Start
Witaj na stronie Liceum
Kolejny raz oddaliśmy krew PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 06 grudnia 2012 21:55

W dniu 28 listopada po raz kolejny kilkunastoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły pojechała do

punktu krwiodawstwa w Wadowicach aby swoja krwią „uratować  życie” innym ludziom. To był już  9 wyjazd młodzieży na „krwiodawstwo” w tym roku.W sumie oddaliśmy już 40 i pół litra krwi !

 

 

 

 

 

 s. Dorota Gnutek

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2012 22:07
 
Mistrzynie polskiej ortografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
wtorek, 04 grudnia 2012 09:42

30 listopada 2012 r. w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się pierwszy Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią”.

Do zmagań z trudną pisownią języka polskiego stanęło ponad stu uczestników ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy, w tym osiem uczennic naszej szkoły, startujących w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Z tekstem o "hycającym króliku, Murzynie i mahometaninie, podpułkowniku z Mrzeżyna, który pociągiem InterCity dotarł na kalwaryjski dworzec" spośród uczniów szkół średnich najlepiej poradziła sobie Kamila Król z klasy I c, uzyskując tytuł  Mistrza Ortografii. Drugie i trzecie miejsce również zdobyły uczennice naszej szkoły: Anna Kowalczyk z klasy I b i Lidia Opyrchał z klasy II b.

Gratulujemy!

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2012 14:13
 
Matura próbna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 20 listopada 2012 20:47

W dniach 20-23 listopada nasi maturzyści zmagają się pisaniem matury próbnej. W kolejne dni piszą egzaminy z języka polskiego, matematyki, języka obcego oraz wybranego przedmiotu. Dobrze, że będą mogli spróbować swoich sił- mamy nadzieję, że zmotywuje to wszystkich do lepszego przygotowania się do tej prawdziwej matury, która odbędzie się w maju.

 
Otrzymaliśmy certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 20 listopada 2012 20:25

16 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca małopolski etap konkursów „Barwy Wolontariatu” i „Organizacja Przyjazna Wolontariuszom”. Oficjalnego otwarcia Gali dokonała p. Ewelina Rokita z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 60 osób, w tym wolontariusze oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji współpracujących z wolontariuszami. Konkursy zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa – pana Marka Sowy. Laureatów konkursów wybrała Kapituła Konkursów, w skład której weszły: pani Ewelina Rokita – pełnomocnik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, pani Janina Lenarczyk - z Centrum Wolontariatu w Olkuszu działającego przy Stowarzyszeniu Res Sacra Miser, pani Halina Rams ze Stowarzyszenia SURSUM CORDA, pani Beata Komendera z Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzeszczach oraz Julia Chojnacka - reprezentantka RCW Kraków.

Małopolską Galę rozpoczęto od wręczenia certyfikatów Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom placówkom, które w profesjonalny sposób współpracują z wolontariuszami. Takie zaświadczenie przyznawane jest przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu na okres dwóch lat organizacjom i instytucjom, które na co dzień korzystając ze wsparcia wolontariuszy nie tylko przestrzegają obowiązujących praw, ale we współpracy tej idą o wiele dalej. Certyfikat otrzymało 5  instytucji z całego regionu małopolskiego w tym nasza szkoła.

Do konkursu Barwy Wolontariatu wpłynęło 19 zgłoszeń wolontariuszy indywidualnych oraz klubów i kół wolontariackich - dwa z naszej szkoły. Zostały zgłoszone Julia Moskwa oraz Marzena Bieniecka z klasy 3c. Serdecznie gratulujemy dziewczynom, gdyż sam fakt zakwalifikowania się do tego konkursu jest ogromnym wyróżnieniem.

s. Dorota Gnutek

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2012 20:47
 
Olimpiada Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 20 listopada 2012 20:11

9 listopada w naszej szkole odbyła się XXXVI Olimpiada Języka Niemieckiego. Etap szkolny przeprowadziła mgr Agata Krystian. Wzięło w niej udział 22 uczniów z różnych klas. Najlepiej napisali:
Justyna Maślanka kl. 3a, Katarzyna Golonka kl. 3b, Agnieszka Stypuła kl. 3b.  Gratulujemy!

 
Koło turystyczne na trasie... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 20 listopada 2012 19:55

Koło turystyczne zainicjowało kolejny sezon turystyczny. Uczniowie wraz z opiekunami mgr Krzysztofem Oleksym, mgr Krzysztofem Kołodziejczykiem oraz wykwalifikowanym przewodnikiem  byli już na Czerwonych Wierchach (6. 10. 2012) a także weszli na Pilsko (20. 10. 2012). Zdjęcia można oglądnąć w Galerii zdjęć.

 
Święto niepodległości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 listopada 2012 18:44

12 listopada w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię przygotowała klasa Id pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Jamróz. Święto niepodległości zawsze jest okazją do przypomnienia smutnej i pełnej cierpienia historii naszego kraju, którą każdy powinien znać. A z tym jest niestety różnie...  Nie zapomnijmy: Polak - to brzmi dumnie!

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2012 20:04
 
SKC -akcja sprzątania cmentarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 listopada 2012 23:13

 Jak co roku Szkolne Koło Caritas przeprowadziło przed uroczystością Wszystkich Świętych akcję sprzątania zaniedbanych grobów na terenie cmentarza komunalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Dzięki ofiarnej pracy i zaangażowaniu , zostało uprzątniętych 20 grobów. W śród nich znalazły się również groby zmarłych nauczycieli szkoły. Niektóre z nich trudno było dostrzec wśród porastających je traw i krzaków.

 
Nowy numer "Persyflazu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 listopada 2012 23:09

Ukazał się nowy numer naszej szkolnej gazety. Nakład dostępny w bibliotece szkolnej. 

 
Młodzieżowa Akademia Liderów - podsumowanie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 listopada 2012 23:06

29 września oficjalnie zakończyła się realizacja projektu Młodzieżowa Akademia Liderów, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, powstałego we współpracy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych (Kraków) i ZSiPO im. M.Kopernika (Kalwaria Zebrzydowska), nawiązanej przez p. pedagog Barbarę Kurczych i s.Dorotę Gnutek.

Cała przygoda rozpoczęła się już w kwietniu, kiedy to koordynatorka projektu, Julia Chojnacka przedstawiła w szkole pomysł przedsięwzięcia. Do projektu zgłosiło się 20 uczniów, którzy albo za namową, albo w poszukiwaniu czegoś nowego pragnęli trochę rozwiać szkolną monotonię. Ponieważ członkowie grupy reprezentowali różne klasy (Sylwia Bąk - IIC, Beata Czarniak - IIC, Rafał Drożdż - IIIA, Nikola Dukić - IIE, Klaudia Faber - IIB, Karolina Garlacz - IIB, Agnieszka Janusiewicz - IIIA, Anna Janusiewicz - IIIA, Walentyna Kajfasz - IIIA, Sebastian Kruk - IIE, Krzysztof Kukuła - IIIA, Aleksandra Leśniak - IIB, Izabela Madeja - IIIA, Marta Mazur - IIC, Dominika Pitoń - IIC, Natalia Pocztowska - IIB, Paulina Pułka - IIIE, Magdalena Mamcarczyk -IIB, Katarzyna Zajda - IIC, Justyna Zawiła - IIIE), konieczna była możliwość bliższego poznania. W tym celu 28 kwietnia wszyscy wybrali się na 5-dniowy obóz integracyjno-szkoleniowy do Ochotnicy Górnej. Piękne widoki i słoneczna pogoda sprawiły, że nikt nie czuł zmęczenia w czasie praktycznie całodziennych warsztatów. Podczas nich mieliśmy okazję dowiedzieć się m.in., czym jest komunikacja i jak prawidłowo rozmawiać z ludźmi, poznaliśmy samą ideę wolontariatu, różne jej formy i możliwości oraz trenowaliśmy, jak być odpowiedzialnym i wyrozumiałym liderem. Zajęcia były przerywane różnorodnymi grami. Wieczorami spędzaliśmy czas na zabawie, tańcach, ognisku czy po prostu odpoczynku przed kolejnym dniem. Nie brakło również wycieczki w okoliczne góry oraz do Niedzicy. Opaleni, z głową pełną pomysłów wróciliśmy do domów.

Więcej…
 
Podium w Wadowicach PDF Drukuj Email
czwartek, 25 października 2012 18:06

A oto kolejne sukcesy naszych sportowców! 23 października w Wadowicach odbyła się XVI edycja Turnieju "O Najsprawniejszego Ucznia" organizowana w Roku Jubileuszowym Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła II miejsce!
Skład drużyny:
Anna Targosz - 2c,
Natalia Kurowska - 1a,
Arkadiusz Szczurek - 3f,
Dawid Mrożek - 3a.
Także w zmaganiach indywidualnych Ania i Arek zajęli II miejsca.

Winszujemy rezultatów!

Poprawiony: czwartek, 25 października 2012 19:54
 
Nauczycielskie pasje inspiracją dla uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 23 października 2012 19:58

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 15 października 2012 roku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie zorganizowało uroczystą konferencję „Nauczycielskie pasje inspiracją dla uczniów”. Zostały na niej zaprezentowane osiągnięcia nauczycieli, którzy swoim zaangażowaniem, entuzjazmem i pasją inspirują uczniów do działań artystycznych, naukowych, sportowych i innych. Na tę uroczystość została zaproszona mgr Elżbieta Karelus - opiekun naszego teatru szkolnego „Carpe diem” – Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy.

Poprawiony: czwartek, 25 października 2012 19:52
 
«pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia»

Strona 39 z 43
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości