Start
Witaj na stronie Liceum
Porwanie Sabinek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
poniedziałek, 03 czerwca 2019 07:35

30 maja 2019 roku Szkolne Koło Teatralne „Carpe diem” działające przy ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprezentowało w sali widowiskowej CKSiT premierowy spektakl "Porwanie Sabinek" Paula i Franza Schonthanów w świetnej adaptacji Juliana Tuwima. Reżyser i opiekun koła mgr Elżbieta Karelus po raz kolejny udowodniła, że w młodzieży tkwi ogromny potencjał i talenty, wystarczy je tylko umiejętnie pokazać. Sztuka zachwyciła świetną grą aktorską, strojami, scenografią i muzyką. Wartka akcja, skrząca się dowcipem i komicznymi sytuacjami, zapewniły publiczności doskonałą zabawę, o czym najlepiej świadczyły salwy śmiechu podczas spektaklu i gromkie brawa po jego zakończeniu.

Podczas premiery zaszczycili nas swą obecnością: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Maria Nitka, starszy wizytator  Honorata Nowak-Kolec, radny powiatu wadowickiego i przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Rady Powiatu Wadowickiego Marek Cimer, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego Grzegorz Opyrchał, burmistrz miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty,   emerytowany dyrektor szkoły Tadeusz Bębenek, wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków LO w Kalwarii Z. Krystyna Kuchareczko, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej Małgorzata Pasternak, dyrektor CKSiT Andrzej Burdek, założycielka i była opiekun szkolnego koła teatralnego Ewa Starzak, emerytowani i obecni nauczyciele naszej szkoły, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz uczniowie liceum.

 

Reżyser i opiekun koła: mgr Elżbieta Karelus

 

Obsada aktorska:

Profesor - Jakub Hebda

Strzyga-Strzycki - Maksymilian Wicher

Madzia - Joanna Filek

Karol - Maciej Filek

Anulka - Wanessa Grońska

Weronika - Emilia Janusiewicz

Ernestyna - Aleksandra Kasiarz

Gromski - Mikołaj Karelus

Emil - Patryk Woźny

Suflerzy:

Magdalena Kaczka

Wiktoria Stela

Sekcja techniczna:

Katarzyna Błasiak, Aleksandra Bykowska, Elżbieta Bąk, Patrycja Kosek, Kamila Spólnik, Edyta Ślęzak, Michał Stela, Łukasz Leja, Patryk Pióro, Agnieszka Wypiór, Karolina Brańka, Konrad Korzeniowski, Szymon Nowak, Karolina Kosek

Zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:46
 
Zapraszamy na premierę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
czwartek, 16 maja 2019 18:00

 

Szkolne Koło Teatralne "Carpe diem" zaprasza wszystkich na premierę nowej sztuki pt. "Porwanie Sabinek" w opracowaniu Juliana Tuwima.

 

Terminy spektakli:

30 maja  (czwartek) godz. 11.00 - dla społeczności szkolnej liceum,

31 maja  (piątek) godz. 10.00 – dla gimnazjum,

3 czerwca (poniedziałek) godz. 9.00  - dla gimnazjum,

31 maja (piątek) godz. 18.00 -  spektakl ogólnodostępny dla wszystkich,

2 czerwca (niedziela) godz. 17.00 - spektakl ogólnodostępny dla wszystkich.

Poprawiony: czwartek, 16 maja 2019 19:22
 
DRUGIE MIEJSCE W ZAWODACH STRZELECKICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
poniedziałek, 27 maja 2019 11:03

 

22 maja 2019 na terenie strzelnicy LOK w Suchej Beskidzkiej odbyły się zawody w strzelectwie sportowym - Srebrne Muszkiety 2019. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II D - Balonek Kamil, Domagała Kamil, Ficek Hubert. Uczniowie strzelali z karabinu sportowego kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych. W ostatecznej klasyfikacji zajęli 2 miejsce (przegrywając 1 punktem z drużyną, która zajęła 1 miejsce).

Gratulujemy.

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 31 maja 2019 07:15
 
Wojewódzkie Biegi Przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 22 maja 2019 10:10

 

WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE

20 maja na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Wojewódzkie Drużynowe Biegi. Dziewczęta biegły na dystansie 1200 metrów, a chłopcy 1800 metrów. Drużyna chłopców zajęła wysokie V miejsce, a dziewcząt IX. 
Indywidualnie Dawid Zapalski zajął V miejsce.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Reprezentacja dziewcząt:

1. Anna Zabagło
2. Klaudia Frączek
3. Anna Radwan
4. Julia Frączek
5. Agnieszka Wypiór
6. Aleksandra Balcer 
7. Emilia Leńczowska

Reprezentacja chłopców:

1. Dawid Zapalski
2. Gerard Tymoszuk
3. Paweł Wiktor
4. Mateusz Jarguz
5. Krystian Gawron
6. Kamil Balonek

Poprawiony: środa, 22 maja 2019 10:30
 
Pożegnanie maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
piątek, 24 maja 2019 06:42

26 kwietnia 2019 roku pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. O godzinie 10 uczniowie i wychowawcy wzięli udział we mszy świętej w kościele parafialnym, potem społeczność szkolna zebrała się w hali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się  odśpiewaniem hymnu narodowego i przekazaniem sztandaru szkoły uczniom z klas drugich. Następnie dyrektor szkoły wraz z przewodniczącym  Rady Rodziców Pawłem Hebdą i wiceprzewodniczącym Zarządu Powiatu Wadowickiego Grzegorzem Opyrchałem wręczyli świadectwa i nagrody uczniom, którzy uzyskali średnią 4,5 i więcej. Wręczono także listy gratulacyjne dla ich rodziców. Trzecioklasistom przekazano także nagrody za sukcesy w konkursach, olimpiadach, sukcesy sportowe i działalność w organizacjach szkolnych. Następnie podziękowania na ręce dyrekcji szkoły Piotra Janusiewicza i Danuty Mirochy złożył przewodniczący Rady Rodziców Paweł Hebda oraz przedstawiciele uczniów - dziękowali oni dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za ich pracę dydaktyczną i wychowawczą.   Po części oficjalnej klasy drugie pożegnały trzecioklasistów tradycyjnie przydzielając im Oskary w wybranych kategoriach. Ostatnim akcentem uroczystości było wręczenie nauczycielom kwiatów i słodyczy przez opuszczających mury naszej szkoły tegorocznych maturzystów.

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 24 maja 2019 07:08
 
Obóz wojskowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
czwartek, 16 maja 2019 19:26
W dniach 24-26 kwietnia 2019 uczniowie klas wojskowych przebywali na obozie w Niedzicy. To już kolejny taki obóz,  tym razem odbywający się w Pieninach (w poprzednich latach byliśmy w Bieszczadach). Podczas zajęć uczniowie realizowali ćwiczenia praktyczne z taktyki, zarówno dziennej jak i nocnej. Uczyli się zasad działania zespołu bojowego oraz dowodzenia takim zespołem. Zapoznali się ze specjalistycznymi technikami linowymi wykorzystywanymi w formacjach mundurowych. Zapoznali się z zasadami BLOS, taktycznej obsługi broni, wyjścia spod zagrożenia bronią. Realizowali wybrane elementy samoobrony i odpierania ataku. Odbyli również praktyczne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał certyfikat uczestnictwa w szkoleniu taktyczno-wojskowym . Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i już planują kolejny wyjazd na obóz.
Poprawiony: poniedziałek, 27 maja 2019 20:14
 
Zajęcia strzeleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 15 maja 2019 19:30

W dniach 9-10 maja 2019 uczniowie klas wojskowych realizowali zajęcia strzeleckie na terenie strzelnicy LOK w Suchej Beskidzkiej. To już kolejne tego typu zajęcia, tym razem jednak uczniowie strzelali z pistoletu Margolin kaiber 5,6mm. Uczniowie strzelali z odległości 25 metrów, a każdy uczeń oddał po 13 strzałów.

ZDJĘCIA

Poprawiony: środa, 15 maja 2019 19:49
 
DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY MISTRZAMI POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 15 maja 2019 19:03

10 maja na stadionie MKS Skawa w Wadowicach odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe. Zawody zdominowali uczniowie naszej szkoły. W kategorii dziewcząt i chłopców zajęli I miejsce drużynowo i obie grupy uzyskały awans do zawodów wojewódzkich. Trzeba również zaznaczyć, że indywidualnie miejsca od I do IV zajęły nasze dziewczęta! Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Anna Zabagło (kl. II D), a wśród chłopców Dawid Zapalski (kl. I A).

Reprezentacja dziewcząt:

1. Anna Zabagło
2. Klaudia Frączek
3. Anna Radwan
4. Julia Frączek
5. Agnieszka Wypiór
6. Aleksandra Balcer
7. Agnieszka Grzebinoga
8. Emilia Leńczowska

Reprezentacja chłopców:

1. Dawid Zapalski
2. Igor Wojas
3. Gerard Tymoszuk
4. Paweł Wiktor
5. Mateusz Jarguz
6. Krystian Gawron
7. Kamil Balonek

ZDJĘCIA

Poprawiony: środa, 15 maja 2019 19:22
 
Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie z j. angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
piątek, 10 maja 2019 10:51

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego "FOX". W tym roku nasza szkoła może pochwalić się dużym sukcesem. Kamila Kurek, uczennica klasy III C, uzyskała wynik bardzo dobry (85,34%) dający jej siódme miejsce wśród uczniów klas drugich i trzecich w całym kraju, drugie miejsce w woj. małopolskim oraz pierwsze miejsce w powiecie wadowickim; najlepszy wynik w kraju wyniósł 89,66%.

Wynik dobry uzyskała Agnieszka Wypiór z klasy I C (84,17%), który zagwarantował jej pierwsze miejsce w powiecie w kategorii klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

Ponadto ze średnim wynikiem (64,7%) wszystkich 10 uczniów reprezentujących naszą szkołę wypadliśmy najlepiej w całym województwie.

Poprawiony: piątek, 10 maja 2019 11:44
 
Święto Trzeciego Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
środa, 08 maja 2019 08:20

3 maja 1791 r. Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej konstytucję. Corocznie świętujemy kolejne rocznice tego wydarzenia obchodami Święta Narodowego Trzeciego Maja.  W naszej szkole 30 kwietnia 2019 r. odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie klasy  II b pod kierunkiem wychowawczyni mgr Jadwigi Maliny. Teksty recytowanych wierszy, śpiewanych piosenek i krótki rys historyczny zachęciły do refleksji nad tym, co dla każdego z nas znaczą słowa: wolność, ojczyzna i patriotyzm.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 08 maja 2019 08:30
 
Olimpiada Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 01 maja 2019 08:03

W ramach przygotowań do finału Olimpiady Solidarności, który odbędzie się w czerwcu w Poznaniu, uczeń naszej szkoły Jakub Hebda oraz nauczyciel prowadzący Drużynę Małopolską mgr Izabela Szczygieł brali udział w wizycie studyjnej w dniach 14-17.04. 2019 w Gdańsku.

Program szkoleń był bardzo napięty, zajęcia dla uczniów trwały po 8 godzin dziennie. Nauczyciele również mieli również zagospodarowany czas poprzez ciekawy program szkolenia (Fake news i jej rozpoznawanie). Oprócz udziału w warsztatach filmowych, dziennikarskich, sztuki wystąpień publicznych i mocy kreatywności , 16 drużyn z każdego województwa w Polsce zwiedzało Europejskie Centrum Solidarności oraz brało udział w nocnym zwiedzaniu Gdańska pod hasłem  „Gdańsk - miasto Wolności”.  Teraz przed naszą Drużyną kolejny etap - zbieranie materiałów do prezentacji filmowej a następnie obrona filmu i komisyjny egzamin z historii 1970-1990. Powodzenia!

https://www.facebook.com/383908728484181/posts/1228860370655675/

https://pl-pl.facebook.com/olimpiadasolidarnosci/

 

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 01 maja 2019 08:06
 
Uroczystość pożegnania klas trzecich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
czwartek, 25 kwietnia 2019 07:24

Dyrekcja Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na uroczystość wręczenia uczniom klas trzecich świadectw ukończenia liceum ogólnokształcącego, która odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. (piątek).

Program uroczystości:

10.00 Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej

11.00 Uroczysta akademia w hali ZSiPO

Poprawiony: poniedziałek, 06 kwietnia 2020 11:56
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 50
Copyright © 2020 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości