Start
Witaj na stronie Liceum
Licealiady ciąg dalszy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Oleksy   
wtorek, 10 grudnia 2019 12:48

Licealiady ciąg dalszy !
Tym razem nasi uczniowie rywalizowali w badmintonie.
W kategorii chłopców uplasowaliśmy się na IV miejscu (skład: Maj Krzysztof, Cieślik Kacper, Kwiatek Eryk) natomiast w kategorii dziewcząt zajęliśmy dobre III miejsce ( skład: Górecka Weronika, Górecka Martyna, Kowalówka Ewelina). Gratulacje!

Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 18:17
 
Święta, święta.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
poniedziałek, 13 stycznia 2020 17:09

20 grudnia 2019 r. wypadł ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną, który tradycyjnie już w naszej szkole jest dniem świątecznym. W klasach organizowane są wigilie, a wspólnie spotykamy się na konkursie kolęd. Każda klasa przygotowuje wybraną przez siebie kolędę z dowolnym akompaniamentem i dodatkowymi walorami (np. strojami) i wykonuje ją przed jury i publicznością. W skład jury w tym roku weszli: pan Dyrektor, siostra Leonika, brat Piotr. Jak podkreślili przy ogłaszaniu werdyktu- poziom wykonania i prezentacji był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego przyznano trzy miejsca i trzy równorzędne wyróżnienia:

I miejsce- klasa IIA,
II miejsce - klasa IIB,
III miejsce- klasa IB,

wyróżnienia: klasa IJ, klasa IF, klasa IG.

Gratulujemy!

Zdjęcia można oglądnąć w GALERII ZDJĘĆ >>

Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 20:19
 
Apel z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
poniedziałek, 13 stycznia 2020 17:06

Z okazji Święta Niepodległości klasy I H i I I wraz z wychowawcami mgr Gabrielą Kosowską i mgr Małgorzatą Jamróz przygotowały apel okolicznościowy. Klasa wojskowa godnie zaprezentowała musztrę, a następnie obie klasy zaśpiewały LEGIONY.
Klasy przygotowały również 2 krótkie prezentacje: Historia rozbiorów oraz Kultura jako przejaw oporu Polaków.
Recytowane wiersze przeplecione zostały piosenkami wykonanymi przez uczennicę Justynę Góralczyk.
Uczniowie przedstawili również przejmującą alegorię rozbioru Polski oraz walki o wolność.
Na zakończenie zaśpiewano wspólnie piosenkę z repertuaru Chłopców z Placu Broni: Wolność kocham i rozumiem...

Gabriela Kosowska

Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 17:45
 
Procedury maturalne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
środa, 04 grudnia 2019 20:57

Podajemy linki do stron CKE i OKE, na których zamieszczone są procedury maturalne, komunikaty odnośnie dostosowań na maturze w 2020 roku oraz wiele innych przydatnych dla maturzystów informacji. Polecamy się zapoznać:

http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20190103120406280&kom#komunikaty

https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/komunikaty-i-informacje/

Poprawiony: środa, 04 grudnia 2019 21:02
 
Papierosom mówimy nie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 04 grudnia 2019 20:02
W dniu 21 listopada 2019 obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W naszej szkole w ramach działań profilaktycznych uczniowie przygotowali plakaty na temat szkodliwości palenia papierosów oraz zachęcali palaczy do odstawienia papierosów. Palenie zabija. Powoli, ale konsekwentnie. Sięgając po papieros należy pamiętać,  że narażamy się na rozwój wielu, często śmiertelnych chorób, a zerwanie z nałogiem, choć nie jest łatwe, to przynosi wymierne korzyści.
Każdy palacz, który chce żyć lepiej i dłużej, powinien rzucić palenie. Każdy może to zrobić, wystarczy tego chcieć.
Poprawiony: czwartek, 05 grudnia 2019 23:38
 
Olimpiada z j. niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 04 grudnia 2019 19:52

7-go listopada odbył się w naszej szkole pod przewodnictwem mgr Agaty Krystian pierwszy etap olimpiady z j. niemieckiego ,,OLIMPUS". Wzięło w niej udział 10 uczniów z klas pierwszych i drugich.  Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za uczestników.

 
Zemsta za niepodległość. Ziemianie - ofiary dwóch agresorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
środa, 04 grudnia 2019 14:24

4 grudnia 2019 r. w siedzibie Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się  spotkanie promujące ogólnopolski projekt edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej dla szkół podstawowych i  ponadpodstawowych „Zemsta za niepodległość. Ziemianie – ofiary dwóch agresorów”, współorganizowany z Polskim Towarzystwem Ziemiańskim Oddział Kraków, Fundacją im. Zofii i Jana Włodków oraz Biblioteką Raczyńskich w Poznaniu, we współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Organizatorem spotkania w powiecie wadowickim był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wzięli w nim udział nauczyciele i młodzież z ZSiPO oraz innych szkół ponadpodstawowych powiatu wadowickiego  oraz zaproszeni goście: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Maria Nitka, dyrektor CKZiU nr 1 Wadowicach Jolanta Satława, dyrektor SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej Małgorzata Pasternak, dyrektor ZSiPO Piotr Janusiewicz i burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Słuchacze mieli okazję poznać nieznane fakty z dziejów ziemiaństwa polskiego i dramatyczne losy ich przedstawicieli - ofiar III Rzeszy i Związku Sowieckiego.

W dyskusji panelowej, w której uczestniczyli: Katarzyna Łysak (IPN Kraków), koordynator projektu dr Marcin Chorązki (IPN Kraków) oraz Michał Siwiec-Cielebon – regionalista, dziennikarz i autor licznych publikacji historycznych, poruszono różne aspekty niemieckiej i sowieckiej polityki wobec elit społecznych, ukazując przyczyny oraz skutki wymordowania ponad 65 tys. przedstawicieli polskiej inteligencji w czasie II wojny światowej.

Spotkanie zmotywowało młodzież do wzięcia udziału w konkursie ziemiańskim, który będzie kolejnym etapem realizacji tego ciekawego projektu edukacyjnego.

 
Mistrzowie ortografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
czwartek, 28 listopada 2019 12:20

28 listopada 2019 r. w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się 8. Gminny Konkurs Ortograficzny "Andrzejki z ortografią", w którym wzięło udział ośmioro uczniów naszego liceum - najlepszych znawców zawiłości polskiej pisowni wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych tytuł mistrza ortografii zdobyła Liliana Zagórda z kl. 1 b, która napisała bezbłędnie cały tekst dyktanda. Drugie miejsce zajęła Julia Kozieł z kl. 1 c, a trzecie Michał Bodnar z kl. 1 h.

Nagrodami dla zwycięzców były bony podarunkowe do Empik-u. Gratulujemy!


Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 17:49
 
Zwycięzcy w Powiatowym Konkursie "W hołdzie księdzu Janowi Twardowskiemu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
czwartek, 28 listopada 2019 20:03

W dziewiątej edycji konkursu "W hołdzie księdzu Janowi Twardowskiemu" organizowanego przez uczniów szkół im. ks. Jana Twardowskiego w CKZiU nr 2 w Wadowicach wzięli także przedstawiciele naszej szkoły w kategoriach: ilustracja i tekst. Jest nam miło poinformować, że uczennica klasy 1J Kamila Kosek otrzymała Grand Prix konkursu w kategorii tekst za wiersz pod tytułem "Sms do mamy/za późno". Natomiast Alicja Zaczyńska również z 1J otzrymała wyróżnienie za wiersz "Widzę, jak upada".

Serdecznie gratulujemy osiągnięć!

 
Pamiętamy o zmarłych Profesorach liceum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Kasprzyk   
środa, 13 listopada 2019 11:44

 

31 października 2019 r. , w przeddzień świąt, w czasie których wspominamy tych, których już z nami nie ma, członkowie Samorządu Uczniowskiego: Igor Wojas, Emilia Janusiewicz i Paweł Wiktor wraz z mgr Joanną Kasprzyk odwiedzili groby zmarłych Profesorów naszego liceum, spoczywających na kalwaryjskim cmentarzu parafialnym. Zapalając znicze i odmawiając krótką modlitwę uczcili pamięć ś.p. profesorów: Aleksego i Czesławy Siemionow, Stanisława Raciborskiego, Tadeusza i Marii Prokopowicz, Bronisława Glanowskiego, Marii Witkowskiej, Ireny Bębenek, Andrzeja Konickiego i Agaty Kołodziej. Nauczyciele kalwaryjskiego liceum, choć odeszli już na wieczną lekcję, wciąż pozostają w naszej pamięci...

Poprawiony: niedziela, 24 listopada 2019 14:12
 
Spotkanie dot. cyberprzemocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
poniedziałek, 11 listopada 2019 20:10

W poniedziałek 4 listopada 2019 r. uczniowie z kilku klas pierwszych uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez pracownika Starostwa Powiatowego w Wadowicach, dotyczącym cyberprzemocy we współczesnym świecie. Podczas szkolenia poruszone zostały kwestie etyczne i prawne omawianego zjawiska. Wskazane zostały również instytucje, zajmujące się udzielaniem pomocy osobom dotkniętym powyższym problemem.

 
Zajęcia strzeleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Marek   
środa, 06 listopada 2019 20:38
W październiku 2019 uczniowie klas wojskowych realizowali zajęcia ze strzelectwa na terenie strzelnicy LOK w Suchej Beskidzkiej. Uczniowie klas I poznawali tajniki prawidłowego zgrywania przyrządów celowniczych i celowania do tarczy, natomiast uczniowie klasy II doskonalili swoje umiejętności strzeleckie nabyte w klasie I.  Uczniowie strzelali z postawy leżącej z odległości 25 metrów a każdy uczeń oddał po 15 strzałów.
Poprawiony: niedziela, 24 listopada 2019 14:13
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 50
Copyright © 2020 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości