Start
Witaj na stronie Liceum
Jesienne Biegi Przełajowe PDF Drukuj Email
wtorek, 23 października 2012 18:06

Przybyły nam do kolekcji dwa puchary! W powiatowych biegach sztafetowych, które odbyły się 28 września wzięły udział nasze reprezentacje i pięknie się spisały. Dziewczęta wbiegły na najwyższy stopień podium, a chłopcy na drugi. Tak więc obie drużyny pojechały tydzień później na wojewódzkie zawody. Tam rywale okazali się silniejsi, reprezentacja żeńska zajęła 20., natomiast męska - 18. miejsce. Gratulujemy!
A oto nasi biegacze:

Reprezentacja chłopców:  Hejmej Damian, Burdek Daniel, Jędrzejowski Jakub, Wysogląd Grzegorz, Gacki Patryk, Chmielarz Jarosław, Fabiś Krzysztof, Stanek Krzysztof, Szczypczyki Adrian, Pamuła Adrian, Kocańda Mateusz, Szydłowski Szymon

Reprezentacja dziewcząt:  Natalia Kurowska Ia, Magdalena Małusecka Ic, Justyna Karelus Id, Natalia Opyrchał Id, Anna Kowalczyk Ib, Anna Targosz IIc, Monika Kosińska IIc, Gabriela Wróbel IIa, Natalia Mikołajczyk Ic, Kinga Króliczek Ie, Anna Kosowska Ib, Estera Kowalska Ib.

Opiekunowie: mgr Anna Bednarz, mgr Bartłomiej Jończyk

Poprawiony: niedziela, 28 października 2012 12:46
 
Tym, co kształcą serca i umysły nasze PDF Drukuj Email
niedziela, 14 października 2012 20:59

Dziś zaiste jest okazyja,
Iżby wyrazić nasze podziękowania
Za uprawianie tegoż ugoru,
Jakim są nasze czerepy.

Takie oto życzenia usłyszeli nauczyciele naszej szkoły 13 października podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanej przez uczniów klas Ib i Ic wraz z wychowawcami. Swoją obecnością zaszczycił zgromadzonych chór Kamerton pod batutą mgr Zbigniewa Czarniaka, wykonując utwór legendarnej czwórki z Liverpoolu Yesterday oraz piosenkę Grajmy Panu.

Oprócz kwiatów i życzeń kilkunastu nauczycieli otrzymało wyróżnienie - Nagrodę Dyrektora, co zostało przyjęte przez obecnych gromkimi brawami.

Podczas apelu do grona uczniów zostali uroczyście włączeni pierwszoklasiści, ślubujący godne reprezentowanie naszego liceum.

Zdjęcia można zobaczyć w galerii

Poprawiony: wtorek, 16 października 2012 20:22
 
Klasa wojskowa okopuje się PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 16 października 2012 20:26

Klasa 2 e wojskowa odbyła ćwiczenia praktyczne na poligonie z tak zwanego okopywania.

Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

 
Szkolne Koło PCK ogłasza akcję PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 09 października 2012 18:43

Szkolne Koło PCK działające w naszej szkole ogłasza akcję: SPRZEDAŻ CIASTA.

Od 15 października na długiej przerwie (11.25- 11.40) organizowana będzie akcja sprzedaży ciasta. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na pomoc losową. Pamiętaj- "Szczęśliwy jest ten, kto może komuś pomóc". Dołącz do nas! Zrób coś dla innych, a my życzymy - smacznego!

 
Klasa wojskowa na poligonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 09 października 2012 18:34

Klasa pierwsza wojskowa po raz pierwszy (zawsze musi być ten pierwszy raz) była na poligonie w Balicach. Zapoznali się z jednostką, a także mieli zajęcia w terenie. Czołgali się, włazili w "dziury", a potem z nich wychodzili (na szczęście), przeskakiwali przez różne przeszkody. Jakie wrażenia? Patrząc na zaciekawione i uśmiechcnięte twarze, chyba im się podobało.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii.

 
Grand Prix dla Andiamo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 01 października 2012 18:01

W dniach 28.09-29.09 2012 roku odbył się w Będzinie III Diecezjalny (wojewódzki) Festiwal Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej, w którymwziąłudział nasz szkolny zespół instrumentalno – wokalny Andiamo. Młodzież pod kierunkiem s.Doroty Gnutek przygotował z i zaprezentowała trzy utwory; „Alleluja” – Trzeciej Godziny Dnia, „Oto jest dzień” – o. Jacka Gałuszki OP oraz „Boże mój” – Maranatha.  Występ tak spodobał się jury, że zespół został nagrodzony Grand Prix festiwalu.

W skład zespołu weszli;

 

- wokal :

Aleksandra Filek  kl. 1a

Anna Stradomska kl. 1a

Michał Mróz kl. 1b

Weronika Pacułt kl. 1b

Klaudia Stanowska kl. 1b

Klaudia Byrgiel kl. 1d

Martyna Kaczor kl. 1d

Dominika Jabcoń kl. 1d

Karolina Jakubiec kl. 1b

Adrianna Kordel kl. 2a

Weronika Pająk kl. 2a

Gabriela Chrapek kl. 2b

Karolina Garlacz kl. 2b

 

Aleksandra Leśniak kl. 2b

Lidia Opyrchał kl. 2b

Monika Rusin kl. 2b

Joanna Gawor kl. 2c

Dawid Buła kl. 3c

- instrumentaliści;

Lawinia Runowska kl. 3a – flet poprzeczny + wokal

Kamil Różański kl.3c – perkusja + wokal

Maciej Stanuch kl. 3d – gitara akustyczna

gościnnie ( tegoroczny absolwent szkoły)Dawid Pająk – gitara basowa

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2012 18:22
 
Gra terenowa w Kalwarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 27 września 2012 20:39

Młodzieżowa Akademia Liderów serdecznie zaprasza.

Poprawiony: czwartek, 27 września 2012 20:46
 
Wygraliśmy w Powiatowych Zawodach w udzielaniu pomocy przedmedycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 27 września 2012 18:47

W dniu 22.09.2012 r. w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się IV Powiatowe Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołe reprezentowała drużyna w składzie:
Martyna Mamcarczyk, kl. Ic
Natalia Mikołajczyk, kl. Ic
Pola Nakonieczna, kl. Ic
Magdalena Sadłoń, kl. Ie.

Miło nam poinformować, iż nasza drużyna zajęła I miejsce pokonując bez większych trudności pozostałe zespoły. Świadczy to o wysokim poziomie przygotowania i wiedzy dziewcząt, ponieważ szefem komisji konkursowej był kierownik Pogotowia Ratunkowego z Oświęcimia, a na każdym punkcie młodzież była oceniana przez profesjonalnego ratownika medycznego.
Zawody stały się też okazją, aby czegoś się nauczyć, gdyż na końcu ratownik omówił poprawność wykonanych czynności i wskazał ewentualne błędy.
Gratulujemy!

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 30 sierpnia 2012 06:31

Dnia 3 września odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.
-  8.00 -  Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej
-  9.00 -  spotkanie na sali gimnastycznej w naszej szkole.

Poprawiony: czwartek, 27 września 2012 19:02
 
Sukces maturalny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
piątek, 29 czerwca 2012 22:19

29 czerwca miało miejsce ogłoszenie wyników egzaminów maturalnych. W naszej szkole odsetek sukcesów wyniósł 98,1%, tzn, na 161 tegorocznych maturzystów 159 zdało pomyślnie egzaminy. Jest wynik znacznie wyższy od ogólnego wyniku w województwie małopolskim, który dla liceów ogólnokształcących wyniósł 91%. Serdecznie gratulujemy absolwentom naszej szkoły!

Poprawiony: niedziela, 12 sierpnia 2012 17:14
 
Nareszcie wakacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
piątek, 29 czerwca 2012 22:06

29 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Po mszy św.  na sali gimnastycznej zgromadzili się pan Dyrektor, pani Wicedyrektor, nauczyciele, katecheci i uczniowie. Pan Dyrektor wręczał nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli średnią powyżej 4,5. Nauczyciele wręczali nagrody książkowe za udział w konkursach, pracę na rzecz szkoły, wybitne osiągnięcia. Galę ubogacił występ zespołu "Andiamo". Teraz pozostaje życzyć wszystkim słonecznych i udanych wakacji.

Zdjęcia można oglądać w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 17:23
 
Z wizytą u Prezydenta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 26 czerwca 2012 00:00

Na zaproszenie Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Ireny Wóycickiej młodzież Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, uczestnicząca w projekcie Młodzieżowa Akademia Liderów, wzięła udział w spotkaniu w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej.

 „Energia młodych. Jak działać, po co działać?” to temat spotkania, które odbyło się 6 czerwca br. z udziałem Pary Prezydenckiej, minister Ireną Wóycicką i młodzieżą.

Środowa dyskusja w Pałacu Prezydenckim odbywała się w ramach Forum Debaty Publicznej "Solidarne Społeczeństwo – Kapitał Społeczny". W roli współorganizatora wystąpiło Centrum Edukacji Społecznej.
Anna Komorowska zachęcała do dialogu, bo – jak zaznaczyła – w dialogu między pokoleniami kształtuje się lepsza rzeczywistość i lepsza przyszłość. - Trzeba mieć odwagę, być pracowitym, znaleźć czas, dobrze się zorganizować, żeby praktykować aktywność – mówiła.
- My dorośli, starsi od was powinniśmy was w tej aktywności utwierdzać i stąd dzisiejsze spotkanie – powiedziała Pierwsza Dama.
Wspomniała też o coraz większym zaangażowaniu młodzieży w wolontariat. - To jest niezwykle cenne – oceniła. Anna Komorowska powiedziała, że oprócz realizacji naturalnej chęci poprawiania świata, zrobienia czegoś dobrego, młodzi ludzie nabierają tam umiejętności, które przydają się w dorosłym życiu. - W praktycznym działaniu młodzi ludzie uczą się, czym jest demokracja, na co mogą mieć wpływ – dodała.

Młodzież była reprezentowana przez 12 osób zaangażowanych w działalność samorządową, harcerską, kulturalną, a przede wszystkim – wolontariat.

Uczestnicy spotkania starali się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić, by wzmocnić tę aktywność? Jakie usunąć przeszkody, jak przekonać innych, że angażować się warto, że to ma sens? Co należy zmienić w praktyce, podejściu dorosłych, w instytucjach? Wynikające z debaty wnioski, postulaty mają posłużyć do poszukiwania możliwości dalszego współdziałania na rzecz zwiększenia aktywności młodych, a później dorosłych już ludzi.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim udział wzięli m.in. Arkadiusz Zacharski (Rada Młodzieży), Krzysztof Kukuła, Justyna Zawiła, Walentyna Kajfasz, Aleksandra Leśniak, Rafał Drożdż, Klaudia Faber, Agnieszka Janusiewicz, Izabela Madeja, Paulina Pułka, Anna Janusiewicz, Irena Wóycicka, Sebastian Kruk, Magdalena Mamcarczyk, Dawid Pająk, Barbara Kurczych, Karolina Garlacz, s.Dorota Gnutek, Julia Chojnacka (Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie, koordynator projektu MAL)

ab

Poprawiony: wtorek, 21 sierpnia 2012 18:16
 
«pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia»

Strona 39 z 42
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości