Start
Witaj na stronie Liceum
Spotkanie z absolwentem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 kwietnia 2017 21:07

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Herbatka z absolwentem". Tym razem
21 kwietnia o godz. 17.00 naszym gościem będzie dr Marcin Wolak.

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 21:12
 
Powiatowy Konkurs Publicystyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:57

8 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Publicystycznym "O laur Peryskopu" organizowanym przez wadowickie liceum. Miło nam poinformować, że Karolina Żeglińska z II A otrzymała II miejsce w kategorii reportaż.

Gratulujemy uczennicy oraz opiekunowi mgr Katarzynie Kołacz.

 
Dzień Otwarty w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:28

7 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli, a także wszystkich, którzy chcieli poznać bliżej naszą szkołę. Można było zapoznać się ze szkołą oraz ofertą edukacyjną. Klasy wojskowe prezentowały musztrę, grupa Estima pokaz taneczny, dziewczyny ćwiczyły na stepach. W pracowni chemicznej odbywały się pokazy doświadczeń, a sali polonistycznej można było zobaczyć fragment przygotowywanej na ten rok premiery Koła Teatralnego "Carpe diem". Przygotowano stoiska, prezentacje, oprowadzano i rozmawiano.... Cóż można dodać? - Chyba tylko- zapraszamy w mury naszej szkoły w przyszłym roku.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 21:02
 
Klasy wojskowe w jednostce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:27
W marcu uczniowie klas wojskowych realizowali zajęcia na terenie jednostki patronackiej tj. 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie. Klasa I szkoliła się z zakresu musztry. Uczniowie ćwiczyli pod czujnym okiem instruktorów krok zwykły, defiladowy; marsz i zatrzymywanie; wykonywanie kolumny czwórkowej.

Z kolei klasa II zapoznała się z wojskową i lotniskową strażą pożarną. Uczniowie zapoznali się nie tylko ze sprzętem , podstawowymi obowiązkami straży na terenie jednostki i lotniska, ale również odbyli krótkie szkolenie z zakresu przywracania funkcji życiowych na fantomie podłączonym do komputera, dzięki czemu mogli na bieżąco korygować błędy.

Poprawiony: sobota, 06 maja 2017 19:07
 
XIII Targi Edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:02

31 marca  w LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie odbyły się XIII Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne powiatu wadowickiego. Również nasza szkoła zaprezentowała gimnazjalistom, ich rodzicom oraz wszystkim obecnym swoją ofertę edukacyjną. Swe talenty prezentowali także przedstawiciele kół zainteresowań.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 21:04
 
Dzień Otwarty na UJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 marca 2017 19:51

W piątek 24 marca ponad czterdzieścioro uczniów klas drugich wzięło udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego, zorganizowanym przez uczelnię w Audytorium Maximum przy ulicy Krupniczej w Krakowie.

Młodzież, która tłumnie przybyła na tę imprezę, miała doskonałą okazję do poznania bogatej oferty dydaktycznej uczelni, uzyskania informacji na temat rekrutacji, programu studiów, pomocy socjalnej i organizacji studenckich. Wszystkich tych informacji udzielali obecni studenci uniwersytetu. Stoiskom informacyjnym towarzyszyły prezentacje multimedialne i wykłady pracowników UJ – nasi uczniowie wzięli między innymi udział w prelekcji na temat „Jak się uczyć”. Dodatkową atrakcję dla zwiedzających stanowiła bogata oferta rozmaitych uczelnianych gadżetów – od koszulek,płyt i kalendarzy na krówkach, odblaskach i długopisach kończąc.

Udział w wydarzeniu z pewnością pomoże naszym licealistom w podjęciu decyzji o wyborze przyszłego kierunku studiów.

Wyjazd na Dzień Otwarty zorganizowała mgr Jadwiga Malina.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:58
 
IX Międzyszkolny Konkurs Literacki z Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 25 marca 2017 21:14

20 marca  odbył się finał IX Międzyszkolnego Konkursu Literackiego z Języka Angielskiego.

Miło nam poinformować, iż tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W pierwszym pisemnym etapie konkursu wzięło udział 25 uczniów reprezentujących naszą szkołę, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M.Kopernika oraz Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 uczniów, z czego większość stanowili uczniowie naszego Zespołu (Michalina Porzycka, Klaudia Glanowska, Kacper Godula, Szymon Gałuszka z kl.IIa oraz    Sabina Matuła, Mikołaj Karelus z kl.Ia).

Wszyscy finaliści zaprezentowali się znakomicie. O wyniku końcowym zadecydowały punkty zdobyte w obu etapach.

I miejsce ex aequo-   Michalina Porzycka ZSiPO kl.IIa, Norbert Setla ZS.KEN IIa ZSZ

II miejsce -  Adam Penkała ZS.KEN IVaT

III miejsce -  Aleksandra Rumińska ZS.KEN IIbT

Wyróżnienia: Kacper Godula ZSiPO kl.IIa,
Klaudia Glanowska ZSiPO kl.IIa,
Mikołaj Lenik ZS.KEN kl.IbT

Zwycięzcy oraz wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy finaliści ocenę cząstkową celującą.

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy za rok.

mgr Barbara Stanuch, mgr Agnieszka Miś

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:58
 
Uczniowie z naszej szkoły będą współpracować z Politechniką Krakowską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 23 marca 2017 15:26

8 marca 2017 roku w Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Dziekanem Inżynierii Środowiska dr inż. Stanisławem M. Rybickim i Dyrektorem Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej mgr Piotrem Janusiewiczem.
Zgodnie z porozumieniem uczniowie kalwaryjskiego „ogólniaka” będą mogli uczestniczyć w uczelnianych wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach, dotyczących przedmiotów związanych z inżynierią środowiska, prowadzonych przez pracowników Politechniki. Ponadto umowa przewiduje udział uczniów w projektach laboratoryjnych oraz szkoleniach Studenckiego Koła Naukowego. Uczelnia zobowiązała się także do organizacji zajęć i wykładów w szkole, przeprowadzanych przez pracowników Politechniki. Opiekunem z ramienia uczelni, oddelegowanym do współpracy ze szkołą, został dr inż. Jan Wrona – absolwent kalwaryjskiego liceum. Z ramienia szkoły nad postanowieniami podpisanej umowy czuwać będzie mgr Janina Janusiewicz – nauczyciel dyplomowany matematyki.

„Porozumienie z Politechniką Krakowską to duża szansa dla uczniów klas matematycznych, którzy rozważają wybór studiów technicznych. Kontakt z uczelnią, wykładowcami oraz uczestnictwo w zajęciach i laboratoriach pozwoli młodzieży w przyszłości dokonać właściwych wyborów” – podkreśla dyrektor Piotr Janusiewicz.

Poprawiony: czwartek, 23 marca 2017 15:52
 
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Shamrock PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 23 marca 2017 15:52

14 marca 2017 odbył się finał powiatowego konkursu języka angielskiego ‘Shamrock” w liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Konrad Ulman z klasy IIIa. Wyróżnienia otrzymali: Robert Ochmanek, Dorian Oczkowski i Zuzanna Moskała, wszyscy z klasy IIIa.

Na wynik konkursu złożyły się punkty z pierwszego etapu – pisemnego, oraz zdobyte za prezentację w drugim etapie. Nasi uczniowie wykazali się świetną znajomością języka angielskiego, wiedzą o krajach anglojęzycznych i umiejętnością prezentacji.

Nagrodzone prezentacje uczestnicy finału przedstawili  na specjalnym pokazie młodszym kolegom z klas IIa,b,c, którzy realizują rozszerzony program języka angielskiego, aby zachęcić ich do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
Finalista Olimpiady Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 23 marca 2017 14:59

W dniu 15.03.2017 w siedzibie Nowohuckiego Centrum Kultury odbył się wojewódzki etap konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Maj  z klasy II b oraz Michał Zajda z IIa.

Michał Zajda zdobył pierwsze miejsce, udowadniając świetną znajomość polskiej historii z lat 1970-1990. Wraz z dwojgiem uczniów z krakowskich liceów, zdobywców drugiego i trzeciego miejsca,  tworzy on drużynę, która będzie reprezentowała nasze województwo w finałowych zmaganiach we Wrocławiu. W egzaminie finałowym laureaci wojewódzcy będą rywalizować drużynowo, w trzyosobowych zespołach. Ich zadaniem będzie odpowiadanie  na pytania ustne oraz obrona przygotowanych wcześniej prezentacji multimedialnych o tematyce Solidarności. Zanim to jednak nastąpi, trójka małopolskich laureatów wraz nauczycielem prowadzącym, mgr Izabelą Szczygieł,  pojedzie w kwietniu do Gdańska na kilkudniową wizytę studyjną.

Zwycięzcy Olimpiady otrzymają promesy indeksów na studia stacjonarne Uniwersytetu Gdańskiego, Jagiellońskiego, Wrocławskiego i Warszawskiego oraz nagrody pieniężne. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za Małopolskę !

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
Laureatki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 marca 2017 17:11

10 marca 2017 roku w Wadowicach odbył się powiatowy etap 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii recytacja- Patrycja Szczygieł II B i Aleksandra Szybisty I D. W kategorii poezja śpiewana wystąpiły Karolina Kosek I E i Anna Piętoń III B.

Miło nam poinformować, że Karolina Kosek  zdobyła wyróżnienie, natomiast Anna Piętoń zajęła II miejsce i jednocześnie otrzymała nominację do etapu rejonowego w Krakowie. Dziękujemy za pomoc i akompaniament uczniom klasy III A: Robertowi Ochmankowi i Konradowi Ulmanowi.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
EKO-edu-akcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 marca 2017 17:08

Jednym z istotnych zadań wychowawczych szkoły jest propagowanie wśród uczniów postaw proekologicznych. W ramach realizacji tego wymagania młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji edukacyjnej mającej na celu uwrażliwienie ich na problem zagrożeń środowiska w naszej gminie, zwłaszcza tych wynikających z problemu tzw. niskiej emisji.

9 marca w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja poświęcona powyższej tematyce, którą otworzył pan dyrektor Piotr Janusiewicz. Uczniowie klas I i II obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczyciela biologii Lidię Ziębę-Maziarkę. Wiersze o tematyce ekologicznej recytowali: Michalina Porzycka, Paulina Karelus, Klara Kęskiewicz i Mikołaj Karelus. Ekologiczne piosenki, przy akompaniamencie Jakuba i Maksymiliana Mierzyńskich, wykonały Karolina Dudek i Aleksandra Janicka.

W drugiej części spotkania młodzież wysłuchała prelekcji przedstawicieli grupy „Płuca Kalwarii” – pani Aliny Kumorowskiej i pana Mieczysława Logina, którzy przybliżyli uczniom problem zanieczyszczenia powietrza, gleby i wód w naszym regionie, podkreślając ich katastrofalny wpływ na nasze zdrowie. Na koniec spotkania zaproszeni goście odpowiadali na pytania uczniów związane z ochroną środowiska w naszej gminie.

W ramach akcji młodzież wykonała także plakaty o tematyce ekologicznej, które zostały zaprezentowane w hallu sali widowiskowej. Opiekę nad realizacją prac plastycznych sprawowały panie Elżbieta Karelus i Lidia Zięba-Maziarka. Całość przedsięwzięcia koordynowała Joanna Kasprzyk.

Miejmy nadzieję, że udział w tym projekcie uwrażliwi młodzież naszej szkoły na problem zanieczyszczenia środowiska i zachęci ją do podejmowania działań, które choć trochę przyczynią się do poprawy jakości powietrza  w naszej gminie.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 33
Copyright © 2017 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości