Start
Witaj na stronie Liceum
Akcja sprzedaży ciasta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
piątek, 04 stycznia 2013 17:47

Szkolne Koło PCK w październiku przeprowadziło akcję sprzedaży ciasta. Pozyskano 427zł 86gr. Pieniądze zostały przeznaczone na pomoc losową dla młodzieży. W akcji brały udział następujące osoby:

Monika Skrzypek, Pamela Moskała, Kamila Guguła, Klaudia Jaskierny, Nikola Mielniczek, Olga Pazdan, Mateusz Trzciński, Paweł Frączek, Paula Stokłosa, Estera Kowalska, Karolina Garlacz, Klaudia Dunaj, Karolina Piwowarczyk, Anna Kościelniak, Anna Piwowar.

Za ofiarne wsparcie akcji wszystkim serdecznie dziękujemy.

Poprawiony: niedziela, 06 stycznia 2013 21:39
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 23 grudnia 2012 09:51

W dniu 24 grudnia tj. poniedziałek sekretariat szkoły będzie nieczynny z powodu urlopu.

 
SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
środa, 19 grudnia 2012 21:11

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystąpiła do projektu ,,Szkoła promująca bezpieczeństwo”. Jest to projekt, którego głównym celem jest systematyczne podnoszenie poziomu bezpieczeństwa uczniów w szkole. Dotyczy to bezpiecznej zabudowy w obrębie szkoły, projektowania i dostosowania przestrzeni pod kątem bezpieczeństwa.

Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa wzorowany jest na doświadczeniach
z Holandii. Nie jest to projekt typowo policyjny. Policja jest tylko jednym z partnerów projektu. Polityka Bezpieczeństwa to dobrze zorganizowany między – instytucjonalny system współpracy na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa. Ten kompleksowy system może mieć zastosowanie przy rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów  w różnej skali.

W projekcie biorą udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz osoby i instytucje, które wpływają na podnoszenie bezpieczeństwa w szkole ( policja, straż pożarna, starostwo).

Realizacja projektu w naszej szkole rozpoczęła się od spotkania asp. Małgorzaty Hombesch
 (przedstawiciela z ramienia Policji) z gronem pedagogicznym (14.11.2012), która wyjaśniła nauczycielom cel projektu oraz korzyści płynące z jego wprowadzenia do naszej szkoły. Następnym elementem są badania ankietowe przeprowadzane wśród nauczycieli, uczniów oraz rodziców, które mają określić poziom bezpieczeństwa w naszej szkole oraz zdiagnozować problemy, które wymagają natychmiastowego rozwiązania. Badania te mają również na celu zaproponowanie przez uczniów i rodziców rozwiązań, aby w szkole oraz jej okolicy było bezpieczniej.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest mgr Agnieszka Książek, do której można zgłaszać własne pomysły na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w szkole.

zredagowała: A. Książek

Poprawiony: sobota, 09 marca 2013 15:11
 
Tak-Pomagam PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
poniedziałek, 17 grudnia 2012 08:37

Pod takim hasłem po raz kolejny nasze Koło włączyło się w przedświąteczną zbiórkę żywności przeprowadzaną we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przez dwa dni tj. 14-15 grudnia członkowie i sympatycy Koła zbierali żywność w 8 sklepach, która zostanie przekazana ludziom ubogim. Dzięki ofiarności mieszkańców udało się zebrać prawie 2 tony żywności.

 
Światowy dzień wolontariatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
poniedziałek, 17 grudnia 2012 08:35

Obchody międzynarodowego dnia wolontariatu w Kalwarii Zebrzydowskiej miały miejsce w dniu 11 grudnia. Zostały one zorganizowane przez pana Burmistrza naszego miasta Zbigniewa Stradomskiego oraz grupę wolontariuszy ANIMUS. Na ten dzień zostały zaproszone delegacje wszystkich grup wolontariackich z Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Wzięła w nich również udział delegacja członków SKC z naszej szkoły pod opieką s.Doroty. W jego trakcie pan Burmistrz podziękował wszystkim grupą za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie na rzecz potrzebujących pomocy ludzi. Wysłuchując prezentacji poszczególnych grup i ich form zaangażowania się w wolontariat wzbogaciliśmy naszą wiedzę na ten temat.

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 21:06
 
SKC z Mikołajem u chorych. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 13 grudnia 2012 21:13

Po zajęciach w szkole w dniu 9 grudnia, kto tylko mógł z SKC wybrał się do Zebrzydowic, by tam przeżyć radość z obdarowania razem ze św. Mikołajem. Spotkaliśmy się z naszymi podopiecznymi z domu wczasowo – rehabilitacyjnego, którzy przebywali właśnie na turnusie. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla nich i dla personelu pocztówki świąteczne z życzeniami oraz drobne upominki. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że nie wiele trzeba dać, by o wiele więcej otrzymać.

 

 

 

 

 

s. Dorota Gnutek

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 21:06
 
ZBIÓRKA SŁODYCZY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 13 grudnia 2012 21:10

Jak co roku przed pięknym dniem św. Mikołaja postanowiliśmy ogłosić ogólnoszkolną akcję zbierania słodyczy, które maja potem trafić do dzieci z ubogich rodzin. Zbiórka ta trwała od 19 – 30 listopada. W jej wyniku zebraliśmy 7.5  kilograma słodyczy, które przekazaliśmy Parafialnemu Zespołowi Caritas, aby trafiły zgodnie z ich przeznaczeniem.

s. Dorota Gnutek

Poprawiony: poniedziałek, 17 grudnia 2012 08:15
 
Medale dla nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
poniedziałek, 10 grudnia 2012 08:50

26 listopada 2012 r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom oświaty z powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i suskiego. Wśród ponad dwustu wyróżnionych osób znaleźli się również nauczyciele naszej szkoły. Dyrektor szkoły mgr Piotr Janusiewicz został odznaczony Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, wicedyrektor mgr Agata Kołodziej i s. mgr Dorota Gnutek otrzymały Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, a mgr Halina Dudek została nagrodzona Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Podczas uroczystości, w której wzięli udział wojewoda małopolski Andrzej Harężlak, senator RP Andrzej Pajak i małopolski kurator oświaty Aleksander Palczewski, wystąpił między innymi nasz zespół Kamerton pod kierunkiem prof. Zbigniewa Czarniaka. Uczniowie naszej szkoły pomagali również w sprawnym przebiegu uroczystości: Natalia Kurowska i Jarosław Chmielarz z klasy I a w pięknych staropolskich strojach asystowali przy wręczaniu odznaczeń.

Poprawiony: poniedziałek, 10 grudnia 2012 09:10
 
Kolejny raz oddaliśmy krew PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 06 grudnia 2012 21:55

W dniu 28 listopada po raz kolejny kilkunastoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły pojechała do

punktu krwiodawstwa w Wadowicach aby swoja krwią „uratować  życie” innym ludziom. To był już  9 wyjazd młodzieży na „krwiodawstwo” w tym roku.W sumie oddaliśmy już 40 i pół litra krwi !

 

 

 

 

 

 s. Dorota Gnutek

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2012 22:07
 
Mistrzynie polskiej ortografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
wtorek, 04 grudnia 2012 09:42

30 listopada 2012 r. w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się pierwszy Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią”.

Do zmagań z trudną pisownią języka polskiego stanęło ponad stu uczestników ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy, w tym osiem uczennic naszej szkoły, startujących w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Z tekstem o "hycającym króliku, Murzynie i mahometaninie, podpułkowniku z Mrzeżyna, który pociągiem InterCity dotarł na kalwaryjski dworzec" spośród uczniów szkół średnich najlepiej poradziła sobie Kamila Król z klasy I c, uzyskując tytuł  Mistrza Ortografii. Drugie i trzecie miejsce również zdobyły uczennice naszej szkoły: Anna Kowalczyk z klasy I b i Lidia Opyrchał z klasy II b.

Gratulujemy!

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2012 14:13
 
Matura próbna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 20 listopada 2012 20:47

W dniach 20-23 listopada nasi maturzyści zmagają się pisaniem matury próbnej. W kolejne dni piszą egzaminy z języka polskiego, matematyki, języka obcego oraz wybranego przedmiotu. Dobrze, że będą mogli spróbować swoich sił- mamy nadzieję, że zmotywuje to wszystkich do lepszego przygotowania się do tej prawdziwej matury, która odbędzie się w maju.

 
Otrzymaliśmy certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 20 listopada 2012 20:25

16 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca małopolski etap konkursów „Barwy Wolontariatu” i „Organizacja Przyjazna Wolontariuszom”. Oficjalnego otwarcia Gali dokonała p. Ewelina Rokita z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 60 osób, w tym wolontariusze oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji współpracujących z wolontariuszami. Konkursy zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa – pana Marka Sowy. Laureatów konkursów wybrała Kapituła Konkursów, w skład której weszły: pani Ewelina Rokita – pełnomocnik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, pani Janina Lenarczyk - z Centrum Wolontariatu w Olkuszu działającego przy Stowarzyszeniu Res Sacra Miser, pani Halina Rams ze Stowarzyszenia SURSUM CORDA, pani Beata Komendera z Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzeszczach oraz Julia Chojnacka - reprezentantka RCW Kraków.

Małopolską Galę rozpoczęto od wręczenia certyfikatów Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom placówkom, które w profesjonalny sposób współpracują z wolontariuszami. Takie zaświadczenie przyznawane jest przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu na okres dwóch lat organizacjom i instytucjom, które na co dzień korzystając ze wsparcia wolontariuszy nie tylko przestrzegają obowiązujących praw, ale we współpracy tej idą o wiele dalej. Certyfikat otrzymało 5  instytucji z całego regionu małopolskiego w tym nasza szkoła.

Do konkursu Barwy Wolontariatu wpłynęło 19 zgłoszeń wolontariuszy indywidualnych oraz klubów i kół wolontariackich - dwa z naszej szkoły. Zostały zgłoszone Julia Moskwa oraz Marzena Bieniecka z klasy 3c. Serdecznie gratulujemy dziewczynom, gdyż sam fakt zakwalifikowania się do tego konkursu jest ogromnym wyróżnieniem.

s. Dorota Gnutek

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2012 20:47
 
«pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia»

Strona 46 z 50
Copyright © 2020 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości