Start
Witaj na stronie Liceum
Klasa wojskowa okopuje się PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 16 października 2012 20:26

Klasa 2 e wojskowa odbyła ćwiczenia praktyczne na poligonie z tak zwanego okopywania.

Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

 
Szkolne Koło PCK ogłasza akcję PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 09 października 2012 18:43

Szkolne Koło PCK działające w naszej szkole ogłasza akcję: SPRZEDAŻ CIASTA.

Od 15 października na długiej przerwie (11.25- 11.40) organizowana będzie akcja sprzedaży ciasta. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na pomoc losową. Pamiętaj- "Szczęśliwy jest ten, kto może komuś pomóc". Dołącz do nas! Zrób coś dla innych, a my życzymy - smacznego!

 
Klasa wojskowa na poligonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 09 października 2012 18:34

Klasa pierwsza wojskowa po raz pierwszy (zawsze musi być ten pierwszy raz) była na poligonie w Balicach. Zapoznali się z jednostką, a także mieli zajęcia w terenie. Czołgali się, włazili w "dziury", a potem z nich wychodzili (na szczęście), przeskakiwali przez różne przeszkody. Jakie wrażenia? Patrząc na zaciekawione i uśmiechcnięte twarze, chyba im się podobało.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

 
Grand Prix dla Andiamo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 01 października 2012 18:01

W dniach 28.09-29.09 2012 roku odbył się w Będzinie III Diecezjalny (wojewódzki) Festiwal Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej, w którymwziąłudział nasz szkolny zespół instrumentalno – wokalny Andiamo. Młodzież pod kierunkiem s.Doroty Gnutek przygotował z i zaprezentowała trzy utwory; „Alleluja” – Trzeciej Godziny Dnia, „Oto jest dzień” – o. Jacka Gałuszki OP oraz „Boże mój” – Maranatha.  Występ tak spodobał się jury, że zespół został nagrodzony Grand Prix festiwalu.

W skład zespołu weszli;

 

- wokal :

Aleksandra Filek  kl. 1a

Anna Stradomska kl. 1a

Michał Mróz kl. 1b

Weronika Pacułt kl. 1b

Klaudia Stanowska kl. 1b

Klaudia Byrgiel kl. 1d

Martyna Kaczor kl. 1d

Dominika Jabcoń kl. 1d

Karolina Jakubiec kl. 1b

Adrianna Kordel kl. 2a

Weronika Pająk kl. 2a

Gabriela Chrapek kl. 2b

Karolina Garlacz kl. 2b

 

Aleksandra Leśniak kl. 2b

Lidia Opyrchał kl. 2b

Monika Rusin kl. 2b

Joanna Gawor kl. 2c

Dawid Buła kl. 3c

- instrumentaliści;

Lawinia Runowska kl. 3a – flet poprzeczny + wokal

Kamil Różański kl.3c – perkusja + wokal

Maciej Stanuch kl. 3d – gitara akustyczna

gościnnie ( tegoroczny absolwent szkoły)Dawid Pająk – gitara basowa

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2012 18:22
 
Gra terenowa w Kalwarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 27 września 2012 20:39

Młodzieżowa Akademia Liderów serdecznie zaprasza.

Poprawiony: czwartek, 27 września 2012 20:46
 
Wygraliśmy w Powiatowych Zawodach w udzielaniu pomocy przedmedycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 27 września 2012 18:47

W dniu 22.09.2012 r. w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się IV Powiatowe Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołe reprezentowała drużyna w składzie:
Martyna Mamcarczyk, kl. Ic
Natalia Mikołajczyk, kl. Ic
Pola Nakonieczna, kl. Ic
Magdalena Sadłoń, kl. Ie.

Miło nam poinformować, iż nasza drużyna zajęła I miejsce pokonując bez większych trudności pozostałe zespoły. Świadczy to o wysokim poziomie przygotowania i wiedzy dziewcząt, ponieważ szefem komisji konkursowej był kierownik Pogotowia Ratunkowego z Oświęcimia, a na każdym punkcie młodzież była oceniana przez profesjonalnego ratownika medycznego.
Zawody stały się też okazją, aby czegoś się nauczyć, gdyż na końcu ratownik omówił poprawność wykonanych czynności i wskazał ewentualne błędy.
Gratulujemy!

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 30 sierpnia 2012 06:31

Dnia 3 września odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.
-  8.00 -  Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej
-  9.00 -  spotkanie na sali gimnastycznej w naszej szkole.

Poprawiony: czwartek, 27 września 2012 19:02
 
Sukces maturalny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
piątek, 29 czerwca 2012 22:19

29 czerwca miało miejsce ogłoszenie wyników egzaminów maturalnych. W naszej szkole odsetek sukcesów wyniósł 98,1%, tzn, na 161 tegorocznych maturzystów 159 zdało pomyślnie egzaminy. Jest wynik znacznie wyższy od ogólnego wyniku w województwie małopolskim, który dla liceów ogólnokształcących wyniósł 91%. Serdecznie gratulujemy absolwentom naszej szkoły!

Poprawiony: niedziela, 12 sierpnia 2012 17:14
 
Nareszcie wakacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
piątek, 29 czerwca 2012 22:06

29 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Po mszy św.  na sali gimnastycznej zgromadzili się pan Dyrektor, pani Wicedyrektor, nauczyciele, katecheci i uczniowie. Pan Dyrektor wręczał nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli średnią powyżej 4,5. Nauczyciele wręczali nagrody książkowe za udział w konkursach, pracę na rzecz szkoły, wybitne osiągnięcia. Galę ubogacił występ zespołu "Andiamo". Teraz pozostaje życzyć wszystkim słonecznych i udanych wakacji.

Zdjęcia można oglądać w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:23
 
Z wizytą u Prezydenta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 26 czerwca 2012 00:00

Na zaproszenie Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Ireny Wóycickiej młodzież Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestnicząca w projekcie Młodzieżowa Akademia Liderów, wzięła udział w spotkaniu w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej.

 „Energia młodych. Jak działać, po co działać?” to temat spotkania, które odbyło się 6 czerwca br. z udziałem Pary Prezydenckiej, minister Ireną Wóycicką i młodzieżą.

Środowa dyskusja w Pałacu Prezydenckim odbywała się w ramach Forum Debaty Publicznej "Solidarne Społeczeństwo – Kapitał Społeczny". W roli współorganizatora wystąpiło Centrum Edukacji Społecznej.
Anna Komorowska zachęcała do dialogu, bo – jak zaznaczyła – w dialogu między pokoleniami kształtuje się lepsza rzeczywistość i lepsza przyszłość. - Trzeba mieć odwagę, być pracowitym, znaleźć czas, dobrze się zorganizować, żeby praktykować aktywność – mówiła.
- My dorośli, starsi od was powinniśmy was w tej aktywności utwierdzać i stąd dzisiejsze spotkanie – powiedziała Pierwsza Dama.
Wspomniała też o coraz większym zaangażowaniu młodzieży w wolontariat. - To jest niezwykle cenne – oceniła. Anna Komorowska powiedziała, że oprócz realizacji naturalnej chęci poprawiania świata, zrobienia czegoś dobrego, młodzi ludzie nabierają tam umiejętności, które przydają się w dorosłym życiu. - W praktycznym działaniu młodzi ludzie uczą się, czym jest demokracja, na co mogą mieć wpływ – dodała.

Młodzież była reprezentowana przez 12 osób zaangażowanych w działalność samorządową, harcerską, kulturalną, a przede wszystkim – wolontariat.

Uczestnicy spotkania starali się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić, by wzmocnić tę aktywność? Jakie usunąć przeszkody, jak przekonać innych, że angażować się warto, że to ma sens? Co należy zmienić w praktyce, podejściu dorosłych, w instytucjach? Wynikające z debaty wnioski, postulaty mają posłużyć do poszukiwania możliwości dalszego współdziałania na rzecz zwiększenia aktywności młodych, a później dorosłych już ludzi.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim udział wzięli m.in. Arkadiusz Zacharski (Rada Młodzieży), Krzysztof Kukuła, Justyna Zawiła, Walentyna Kajfasz, Aleksandra Leśniak, Rafał Drożdż, Klaudia Faber, Agnieszka Janusiewicz, Izabela Madeja, Paulina Pułka, Anna Janusiewicz, Irena Wóycicka, Sebastian Kruk, Magdalena Mamcarczyk, Dawid Pająk, Barbara Kurczych, Karolina Garlacz, s.Dorota Gnutek, Julia Chojnacka (Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie, koordynator projektu MAL)

ab

Poprawiony: wtorek, 21 sierpnia 2012 18:16
 
Wyjazd wielkanocny do Anglii- 24 marca- 7 kwietnia 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 17 czerwca 2012 14:44

W dniach 24 marca - 7 kwietnia 2012 odbył się wyjazd wielkanocny do Brixham w Anglii w ramach wymiany międzynarodowej młodzieży, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą z Niemiec oraz Ukrainy.Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów:

Zuzanna Jantas – Id, Dorota Goczał – IIa, Magdalena Mirek- IIa, Sonia Król- IIb, Kinga Guguła- IIb, Agnieszka Stypuła -IIb, Iwona Kosek- IIb, Kamil Różański- IIc, Maciej Stanuch- IId, Marcin Jarguz- IId, Mateusz Skołyszewski- IId, Ewelina Kozioł- IIe oraz opiekunowie mgr Anna Łata i mgr Łukasz Marek.

Dwutygodniowy wyjazd był dla naszej młodzieży okazją do zwiedzenia Londynu, po którym przewodnikami byli polscy opiekunowie oraz niektórych urokliwych miejscowości przybrzeżnych Kornwalii, tj. Land’s End, St Ives, St Michael. W czasie pobytu młodzież miała okazję poznać kulturę i życie codzienne Anglików, a także kulturę i zwyczaje uczestników wyjazdu, tj. Niemców i Ukraińców podczas zorganizowanych dni narodów.

Pobyt w Anglii stworzył również możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego i niemieckiego, integracji młodzieży i zawarcia nowych znajomości. Program wymiany obejmował nie tylko wycieczki do wspomnianych wyżej miejscowości oraz do Torquay, Dortmoor, Gireenway Mouse- domu Agaty Christie, ale również obfitował w ciekawą ofertę zajęć sportowych, takich jak wędrówki po jaskiniach, wspinaczki z liną, Power boating oraz różnego rodzaju gry i zabawy, np. gra w kręgle, wieczór talentów, egg rolling.

Bogata oferta wycieczek i zajęć oraz miła atmosfera w czasie wyjazdu dostarczyły uczestnikom nie tylko niezapomnianych wrażeń , ale także zapewniły dobre warunki do nauki i pożytecznego spędzania czasu wolnego od zajęć szkolnych. Każdy z uczestników z pewnością chciałby powrócić jeszcze raz miejsc, w których przebywaliśmy.

 

Opisała dla was: mgr Anna Łata - opiekun wymiany.

Zdjęcia można oglądać w GALERII ZDJĘĆ.

 

Poprawiony: wtorek, 14 sierpnia 2012 15:46
 
Weź udział w MŁODZIEŻOWEJ AKADEMII LIDERÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 11 kwietnia 2012 19:41

Weź udział w MŁODZIEŻOWEJ AKADEMII LIDERÓW!

Do 12 kwietnia można zgłaszać chęć udziału w projekcie realizowanym wspólnie przez Naszą Szkołę i Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa. W ramach MŁODZIEŻOWEJ AKADEMII LIDERÓW zorganizowany zostanie 5-dniowy obóz szkoleniowy, warsztaty, wolontariat w lokalnych organizacjach pozarządowych i instytucjach oraz impreza dla mieszkańców Kalwarii.

W projekcie mogą wziąć udział uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy chcą aktywnie spędzić czas i zrobić coś dla siebie, swoich znajomych, sąsiadów i dla mieszkańców.

MŁODZIEŻOWA AKADEMIA LIDERÓW to:

· 5-cio dniowy wyjazd szkoleniowy (28 kwietnia – 2 maja)                                                                                podczas którego dowiesz się m.in. na czym polega komunikacja społeczna, czym tak naprawdę jest wolontariat oraz jak rozwijać własne talenty liderskie

· 4-dniowe warsztaty (12 maja, 26 maja, 2 czerwca, 16 czerwca)                                                                    dzięki którym dowiesz się jak inicjować działania w środowisku lokalnym oraz zdobędziesz wiedzę nt. przygotowania projektu młodzieżowego

· wolontariat w lokalnych organizacjach pozarządowych lub instytucjach (16 godz. w okresie lipiec – wrzesień) to okazja do poznania działań instytucji i organizacji pozarządowych od wewnątrz, możliwość zdobycia doświadczenia i nowych umiejętności

· wydarzenie dla mieszkańców np. piknik, wystawa czy koncert  (wrzesień)                                                                                                                                                      będziesz mógł wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą podczas warsztatów i zorganizować imprezę, jakiej w Kalwarii jeszcze nie było!

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY!

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (dostępny u Pani Barbary Kurczych) i dostarczenie go do 12 kwietnia Siostrze Dorocie Gnutek.

Wszelkich informacji nt. projektu udziela koordynatorka

Julia Chojnacka tel. 883 427 830, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy do udziału!

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 19:19
 
«pierwszapoprzednia41424344następnaostatnia»

Strona 42 z 44
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości