Start
Witaj na stronie Liceum
Rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 25 marca 2012 22:21

W dniach 21-23 marca w naszej szkole miały miejsce rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. Michał Olszewski ze Zgromadzenia Sercanów. Przez dwa dni młodzież spotykała się na konferencjach na sali gimnastycznej, w piątek na zakończenie uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele parafialnym. Młodzież z pewnością jeszcze długo będzie wspominać nietypowego rekolekcjonistę i ciekawe kazania, które głosił.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:21
 
Powiatowa Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
poniedziałek, 26 września 2011 22:08

W dniu 15 września 2011 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Wadowicach odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego 2011/2012.

Uroczystości rozpoczęła msza św. koncelebrowana przez ks. Infułata Jakuba Gila, ks. Stefana Trojana, której przewodniczył ks. Prałat Tadeusz Kasperek. Po mszy św. poczty sztandarowe wraz zaproszonymi gośćmi, dyrektorami szkół, nauczycielami i uczniami przemaszerowały do ZS Nr 2 w Wadowicach. Na sali gimnastycznej popularnego „mechanika” byli obecni m.in. Pan Andrzej Harężlak Wicewojewoda Małopolski, Pan Grzegorz Baran I Małopolski Wicekurator Oświaty, Pani Elżbieta Kowalczyk Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach,  Pan Zdzisław Kawa Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Pan Jan Kraska Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Wadowicach, Pani Krystyna Kozik Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach, Pani Zofia Wanat Dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie, Pan Jan Wacławski Wójt Gminy Stryszów, Pani Agnieszka Pierończyk-Adamek Zastępca Burmistrza Andrychowa ds. Społecznych oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych z terenu powiatu Wadowickiego. Na inauguracji władze powiatu reprezentowane były przez Zarząd Powiatu w składzie: Starosta Jacek Jończyk, Wicestarosta Marta Królik, członkowie zarządu Bartosz Kaliński, Józef Jodłowski, Ireneusz Cholewa oraz przez Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Wadowicach Sebastiana Ramendę i Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu  Marka Cimera. Honory gospodarza czynił Jerzy Kotaś Dyrektor ZS Nr 2 w Wadowicach.
Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego, głos zabrała pani Wicestarosta Marta Królik, która omówiła zagadnienia naboru do szkół ponadgimnazjalnych, problemy bieżące szkolnictwa powiatu wadowickiego, a także przedstawiła wyniki matury 2011 roku.
Następnie głos zabrały następujące osoby: Grzegorz Baran I Małopolski Wicekurator Oświaty, Wicewojewoda Małopolski Andrzej Haręźlak, Wójt Gminy Stryszów Jan Wacławski. Jerzy Kotaś Dyrektor ZS Nr 2 w interesujący sposób zaprezentował  swoją szkołę.
Powiatowa inauguracja roku szkolnego była wspaniałą okazją do wręczenia nagród najlepszym uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wadowickiego. Nagrody przyznane przez Radę Powiatu wręczali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Sebastian Ramenda wraz z Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu  Markiem Cimerem. Nagrody naukowe w wysokości: 1x 1200 zł, 14 x 1000zł,7x 800 zł i 8x 600 zł otrzymało 29 najlepszych uczniów. Zarząd Powiatu ufundował z kolei nagrody rzeczowe dla 14 uczniów szkół specjalnych, które wręczyli Starosta Jacek Jończyk oraz Wicestarosta Marta Królik.
Uroczystość zakończyła się inscenizacją przygotowaną specjalnie na tę okazję przez uczniów ZS Nr 2. Widzowie mogli posłuchać chóru, gry na skrzypcach czy przenieść się 100 lat wstecz i zobaczyć jak wyglądały zajęcia szkolne, w których brał udział Antek, bohater noweli Prusa.

Z naszej szkoły troje uczniów otrzymało nagrodę Rady Powiatu Wadowickiego, a mianowicie:

Mirosław Płonka – IIIc,

Dorota Goczał – IIa,

Anna Kościelniak – IIa.

Nagrody te zostały przyznane na podstawie średniej ocen za wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe. Serdecznie gratulujemy!!!

Źródło: Strona Powiatu Wadowickiego

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:53
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
środa, 24 sierpnia 2011 21:12

Dnia 1 września 2011 odbędzie się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Katecheci zapraszają na mszę świętą na godzinę 8.00, w szkole zaś spotykamy się o godzinie 9.00. Zapraszamy grono pedagogiczne, rodziców oraz uczniów. No cóż, żegnamy się z wakacjami do... następnych wakacji!

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:54
 
Nadeszły wakacje... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
piątek, 24 czerwca 2011 22:38

22 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny i nadeszły upragnione przez wszystkich wakacje. Wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom administracji i obsługi życzymy dużo słońca, wspaniałego humoru i udanego wypoczynku.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:55
 
Premiera "Pana Jowialskiego" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 16 czerwca 2011 23:48

 

8, 9 i 12 czerwca 2011 roku  Szkolne Koło Teatralne „Carpe Diem” przedstawiało na sali widowiskowej CKTiS swą nową sztukę pt. „Pan Jowialski” A. Fredry. My też tam byliśmy, boki ze śmiechu zrywaliśmy, a zdjęcia można oglądnąć w Galerii. Gratulujemy opiekunce koła mgr Elżbiecie Karelus i wszystkim aktorom oraz grupie technicznej kolejnej wspaniałej premiery.

 

„Pan Jowialski” to jedna z najlepszych komedii Aleksandra Fredry, zwana „sfinksem naszej literatury”. Dzieło odbiega od głównego nurtu romantycznego, jest to komedia intrygi- typowa dla oświecenia. Nie chodzi w niej o fabułę, lecz o wielostronne przedstawienie postaci, takich jak Pan Jowialski czy Pani Jowialski....

Poprawiony: wtorek, 14 sierpnia 2012 13:14
Więcej…
 
XIV Dni Papieskie 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 16 czerwca 2011 23:40

„Tutaj moje serce zostało na zawsze”

W ramach tegorocznych parafialnych Dni Papieskich, młodzież z kalwaryjskiego liceum zdobyła nagrody w kilku konkursach. W konkursie sprawdzającym wiedzę o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, pierwsze miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajęła Klaudia Bucka z klasy II b (opiekun s. Dorota Gnutek). W konkursie prac literackich w formie prozy Agnieszka Stypuła zajęła miejsce pierwsze (opiekun mgr Maria Nowak). W przeglądzie literackich prac autorskich w formie wiersza uczniowie naszej szkoły zdobyli wszystkie nagrody. Trzy pierwsze miejsca zajęli: Iwona Morek za wiersz „Polsko, Ojczyzno moja”, Andrzej Madej za wiersz „Te Deum laudanum” i Mirosław Płonka za wiersz „Getsemani”. Wyróżnienie przyznano Justynie Bisadze i Gabrieli Gross za pracę „Wybrany przez Boga”. Opiekunem wszystkich nagrodzonych uczniów była mgr Barbara Kurczych. W rajdzie turystycznym pierwsze miejsce zajęli członkowie koła turystycznego działającego w OPP, a drugie uczniowie ZSiPO. W turnieju tenisa stołowego dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Karolina Czerwińska, a trzecie Katarzyna Gnojek (opiekun mgr Janina Dańko).

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:57
 
Premiera -"Pan Jowialski" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 29 maja 2011 22:38

Koło Teatralne CARPE DIEM działające w Zespole Szkół i Placówek Oświatowch
im. M. Kopernika w Kalwarii Zeb. przygotowało komedię pt. "Pan Jowialski". Jest to zabawna historia o wędrujących po śwoecie młodych artystach, którzy trafiają do Pustakówki - rodzinnej posiadłości Jowialskich. Tytułowy Jowialski to gawędziarz, znawca przysłów i bajek. To dzieki niemu znamy opowiastki o małpie w kapieli, Pawle i Gawle czy osiołku, któremy w żłobie dano. Komedia Fredry to zapowiedź dobrej zabawy i inteligentego dowcipu.
Premiera spektaklu zaplanowana jest na 8 czerwca  (środa) o godz. 11.00.
Na pozostałe spektakle zapraszamy: 9 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 oraz 12 czerwca (niedziela) o godz. 17.00.
Przedstawienia odbedą się w sali widowiskowej Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:46
 
Matura 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 29 maja 2011 22:40

Trwa Matura 2011... Wystarczy napisać egzaminy pisemne, odpowiedzieć na egzaminach ustnych, a potem zostaje tylko oczekiwanie na wyniki. Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów!

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:58
 
Uwaga trzecioklasiści! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
piątek, 08 kwietnia 2011 11:39

Wszystkie materiały wypożyczone z biblioteki szkolnej należy oddać najpóźniej do 26 kwietnia. Jeśli jakieś książki będą potrzebne do matury, istnieje możliwość przepisania ich na ucznia/uczennicę z klasy drugiej lub pierwszej, oczywiście po uzyskaniu jego/jej zgody.

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2012 08:24
 
Wycieczka piesza na Bobrowiec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
piątek, 26 listopada 2010 13:50

Dnia 20.11.2010 koło turystyczne odbył wycieczke pieszą na Bobrowiec . Po wyjściu z parkingo przy Polanie Chchołowskiej uczestnicy pokonali tą trasę wzdłuż granicy Polsko- Słowackiej.

Zdjącia z wycieczki.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 20:25
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 50 z 50
Copyright © 2020 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości