Start
Witaj na stronie Liceum
Zawody strzeleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 21:33
15 maja 2017 w Suchej Beskidzkiej odbyły się strefowe zawody w strzelectwie sportowym ,, O srebrne muszkiety 2017". Zawodnicy strzelali z karabinu sportowego, kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych z odległości 50 metrów.

Zarówno drużyna chłopców ( Wójcik Adrian 2e, Wanat Szymon 2d, Bara Daniel 2e) jak i drużyna dziewcząt (Moskal Gabriela 2d, Garycka Gabriela 2e, Dynur Dominika 1d ) zajęła I miejsce i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnowie. Ponadto indywidualnie Wójcik Adrian zajął I miejsce, Wanat Szymon II miejsce, w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Moskal Gabriela zajęła I miejsce, a Garycka Gabriela III miejsce.

Wielkie gratulacje!

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: niedziela, 21 maja 2017 21:52
 
Akcja sprzątania Kalwarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:34

13 maja ponad czterdzieścioro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Lidii Zięby-Maziarki i Joanny Kasprzyk udało się w okolice lasu za cmentarzem parafialnym, aby posprzątać ten teren z zalegających tam pokładów śmieci. Akcję zorganizowano we współpracy z grupą „Płuca Kalwarii”. Efektem wspólnie przeprowadzonych intensywnych prac porządkowych było zebranie kilkunastu worków ze śmieciami.

Poniżej zamieszczamy fragmenty tekstu autorstwa pana Mieczysława Logina z grupy „Płuca Kalwarii”, będącego podsumowaniem naszej akcji.

W ramach porządkowania naszej lokalnej Ziemi w sobotnie dopołudnie 13 maja br. razem z liczną grupą uczniów klas pierwszych i drugich kalwaryjskiego liceum posprzątaliśmy teren wokół jednej z nielicznych  wodnych atrakcji naszego miasta tj. wokół stawu, a także w sąsiednim lasku obok cmentarza. […] Sprzątanie przebiegło gładko i sprawnie, mimo mokrego podłoża nikt nie wpadł do wody. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu (podbierak, kopaczka, grabie, właściwy strój, rękawiczki) wyłowiono prawie wszystkie pływające opakowania szklane i plastikowe. Ryby nie złapano, chociaż miał  pokazać się karp. Nikomu też nie udało się spłoszyć szczupaka, jaki podobno pływa w tym stawie. Nam się nie ujawnił. Jak głosi miejscowa plotka (a plotka to też informacja, w której jest porządne 2% prawdy) jeszcze parę lat temu pływały w nim szczupaki i były odławiane. To bardzo ekologiczna ryba, pływa tylko w bardzo czystych wodach. Czy można teraz powiedzieć o stawku, że jego wody są czyste? Pozostawiamy to kalwarianom do rozstrzygnięcia.[…]Miejsce jest urokliwe i byłoby niepowetowaną stratą, gdyby doszło do jego całkowitej dewastacji i degradacji.

Poprawiony: niedziela, 28 maja 2017 20:26
 
Pielgrzymka maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:30

26 kwietnia br. młodzież maturalna z naszej szkoły wraz z wychowawcami i katechetami udała się w pielgrzymce na Jasną Górę, aby zawierzyć nie tylko egzamin maturalny ale całe swoje życie Bogu przez wstawiennictwo Maryi, Matki i Królowej naszego narodu. „Żal stąd odchodzić” – takie słowa wypowiedział jeden z uczniów wychodząc z kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej.

Poprawiony: niedziela, 28 maja 2017 20:27
 
Finaliści Konkursu Biblijnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:30

25 kwietnia br. w Krakowie Łagiewnikach odbył się finał diecezjalny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Sara Kania z kl. II C, Dawid Maślanka z kl. II A i Konrad Stec z kl. I A. Wyniki całej trójki uczniów były wysokie i wszyscy otrzymali tytuł finalisty etapu diecezjalnego.

 
LAUREAT I FINALISTKA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:24

12 stycznia br. w Krakowie odbył się finał diecezjalny Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej, do którego zakwalifikowało się dwoje uczniów z naszej szkoły: Karolina Żeglińska i  Konrad Kasiarz. Konrad został laureatem zajmując siódme miejsce na stu dwudziestu uczestników finału, a wynik Karoliny pozwolił jej na otrzymanie tytułu finalistki.

 
Matura 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 29 kwietnia 2017 19:53

4 maja (czwartek) rozpoczynają się egzaminy maturalne w następującym harmonogramie:

4 maja (czwartek) - język polski pisemny,
5 maja (piątek) - matematyka pisemna,
8 maja (poniedziałek) - język angielski pisemny.

Przypominamy uczniom klas pierwszych i drugich, że w tych dniach zajęcia lekcyjne nie odbywają się.

 
Pożegnanie klasa maturalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 29 kwietnia 2017 19:44

28 kwietnia br. miało miejsce pożegnanie klas maturalnych. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele parafialnym, potem Dyrektor, wychowawcy, nauczyciele, absolwenci, rodzice i zaproszeni goście zebrali się na hali. Tam wręczono nagrody na najlepsze wyniki w nauce, za frekwencję, za osiągnięcia w konkursach oraz osiągnięcia sportowe. Po części oficjalnej klasy II A i II B w humorystycznym programie pożegnały maturzystów przyznając Oskary dla najbardziej wyróżniających się uczniów klas trzecich.

Teraz zostaje już tylko życzyć: powodzenia na maturze!

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: sobota, 06 maja 2017 19:25
 
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 29 kwietnia 2017 19:38

27 kwietnia br. klasy wojskowe - II D i II E pod kierownictwem wychowawczyni mgr Agnieszki Książek przygotowały apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Przybliżyli nam nie tylko zamierzchłą historię, ale w piękny sposób nawiązali do pojęcia patriotyzmu rozumianego we współczesny sposób. Montaż słowno- muzyczny wszystkim zgromadzonym bardzo się spodobał, czego wyrazem były gromkie i zasłużone brawa.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: sobota, 06 maja 2017 19:26
 
Obóz wojskowy w Bieszczadach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 29 kwietnia 2017 19:22

W dniach 19-21.04.2017 uczniowie klas wojskowych przebywali na obozie szkoleniowym w Bieszczadach. Tę "wycieczkę", a tak naprawdę niezwykłą przygodę, zaplanowały i opiekę na niej sprawowały mgr Agnieszka Książek i mgr Małgorzata Jamróz. Uczniowie uczyli się technik rozpoznawczych, maskowania, komunikacji niewerbalnej, cierpliwości i wytrzymałości w trudnych warunkach. Przeszli podstawowe szkolenie linowe – zapoznali się ze sprzętem specjalistycznym oraz uczyli się pokonywania przeszkód pionowych i poziomych oraz transportowania poszkodowanego za pomocą sprzętu specjalistycznego. Uczniowie ćwiczyli wyuczone taktyki wojskowe za pomocą markerów pneumatycznych. Podczas zajęć wykorzystywane były atrapy broni palnej. Każdorazowo zajęcia poprzedzone były instruktażem dotyczącym zasad bezpieczeństwa i posługiwania się sprzętem . Uczniowie podczas ćwiczeń obligatoryjnie posiadali założony sprzęt ochronny  głowy, twarzy, oczu. Szkolenie prowadzili instruktorzy wojskowi. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni  i już planują kolejny obóz.

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: sobota, 06 maja 2017 19:21
 
Młodzi i miłosierdzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:27

29 marca po raz kolejny młodzież z naszego liceum wzięła udział w projekcie ewangelizacyjnym „ Młodzi i Miłosierdzie” zorganizowanym w krakowskiej Tauron Arenie przez ks. biskupa Grzegorza Rysia. Tym razem było 150 uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami i katechetami. To spotkanie było przedłużeniem rekolekcji wielkopostnych.

 
Rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:27

W dniach 20 – 22 marca br. odbywały się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, które pomogły nam zobaczyć Boże Miłosierdzie ukonkretnione w dźwiganiu ludzi z nałogów. Ks. Mirosław wraz z założoną przez siebie wspólnotą „Betlejem” dostarczyli nam wielu przemyśleń dotyczących nawrócenia i pomocy w nawróceniu osobom, które same nie mają sił podźwignąć się z życiowych upadków. „Słuchając świadectw nawróconych ludzi przekonuję się, że nawrócenie jest możliwe dla każdego z nas. Uświadamiam sobie również, że możemy sobie wzajemnie pomagać w nawróceniu.”

 
Olimpiada Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 29 kwietnia 2017 19:29

W dniach 19-22. 04 odbyła się wizyta studyjna laureatów wojewódzkich eliminacji konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii z udziałem ucznia naszej szkoły Michała Zajdy z klasy II a oraz nauczyciela prowadzącego Drużynę Małopolską mgr Izabeli Szczygieł. Miejscem spotkania reprezentantów   16 województw  był Gdańsk.

Ten etap, poprzedzający finał we Wrocławiu, był niezwykle potrzebny do stworzenia zgranej drużyny w osobach Michała ( Kalwaria), Ani ( Kraków) i Wojtka ( Kraków), wybrania tematu prezentacji oraz przemyślenia pracy nad tworzeniem filmu.

Organizatorzy (Fundacja Centrum Solidarności) zadbali  nie tylko o dobre zakwaterowanie, wyżywienie i atmosferę, ale zapewnili również uczniom intensywne szkolenie pod kątem czerwcowej rywalizacji: profesjonalne całodniowe zajęcia filmowe oraz zajęcia z autoprezentacji. Pozostały czas został wykorzystany na zwiedzanie Gdańska i  wizytę w Europejskim Centrum Solidarności. Nasza Drużyna zdążyła jeszcze dodatkowo zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej i z pewnością pobiła rekord w ilości spacerów na plażę.

Wymiana doświadczeń i poglądów, poznanie nowych, ciekawych ludzi to niewątpliwie dodatkowe atuty tego konkursu. Nie bez znaczenia jest pobyt w miejscach, gdzie tworzyła się nasza historia, spotkanie naocznych świadków wydarzeń. Wiele rzeczy nabiera wtedy innego wymiaru.

Przez cały czas uczestnikom towarzyszyły media. Michał udzielił wywiadu dla Telewizji Gdańsk:

https://gdansk.tvp.pl/30024406/20042017-1830 ( od 14min. 18.s )

Można również śledzić cały przebieg Olimpiady oraz galerię zdjęć na Facebooku:

https://pl-pl.facebook.com/pg/olimpiadasolidarnosci/photos/?tab=album&album_id=793390684157601

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 41
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości