Start
Witaj na stronie Liceum
Wygraliśmy w Powiatowych Zawodach w udzielaniu pomocy przedmedycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 27 września 2012 18:47

W dniu 22.09.2012 r. w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się IV Powiatowe Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołe reprezentowała drużyna w składzie:
Martyna Mamcarczyk, kl. Ic
Natalia Mikołajczyk, kl. Ic
Pola Nakonieczna, kl. Ic
Magdalena Sadłoń, kl. Ie.

Miło nam poinformować, iż nasza drużyna zajęła I miejsce pokonując bez większych trudności pozostałe zespoły. Świadczy to o wysokim poziomie przygotowania i wiedzy dziewcząt, ponieważ szefem komisji konkursowej był kierownik Pogotowia Ratunkowego z Oświęcimia, a na każdym punkcie młodzież była oceniana przez profesjonalnego ratownika medycznego.
Zawody stały się też okazją, aby czegoś się nauczyć, gdyż na końcu ratownik omówił poprawność wykonanych czynności i wskazał ewentualne błędy.
Gratulujemy!

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 30 sierpnia 2012 06:31

Dnia 3 września odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.
-  8.00 -  Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej
-  9.00 -  spotkanie na sali gimnastycznej w naszej szkole.

Poprawiony: czwartek, 27 września 2012 19:02
 
Sukces maturalny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
piątek, 29 czerwca 2012 22:19

29 czerwca miało miejsce ogłoszenie wyników egzaminów maturalnych. W naszej szkole odsetek sukcesów wyniósł 98,1%, tzn, na 161 tegorocznych maturzystów 159 zdało pomyślnie egzaminy. Jest wynik znacznie wyższy od ogólnego wyniku w województwie małopolskim, który dla liceów ogólnokształcących wyniósł 91%. Serdecznie gratulujemy absolwentom naszej szkoły!

Poprawiony: niedziela, 12 sierpnia 2012 17:14
 
Nareszcie wakacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
piątek, 29 czerwca 2012 22:06

29 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Po mszy św.  na sali gimnastycznej zgromadzili się pan Dyrektor, pani Wicedyrektor, nauczyciele, katecheci i uczniowie. Pan Dyrektor wręczał nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli średnią powyżej 4,5. Nauczyciele wręczali nagrody książkowe za udział w konkursach, pracę na rzecz szkoły, wybitne osiągnięcia. Galę ubogacił występ zespołu "Andiamo". Teraz pozostaje życzyć wszystkim słonecznych i udanych wakacji.

Zdjęcia można oglądać w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:23
 
Z wizytą u Prezydenta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 26 czerwca 2012 00:00

Na zaproszenie Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Ireny Wóycickiej młodzież Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestnicząca w projekcie Młodzieżowa Akademia Liderów, wzięła udział w spotkaniu w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej.

 „Energia młodych. Jak działać, po co działać?” to temat spotkania, które odbyło się 6 czerwca br. z udziałem Pary Prezydenckiej, minister Ireną Wóycicką i młodzieżą.

Środowa dyskusja w Pałacu Prezydenckim odbywała się w ramach Forum Debaty Publicznej "Solidarne Społeczeństwo – Kapitał Społeczny". W roli współorganizatora wystąpiło Centrum Edukacji Społecznej.
Anna Komorowska zachęcała do dialogu, bo – jak zaznaczyła – w dialogu między pokoleniami kształtuje się lepsza rzeczywistość i lepsza przyszłość. - Trzeba mieć odwagę, być pracowitym, znaleźć czas, dobrze się zorganizować, żeby praktykować aktywność – mówiła.
- My dorośli, starsi od was powinniśmy was w tej aktywności utwierdzać i stąd dzisiejsze spotkanie – powiedziała Pierwsza Dama.
Wspomniała też o coraz większym zaangażowaniu młodzieży w wolontariat. - To jest niezwykle cenne – oceniła. Anna Komorowska powiedziała, że oprócz realizacji naturalnej chęci poprawiania świata, zrobienia czegoś dobrego, młodzi ludzie nabierają tam umiejętności, które przydają się w dorosłym życiu. - W praktycznym działaniu młodzi ludzie uczą się, czym jest demokracja, na co mogą mieć wpływ – dodała.

Młodzież była reprezentowana przez 12 osób zaangażowanych w działalność samorządową, harcerską, kulturalną, a przede wszystkim – wolontariat.

Uczestnicy spotkania starali się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić, by wzmocnić tę aktywność? Jakie usunąć przeszkody, jak przekonać innych, że angażować się warto, że to ma sens? Co należy zmienić w praktyce, podejściu dorosłych, w instytucjach? Wynikające z debaty wnioski, postulaty mają posłużyć do poszukiwania możliwości dalszego współdziałania na rzecz zwiększenia aktywności młodych, a później dorosłych już ludzi.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim udział wzięli m.in. Arkadiusz Zacharski (Rada Młodzieży), Krzysztof Kukuła, Justyna Zawiła, Walentyna Kajfasz, Aleksandra Leśniak, Rafał Drożdż, Klaudia Faber, Agnieszka Janusiewicz, Izabela Madeja, Paulina Pułka, Anna Janusiewicz, Irena Wóycicka, Sebastian Kruk, Magdalena Mamcarczyk, Dawid Pająk, Barbara Kurczych, Karolina Garlacz, s.Dorota Gnutek, Julia Chojnacka (Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie, koordynator projektu MAL)

ab

Poprawiony: wtorek, 21 sierpnia 2012 18:16
 
Wyjazd wielkanocny do Anglii- 24 marca- 7 kwietnia 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 17 czerwca 2012 14:44

W dniach 24 marca - 7 kwietnia 2012 odbył się wyjazd wielkanocny do Brixham w Anglii w ramach wymiany międzynarodowej młodzieży, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą z Niemiec oraz Ukrainy.Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów:

Zuzanna Jantas – Id, Dorota Goczał – IIa, Magdalena Mirek- IIa, Sonia Król- IIb, Kinga Guguła- IIb, Agnieszka Stypuła -IIb, Iwona Kosek- IIb, Kamil Różański- IIc, Maciej Stanuch- IId, Marcin Jarguz- IId, Mateusz Skołyszewski- IId, Ewelina Kozioł- IIe oraz opiekunowie mgr Anna Łata i mgr Łukasz Marek.

Dwutygodniowy wyjazd był dla naszej młodzieży okazją do zwiedzenia Londynu, po którym przewodnikami byli polscy opiekunowie oraz niektórych urokliwych miejscowości przybrzeżnych Kornwalii, tj. Land’s End, St Ives, St Michael. W czasie pobytu młodzież miała okazję poznać kulturę i życie codzienne Anglików, a także kulturę i zwyczaje uczestników wyjazdu, tj. Niemców i Ukraińców podczas zorganizowanych dni narodów.

Pobyt w Anglii stworzył również możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego i niemieckiego, integracji młodzieży i zawarcia nowych znajomości. Program wymiany obejmował nie tylko wycieczki do wspomnianych wyżej miejscowości oraz do Torquay, Dortmoor, Gireenway Mouse- domu Agaty Christie, ale również obfitował w ciekawą ofertę zajęć sportowych, takich jak wędrówki po jaskiniach, wspinaczki z liną, Power boating oraz różnego rodzaju gry i zabawy, np. gra w kręgle, wieczór talentów, egg rolling.

Bogata oferta wycieczek i zajęć oraz miła atmosfera w czasie wyjazdu dostarczyły uczestnikom nie tylko niezapomnianych wrażeń , ale także zapewniły dobre warunki do nauki i pożytecznego spędzania czasu wolnego od zajęć szkolnych. Każdy z uczestników z pewnością chciałby powrócić jeszcze raz miejsc, w których przebywaliśmy.

 

Opisała dla was: mgr Anna Łata - opiekun wymiany.

Zdjęcia można oglądać w GALERII ZDJĘĆ.

 

Poprawiony: wtorek, 14 sierpnia 2012 15:46
 
Weź udział w MŁODZIEŻOWEJ AKADEMII LIDERÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 11 kwietnia 2012 19:41

Weź udział w MŁODZIEŻOWEJ AKADEMII LIDERÓW!

Do 12 kwietnia można zgłaszać chęć udziału w projekcie realizowanym wspólnie przez Naszą Szkołę i Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa. W ramach MŁODZIEŻOWEJ AKADEMII LIDERÓW zorganizowany zostanie 5-dniowy obóz szkoleniowy, warsztaty, wolontariat w lokalnych organizacjach pozarządowych i instytucjach oraz impreza dla mieszkańców Kalwarii.

W projekcie mogą wziąć udział uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy chcą aktywnie spędzić czas i zrobić coś dla siebie, swoich znajomych, sąsiadów i dla mieszkańców.

MŁODZIEŻOWA AKADEMIA LIDERÓW to:

· 5-cio dniowy wyjazd szkoleniowy (28 kwietnia – 2 maja)                                                                                podczas którego dowiesz się m.in. na czym polega komunikacja społeczna, czym tak naprawdę jest wolontariat oraz jak rozwijać własne talenty liderskie

· 4-dniowe warsztaty (12 maja, 26 maja, 2 czerwca, 16 czerwca)                                                                    dzięki którym dowiesz się jak inicjować działania w środowisku lokalnym oraz zdobędziesz wiedzę nt. przygotowania projektu młodzieżowego

· wolontariat w lokalnych organizacjach pozarządowych lub instytucjach (16 godz. w okresie lipiec – wrzesień) to okazja do poznania działań instytucji i organizacji pozarządowych od wewnątrz, możliwość zdobycia doświadczenia i nowych umiejętności

· wydarzenie dla mieszkańców np. piknik, wystawa czy koncert  (wrzesień)                                                                                                                                                      będziesz mógł wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą podczas warsztatów i zorganizować imprezę, jakiej w Kalwarii jeszcze nie było!

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY!

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (dostępny u Pani Barbary Kurczych) i dostarczenie go do 12 kwietnia Siostrze Dorocie Gnutek.

Wszelkich informacji nt. projektu udziela koordynatorka

Julia Chojnacka tel. 883 427 830, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy do udziału!

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:19
 
Samorząd Uczniowski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 24 października 2011 23:20

Samorząd Uczniowski 2018/2019

 

Przewodniczący Samorządu - Bartosz Stanek kl. II A

Zastępca Przewodniczącego Samorządu - Emilia Janusiewicz kl.I B

Członkowie Samorządu - Paweł Wiktor kl.I C, Karolina Romek kl. II D.


 

Opiekunem Samorządu Szkolnego jest Pani Profesor Małgorzata Jamróz.

__________________________________________________________

Poprawiony: poniedziałek, 11 marca 2019 11:47
 
Sukcesy w roku szkolnym 2011/2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 26 czerwca 2012 22:49

Wielkim krokami zbliża się koniec roku szkolnego 2011/2012, czas więc na podsumowania. Wielu uczniów z naszej szkoły brało udział w przeróżnych konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych zdobywając w nich wysokie miejsca. Wyniki zebraliśmy i umieściliśmy w artykule "Warto się pochwalić". Myślę, że rzeczywiście warto tam zaglądnąć i pochwalić się swoimi osiągnięciami. Wszystkim uczniom i nauczycielom uczącym i opiekunom gratulujemy sukcesów!

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:22
 
Świętoszek - nowe przedstawienie CARPE DIEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 24 czerwca 2012 22:53

Czerwiec przyniósł —jak co roku– kolejną premierę Carpe diem. Tym razem oglądaliśmy Świętoszka Moliera.

14 czerwca 2012 r. odbyła się premiera sztuki, na której obecni byli zaproszeni goście, m.in. pani Zastępca Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Halina Cimer,  Starszy Wizytator  Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Józef Żegliński i członek Rady Powiatu Grzegorz Opychał, a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i placówek. W następnych dniach miały miejsce spektakle dla mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej.

Można śmiało powiedzieć, że przedstawienie odniosło duży sukces.Po przedstawieniach publiczność długo nagradzała aktorów gromkimi brawami. Przyczyn tego sukcesu jest wiele, warto jednak na kilka z nich zwrócić uwagę.

Opiekunka koła mgr Elżbieta Karelus świetnie dobrała obsadę aktorską. Znając dobrze każdego ucznia tak przydzieliła role, aby jak najlepiej wykorzystać naturalne umiejętności, cechy charakteru, czy temperamentu danej osoby. Dlatego kreacje Orgona, Tartuffa, Doryny czy innych na długo pozostaną w naszej pamięci.

Po poziomie przygotowania przedstawienia i gry aktorskiej widać było, ile miesięcy spędzono z uczniami na próbach. Aktorzy to bowiem osoby, które mimo swych chęci są przecież amatorami. Trzeba więc docenić fakt, że zostali dobrze przygotowani, a jednocześnie włożyli wiele swej pracy, umiejętności i talentu w przygotowanie spektaklu. Efekty ich wspólnej pracy doceniła publiczność.

 

Na słowa uznania zasługuje również grupa techniczna, która przygotowywała dekoracje: gustowne, dopracowane, efektowne. Stroje i muzyka dopełniały klimatu sztuki.

Gratulujemy udanej premiery opiekunce mgr Elżbiecie Karelus oraz całemu zespołowi Carpe diem- zarówno aktorom, jak i grupie technicznej.

Obsada:

Tartuffe- Kamil Różański
Orgon - Dawid Buła
Elmira – Marzena Charęża
Pani Pernelle – Monika Rusin
Doryna – Weronika Pająk
Kleant – Maciej Łabędzki
Marianna – Adrianna Kordel
Walery- Mateusz Żmija
Damis – Maciej Zamysłowski
Pan Zgoda- Maciej Stanuch

Oficer Gwardii – Piotr Kawaler

Sekcja techniczna:

Suflerzy: Barbara Wyka, Julia Moskwa
Światło i muzyka: Paweł Karelus
Dekoracje: Magdalena Faber, Magdalena Łyczak, Karolina Piwowarczyk, Adrianna Opychał, Gabriela Chrapek, Aleksandra Leśniak.

 

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii.

Poprawiony: wtorek, 21 sierpnia 2012 18:22
 
Z wizytą w Hameln PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 19 czerwca 2012 20:46

Z okazji 10 – ej rocznicy podpisania Aktu Partnerstwa Miast oraz w 20-tą rocznicę podjęcia współpracy delegacja z Kalwarii Zebrzydowskiej, w tym także nauczyciele ZSiPO im. M. Kopernika z Kalwarii, udali się z wizytą do zaprzyjaźnionego Hameln. 

5 listopada 2001 roku w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej miało miejsce uroczyste podpisanie dokumentu o partnerstwie miast Kalwaria – Hameln. 5 listopada 2011 roku minęło 10 lat od tego ważnego wydarzenia. W ramach obchodów tej rocznicy władze miasta Hameln, na czele z obecną panią burmistrz Zuzanną Lippmann, zaprosiły delegację z Kalwarii do Hameln w dniach 7 – 10. 06.2012 r. Zaproszeni zostali: burmistrz miasta pan Zbigniew Stradomski z małżonką, pani Krystyna Kuchareczko- emerytowana nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego, która zainaugurowała wymianę naszej szkoły z młodzieżą z Hameln w 1991 roku, (obecnie koordynator do spraw współpracy przy Urzędzie Miasta); pani Halina Dudek- nauczycielka ZSiPO im. M. Kopernika, która od roku 1991, czyli od momentu rozpoczęcia współpracy, zajmowała się międzynarodową wymianą grup młodzieżowych; ojciec Melchior Cichy z Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej – osoba, od której współpraca się rozpoczęła; a także przedstawiciele Rady Miasta, Rady Młodzieży, Cechu Rzemiosł Różnych, Domu Kultury oraz Orkiestra Miejska z Kalwarii. 

Program pobytu w niemieckim mieście Hameln, mieście Szczurołapa, był bardzo ciekawy i starannie przygotowany. W piątek 8 czerwca po śniadaniu wszyscy uczestnicy udali się na pieszą wycieczkę do miejsca widokowego Klut, skąd z wieży można podziwiać panoramę miasta Hameln. Następnie pojechaliśmy na wycieczkę do Hamelschenburg, gdzie znajduje się piękny zamek.Wieczorem z okazji jubileuszu przygotowane było przyjęcie przez mieszkańców miasta Hameln. W spotkaniu wzięło udział wielu starszych mieszkańców, znających język polski z dzieciństwa. Bardzo miłe były spotkania z rodzicami, którzy gościli naszą młodzież a także uczestnikami rewizyt w Kalwarii.Był grill, sałatki, ciasta, a towarzyskim rozmowom towarzyszyła muzyka. Odbyły się występy orkiestry z Kalwarii oraz Halvestorf z Hameln. Bardzo ciekawy był wspólny występ obu orkiestr, raz pod batutą polskiego, raz – niemieckiego dyrygenta. Sobota (9 czerwca) była dniem bardzo uroczystym i podniosłym. O godzinie 10 – ej odbyło się oficjalne powitanie naszej delegacji w pomieszczeniach muzeum w Ratuszu przez panią burmistrz Zuzannę Lippmann. Po wzajemnym przedstawieniu delegacji z Hameln i Kalwarii mieli przemówienia pani burmistrz Lippmann oraz pan burmistrz Stradomski. Następnie nastąpiła wymiana prezentów. Pan burmistrz Stradomski złożył pamiątkowy wpis do Złotej Księgi Miasta Hameln. Potem była luźna rozmowa, poczęstunek i tradycyjne małe upominki dla każdego uczestnika delegacji.

Po uroczystym spotkaniu orkiestra z Kalwarii wystąpiła na tarasie Hochzeitshaus. Występ zgromadził sporą grupę słuchaczy, którzy oklaskami nagrodzili popisowy występ naszych muzyków. Po obiedzie zorganizowano zwiedzanie miasta Hameln.

Wieczór jubileuszowy przygotowany był na statku „Hameln”, odbywającym rejs po rzece Wezerze. W imprezie wzięło udział około 140 osób – przedstawicieli różnych partii, organizacji społecznych, poprzedni pracownicy Urzędu Miasta Hameln, którzy gościli naszą młodzież w ratuszu w latach ubiegłych, w czasie naszych systematycznych wyjazdów. Była także okazja, aby spotkać się i porozmawiać z osobami, którym zawdzięczamy współpracę zagraniczną z Hameln – pastorem Herbertem Dieckmannem, inicjatorem wymiany grup młodzieżowych naszej szkoły z uczniami szkół z Hameln oraz podpisania partnerstwa miast; z panem Wilfriedem Schwarkiem, dzięki któremu nasza młodzież mogła wyjeżdżać do Anglii (od roku 1995), Szwecji, a później Rosji. Nie brakło także nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły Victoria-Luise Gymnasium, którzy kontynuują wymianę grup młodzieżowych jak pani Godehilde Tigges oraz pan Horst Bultzingslowen. W niedzielę 10 czerwca po uroczystej mszy w kościele Św. Augustyna uczestniczyliśmy w procesji Bożego Ciała prowadzonej przez polskiego ojca Rolanda Pancerza, który również brał udział w delegacji w zastępstwie ojca Melchiora.

Pobyt w Hameln, który przebiegł w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, z pewnością zacieśni jeszcze bardziej współpracę między tym miastem a Kalwarią, w tym także naszą szkołą.

Opisała dla was: mgr Halina Dudek- uczestnik wyjazdu

Zdjęcia można oglądać w GALERII ZDJĘC.

Siedem zdjęć pochodzi ze strony Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Poprawiony: wtorek, 14 sierpnia 2012 14:00
 
CARPE DIEM zaprasza na przedstawienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
piątek, 08 czerwca 2012 07:15

Teatr szkolny "CARPE DIEM" zaprasza na przedstawienie pt. "Świętoszek".

Spektakle odbędą się w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

15 czerwca (piątek) o godz.10.00 (dla młodzieży gimnazjalnej),

16 i 17 czerwca (sobota, niedziela)  o godz. 17.00.

ZAPRASZAMY!

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:42
 
«pierwszapoprzednia414243444546następnaostatnia»

Strona 44 z 46
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości