Start
Witaj na stronie Liceum
Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
środa, 11 września 2013 20:41

3 września 2013 roku miała w naszej szkole doniosła uroczystość – Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014. Rozpoczęła się ona mszą świętą w Kościele pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, po której nastąpił przemarsz zaproszonych gości, pocztów sztandarowych szkół z powiatu wadowickiego, nauczycieli oraz uczniów do szkoły.

Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli na uroczystość znaleźli się pan Andrzej Pająk- senator RP, pani Joanna Bobowska –poseł, wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak, pan Aleksander Palczewski- Małopolski Kurator Oświaty, pan Jacek Jończyk- starosta wadowicki, pani Marta Królik – wicestarosta wadowicki, pani Elżbieta Kowalczyk- dyrektor Delegatury Kuratorium w Wadowicach, pan Józef Łasak- Przewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego, burmistrz miasta Kalwaria Zebrzydowska, wójtowie, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych, ośrodków szkolno-wychowawczych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, działacze samorządowi, księża, nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie, młodzież nagrodzona stypendiami naukowymi Rady Powiatu Wadowickiego, młodzież ze szkół specjalnych, którym wręczono nagrody rzeczowe, młodzież klas pierwszych ZSiPO im. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Po przywitaniu gości i ich przemówieniach wicestarosta Marta Królik przedstawiła stan oświaty w powiecie wadowickim. Młodzież klas pierwszych dokonała uroczystego ślubowania.

Oprawę artystyczną uroczystości stanowiły występy wychowanków Ogniska Pracy Pozaszkolnej działającego przy ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz uczniów ZSiPO im. Kopernika. Grupa taneczna OPP przygotowana przez mgr Monikę Estal zatańczyła w tradycyjnych strojach pięknego poloneza. Kinga Madej i Kamil Moskała zaprezentowali profesjonalny pokaz taneczny obejmujący tańce standardowe i latynoamerykańskie.

Natalia Opyrchał - laureatka konkursu Małopolskie Talenty 2012 –zaśpiewała dwa utwory z repertuaru Seal’a i Grażyny Łobaszewskiej. Zebrani mieli także okazję zobaczyć musztrę wojskową w wykonaniu uczniów klasy drugiej.

Trzeba przyznać, że występy wszystkich tych osób były przygotowane na wysokim poziomie i nagrodzone zostały gromkimi brawami.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 29 sierpnia 2013 19:45

2 września 2013 roku odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.

8.00 - Msza św. w kościele parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej

9.00 - rozpoczęcie roku szkolnego na hali sportowej ZSiPO.

 
Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 29 sierpnia 2013 19:48

Mamy zaszczyt poinformować, że 3 września 2013 roku w naszej szkole odbędzie się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014 organizowana przez Zarząd Powiatu Wadowickiego oraz Dyrektora naszej szkoły Piotra Janusiewicza. Rozpocznie się ona mszą św. w kościele parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskie o godz. 9.00. Po mszy św. nastąpi uroczyste przejście do budynku ZSiPO, gdzie zaproszeni goście wezmą udział w inauguracji.

 
Test kwalifikacyjny dla klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 29 sierpnia 2013 20:03

4 września  (środa) odbędzie się test kwalifikacyjny dla uczniów klas pierwszych z języków obcych (j. angielski i j. niemiecki) do grup językowych. Szczegóły podadzą nauczyciele wychowawcy w dniu rozpoczęcie roku szkolnego.

 
SUKCES MATURALNY 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
piątek, 28 czerwca 2013 19:54

Tegoroczny odsetek sukcesów egzaminu maturalnego w naszej szkole wynosi 98,2%. Wynik ten niezwykle cieszy, szczególnie, że ogólna zdawalność tego egzaminu w kraju wyniosła 81%, a dla liceów ogólnokształcących 90%.

W Małopolsce odsetek sukcesów dla liceów ogólnokształcących wyniósł 91%.

Warto dodać, że kolejny rok nasza szkoła utrzymuje tak wysoki wynik, gdyż w roku poprzednim zdawalność matury w sesji majowej wyniosła 98,1%.

Wstępna analiza wskazuje także, że tegoroczni maturzyści uzyskali wyższe niż w zeszłym roku wyniki z poszczególnych przedmiotów.

Poprawiony: piątek, 28 czerwca 2013 20:22
 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
piątek, 28 czerwca 2013 19:52

28 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Na wszystkich czekają zasłużone wakacje. Miłego odpoczynku!

 
Maciej Stanuch finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Ekologicznej! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
poniedziałek, 24 czerwca 2013 09:21

Uczeń klasy III d Maciej Stanuch w dniach 7-9 czerwca 2013 r. wziął udział w Centralnym (ogólnopolskim) Finale XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i został finalistą. Tytuł ten jest równoznaczny z uzyskaniem 100 % wyniku z egzaminu maturalnego z biologii, daje również wstęp na 60 różnych kierunków studiów poza rekrutacją.

GRATULUJEMY!

Poprawiony: poniedziałek, 24 czerwca 2013 09:28
 
Praktyczne zajęcia klas wojskowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 23 czerwca 2013 19:13

Klasy wojskowe i latem i zimą uczestniczą w zajęciach praktycznych. Tym razem klasa pierwsza zajęcia terenowe odbyła na kopcu Kościuszki w Krakowie, a klasa druga odbyła zajęcia na poligonie- strzelectwo i zachowanie w terenie skażonym. Odwiedzili także Muzeum Lotnictwa.

Ciekawe zdjęcia można oglądnąć w Galerii.

 
Premiera sztuki "Carpe diem" ogromnym sukcesem! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
poniedziałek, 17 czerwca 2013 19:55

13 czerwca odbyła się kolejna premiera Szkolnego Koła Teatralnego „Carpe diem” działającego w ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem widzowie zachwycali się brawurowym wykonaniem sztuki Aleksandra Fredry Pt. „Damy i huzary”. Pod czujnym okiem opiekunki koła- mgr Elżbiety Karelus- młodzież przez wiele miesięcy przygotowywała przedstawienie. Ćwiczyła role, dykcję i ruch sceniczny, a w ostatnim czasie sekcja techniczna  przygotowywała stroje i dekoracje. Efekt ciężkiej pracy zachwycił wszystkich zebranych. Gra aktorów była żywa i swobodna, naturalna i pełna ekspresji. Aktorzy byli świetnie i z wyczuciem dobrani do swoich ról, co sprawiło, że byli niezwykle przekonywujący. Scenografia, przedstawiająca podwórko dworku szlacheckiego z przeróżnymi sprzętami gospodarskimi, oddawała odpowiedni klimat. Swoją pracą przyczynili się także do sukcesy operatorzy światła i muzyki.

Na premierę przybyli zaproszeni goście: z ramienia Małopolskiego Kuratora Oświaty wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach pani Ewa Kantyka, burmistrz miasta Kalwaria Zebrzydowska Zbigniew Stradomski, zastępca burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska pani Halina Cimer, przewodniczący Komisji Spraw Bytowych, Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji pan Paweł Hebda, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej pan Edward Szumara, była opiekunka koła teatralnego pani Ewa Starzak. Na spektaklu obecni byli dyrektor szkoły Piotr Janusiewicz, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Zarówno na premierze, jak i na spektaklach granych dla gimnazjum i społeczności lokalnej w dniach następnych, artyści otrzymali gromkie brawa, które chyba wynagrodziły wielomiesięczny trud pracy nad przygotowaniem sztuki.

 

Obsada:       

Major- Maciej Łabędzki

Rotmistrz – Filip Mirocha

Edmund- Jakub Filek

Kapelan- Maciej Zamysłowski

Pani Orgonowa- Aleksandra Leśniak

Pani Dyndalska – Aleksandra Kołodziej

Panna Aniela- Adrianna Kordel

Zofia –Weronika Pająk

Józia – Kinga Szczechowicz

Zuzia – Karolina Oczkowska

Fruzia- Natalia Wojtaszek

Grzegorz- Arkadiusz Zacharski

Rembo- Przemysław Warchał

 

Sekcja techniczna:

Julia Moskwa, Patrycja Harmatys, Karolina Garlacz, Lidia Opyrchał, Aleksandra Filek, Anna Kowalczyk, Anna Stradomska, Karolina Knapczyk, Justyn Kutermak, Paulina Stokłosa.

Suflerzy:

Patrycja Jaromir, Estera Kowalska.

Światło i muzyka: Tomasz Wójcik, Dawid Buła, Dawid Pindel.

Reżyseria: mgr Elżbieta Karelus.

Poprawiony: poniedziałek, 17 czerwca 2013 20:07
 
Zapraszamy na spektakl "Damy i huzary" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
wtorek, 04 czerwca 2013 18:28

Koło teatralne „Carpe diem” działające w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej pragnie zaprosić na spektakl według sztuki Aleksandra Fredry pt. „Damy i huzary”, który odbędzie się 15 i 16 czerwca o godzinie 17:00

w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Broniewskiego 3.

Premiera sztuki odbędzie się 13 czerwca 2013 roku o godzinie 11.00, natomiast spektakl dla uczniów gimnazjów zaplanowaliśmy na 14 czerwca na godzinę 10.00.

Zapraszamy!!!


Poprawiony: wtorek, 04 czerwca 2013 18:51
 
SUKCES! II miejsce w Małopolsce w XVII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 19 maja 2013 19:42

W dniu 11.05.2013r. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krakowie odbył się Finał Małopolski XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Po wygraniu eliminacji powiatowych powiat wadowicki reprezentowali uczniowie naszej szkoły pod opieką Krzysztofa Oleksego.
Drużyna w składzie: Jarosław Chmielarz, Mateusz Kocańda, Krystian Żak zajęła bardzo wysokie drugie miejsce, ustępując tylko Zespołowi Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach.

W turnieju zostały przeprowadzone następujące konkurencje:
-test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego,
-test z historii polskiej motoryzacji,
-sprawdzian z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
-przygotowanie pojazdu do jazdy,
-jazda sprawnościowa motorowerem,
-jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Poprawiony: środa, 29 maja 2013 06:25
 
Dzień Otwarty Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 05 maja 2013 21:49

30 kwietnia miał miejsce w naszym liceum Dzień Otwarty. Gimnazjaliści przychodzący z nauczycielami i rodzicami mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną przygotowaną dla klas pierwszych w roku szkolnym 2013/2014 oraz poznać bliżej naszą szkołę i jej atuty. Można było zwiedzić szkołę, porozmawiać z Dyrektorem i nauczycielami, oglądnąć wszystkie pracownie przedmiotowe, bibliotekę z czytelnią multimedialną, salę gimnastyczną wraz z siłownią.

W sali biologiczno-chemicznej ogromnym powodzeniem cieszył się pokaz doświadczeń chemicznych z wykorzystaniem digestorium, które w tym roku zostało zamontowane. Można było też oglądnąć eksponaty biologiczne i zapoznać się z funkcjonowaniem różnych organów. W sali polonistycznej królował teatr – Szkolne Koło  Teatralne „Carpe diem” przedstawiało scenki z przygotowywanego na czerwiec przedstawienia „Damy i huzary”. Tam też można było przeczytać i zabrać sobie jeden z numerów szkolnej gazety „Persyflaż”. W sali historycznej warto było oglądnąć szkolne kroniki, film o szkole zrealizowany prze uczniów lub posłuchać występu tegorocznej zdobywczyni Talentu w kategorii wokal, nominowanej do Talentu Małopolski.

Duże zainteresowanie budziły także doświadczenia fizyczne prezentowane przez uczniów z klasy matematyczno-informatycznej, a także pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej prezentowany przez drużynę, która w tym roku wygrała powiatowe zawody w tej dziedzinie. Walory pełnowymiarowej hali gimnastycznej można było docenić oglądając na jednej części musztrę klasy wojskowej i zajęcia klasy sportowej, a na drugiej części pokaz stepu i koła tanecznego oraz aerobiku. Na siłowni wyposażonej w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń ( w tym atlas) prezentowali się amatorzy ćwiczeń siłowych. Goście mogli także oglądnąć dwie sale informatyczne, multimedialną salę do nauki języków obcych, stoisko prezentujące zajęcia z języka francuskiego (ze względu na możliwość nauki tego języka w naszym liceum), języka niemieckiego i angielskiego, a także wymianę międzynarodową.

Naszą szkołę odwiedzili uczniowie między innymi z Kalwarii Zebrzydowskiej, Zebrzydowic, Skawinek, Kleczy Dolnej, Lanckorony, Brodów, Zakrzowa, Targanic, Andrychowa, Rzyk koło Andrychowa, Wadowic, Zawoi, Sułkowic, Izdebnika, Barwałdu Górnego, Leńcz. Były to grupy zorganizowane, ale wielu uczniów przybyło indywidualnie lub z rodzicami- w sumie około 300 osób.

 

Wszystkie zainteresowane osoby mogły zabrać ulotkę informacyjną i kalendarzyk. Warto dodać, że oprócz Dnia Otwartego, który cieszył się dużym zainteresowaniem, każdy gimnazjalista może odwiedzić naszą szkołę w innym terminie, aby dowiedzieć się o niej nieco więcej. Aktualne informacje, zdjęcia i filmy z zajęć zamieszczane są na szkolnej stronie internetowej.

 

Maria Nowak

Poprawiony: poniedziałek, 06 maja 2013 20:22
 
«pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia»

Strona 33 z 41
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości