Start
Witaj na stronie Liceum
Z wizytą w Hameln PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 19 czerwca 2012 20:46

Z okazji 10 – ej rocznicy podpisania Aktu Partnerstwa Miast oraz w 20-tą rocznicę podjęcia współpracy delegacja z Kalwarii Zebrzydowskiej, w tym także nauczyciele ZSiPO im. M. Kopernika z Kalwarii, udali się z wizytą do zaprzyjaźnionego Hameln. 

5 listopada 2001 roku w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej miało miejsce uroczyste podpisanie dokumentu o partnerstwie miast Kalwaria – Hameln. 5 listopada 2011 roku minęło 10 lat od tego ważnego wydarzenia. W ramach obchodów tej rocznicy władze miasta Hameln, na czele z obecną panią burmistrz Zuzanną Lippmann, zaprosiły delegację z Kalwarii do Hameln w dniach 7 – 10. 06.2012 r. Zaproszeni zostali: burmistrz miasta pan Zbigniew Stradomski z małżonką, pani Krystyna Kuchareczko- emerytowana nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego, która zainaugurowała wymianę naszej szkoły z młodzieżą z Hameln w 1991 roku, (obecnie koordynator do spraw współpracy przy Urzędzie Miasta); pani Halina Dudek- nauczycielka ZSiPO im. M. Kopernika, która od roku 1991, czyli od momentu rozpoczęcia współpracy, zajmowała się międzynarodową wymianą grup młodzieżowych; ojciec Melchior Cichy z Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej – osoba, od której współpraca się rozpoczęła; a także przedstawiciele Rady Miasta, Rady Młodzieży, Cechu Rzemiosł Różnych, Domu Kultury oraz Orkiestra Miejska z Kalwarii. 

Program pobytu w niemieckim mieście Hameln, mieście Szczurołapa, był bardzo ciekawy i starannie przygotowany. W piątek 8 czerwca po śniadaniu wszyscy uczestnicy udali się na pieszą wycieczkę do miejsca widokowego Klut, skąd z wieży można podziwiać panoramę miasta Hameln. Następnie pojechaliśmy na wycieczkę do Hamelschenburg, gdzie znajduje się piękny zamek.Wieczorem z okazji jubileuszu przygotowane było przyjęcie przez mieszkańców miasta Hameln. W spotkaniu wzięło udział wielu starszych mieszkańców, znających język polski z dzieciństwa. Bardzo miłe były spotkania z rodzicami, którzy gościli naszą młodzież a także uczestnikami rewizyt w Kalwarii.Był grill, sałatki, ciasta, a towarzyskim rozmowom towarzyszyła muzyka. Odbyły się występy orkiestry z Kalwarii oraz Halvestorf z Hameln. Bardzo ciekawy był wspólny występ obu orkiestr, raz pod batutą polskiego, raz – niemieckiego dyrygenta. Sobota (9 czerwca) była dniem bardzo uroczystym i podniosłym. O godzinie 10 – ej odbyło się oficjalne powitanie naszej delegacji w pomieszczeniach muzeum w Ratuszu przez panią burmistrz Zuzannę Lippmann. Po wzajemnym przedstawieniu delegacji z Hameln i Kalwarii mieli przemówienia pani burmistrz Lippmann oraz pan burmistrz Stradomski. Następnie nastąpiła wymiana prezentów. Pan burmistrz Stradomski złożył pamiątkowy wpis do Złotej Księgi Miasta Hameln. Potem była luźna rozmowa, poczęstunek i tradycyjne małe upominki dla każdego uczestnika delegacji.

Po uroczystym spotkaniu orkiestra z Kalwarii wystąpiła na tarasie Hochzeitshaus. Występ zgromadził sporą grupę słuchaczy, którzy oklaskami nagrodzili popisowy występ naszych muzyków. Po obiedzie zorganizowano zwiedzanie miasta Hameln.

Wieczór jubileuszowy przygotowany był na statku „Hameln”, odbywającym rejs po rzece Wezerze. W imprezie wzięło udział około 140 osób – przedstawicieli różnych partii, organizacji społecznych, poprzedni pracownicy Urzędu Miasta Hameln, którzy gościli naszą młodzież w ratuszu w latach ubiegłych, w czasie naszych systematycznych wyjazdów. Była także okazja, aby spotkać się i porozmawiać z osobami, którym zawdzięczamy współpracę zagraniczną z Hameln – pastorem Herbertem Dieckmannem, inicjatorem wymiany grup młodzieżowych naszej szkoły z uczniami szkół z Hameln oraz podpisania partnerstwa miast; z panem Wilfriedem Schwarkiem, dzięki któremu nasza młodzież mogła wyjeżdżać do Anglii (od roku 1995), Szwecji, a później Rosji. Nie brakło także nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły Victoria-Luise Gymnasium, którzy kontynuują wymianę grup młodzieżowych jak pani Godehilde Tigges oraz pan Horst Bultzingslowen. W niedzielę 10 czerwca po uroczystej mszy w kościele Św. Augustyna uczestniczyliśmy w procesji Bożego Ciała prowadzonej przez polskiego ojca Rolanda Pancerza, który również brał udział w delegacji w zastępstwie ojca Melchiora.

Pobyt w Hameln, który przebiegł w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, z pewnością zacieśni jeszcze bardziej współpracę między tym miastem a Kalwarią, w tym także naszą szkołą.

Opisała dla was: mgr Halina Dudek- uczestnik wyjazdu

Zdjęcia można oglądać w GALERII ZDJĘC.

Siedem zdjęć pochodzi ze strony Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Poprawiony: wtorek, 14 sierpnia 2012 14:00
 
CARPE DIEM zaprasza na przedstawienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
piątek, 08 czerwca 2012 07:15

Teatr szkolny "CARPE DIEM" zaprasza na przedstawienie pt. "Świętoszek".

Spektakle odbędą się w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

15 czerwca (piątek) o godz.10.00 (dla młodzieży gimnazjalnej),

16 i 17 czerwca (sobota, niedziela)  o godz. 17.00.

ZAPRASZAMY!

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:42
 
Relacja z wymiany zagranicznej - Anglia 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 31 maja 2012 21:29

W dniach 24 marca - 7 kwietnia 2012 odbył się wyjazd wielkanocny do Brixham w Anglii w ramach wymiany międzynarodowej młodzieży, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą z Niemiec oraz Ukrainy. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów:
Zuzanna Jantas – Id, Dorota Goczał – IIa, Magdalena Mirek- IIa, Sonia Łopata- IIb, Kinga Guguła- IIb, Agnieszka Stypuła -IIb, Iwona Kosek- IIb, Kamil Różański- IIc, Maciej Stanuch- IId, Marcin Jarguz- IId, Mateusz Skołyszewski- IId, Ewelina Kozioł- IIe oraz opiekunowie mgr Anna Łata i mgr Łukasz Marek.

Dwutygodniowy wyjazd był dla naszej młodzieży okazją do zwiedzenia Londynu, po którym przewodnikami byli polscy opiekunowie oraz niektórych urokliwych miejscowości przybrzeżnych Kornwalii, tj. Land’s End, St Ives, St Michael. W czasie pobytu młodzież miała okazję poznać kulturę i życie codzienne Anglików, a także kulturę i zwyczaje uczestników wyjazdu, tj. Niemców i Ukraińców podczas zorganizowanych dni narodów.

Pobyt w Anglii stworzył również możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego i niemieckiego, integracji młodzieży i zawarcia nowych znajomości. Program wymiany obejmował nie tylko wycieczki do wspomnianych wyżej miejscowości oraz do Torquay, Dortmoor-park narodowy, Greenway House- domu Agaty Christie, ale również obfitował w ciekawą ofertę zajęć sportowych, takich jak wędrówki po jaskiniach, wspinaczki z liną, Power boating oraz różnego rodzaju gry i zabawy, np. gra w kręgle, wieczór talentów, egg rolling.

Bogata oferta wycieczek i zajęć oraz miła atmosfera w czasie wyjazdu dostarczyły uczestnikom nie tylko niezapomnianych wrażeń , ale także zapewniły dobre warunki do nauki i pożytecznego spędzania czasu wolnego od zajęć szkolnych. Każdy z uczestników z pewnością chciałby powrócić jeszcze raz miejsc, w których przebywaliśmy.

Opisała dla was: mgr Anna Łata - opiekun wymiany.

Zdjęcia- w Galerii zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 14 sierpnia 2012 13:18
 
Warsztaty Młodzieżowej Akademii Liderów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 30 maja 2012 23:08

26 maja 2012r. odbyły się kolejne warsztaty Młodzieżowej Akademii Liderów.
Drugie już zajęcia dotyczące „Współpracy w środowisku lokalnym”, które prowadziła trenerka Dorota Kobylec.
Spotkanie poruszyło tematy t.j.: partnerstwo w środowisku lokalnym, , analiza interesariuszy, zestawienie zadań gminy i powiatu. Przeprowadziliśmy też ćwiczenie „mosty”, które miało na celu uświadomić nam siłę stereotypów. W efekcie byliśmy zdziwieni swoim własnym zdezorientowaniem w czasie jego trwania, ale była to też dla nas świetna zabawa.Podczas zajęć przeanalizowaliśmy też nasze pomysły na wydarzenie, które mamy zorganizować we wrześniu i udało się nam ułożyć jego wstępny plan. Zawsze to jakiś krok na przód. Oby były one coraz dłuższe i bardziej zdecydowane. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i cieszyło się zaangażowaniem grupy.

s. Dorota Gnutek

Poprawiony: czwartek, 16 sierpnia 2012 05:37
 
Obchody Dni Papieskich w Kalwarii Zebrzydowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 30 maja 2012 23:06

W dniu 26 maja odbył się Koncert Laureatów XV Dni Papieskich, których organizatorem był jak co roku Parafialny Klub Sportowy św. Józef z Kalwarii Zebrzydowskiej we współpracy z Urzędem Miasta Kalwaria Zebrzydowska. Tematem Przewodnim Dni Papieskich w 2012 roku były słowa błogosławionego Jana Pawła II „Wy jesteście Moją nadzieją, Wy jesteście nadzieją Kościoła”. Patronat nad przedsięwzięciem objął biskup Damian Muskus.W obchodach Dni Papieskich wzięli udział także uczniowie z naszej szkoły startując w różnych kategoriach. Oto wyniki (podajemy tylko miejsca zdobyte przez naszych uczniów, całość klasyfikacji podana jest na stronie Parafii pw św. Józefa-  http://www.pksswjozef.cba.pl/):

Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II
III miejsce – Sebastian Kameduła - IIb

KATEGORIA: Zespoły wokalno instrumentalne
I miejsce – Zespół wokalno instrumentalny ,,Andiamo”

Prace literackie – kategoria młodzież szkół ponadgimnazjalnych - proza
I miejsce –Agnieszka Szypuła – IIb - „Aniele mój”

Zlot Turystów - Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce - Drużyna z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO- Kategoria „ Dziewczęta – szkoły ponadgimnazjalne”
I miejsce- Fraś Paulina

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:26
 
Warsztaty "Młodzieżowej Akademii Liderów" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 30 maja 2012 22:47

12 maja w naszej szkole odbyły się pierwsze warsztaty szkoleniowe z projektu Młodzieżowa Akademia Liderów. Zajęcia odbyły sie w godzinach 9:00 - 15:30 i były prowadzone przez trenerkę panią Dorotę Kobylec, oczywiście pod czujnym okiem koordynatorki przedsięwzięcia pani Julii Chojnackiej. Tematem przewodnim spotkania była współpraca ze środowiskiem lokalnym. Przez te parę godzin nasza 20-osobowa grupka za pomocą kreatywnych ćwiczeń i zadań mogła w sposób dogłębny i ciekawy dowiedzieć się, jak zbadać potrzeby społeczności lokalnej, w jaki sposób zanalizować i opracować wyniki badań oraz w jaki sposób wykorzystać zasoby gminy. Było to pierwsze z czterech części warsztatowych spotkań. W międzyczasie można było coś zjeść i się napić, bo jak wiadomo - najedzony umysł, to bystry umysł. Katarzyna

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:27
 
Obóz "Młodzieżowej Akademii Liderów" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 30 maja 2012 22:46

W dniach 28 kwietnia – 2 maja 20-osobowa grupa młodzieży pod opieką s. Doroty Gnutek wyjechała na obóz szkoleniowy w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Liderów” realizowanego wspólnie przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych i nasza szkołę. Zamieszkiwaliśmy w pensjonacie znajdującym się w Ochotnicy Górnej – małej malowniczej wsi u podnóży Gorców. Na obozie poznawaliśmy lepiej siebie samych, własne możliwości i zdobywaliśmy wiedzę o tym, jak współpracować ze środowiskiem lokalnym. W planie każdego dnia, choć był bardzo napięty, nie brakowało atrakcji. 29 kwietnia wybraliśmy się na górski spacer do Hawiarskiej Koliby, zaś w poniedziałek 30 odwiedziliśmy Niedzicę i Czorsztyn spoglądając na piękne widoki z pozycji „horyzontalnej” lub siedzącej płynąc stateczkiem po Dunajcu. Wczesne wstawanie i intensywność zajęć była dla nas trochę męcząca, jednak dawaliśmy z siebie wszystko. Nie zabrakło nam również uśmiechu i radości. Choć grupa powstała z uczniów różnych klas naszej szkoły, to okazało się, że utworzyliśmy bardzo zgraną ekipę, co pomoże nam w dalszej współpracy, bo obóz to dopiero początek projektu. Karolina

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:27
 
VIII Targi Edukacyjno- Wydawniczo-Informacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 08 maja 2012 23:23

13 i 14 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w VIII Targach Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjnych, jakie zorganizowano w Zespole Szkół nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie. Można było zapoznać się z ofertą 32 wystawców z terenu powiatu wadowickiego, a także spoza niego. Oferta była skierowana do gimnazjalistów i maturzystów. Nasze stoisko prezentowało klasy, jakie oferowane są uczniom w roku szkolnym 2012/2013, ale także pokazywały życie szkolne, koła zainteresowań, sukcesy naszych uczniów. Każdy ze zwiedzających podziwiał rapującego Artura Kusia- laureata Talentu Małopolski 2011, śmiał się do łez słuchając Mirka Płonki- członka koła Teatralnego Carte diem i laureata wielu nagród, oglądał musztrę w wykonaniu naszych „wojskowych”. Wszystkim, którzy przyczynili się świetnego zaprezentowania naszej placówki na targach składamy serdeczne podziękowania.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:17
 
Dzień Otwarty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
piątek, 04 maja 2012 11:30

30 marca odbył się w Dzień Otwarty. Gimnazjaliści z różnych szkół mogli zobaczyć, jak wygląda nasza szkoła "na żywo". Przy drzwiach pełnili wartę nasi "wojskowi", którzy służyli informacją. W sali nr 10 przybyłych witali Pan Dyrektor i przedstawiciele samorządu uczniowskiego, przybliżając nieco realia uczenia się i pracy w liceum. Potem można było zajrzeć do sal lekcyjnych, porozmawiać z nauczycielami, oglądnąć multimedialną salę językową, sale informatyczne, siłownię, klasę wojskową. Na hali odbywały się właśnie zawody sportowe szczebla powiatowego, a w przewiązce swoje umiejątności prezentował zespół "Estima".

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:18
 
18-stka Moniki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 25 marca 2012 22:31

21 marca (akurat w Dzień Wiosny) swoje 18-ste urodziny obchodziła Monika z IIb. Dlaczego piszemy o tym na szkolnej stronie? Bo to była nietypowa osiemnastka. Monika przebywa w szpitalu, ranna po wypadku kolejowym pod Szczekocinami, a 21 marca akurat wypadały jej urodziny. Wychowaczyni klasy IIb, siostra Moniki, koledzy i koleżanki z tej klasy oraz inni znajomi i przyjaciele postanowili uczcić to wydarzenie. Połączyliśmy się z Moniką za pomocą internetu, złożyliśmy jej życzenia, zaśpiewaliśmy 100 lat ... i zjedliśmy tort urodzinowy. Jako, że tort był wielki, pozostałą częścią poczęstowaliśmy wszystkich, którzy przyszli na dużej przerwie na przewiązkę. Na drugi dzień delegacja klasowa wraz z prezentami odwiedziła Monikę w szpitalu.

Rychłego powrotu do zdrowia, Moniko! Czekamy na Ciebie!

Zobacz zdjęcia w Galerii zdjęć.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:21
 
Rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 25 marca 2012 22:21

W dniach 21-23 marca w naszej szkole miały miejsce rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. Michał Olszewski ze Zgromadzenia Sercanów. Przez dwa dni młodzież spotykała się na konferencjach na sali gimnastycznej, w piątek na zakończenie uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele parafialnym. Młodzież z pewnością jeszcze długo będzie wspominać nietypowego rekolekcjonistę i ciekawe kazania, które głosił.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:21
 
Powiatowa Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 26 września 2011 22:08

W dniu 15 września 2011 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Wadowicach odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego 2011/2012.

Uroczystości rozpoczęła msza św. koncelebrowana przez ks. Infułata Jakuba Gila, ks. Stefana Trojana, której przewodniczył ks. Prałat Tadeusz Kasperek. Po mszy św. poczty sztandarowe wraz zaproszonymi gośćmi, dyrektorami szkół, nauczycielami i uczniami przemaszerowały do ZS Nr 2 w Wadowicach. Na sali gimnastycznej popularnego „mechanika” byli obecni m.in. Pan Andrzej Harężlak Wicewojewoda Małopolski, Pan Grzegorz Baran I Małopolski Wicekurator Oświaty, Pani Elżbieta Kowalczyk Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach,  Pan Zdzisław Kawa Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Pan Jan Kraska Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Wadowicach, Pani Krystyna Kozik Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach, Pani Zofia Wanat Dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie, Pan Jan Wacławski Wójt Gminy Stryszów, Pani Agnieszka Pierończyk-Adamek Zastępca Burmistrza Andrychowa ds. Społecznych oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych z terenu powiatu Wadowickiego. Na inauguracji władze powiatu reprezentowane były przez Zarząd Powiatu w składzie: Starosta Jacek Jończyk, Wicestarosta Marta Królik, członkowie zarządu Bartosz Kaliński, Józef Jodłowski, Ireneusz Cholewa oraz przez Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Wadowicach Sebastiana Ramendę i Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu  Marka Cimera. Honory gospodarza czynił Jerzy Kotaś Dyrektor ZS Nr 2 w Wadowicach.
Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego, głos zabrała pani Wicestarosta Marta Królik, która omówiła zagadnienia naboru do szkół ponadgimnazjalnych, problemy bieżące szkolnictwa powiatu wadowickiego, a także przedstawiła wyniki matury 2011 roku.
Następnie głos zabrały następujące osoby: Grzegorz Baran I Małopolski Wicekurator Oświaty, Wicewojewoda Małopolski Andrzej Haręźlak, Wójt Gminy Stryszów Jan Wacławski. Jerzy Kotaś Dyrektor ZS Nr 2 w interesujący sposób zaprezentował  swoją szkołę.
Powiatowa inauguracja roku szkolnego była wspaniałą okazją do wręczenia nagród najlepszym uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wadowickiego. Nagrody przyznane przez Radę Powiatu wręczali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Sebastian Ramenda wraz z Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu  Markiem Cimerem. Nagrody naukowe w wysokości: 1x 1200 zł, 14 x 1000zł,7x 800 zł i 8x 600 zł otrzymało 29 najlepszych uczniów. Zarząd Powiatu ufundował z kolei nagrody rzeczowe dla 14 uczniów szkół specjalnych, które wręczyli Starosta Jacek Jończyk oraz Wicestarosta Marta Królik.
Uroczystość zakończyła się inscenizacją przygotowaną specjalnie na tę okazję przez uczniów ZS Nr 2. Widzowie mogli posłuchać chóru, gry na skrzypcach czy przenieść się 100 lat wstecz i zobaczyć jak wyglądały zajęcia szkolne, w których brał udział Antek, bohater noweli Prusa.

Z naszej szkoły troje uczniów otrzymało nagrodę Rady Powiatu Wadowickiego, a mianowicie:

Mirosław Płonka – IIIc,

Dorota Goczał – IIa,

Anna Kościelniak – IIa.

Nagrody te zostały przyznane na podstawie średniej ocen za wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe. Serdecznie gratulujemy!!!

Źródło: Strona Powiatu Wadowickiego

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:53
 
«pierwszapoprzednia4142434445464748następnaostatnia»

Strona 47 z 48
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości