Start
Witaj na stronie Liceum
Festiwal Talenty 2015 rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 stycznia 2016 19:57

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Festiwalu Talenty. W tej edycji reprezentowały nas następujące osoby:

 

W kategorii muzyka instrumentalna:

Jakub Mierzyński 1d

Joanna Skrzyńska 1c

Patrycja Stela  1a

W kategorii  literatura

Magdalena Madoń3b

W kategorii fotografia:

Robert Ochmanem 2a

Anna Piętoń 2b

W kategorii plastyka:

Kacper Godula 1a

 

Festiwal Talenty został rozstrzygnięty 13 grudnia.

Wyróżnienie otrzymała Magdalena Madoń w kategorii literatura. Serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: czwartek, 14 stycznia 2016 20:42
 
SZLACHETNA PACZKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 grudnia 2015 08:30

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji "Szlachetna paczka". Zbieramy żywność, produkty szkolne, produkty czystości, odzież i pieniądze na potrzeby jednej rodziny z naszego powiatu. Akcją koordynuje pani mgr Justyna Kręcioch i klasa IIc.

 
Koncert profilaktyczny Gabriela Fleszara PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 06 grudnia 2015 19:57

 

W dniu 1 grudnia 2015 uczniowie klas I i II wzięli udział w koncercie profilaktycznym polskiego muzyka, artysty, aktora - Gabriela Fleszara, który opowiadał o ludziach uzależnionych od tytoniu, alkoholu, narkotyków. Przekonywał, że wszelkie używki i uzależnienia to droga donikąd.Swoje niezwykle ciekawe opowieści przeplatał utworami muzycznymi. Na zakończenie muzyk przestrzegał uczniów przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji i zachęcał do budowania wiary we własną godność i wartość.
Poprawiony: poniedziałek, 07 grudnia 2015 12:47
 
Mistrzynie ortografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez jokkas   
piątek, 27 listopada 2015 10:46

27 listopada w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się czwarta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego "Andrzejki z ortografią". W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice naszej szkoły.

Tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Magdalena Madoń z klasy III b, drugie miejsce zajęła Weronika Doktor z klasy I c, a trzecie Karolina Żeglińskaz klasy I a. W nagrodę za świetną znajomość zasad ortografii otrzymały tablet, mysz komputerową i słuchawki.

Gratulujemy!

(zdjęcie z: www.zsprzytkowice.pl)

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2015 20:34
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 listopada 2015 20:28

W dniu 19 listopada obchodzony był Światowy Dzień Rzucania Palenia. Nasza szkoła, podobnie jak w ubiegłym roku , również postanowiła włączyć się w tą inicjatywę zachęcając palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Uczniowie z klasy II C przygotowali specjalne plakaty oraz prelekcję, którą wygłoszono przez radiowęzeł szkolny. Dym papierosowy to trująca mieszanka ponad czterech tysięcy substancji chemicznych, z których zdecydowana większość jest toksyczna, uzależniająca, rakotwórcza.

 

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2015 20:06
Więcej…
 
WKU w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 listopada 2015 20:27

 

W dniu 12 listopada w naszej szkole gościliśmy por. Macieja Michalczyka z Wojskowej Komendy Uzupełnień z Oświęcimia, który spotkał się z uczniami klas wojskowych. Celem spotkania było przekazanie informacji o kryteriach ubiegania się do wyższych szkół wojskowych, służby przygotowawczej oraz służby kandydackiej na terenie administrowanym przez WKU Oświęcim.
Uczniowie mogli zadawać pytania na nurtujące ich tematy związane z wojskiem.

Mamy nadzieję, że grono naszych uczniów, którzy wybiorą zawód żołnierza w następnym roku się powiększy - czego im serdecznie życzymy.

 

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2015 20:04
 
Wyprawy Koła Turystycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 listopada 2015 19:21

Wraz z nowym rokiem szkolnym swoje wyprawy górskie organizuje Koło Turystyczne. Jak zwykle z kwalifikowanymi opiekunami i przewodnikami górskimi, jak zwykle bezpłatnie (tylko koszt przejazdu), jak zwykle w atrakcyjne miejsca. W październiku młodzież mogła zachwycać się "morzem mgieł" w czasie wędrówki po Czerwonych Wierchach, w listopadzie zwiedzali jaskinie w Dolinie Kościeliskiej.

Warto zobaczyć piękne i ciekawe zdjęcia w Galerii zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 19:29
 
Matura próbna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 listopada 2015 19:17

W dniach 24-27 listopada br. trzecioklasiści piszą Maturę Próbną z Operonem.
We wtorek - język polski, poziom podstawowy i rozszerzony,
środa- matematyka,poziom podstawowy,
czwartek- język obcy nowożytny (język angielski i niemiecki), poziom podstawowy i rozszerzony,
piątek- rozszerzenie z wybranego przedmiotu.

 
Szkolenie strzelania z łuku sportowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 22 listopada 2015 21:07

W dniu 12 listopada br. Klub Sportowy Oyama Karate Sokół na czele z instr. sensei Januszem Kotyrbą wraz z Polskim Związkiem Łuczniczym oraz Dyrekcją i nauczycielami wychowania fizycznego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych zorganizowali dla uczniów pokaz i naukę strzelania z łuku sportowego. Szkolenie prowadził trener LKS „Łucznik” Żywiec pan Jan Lach z dwójką swoich wychowanków, utytułowanych mistrzów rangi międzynarodowej Sylwią Zyzańską i Adrianem Wojtalą. Sylwia jest brązową medalistką mistrzostw świata, a także zdobyła 5 miejsce na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Chińskim Nankin. Adam jest złotym i srebrnym medalistą mistrzostw Polski. Celem zajęć było propagowanie łucznictwa wśród młodzieży. Bardzo dobrą celnością wykazali się Gabriela Zaremba oraz Adrian Bernat. Do niezmiernie ważnych zalet łucznictwa należy zaliczyć korekcyjny wpływ na niektóre wady postawy. Dotyczy to głównie bocznych skrzywień kręgosłupa, które często są leczone po prostu strzelaniem z łuku. W czasach ogólnego dobrobytu, nieodzownym atrybutem młodzieży jest telefon komórkowy i komputer. Te cuda techniki skutecznie separują młody umysł od chęci uprawiania jakiegokolwiek sportu. Łucznictwo kształtuje koordynację ruchową, a przede wszystkim wzorową postawę, modeluje smukłą sylwetkę, zwłaszcza u młodych dziewcząt. Klub Sportowy Oyama Karate Sokół oprócz treningów karate prowadzi treningi strzelectwa sportowego. Dla chętnych do uprawiania tego sportu informacje pod nr tel. 886-291-753

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 19:35
 
Andrzej Grabiec stypendystą Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 listopada 2015 19:35

16 listopada 2015 roku odbyło się w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie uroczyste wręczenie nagród, odznaczeń i stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły- Andrzej Grabiec z klasy III B - otrzymał takie wyróżnienie. Warto przypomnieć, że do jego sukcesów zalicza się nie tylko wysoka średnia ocen, ale przede wszystkim I miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poprawiony: czwartek, 19 listopada 2015 19:52
 
Solidarni z Francją PDF Drukuj Email
Wpisany przez jokkas   
czwartek, 19 listopada 2015 07:42

W geście solidarności wobec mieszkańców Paryża, którzy 13 listopada 2015 roku doświadczyli serii krwawych zamachów terrorystycznych, w naszej szkole uczciliśmy pamięć ofiar symboliczną tablicą, wyrażającą głębokie współczucie dla bliskich ofiar i solidarność z pogrążoną w żałobie Francją.

Poprawiony: niedziela, 22 listopada 2015 21:24
 
Apel z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 15 listopada 2015 22:07

13 listopada w hali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Akademię- piękny montaż słowno-muzyczny- przygotowała klasa Id oraz Ie pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Książek. Święto Niepodległości zawsze jest okazją do przypomnienia smutnej i pełnej cierpienia historii naszego kraju, którą każdy powinien znać. Dzisiaj to święto możemy uczcić jako wolny naród, oddając hołd tym, którzy oddali swe życie za Ojczyznę.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 32
Copyright © 2017 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości