Start
Witaj na stronie Liceum
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 listopada 2016 20:29

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza zainteresowanych na zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się 14 listopada br. (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali numer 4 w budynku liceum, ul. Mickiewicza 9.

Poprawiony: poniedziałek, 07 listopada 2016 20:33
 
Postaw na zdrowe odżywianie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 listopada 2016 14:57

W dniu 8 listopada uczniowie klasy II D, II E , II B, III B uczestniczyli w spotkaniu z panią dietetyk z fundacji Oaza Życzliwości z Przytkowic. Celem spotkania było zwrócenie uwagi jak ważne dla naszego organizmu jest zdrowe odżywianie i ruch fizyczny. Uczniowie dowiedzieli się jakie produkty powinny dominować w ich diecie a których powinni unikać.

Zdjęcia z Galerii.

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 15:49
 
Wojskowi na strzelnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 listopada 2016 14:56
3 i 4 listopada uczniowie klas wojskowych realizowali zajęcia wojskowe na terenie strzelnicy sportowej Ligii Obrony Kraju w Suchej Beskidzkiej. Uczniowie strzelali z broni długiej kal. 5,6mm. z postawy leżącej.

Każdy oddał 15 strzałów ( 5 próbnych, 10 ocenianych).

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii.

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 15:50
 
Biblioteka na topie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 listopada 2016 14:41

W tym roku nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, który ma na celu promocję czytelnictwa wśród młodzieży. W ramach programu otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na zakup nowości do biblioteki szkolnej. Większość przyznanej kwoty została już wydana, a nowe książki czekają na swoich czytelników.

Podjęliśmy też różne działania promujące czytanie książek wśród naszych uczniów. Wszystkie klasy realizują między innymi projekt edukacyjny o Kalwarii Zebrzydowskiej. W oparciu o księgozbiór biblioteki szkolnej i realizację zaplanowanych działań, młodzież poszerza swoją wiedzę o naszej „małej ojczyźnie”. Do tej pory uczniowie:

  • wzięli udział w prelekcjach w Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej na temat fundatorów Kalwarii, artystów związanych z naszym miastem i historii rzemiosła
  • zwiedzili fabrykę obuwia „Ryłko” oprowadzani przez prezesa p. Stanisława Ryłkę
  • wysłuchali prelekcji pani Urszuli Zajączkowskiej-Wąsik, autorki książki o związkach Stanisława Wyspiańskiego z Kalwarią
  • wzięli udział w spotkaniu autorskim z kalwaryjskim poetą, prozaikiem i krytykiem literackim Stanisławem Chyczyńskim
  • wysłuchali prezentacji pana Mieczysława Logina, rzecznika grupy „Płuca Kalwarii” na temat problemu zanieczyszczenia powietrza w Kalwarii.

W ramach innych działań promujących czytelnictwo młodzież naszej szkoły:

  • odwiedziła Targi Książki w Krakowie
  • wzięła udział w Festivalu Conrada w Krakowie uczestnicząc w dyskusji „Polska szczęśliwa, Polska nieszczęśliwa” z udziałem socjologa i publicystki Jadwigi Staniszkis, filozofa Szymona Wróbla oraz poety i literaturoznawcy Tadeusza Sławka.
  • uczestniczy w akcji bookcrossing – od października na półce w sali nr 7 uczniowie i nauczyciele „uwalniają” książki, zostawiając je innym do przeczytania, a zabierając te pozostawione  przez pozostałych uczestników akcji.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

 

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 15:48
 
Spotkanie duchu ŚDM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 listopada 2016 14:05

Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbyły się w Krakowie są jednym z najważniejszych wydarzeń chrześcijańskich. Żeby podtrzymać zawiązane więzi oraz odpowiedzieć na pytanie Papieża Franciszka „Czy jesteście gotowi, by być nadzieją przyszłości?” odbyło się spotkanie, które miało być kontynuacją ŚDM.

28 października 2016r. (piątek) o godzinie 15:00 grupa osób z kalwaryjskiego Gimnazjum im. Mikołaja Zebrzydowskiego i Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika pod opieką księdza Tomasza Koszarka, księdza Leszka Kaczmarczyka i pani Bernadetty Słoniny wybrała się do TAURON Areny Kraków na wydarzenie „Are you ready? Yes!”. Spotkanie to zostało zainicjowane oraz stworzone przez bpa Grzegorza Rysia w celu dopełnienia ogólnoświatowego spotkania młodych katolików.

Po przybyciu na miejsce, o godzinie 17:00 nastąpiło otwarcie zjazdu. Było ono niepowtarzalne i bardzo wesołe. Na wstępie przywitał nas zespół NiemaGOtu (twórca hymnu ŚDM pt. „Błogosławieni miłosierni”), który zagrał kilka niesamowitych piosenek. Wszyscy zgromadzeni świetnie się bawili i śpiewali. Koncert wniósł wiele pozytywnych emocji i umilił resztę zjazdu. Kolejno po tym odbyło się odczytywanie odpowiedzi wybranych ankiet - pytania dotyczyły tego, co przekazał nam Papież Franciszek i jak powinniśmy na podstawie tych słów zacząć działać. Następnie poszczególne osoby zdały swoje świadectwo przeżycia ŚDM, w tym prof. Robert Woźniak (tłumacz Ojca Świętego). Po wysłuchaniu tych poruszających - można powiedzieć nauk - publiczność mogła pooglądać dynamiczny pokaz tańca z flagami oraz się do niego przyłączyć. O godzinie 19:10 Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Dziwisz i bp Grzegorz Ryś precyzyjnie i ciekawie podsumowali zarówno Światowe Dni Młodzieży jak i to spotkanie. Po tych wydarzeniach odbyła się 30-minutowa przerwa, która była  przygotowaniem przed najważniejszym momentem - Eucharystią. Była ona cudowna i można była popaść w głęboki stan kontemplacji. Msza zaczęła się od procesji wejścia wszystkich duchownych znajdujących się pośród zgromadzonych pięciu tysiący osób.

„Are you ready? Yes!” to wydarzenie, które na pewno na długo zalegnie nam w pamięci. Wszyscy z ogromnymi uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domów, gdzie jeszcze długo nie mogliśmy zapomnieć o tych wydarzeniach. Zachęcamy do brania udziału w takich spotkaniach, ponieważ są one cudowne, wiele wnoszą do naszego życia i każdy znajdzie coś dla siebie, a przede wszystkim będzie mógł odtworzyć w swoim sercu idee Światowych Dni Młodzieży.

Natalia Karelus i Aneta Studnicka, uczennice klasy I C

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 15:40
 
Brązowy medal w powiecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 listopada 2016 14:24

W powiatowych zawodach w piłkę ręczną dziewcząt drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła III miejsce.

Gratulujemy!

Poprawiony: niedziela, 13 listopada 2016 15:38
 
Mistrzostwo Powiatu w Turnieju Szkół dla nas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 listopada 2016 17:58

26.10 2016 r. w Andrychowie w Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kotarbińskiego odbył się Powiatowy Turniej Szkół. W zawodach brało udział 7 szkół powiatu wadowickiego. Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła zajęła I miejsce.

Poprawiony: poniedziałek, 07 listopada 2016 18:21
 
Klasa wojskowa na zajęciach w jednostce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 listopada 2016 14:30

21 października uczniowie klasy  I na zajęciach w jednostce wojskowej zapoznali się z podstawową budową i zasadami posługiwania się bronią. W dalszej części zajęć poznali indywidualne środki ochrony przed skażeniami - maski przeciwgazowe oraz odzież ochronną.

Poprawiony: sobota, 05 listopada 2016 14:38
 
Wyróżnienie w powiatowym konkursie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 października 2016 19:08

Miło nam poinformować, że uczennica klasy II B Karolina Barkow otrzymała wyróżnienie powiatowym konkursie "W hołdzie ks. Janowi Twardowskiemu" w kategorii ilustracja. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Wadowicach w dniu 28 października br.

Gratulujemy!

Poprawiony: niedziela, 30 października 2016 19:19
 
Bookcrosing w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 października 2016 19:03

Od połowy października w sali numer 7. działa bookcrosing.

Co kryje się pod tą angielską nazwą? Akcja polegająca na darmowym wymienianiu  się książkami. Na półce umieszczono książki. Możesz wybrać sobie dowolną, wziąć do domu, przeczytać. Potem przynieś ją, aby inni też mogli skorzystać. A może masz w domu książkę, którą już przeczytałeś i orzyniesiesz ją, aby ktoś inny mógł skorzystać?

Zapraszamy do wspólnej zabawy i lektury! Mamy nadzieję, że chętnie skorzystacie z okazji i dołączycie do nas!

Poprawiony: niedziela, 30 października 2016 19:57
 
Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 października 2016 18:49

13 października 2016 r. obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli tradycyjnie nazywając Dzień Nauczyciela. Zwyczajowo zebraliśmy się na hali gimnastycznej, dokąd przybyli także zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Wiesław Cygan, przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Hebda oraz emerytowani nauczyciele.

Jak zwykle z okazji Dnia Nauczyciela Dyrektor szkoły wręczył nauczycielom nagrody jako wyraz uznania dla ich pracy. W tym roku otrzymali je: mgr Danuta Mirocha, mgr Małgorzata Jamróz, mgr Marek Malata, mgr Łukasz Marek, mgr Bartłomiej Jończyk, mgr Krzysztof Kołodziejczyk, mgr Grzegorz Opyrchał, mgr Joanna Kasprzyk, mgr Izabela Szczygieł, mgr Katarzyna Kołacz, mgr Katarzyna Kłobuch, mgr Elżbieta Karelus, mgr Barbara Kurczych, mgr Jadwiga Malina, s. mgr Dorota Dąbek.

Warto dodać, że dwie osoby: mgr Agnieszka Książek i mgr Gabriela Kosowska otrzymały w tym roku Nagrodę Starosty Powiatu Wadowickiego, a s. mgr Dorota Dąbek Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty, co jest dużym wyróżnieniem zarówno dla nagrodzonych, jak i dla naszej szkoły.

W czasie apelu miało miejsce także uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Natomiast część artystyczną przygotowały i przedstawiły klasy I B i I C.

Poprawiony: niedziela, 30 października 2016 19:58
 
II miejsce w Powiatowych Zawodach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 października 2016 19:14

6 października 2016 odbyły się Powiatowe Zawody w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Dorota Hyla II C, Joanna Skrzyńska II C, Sara Kania II C, Szymon Fajfer I E zajęła II miejsce. Zawody składały się z części teoretycznej podczas której zawodnicy odpowiadali na pytania w specjalnie przygotowanym teście. Cześć praktyczna sprawdzała poprawność udzielania pomocy w pozorowanych scenkach. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwała profesjonalna kadra ratownicza z Maltańskiej Służby medycznej.

Drużynę do zawodów przygotowywała pani Agnieszka Książek.

Gratulujemy!

Poprawiony: czwartek, 13 października 2016 20:08
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 33
Copyright © 2017 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości