Start
Witaj na stronie Liceum
Młodzieżowa Akademia Liderów - podsumowanie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 listopada 2012 23:06

29 września oficjalnie zakończyła się realizacja projektu Młodzieżowa Akademia Liderów, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, powstałego we współpracy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych (Kraków) i ZSiPO im. M.Kopernika (Kalwaria Zebrzydowska), nawiązanej przez p. pedagog Barbarę Kurczych i s.Dorotę Gnutek.

Cała przygoda rozpoczęła się już w kwietniu, kiedy to koordynatorka projektu, Julia Chojnacka przedstawiła w szkole pomysł przedsięwzięcia. Do projektu zgłosiło się 20 uczniów, którzy albo za namową, albo w poszukiwaniu czegoś nowego pragnęli trochę rozwiać szkolną monotonię. Ponieważ członkowie grupy reprezentowali różne klasy (Sylwia Bąk - IIC, Beata Czarniak - IIC, Rafał Drożdż - IIIA, Nikola Dukić - IIE, Klaudia Faber - IIB, Karolina Garlacz - IIB, Agnieszka Janusiewicz - IIIA, Anna Janusiewicz - IIIA, Walentyna Kajfasz - IIIA, Sebastian Kruk - IIE, Krzysztof Kukuła - IIIA, Aleksandra Leśniak - IIB, Izabela Madeja - IIIA, Marta Mazur - IIC, Dominika Pitoń - IIC, Natalia Pocztowska - IIB, Paulina Pułka - IIIE, Magdalena Mamcarczyk -IIB, Katarzyna Zajda - IIC, Justyna Zawiła - IIIE), konieczna była możliwość bliższego poznania. W tym celu 28 kwietnia wszyscy wybrali się na 5-dniowy obóz integracyjno-szkoleniowy do Ochotnicy Górnej. Piękne widoki i słoneczna pogoda sprawiły, że nikt nie czuł zmęczenia w czasie praktycznie całodziennych warsztatów. Podczas nich mieliśmy okazję dowiedzieć się m.in., czym jest komunikacja i jak prawidłowo rozmawiać z ludźmi, poznaliśmy samą ideę wolontariatu, różne jej formy i możliwości oraz trenowaliśmy, jak być odpowiedzialnym i wyrozumiałym liderem. Zajęcia były przerywane różnorodnymi grami. Wieczorami spędzaliśmy czas na zabawie, tańcach, ognisku czy po prostu odpoczynku przed kolejnym dniem. Nie brakło również wycieczki w okoliczne góry oraz do Niedzicy. Opaleni, z głową pełną pomysłów wróciliśmy do domów.

Więcej…
 
Podium w Wadowicach PDF Drukuj Email
czwartek, 25 października 2012 18:06

A oto kolejne sukcesy naszych sportowców! 23 października w Wadowicach odbyła się XVI edycja Turnieju "O Najsprawniejszego Ucznia" organizowana w Roku Jubileuszowym Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła II miejsce!
Skład drużyny:
Anna Targosz - 2c,
Natalia Kurowska - 1a,
Arkadiusz Szczurek - 3f,
Dawid Mrożek - 3a.
Także w zmaganiach indywidualnych Ania i Arek zajęli II miejsca.

Winszujemy rezultatów!

Poprawiony: czwartek, 25 października 2012 19:54
 
Nauczycielskie pasje inspiracją dla uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 23 października 2012 19:58

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 15 października 2012 roku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie zorganizowało uroczystą konferencję „Nauczycielskie pasje inspiracją dla uczniów”. Zostały na niej zaprezentowane osiągnięcia nauczycieli, którzy swoim zaangażowaniem, entuzjazmem i pasją inspirują uczniów do działań artystycznych, naukowych, sportowych i innych. Na tę uroczystość została zaproszona mgr Elżbieta Karelus - opiekun naszego teatru szkolnego „Carpe diem” – Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy.

Poprawiony: czwartek, 25 października 2012 19:52
 
Jesienne Biegi Przełajowe PDF Drukuj Email
wtorek, 23 października 2012 18:06

Przybyły nam do kolekcji dwa puchary! W powiatowych biegach sztafetowych, które odbyły się 28 września wzięły udział nasze reprezentacje i pięknie się spisały. Dziewczęta wbiegły na najwyższy stopień podium, a chłopcy na drugi. Tak więc obie drużyny pojechały tydzień później na wojewódzkie zawody. Tam rywale okazali się silniejsi, reprezentacja żeńska zajęła 20., natomiast męska - 18. miejsce. Gratulujemy!
A oto nasi biegacze:

Reprezentacja chłopców:  Hejmej Damian, Burdek Daniel, Jędrzejowski Jakub, Wysogląd Grzegorz, Gacki Patryk, Chmielarz Jarosław, Fabiś Krzysztof, Stanek Krzysztof, Szczypczyki Adrian, Pamuła Adrian, Kocańda Mateusz, Szydłowski Szymon

Reprezentacja dziewcząt:  Natalia Kurowska Ia, Magdalena Małusecka Ic, Justyna Karelus Id, Natalia Opyrchał Id, Anna Kowalczyk Ib, Anna Targosz IIc, Monika Kosińska IIc, Gabriela Wróbel IIa, Natalia Mikołajczyk Ic, Kinga Króliczek Ie, Anna Kosowska Ib, Estera Kowalska Ib.

Opiekunowie: mgr Anna Bednarz, mgr Bartłomiej Jończyk

Poprawiony: niedziela, 28 października 2012 12:46
 
Tym, co kształcą serca i umysły nasze PDF Drukuj Email
niedziela, 14 października 2012 20:59

Dziś zaiste jest okazyja,
Iżby wyrazić nasze podziękowania
Za uprawianie tegoż ugoru,
Jakim są nasze czerepy.

Takie oto życzenia usłyszeli nauczyciele naszej szkoły 13 października podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanej przez uczniów klas Ib i Ic wraz z wychowawcami. Swoją obecnością zaszczycił zgromadzonych chór Kamerton pod batutą mgr Zbigniewa Czarniaka, wykonując utwór legendarnej czwórki z Liverpoolu Yesterday oraz piosenkę Grajmy Panu.

Oprócz kwiatów i życzeń kilkunastu nauczycieli otrzymało wyróżnienie - Nagrodę Dyrektora, co zostało przyjęte przez obecnych gromkimi brawami.

Podczas apelu do grona uczniów zostali uroczyście włączeni pierwszoklasiści, ślubujący godne reprezentowanie naszego liceum.

Zdjęcia można zobaczyć w galerii

Poprawiony: wtorek, 16 października 2012 20:22
 
Klasa wojskowa okopuje się PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 16 października 2012 20:26

Klasa 2 e wojskowa odbyła ćwiczenia praktyczne na poligonie z tak zwanego okopywania.

Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

 
Szkolne Koło PCK ogłasza akcję PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 09 października 2012 18:43

Szkolne Koło PCK działające w naszej szkole ogłasza akcję: SPRZEDAŻ CIASTA.

Od 15 października na długiej przerwie (11.25- 11.40) organizowana będzie akcja sprzedaży ciasta. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na pomoc losową. Pamiętaj- "Szczęśliwy jest ten, kto może komuś pomóc". Dołącz do nas! Zrób coś dla innych, a my życzymy - smacznego!

 
Klasa wojskowa na poligonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 09 października 2012 18:34

Klasa pierwsza wojskowa po raz pierwszy (zawsze musi być ten pierwszy raz) była na poligonie w Balicach. Zapoznali się z jednostką, a także mieli zajęcia w terenie. Czołgali się, włazili w "dziury", a potem z nich wychodzili (na szczęście), przeskakiwali przez różne przeszkody. Jakie wrażenia? Patrząc na zaciekawione i uśmiechcnięte twarze, chyba im się podobało.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

 
Grand Prix dla Andiamo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 01 października 2012 18:01

W dniach 28.09-29.09 2012 roku odbył się w Będzinie III Diecezjalny (wojewódzki) Festiwal Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej, w którymwziąłudział nasz szkolny zespół instrumentalno – wokalny Andiamo. Młodzież pod kierunkiem s.Doroty Gnutek przygotował z i zaprezentowała trzy utwory; „Alleluja” – Trzeciej Godziny Dnia, „Oto jest dzień” – o. Jacka Gałuszki OP oraz „Boże mój” – Maranatha.  Występ tak spodobał się jury, że zespół został nagrodzony Grand Prix festiwalu.

W skład zespołu weszli;

 

- wokal :

Aleksandra Filek  kl. 1a

Anna Stradomska kl. 1a

Michał Mróz kl. 1b

Weronika Pacułt kl. 1b

Klaudia Stanowska kl. 1b

Klaudia Byrgiel kl. 1d

Martyna Kaczor kl. 1d

Dominika Jabcoń kl. 1d

Karolina Jakubiec kl. 1b

Adrianna Kordel kl. 2a

Weronika Pająk kl. 2a

Gabriela Chrapek kl. 2b

Karolina Garlacz kl. 2b

 

Aleksandra Leśniak kl. 2b

Lidia Opyrchał kl. 2b

Monika Rusin kl. 2b

Joanna Gawor kl. 2c

Dawid Buła kl. 3c

- instrumentaliści;

Lawinia Runowska kl. 3a – flet poprzeczny + wokal

Kamil Różański kl.3c – perkusja + wokal

Maciej Stanuch kl. 3d – gitara akustyczna

gościnnie ( tegoroczny absolwent szkoły)Dawid Pająk – gitara basowa

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2012 18:22
 
Gra terenowa w Kalwarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 27 września 2012 20:39

Młodzieżowa Akademia Liderów serdecznie zaprasza.

Poprawiony: czwartek, 27 września 2012 20:46
 
Wygraliśmy w Powiatowych Zawodach w udzielaniu pomocy przedmedycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 27 września 2012 18:47

W dniu 22.09.2012 r. w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się IV Powiatowe Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołe reprezentowała drużyna w składzie:
Martyna Mamcarczyk, kl. Ic
Natalia Mikołajczyk, kl. Ic
Pola Nakonieczna, kl. Ic
Magdalena Sadłoń, kl. Ie.

Miło nam poinformować, iż nasza drużyna zajęła I miejsce pokonując bez większych trudności pozostałe zespoły. Świadczy to o wysokim poziomie przygotowania i wiedzy dziewcząt, ponieważ szefem komisji konkursowej był kierownik Pogotowia Ratunkowego z Oświęcimia, a na każdym punkcie młodzież była oceniana przez profesjonalnego ratownika medycznego.
Zawody stały się też okazją, aby czegoś się nauczyć, gdyż na końcu ratownik omówił poprawność wykonanych czynności i wskazał ewentualne błędy.
Gratulujemy!

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 30 sierpnia 2012 06:31

Dnia 3 września odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.
-  8.00 -  Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej
-  9.00 -  spotkanie na sali gimnastycznej w naszej szkole.

Poprawiony: czwartek, 27 września 2012 19:02
 
«pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia»

Strona 40 z 43
Copyright © 2019 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości