Start
Witaj na stronie Liceum
Apel z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 października 2015 08:16

13 października miał miejsce uroczysty apel przygotowany z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, popularnie zwanym Dniem Nauczyciela.


Klasy IB i IIC wraz ze swymi wychowawczyniami przygotowały montaż słowno-muzyczny: trochę na poważnie, a trochę na wesoło, po którym w imieniu całej społeczności szkolnej złożyły życzenia Dyrektorowi, nauczycielom oraz nauczycielom emerytom.

 

Poprawiony: środa, 28 października 2015 08:51
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez jokkas   
środa, 21 października 2015 07:52

19.10.2015 r. w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego i opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 414 osób, a w tym 16 głosów było nieważnych. Wyniki były następujące:

Wybory na opiekuna SU:

 • mgr Małgorzata Jamróz (200 głosów)
 • mgr Anna Bednarz (72 głosy)
 • mgr Łukasz Marek (60 głosów)
 • mgr Agnieszka Miś (37 głosów)
 • mgr Anna Łata (18 głosów)

 

Wybory na przewodniczącego SU:

 • Eryk Węgiel kl.IB (102 głosy)
 • Anna Leśniak kl.IIA (81 głosów)
 • Monika Wcisło kl.IID (54 głosy)
 • Joanna Sarapata kl.IIB (49 głosów)
 • Kamila Pach kl.IIC (46 głosów)
 • Agnieszka Waszak kl.ID (21 głosów)
 • Marcin Bruzda kl.IA (19 głosów)
 • Klaudia  Drożdż kl.IC (18 głosów)

 

Na opiekuna SU ponownie została wybrana pani mgr Małgorzata Jamróz, a skład SU na rok szkolny 2015/2016 jest następujący:
Eryk Węgiel, Anna Leśniak, Monika Wcisło, Joanna Sarapata.

Poprawiony: środa, 28 października 2015 08:52
 
Obchody jubileuszowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 października 2015 19:50

26 września nasza szkoła świętowała jubileusz 70-lecia powstania placówki. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w klasztorze oo. Bernardynów, której przewodniczył dziekan ks. Wiesław Cygan, a koncelebrowali księża- absolwenci i katechizujący. Homilię wygłosił kustosz sanktuarium – o. Azariasz Hess, który w pięknych słowach przybliżył nie tylko historię, ale przede wszystkim misję szkoły i ideały, którymi się kieruje.

Po mszy świętej nastąpił przemarsz do budynku szkoły, w którym wzięli w nim udział Miejska Orkiestra Dęta, sztandary szkół, zaproszeni goście. Tutaj, w hali sportowej, odbyła się część oficjalna uroczystości.

Swoją obecnością zaszczycili nas poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, senator RP Andrzej Pająk, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, wicestarosta wadowicki Andrzej Górecki, burmistrz miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty, przewodniczący Rady Powiatu Jan Gębala, przewodniczący Rady Gminy Marcin Krawczyński, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Rady Powiatu Marek Cimer, radni Rady Powiatu- Józefa Rychlik, Zbigniew Fraś, Paweł Odrobina, Radni Rady Gminy- Ewa Pacut, Tadeusz Stela, Tadeusz Wilk, dyrektorzy szkół powiatowych i gminnych, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu i gminy.

Przygotowany program artystyczny był niezwykle różnorodny. Goście podziwiali poloneza w wykonaniu młodzieży licealnej ubranej w piękne tradycyjne stroje szlacheckie. Klasa wojskowa zaprezentowała niezwykłą musztrę przygotowaną do muzyki filmowej. Eliza Bucka zaprezentowała układ taneczny, za wykonanie którego została nagrodzona Talentem 2015. Szkolny zespół taneczny „Estima” zatańczył nowoczesny układ w choreografii własnej. Swe umiejętności zaprezentowali także uczniowie szkoły muzycznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Niezwykłe wrażenie zrobił również występ absolwentów liceum, którzy byli kiedyś członkami Szkolnego Teatru „Carpe diem”. Zaprezentowali oni scenki dramatyczne- fragmenty niegdysiejszych premier teatralnych, a o. Wiktor Tokarski zaśpiewał solową partię ze „Skrzypka na dachu”- zasłużenie nagrodzoną gromkimi brawami.

Dyrektor szkoły otrzymał okolicznościową tablicę pamiątkową przekazaną przez Starostwo Powiatowe, a błogosławieństwo Papieża Franciszka dla nauczycieli i uczniów szkoły ofiarował Ojciec Kustosz Azariasz Hess. Małopolski Kurator Oświaty przekazał szkole okolicznościowy album.

Na jubileusz przygotowano dwie publikacje książkowe- pierwsza o historii szkoły i jej dzisiejszej działalności, druga ukazywała losy absolwentów z lat 1948-1975. Przygotowano też wystawę obrazów i prac absolwentów szkoły. Można było również oglądnąć kroniki szkolne oraz wystawę z okazji 25-lecia powstania Szkolnego Teatru „Carpe diem”.

Po części artystycznej i oficjalnej absolwenci i goście udali się na poczęstunek, potem nastąpiły rocznikowe spotkania w klasach z wychowawcami i nauczycielami. Rozmowom, wspomnieniom, życzeniom nie było końca. Niejedna łezka ukradkiem ścierana spłynęła po policzku na wspomnienie dawnych lat i osób.

Ci, którzy chcieli te rozmowy kontynuować zostali na spotkaniu przy muzyce przygotowanym na tę okazję w hali gimnastycznej. Atmosfera była tak wspaniała, że wiele osób stwierdziło, że czuli się tak, jak gdyby drugi raz uczestniczyli w swojej studniówce sprzed lat.

Jubileusz naszej szkoły zaszczyciło około 400 absolwentów, około 60 nauczycieli czynnych i emerytowanych, kilkunastu duchownych oraz wielu zaproszonych gości.

Najstarszy absolwent uczestniczący w zjeździe zdawał maturę w 1951 roku, czyli odwiedził naszą szkołę po 64 latach!

 

Poprawiony: wtorek, 03 listopada 2015 19:53
 
Wymiana polsko- niemiecka w Kalwarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 października 2015 19:43

W dniach 19-21.09. 2015 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży ze szkołą partnerską VIKTORIA LUISE GYMNASIUM [VIKILU] z Hameln.

Młodzież niemiecka przebywała u nas w ramach rewizyty. Młodzież naszej szkoły odwiedziła Hameln w czerwcu 2015 r.

W czasie wizyty realizowaliśmy projekt pt.: "Międzynarodowe Impresje - Małopolska: geografia, tradycja, kultura, mieszkańcy i ich język". Projekt ten otrzymał dofinansowanie PNWM (Polsko -Niemiecka Współpraca Młodzieży) z siedzibą w Warszawie, wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od burmistrza Miasta Kalwaria. Młodzież z naszej szkoły oraz młodzież ze szkoły partnerskiej zwiedziła Wadowice, Kraków, Kopalnię Soli w Wieliczce, poznała specyficzną architekturą Nowej Huty, wędrowała górskimi szlakami w Tatrach, zapoznała się z polskim systemem szkolnictwa uczestnicząc m. in w zajęciach lekcyjnych. Ważnym punktem wymiany była wizyta w muzeum Auschwitz -Birkenau, kiedy to młodzież niemiecka miała okazję poznać historię powstania obozu koncentracyjnego.

Czas spędzony podczas wspólnych wycieczek wyjazdowych, przy wspólnym ognisku i w rodzinach był dobrą okazją do nawiązania przyjaźni, przełamywania stereotypów oraz „szlifowania” języka polskiego i niemieckiego.

Projekt został przygotowany i przeprowadzony przez mgr Gabrielę Kosowską oraz mgr Barbarę Stanuch – koordynatorów z naszego liceum. Szkołę partnerską reprezentowali Hans Martin Haas oraz Stefanie Wagner.

Wszystkim uczestnikom i rodzicom, którzy podjęli się goszczenia młodzieży niemieckiej dziękujemy za pomoc i wspólnie spędzone chwile.

 

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 10:45

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016:

8.00- msza św. w kościele pw. św. Józefa w Kalwarii Zeb.

9.00- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w hali gimnastycznej, spotkanie w klasach z wychowawcami.

 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 czerwca 2015 07:19

Zamieszczamy wykaz

 

podręczników na rok szkolny 2015/2016.


zobacz tutaj.

Poprawiony: poniedziałek, 17 sierpnia 2015 18:13
 
Egzaminy poprawkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 czerwca 2015 00:00

24 sierpnia 2015 r. (poniedziałek)- matematyka

godz. 800-900 - część pisemna

od 930- część ustna

 

25 sierpnia 2015 r. (wtorek) -  fizyka, geografia

godz. 800-900 - część pisemna

od 930- część ustna

 

26 sierpnia 2015 r. (środa) - historia, j. angielski, matematyka

godz. 800-900 - część pisemna

od 930- część ustna

 

27 sierpnia 2015 r. (czwartek)- język polski

godz. 800-900 - część pisemna

od 930- część ustna

Poprawiony: czwartek, 13 sierpnia 2015 11:15
 
Wymiana zagraniczna młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 lipca 2015 20:20

Szukamy rodzin uczniów klas pierwszych, którzy byliby chętni włączyć się w wymianę młodzieży i mogliby gościć u siebie ucznia/uczennicę z Niemiec.

Młodzież będzie przebywać w Polsce w terminie 12-19 września 2015.

Szczegóły pod nr tel. 507728782 - koordynator wymiany mgr Gabriela Kosowska

 
Obóz sportowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 lipca 2015 06:22

W dniach 15-17 czerwca uczniowie drugiej klasy sportowej wzięli udział w obozie sportowym. Uczniowie w trakcie obozu realizowali zajęcia praktyczne z m.in. lekkiej atletyki, gimnastyki, zespołowych gier sportowych, wspinaczki. Nie zabrakło także ćwiczeń kształtujących koordynacyjne oraz kondycyjne zdolności motoryczne. Zajęcia praktyczne przeplatane były z wykładami teoretycznymi, na których uczniowie uzyskiwali informacje z zakresu podstaw fizjologii wysiłku fizycznego i teorii sportu. Lekcje teoretyczne uzupełnione były filmami dokumentalnymi o tematyce sportowej. Podsumowaniem części teoretycznej był test, który uczniowie pisali w ostatnim dniu obozu.

Uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego pragną złożyć serdeczne podziękowania firmie DOMENO za wsparcie finansowe, które umożliwiło realizacje zorganizowania zgrupowania dla klasy sportowej.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii

Poprawiony: środa, 15 lipca 2015 06:50
 
Wyjazd do Hameln- czerwiec 2015 rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 lipca 2015 20:29

Wyjazd do Hameln w ramach wymiany zagranicznej.

W sobotę 14 czerwca 2015 wyruszyliśmy autobusem kursowym do Hameln pod opieką pani Gabrieli Kosowskiej i pani Barbary Stanuch. Podróż była bardzo długa, ale humory nam dopisywały. Byliśmy ciekawi jacy będą uczniowie niemieccy, których poznaliśmy przez kontakt mailowy. O szóstej rano w niedzielę byliśmy w Hannowerze, skąd pociągiem udaliśmy się do Hameln. Tam czekały na nas rodziny goszczące. Był to trudny moment, kiedy każdy z nas poszedł z inną rodziną w nieznane. Cały dzień był przeznaczony na wzajemne poznanie się, odpoczynek i sen, pójście do kościoła. Każda rodzina starała się uprzyjemnić nam te pierwsze chwile w obcym środowisku proponując spacery, zwiedzanie , czy aktywne spędzanie czasu.

W poniedziałek cała grupa polsko-niemiecka pojechała pociągiem do Vlotho do ośrodka polsko-niemieckiej wspólpracy, gdzie zostaliśmy zakwaterowani, dostaliśmy pyszne posiłki i gdzie odbyły się warsztaty, na których wspólnie pracowaliśmy nad projektem dotyczącym podobieństw i różnic między naszymi narodami, naszej przeszłosci i przyszłości. Wieczorem odbyła się wycieczka do ruin zamku.

Na drugi dzień po przedstawieniu wyników naszej pracy i wspaniałym obiedzie wrócilismy do Hameln, gdzie znowu zajęły się nami rodziny goszczące.

W środę spotkaliśmy się z dyrekcją szkoły Vikilu, której uczniowie nas gościli. Mielismy możliwość uczestniczenia w dwóch lekcjach z naszymi niemieckimi kolegami,  a następnie poszliśmy zwiedzać Hameln, po którym w ciekawy sposób oprowadzał nas przewodnik- były uczeń Vikilu w tradycyjnym stroju Szczurołapa – legendarnej postaci związanej z historią miasta. O godz 11 zostaliśmy uroczyście przyjęci przez burmistrza miasta. Do szkoły wrócilismy na obiad, po którym wyruszyliśmy na ok. 25 kilometrową wycieczkę rowerową i pięknymi ścieżkami rowerowymi dotarliśmy do miejscowosci Fishbeck, gdzie czekały na nas : domowej roboty ciasto i chłodne napoje. Wieczór spędziliśmy w rodzinach.

W czwartek uczestniczylismy w lekcjach w szkole,które mogliśmy porównać z tymi w naszej szkole, a po obiedzie pojechaliśmy do klubu kajakowego, gdzie próbowalismy swoich sił pływając w wieloosobowych kajakach po Wezerze pod czujnym okiem instruktorów. Wieczorem odbył się wspólny grill w pięknym miejscu. Niemieccy rodzice wspaniale przygotowali wszystko, było mnóstwo sałatek, grillowane mięso , kiełbaski i deser. Chociaż było zimno atmosfera była gorąca i nie padał zapowiadany deszcz.

W piątek wyruszyliśmy do Hannoweru, gdzie zwiedzaliśmy budynek nowego ratusza, poznaliśmy historię miasta i jego ciekawe miejsce : stadion HDI – Arena, gdzie gra miejscowa drużyna. Stadion wywarł na niektórych ogromne wrażenie.

W sobotę czas spędziliśmy z rodzinami, na zakupach i w ciekawych miejscach. Potem trzeba było się spakować i pożegnać. I znowu długa podróż autobusem, w czasie której snuliśmy plany przyjęcia naszych kolegów i koleżanek z Niemiec w Polsce, które będzie już we wrześniu.

Mgr B. Stanuch

 
Z serdeczną wizytą w Domu Opieki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 czerwca 2015 19:48

 

23 czerwca 2015r. młodzież z SKC oraz sympatycy koła 
odwiedzili mieszkańców Domu Opieki w Zebrzydowicach i przedstawili im „Baśń o uczciwości”. Jak mówi jedna z osób: "Ubogaciliśmy się wzajemnie tym spotkaniem. Cieszyliśmy się  radością,  jaką sprawiliśmy starszym, chorym ludziom, którzy potrzebują serdeczności i wrażliwości".

Poprawiony: czwartek, 02 lipca 2015 17:09
 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 czerwca 2015 14:42

26 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego:

8.00  - Msza św. w kościele parafialnym

9.00 - gala zakończenia roku szkolnego na hali gimnastycznej ZSiPO, potem w klasach.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 31
Copyright © 2017 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości