Start
Witaj na stronie Liceum
Mistrzynie polskiej ortografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
wtorek, 04 grudnia 2012 09:42

30 listopada 2012 r. w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się pierwszy Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią”.

Do zmagań z trudną pisownią języka polskiego stanęło ponad stu uczestników ze szkół znajdujących się na terenie naszej gminy, w tym osiem uczennic naszej szkoły, startujących w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Z tekstem o "hycającym króliku, Murzynie i mahometaninie, podpułkowniku z Mrzeżyna, który pociągiem InterCity dotarł na kalwaryjski dworzec" spośród uczniów szkół średnich najlepiej poradziła sobie Kamila Król z klasy I c, uzyskując tytuł  Mistrza Ortografii. Drugie i trzecie miejsce również zdobyły uczennice naszej szkoły: Anna Kowalczyk z klasy I b i Lidia Opyrchał z klasy II b.

Gratulujemy!

Poprawiony: środa, 05 grudnia 2012 14:13
 
Matura próbna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 20 listopada 2012 20:47

W dniach 20-23 listopada nasi maturzyści zmagają się pisaniem matury próbnej. W kolejne dni piszą egzaminy z języka polskiego, matematyki, języka obcego oraz wybranego przedmiotu. Dobrze, że będą mogli spróbować swoich sił- mamy nadzieję, że zmotywuje to wszystkich do lepszego przygotowania się do tej prawdziwej matury, która odbędzie się w maju.

 
Otrzymaliśmy certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 20 listopada 2012 20:25

16 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca małopolski etap konkursów „Barwy Wolontariatu” i „Organizacja Przyjazna Wolontariuszom”. Oficjalnego otwarcia Gali dokonała p. Ewelina Rokita z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 60 osób, w tym wolontariusze oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji współpracujących z wolontariuszami. Konkursy zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa – pana Marka Sowy. Laureatów konkursów wybrała Kapituła Konkursów, w skład której weszły: pani Ewelina Rokita – pełnomocnik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, pani Janina Lenarczyk - z Centrum Wolontariatu w Olkuszu działającego przy Stowarzyszeniu Res Sacra Miser, pani Halina Rams ze Stowarzyszenia SURSUM CORDA, pani Beata Komendera z Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzeszczach oraz Julia Chojnacka - reprezentantka RCW Kraków.

Małopolską Galę rozpoczęto od wręczenia certyfikatów Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom placówkom, które w profesjonalny sposób współpracują z wolontariuszami. Takie zaświadczenie przyznawane jest przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu na okres dwóch lat organizacjom i instytucjom, które na co dzień korzystając ze wsparcia wolontariuszy nie tylko przestrzegają obowiązujących praw, ale we współpracy tej idą o wiele dalej. Certyfikat otrzymało 5  instytucji z całego regionu małopolskiego w tym nasza szkoła.

Do konkursu Barwy Wolontariatu wpłynęło 19 zgłoszeń wolontariuszy indywidualnych oraz klubów i kół wolontariackich - dwa z naszej szkoły. Zostały zgłoszone Julia Moskwa oraz Marzena Bieniecka z klasy 3c. Serdecznie gratulujemy dziewczynom, gdyż sam fakt zakwalifikowania się do tego konkursu jest ogromnym wyróżnieniem.

s. Dorota Gnutek

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2012 20:47
 
Olimpiada Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 20 listopada 2012 20:11

9 listopada w naszej szkole odbyła się XXXVI Olimpiada Języka Niemieckiego. Etap szkolny przeprowadziła mgr Agata Krystian. Wzięło w niej udział 22 uczniów z różnych klas. Najlepiej napisali:
Justyna Maślanka kl. 3a, Katarzyna Golonka kl. 3b, Agnieszka Stypuła kl. 3b.  Gratulujemy!

 
Koło turystyczne na trasie... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 20 listopada 2012 19:55

Koło turystyczne zainicjowało kolejny sezon turystyczny. Uczniowie wraz z opiekunami mgr Krzysztofem Oleksym, mgr Krzysztofem Kołodziejczykiem oraz wykwalifikowanym przewodnikiem  byli już na Czerwonych Wierchach (6. 10. 2012) a także weszli na Pilsko (20. 10. 2012). Zdjęcia można oglądnąć w Galerii zdjęć.

 
Święto niepodległości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 listopada 2012 18:44

12 listopada w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię przygotowała klasa Id pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Jamróz. Święto niepodległości zawsze jest okazją do przypomnienia smutnej i pełnej cierpienia historii naszego kraju, którą każdy powinien znać. A z tym jest niestety różnie...  Nie zapomnijmy: Polak - to brzmi dumnie!

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2012 20:04
 
SKC -akcja sprzątania cmentarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 listopada 2012 23:13

 Jak co roku Szkolne Koło Caritas przeprowadziło przed uroczystością Wszystkich Świętych akcję sprzątania zaniedbanych grobów na terenie cmentarza komunalnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Dzięki ofiarnej pracy i zaangażowaniu , zostało uprzątniętych 20 grobów. W śród nich znalazły się również groby zmarłych nauczycieli szkoły. Niektóre z nich trudno było dostrzec wśród porastających je traw i krzaków.

 
Nowy numer "Persyflazu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 listopada 2012 23:09

Ukazał się nowy numer naszej szkolnej gazety. Nakład dostępny w bibliotece szkolnej. 

 
Młodzieżowa Akademia Liderów - podsumowanie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 listopada 2012 23:06

29 września oficjalnie zakończyła się realizacja projektu Młodzieżowa Akademia Liderów, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, powstałego we współpracy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych (Kraków) i ZSiPO im. M.Kopernika (Kalwaria Zebrzydowska), nawiązanej przez p. pedagog Barbarę Kurczych i s.Dorotę Gnutek.

Cała przygoda rozpoczęła się już w kwietniu, kiedy to koordynatorka projektu, Julia Chojnacka przedstawiła w szkole pomysł przedsięwzięcia. Do projektu zgłosiło się 20 uczniów, którzy albo za namową, albo w poszukiwaniu czegoś nowego pragnęli trochę rozwiać szkolną monotonię. Ponieważ członkowie grupy reprezentowali różne klasy (Sylwia Bąk - IIC, Beata Czarniak - IIC, Rafał Drożdż - IIIA, Nikola Dukić - IIE, Klaudia Faber - IIB, Karolina Garlacz - IIB, Agnieszka Janusiewicz - IIIA, Anna Janusiewicz - IIIA, Walentyna Kajfasz - IIIA, Sebastian Kruk - IIE, Krzysztof Kukuła - IIIA, Aleksandra Leśniak - IIB, Izabela Madeja - IIIA, Marta Mazur - IIC, Dominika Pitoń - IIC, Natalia Pocztowska - IIB, Paulina Pułka - IIIE, Magdalena Mamcarczyk -IIB, Katarzyna Zajda - IIC, Justyna Zawiła - IIIE), konieczna była możliwość bliższego poznania. W tym celu 28 kwietnia wszyscy wybrali się na 5-dniowy obóz integracyjno-szkoleniowy do Ochotnicy Górnej. Piękne widoki i słoneczna pogoda sprawiły, że nikt nie czuł zmęczenia w czasie praktycznie całodziennych warsztatów. Podczas nich mieliśmy okazję dowiedzieć się m.in., czym jest komunikacja i jak prawidłowo rozmawiać z ludźmi, poznaliśmy samą ideę wolontariatu, różne jej formy i możliwości oraz trenowaliśmy, jak być odpowiedzialnym i wyrozumiałym liderem. Zajęcia były przerywane różnorodnymi grami. Wieczorami spędzaliśmy czas na zabawie, tańcach, ognisku czy po prostu odpoczynku przed kolejnym dniem. Nie brakło również wycieczki w okoliczne góry oraz do Niedzicy. Opaleni, z głową pełną pomysłów wróciliśmy do domów.

Więcej…
 
Podium w Wadowicach PDF Drukuj Email
czwartek, 25 października 2012 18:06

A oto kolejne sukcesy naszych sportowców! 23 października w Wadowicach odbyła się XVI edycja Turnieju "O Najsprawniejszego Ucznia" organizowana w Roku Jubileuszowym Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła II miejsce!
Skład drużyny:
Anna Targosz - 2c,
Natalia Kurowska - 1a,
Arkadiusz Szczurek - 3f,
Dawid Mrożek - 3a.
Także w zmaganiach indywidualnych Ania i Arek zajęli II miejsca.

Winszujemy rezultatów!

Poprawiony: czwartek, 25 października 2012 19:54
 
Nauczycielskie pasje inspiracją dla uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 23 października 2012 19:58

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 15 października 2012 roku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie zorganizowało uroczystą konferencję „Nauczycielskie pasje inspiracją dla uczniów”. Zostały na niej zaprezentowane osiągnięcia nauczycieli, którzy swoim zaangażowaniem, entuzjazmem i pasją inspirują uczniów do działań artystycznych, naukowych, sportowych i innych. Na tę uroczystość została zaproszona mgr Elżbieta Karelus - opiekun naszego teatru szkolnego „Carpe diem” – Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy.

Poprawiony: czwartek, 25 października 2012 19:52
 
Jesienne Biegi Przełajowe PDF Drukuj Email
wtorek, 23 października 2012 18:06

Przybyły nam do kolekcji dwa puchary! W powiatowych biegach sztafetowych, które odbyły się 28 września wzięły udział nasze reprezentacje i pięknie się spisały. Dziewczęta wbiegły na najwyższy stopień podium, a chłopcy na drugi. Tak więc obie drużyny pojechały tydzień później na wojewódzkie zawody. Tam rywale okazali się silniejsi, reprezentacja żeńska zajęła 20., natomiast męska - 18. miejsce. Gratulujemy!
A oto nasi biegacze:

Reprezentacja chłopców:  Hejmej Damian, Burdek Daniel, Jędrzejowski Jakub, Wysogląd Grzegorz, Gacki Patryk, Chmielarz Jarosław, Fabiś Krzysztof, Stanek Krzysztof, Szczypczyki Adrian, Pamuła Adrian, Kocańda Mateusz, Szydłowski Szymon

Reprezentacja dziewcząt:  Natalia Kurowska Ia, Magdalena Małusecka Ic, Justyna Karelus Id, Natalia Opyrchał Id, Anna Kowalczyk Ib, Anna Targosz IIc, Monika Kosińska IIc, Gabriela Wróbel IIa, Natalia Mikołajczyk Ic, Kinga Króliczek Ie, Anna Kosowska Ib, Estera Kowalska Ib.

Opiekunowie: mgr Anna Bednarz, mgr Bartłomiej Jończyk

Poprawiony: niedziela, 28 października 2012 12:46
 
«pierwszapoprzednia3132333435363738następnaostatnia»

Strona 35 z 38
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości