asp. Małgorzata Hombesch i st.asp. Zbigniew Przybek omówili zagrożenia związane
z narkotykami, dopalaczami oraz przedstawili odpowiedzialność karną za czyny zabronione. Dużą część spotkania poświęcono na omówienie kwestii bezpiecznego korzystania z internetu. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież w sieci. Policjanci starali się uświadomić młodzieży jak niebezpieczne może stać się nieumiejętne korzystanie z internetu. Przestrzegali, że obdarzenie zaufaniem osób poznanych w sieci może przynieść bardzo negatywne skutki.
Na zakończenie zajęć policjanci zalecali, aby być bardzo ostrożnym
w kontaktach z nieznajomymi.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: piątek, 15 grudnia 2017 21:59
 
Osiągnięcia uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 14 grudnia 2017 20:20

Dokonaliśmy podsumowania osiągnięć uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2016/2017. Warto się pochwalić- zachęcamy do czytania.

Warto się pochwalić

Poprawiony: czwartek, 14 grudnia 2017 20:26
 
Andrzejki z ortografią PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 14 grudnia 2017 19:45

30 listopada 2017r. po raz szósty odbył się na Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią” zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 3 w Przytkowicach przy współpracy z CKSiT, pod patronatem burmistrza Kalwarii. Do zmagań z zawiłościami polskiej ortografii przystąpiło 65 uczestników ze szkół na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Tytuł Mistrza Ortografii w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdobyła po raz kolejny Karolina Żeglińska z klasy 3A . Drugie miejsce zajęła Kinga Strzeżoń z klasy 2C, a trzecie Kamila Kurek z 2C. W nagrodę uczennice otrzymały akcesoria komputerowe. Gratulujemy!

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: piątek, 15 grudnia 2017 19:12
 
Szkolny konkurs "Albion" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 13 grudnia 2017 21:16

W poniedziałek (11 grudnia) odbył się pierwszy etap trzeciej edycji szkolnego konkurs "Albion", w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat sportu, kultury i sławnych pisarzy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Do drugiego etapu awansowały następujące uczennice:

 1. Kamila Barkow I B 26,5 pkt
 2. Sandra Badura II E 26,5 pkt
 3. Wanesa Grońska I D 25,5 pkt
 4. Karolina Brózda II B 25 pkt
 5. Kamila Kurek II C 24 pkt
 6. Emilia Pacut II A 22,5 pkt
 7. Aleksandra Gasińska II A 22,5 pkt
 8. Zuzanna Biela I B 22 pkt

Gratulujemy!

Poprawiony: czwartek, 14 grudnia 2017 20:19
 
Pierwsze sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „I Know America 2018” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 03 grudnia 2017 18:33

I Know America to trzy etapowy konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki.

W tym roku do I etapu konkursu przystąpiło trzech uczniów naszej szkoły: Kacper Godula i Michał Zajda z klasy III A oraz Krzysztof Moskała z klasy I A.

Miło nam poinformować, że wszyscy trzej uczniowie zakwalifikowali się do drugiego etapu.  Ich wynik zasługuje na uznanie, gdyż z pośród 900 uczestników, kwalifikacje otrzymało tylko 60 osób, a reprezentanci naszej szkoły znaleźli się w ścisłej czołówce.

11 m – Kacper Godula

13 m - Krzysztof Moskała

14 m – Michał Zajda

W II etapie czeka ich napisanie eseju na jeden z 15 tematów związanych oczywiście ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki.

III etap to walka o:

 • indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego,
 • miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie,
 • trzydniowe spotkanie laureatów  między innymi  z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie
 • intensywny, kilkutygodniowy zjazd naukowy w Wake Forest University w Winston-Salem, North Karolina

Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji już za rok.

mgr Agnieszka Miś

 

Poprawiony: niedziela, 03 grudnia 2017 18:38
 
ZEBRANIE Z RODZICAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
czwartek, 23 listopada 2017 10:01

29 listopada o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami.

Przydział sal dla poszczególnych klas będzie wypisany przy głównym wejściu.

Podczas zebrania będą również obecni nauczyciele wszystkich przedmiotów, z którymi rodzice będą mogli porozmawiać.

Poprawiony: czwartek, 23 listopada 2017 10:09
 
Michał Zajda stypendystą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 23 listopada 2017 08:25

W dniu 8 listopada, uczeń klasy IIIa Michał Zajda otrzymał w Kuratorium Oświaty w Krakowie dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/18. W ubiegłym roku szkolnym Michał uzyskał świadectwo z wyróżnieniem ze średnią 5,33. Reprezentował szkołę w licznych konkursach i olimpiadach z ogromnym powodzeniem. Zdobył m.in. tytuł Laureata II stopnia X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”; II miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii ” oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie Geograficznym. Ponadto uczeń również zakwalifikował się w zeszłym roku szkolnym do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej, której tytuł finalisty zdobył już w klasie pierwszej.
Serdecznie gratulujemy!!!

Poprawiony: czwartek, 23 listopada 2017 08:30
 
Szkolenie strzeleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
poniedziałek, 20 listopada 2017 19:29

16 i 17 listopada 2017 uczniowie klas wojskowych realizowali zajęcia z przysposobienia wojskowego na strzelnicy LOK w Suchej Beskidzkiej. Uczniowie pierwszych klas zapoznali się z budową broni kbk AK MS, zasadami zgrywania przyrządów celowniczych i po raz pierwszy odbyli strzelanie. Uczniowie klas drugich doskonalili swoje umiejętności strzeleckie, dla których były to już kolejne zajęcia ze strzelania. Instruktorzy  prowadzący strzelanie postanowili nagrodzić pamiątkowymi statuetkami uczniów, którzy strzelali najlepiej. Z klasy I była to Grońska Wanesa i Ożóg Sebastian, a z klasy II Kudas Natalia
i Gracjasz Michał.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: czwartek, 14 grudnia 2017 20:18
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
poniedziałek, 20 listopada 2017 18:44

16 listopada 2017 obchodzony był Światowy Dzień Rzucania Palenia. Nasza szkoła postanowiła zaakcentować ten dzień poprzez przedsięwzięcia związane z profilaktyką tytoniową. Uczniowie przygotowali materiały edukacyjne o skutkach zdrowotnych nałogu tytoniowego oraz przedstawili przez radiowęzeł szkolny informacje związane
z konsekwencjami palenia papierosów. Apelowaliśmy w sposób szczególny w tym dniu o rozwagę i zdrowy rozsądek  -  nie dajcie się namówić na palenie ani swoim rówieśnikom ani starszym kolegom. Wasze zdrowie jest najważniejsze, nie niszczcie go chcąc w wątpliwy sposób zaimponować swoim rówieśnikom. Bo tak naprawdę to żadne imponowanie, a tylko zatruwanie Waszego młodego organizmu.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 21 listopada 2017 13:21
 
Obchody rocznicy powstania TG "Sokół" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 16 listopada 2017 08:12

W dniu 10 listopada br. w naszej szkole odbyły się obchody rocznic: 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej, 150-lecia "Sokoła" w Polsce i 130-lecia "Sokoła" w Powiecie Wadowickim. W kościele parafialnym o godz. 11.00 miała miejsce msza św., którą koncelebrowali ksiądz proboszcz Wiesław Cygan i wikariusz ks. Jarosław Warzecha. Po niej zaproszeni goście wraz ze sztandarami przemaszerowali do budynku liceum, gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową dla uczczenia "Sokoła". Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, a dr hab. Andrzej Nowakowski wykład pt. "Rola "Sokoła" w życiu Polski i Kalwarii Zebrzydowskiej". Potem nastąpiła część artystyczna, na którą składał się pokaz musztry klas wojskowych oraz taniec w wykonaniu Elizy Buckiej- absolwentki naszego liceum.

Tablicę pamiątkową poświęconą przez księdza proboszcza kanonika Wiesława Cygana odsłaniali: starosta wadowicki Bartosz Kaliński, wicestarosta wadowicki Andrzej Górecki, przewodniczący Rady Powiatu Jan Gębala, ksiądz proboszcz Wiesław Cygan, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej dr Augustyn Ormanty, dr hab. Andrzej Nowakowski.

W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe szkół ponadgimnazjalnych powiatu wadowickiego oraz ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wśród zaproszonych gości byli: dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu wadowickiego i ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, dyrektor Biblioteki Publicznej w Kalwarii, dyrektor CKSiT w Kalwarii, prezes Kalwarianki i SPS, prezesi Stowarzyszenia Absolwentówi Sympatyków LO, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Rady Powiatu Wadowickiego przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: czwartek, 14 grudnia 2017 20:03
 
Memoriał koszykówki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 16 listopada 2017 08:05

9 listopada br. w Kleczy odbył się XI Memoriał Piłki Koszykowej Dziewcząt. W spotkaniu  brały udział 4 zespoły: dwa z ZSiPO w Kalwarii i po jednym z LO w Wadowicach i Kleczy. Nasze zespoły zajęły III miejsce (zespół nr 2) i IV miejsce (zespół nr 1). Ponadto wybrano dwie najbardziej skuteczne zawodniczki turnieju, którymi zostały Agnieszka Waszak i Karolina Burdek.

Składy zespołów:
Zespół nr 1: Aleksandra Janicka, Aleksandra Tobiasz, Karolina Byrgiel, Kamila Barkow, Jagoda Mincberger, Karolina Dudek, Agnieszka Waszak, Monika Tobiasz.

Zespół nr 2: Agnieszka Waszak, Katarzyna Ochnik, Kinga Ochman, Karolina Burdek, Karolina Dudek, Adrianna Cierpiałek Dominika Dudek, Madalena Mirocha.

Gratulujemy!

Poprawiony: czwartek, 16 listopada 2017 08:35
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 43
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości