Start
Witaj na stronie Liceum
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 maja 2016 19:37

27 kwietnia br. młodzież maturalna z naszej szkoły wraz z wychowawcami i katechetami udała się w pielgrzymce na Jasną Górę, aby zawierzyć swoje bliższe i dalsze losy Bogu przez wstawiennictwo Maryi, Matki i Królowej naszego narodu.

 
KLASY WOJSKOWE NA ZAJĘCIACH W JEDNOSTCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 kwietnia 2016 19:31

W kwietniu klasy wojskowe realizowały zajęcia z przysposobienia wojskowego na terenie jednostki patronackiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z okopywania tj. uczniowie za pomocą saperki wykonywali okop do prowadzenia ognia z postawy leżącej. Równie duże zainteresowanie wzbudzały zajęcia w spadochroniarni, gdzie przygotowywany jest sprzęt do skoków spadochronowych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
DZIEŃ OTWARTY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2016 20:23

DZIEŃ OTWARTY w naszej szkole odbył się 21 kwietnia br.

Odwiedzili nas uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami oraz indywidualnie.

Dni Otwarte Szkoły cieszyły się dużą frekwencją wśród gimnazjalistów, którzy przybyli z okolicznych gimnazjów (Kalwaria Zebrzydowska, Brody, Przytkowice, Zebrzydowice, Leńcze, Barwałd Średni, Barwałd Górny, Stanisław Dolny, Stanisław Górny), ale także ze szkół spoza gminy i powiatu (Izdebnik, Klecza Dolna, Krzywaczka, Lanckorona, Skawinki, Sułkowice, Wysoka, Zakrzów, Budzów).

Uczniowie mogli zobaczyć klasopracownie, pokaz musztry klas wojskowych, pokazy taneczne, stepu i areobiku, wziąć udział w lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy w laboratorium chemicznym oraz występy Szkolnego Teatru "Carpe diem".

Dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy do naszej szkoły!

Poprawiony: środa, 11 maja 2016 19:57
 
Ania Piętoń w finale wojewódzkim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2016 20:02

12 kwietnia odbył się rejonowy etap 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zakwalifikowała się do niego uczennica naszej szkoły - Anna Piętoń z klasy II B, która wystąpiła w kategorii "poezja śpiewana" wraz z akompaniamentem, który stworzyli Jonasz Serwin i Robert Ochmanek z klasy II A.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku eliminacji, które miały miejsce Staromiejskim Centrum Kultury w Krakowie, Ania zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Jest to tym większy sukces, że konkurencja była duża, poziom artystyczny konkursu wysoki, a nasi uczniowie sami przygotowali aranżację wykonanych utworów.

Zmagania konkursowe na szczeblu wojewódzkim będą miały miejsce 28 i 29 kwietnia w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Życzymy sukcesu!

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 20:21
 
Dwa indeksy na UJ wygrane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2016 19:59

7 IV odbył się finał XX edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które zdobyły indeksy na tę uczelnię:
Katarzyna Brożek - wygrany indeks na kierunek etyka
Kinga Gałuszka - wygrany indeks na kierunek historia sztuki.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunowi mgrowi Markowi Malacie!

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 20:22
 
Czołowe miejsca w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 kwietnia 2016 19:13

17 marca br. odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowany przez LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Andrychowie.

Miło nam poinformować, że uczennice z naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w tym konkursie, a mianowicie

II miejsce- Kinga Gałuszka z III B,

III miejsce - Karina Michta z II C.

Opiekunem uczennic była mgr Gabriela Kossowska.

Gratulujemy!

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 20:28
 
Akcje SKC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2016 20:04

TAK – POMAGAM

W piątek i w sobotę ( 4 – 5 marca 2016r.) wzięliśmy udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności, w której zaangażowało się 86 wolontariuszy z naszej szkoły. Dzięki ich pomocy udało się po raz kolejny zebrać wiele żywności, która zostanie rozdzielona między potrzebujących.

 

 

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2016 20:32
 
SZKOLENIE LAWINOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 kwietnia 2016 19:18

W dniach 5-7 lutego br. odbyło się szkolenie lawinowe I stopnia. Nasi uczniowie wraz z opiekunami mgr Krzysztofem Oleksym i mgr Krzysztofem Kołodziejczykiem pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i przy użyciu nowoczesnego sprzętu zgłębiali tajniki pomocy zasypanym przez lawinę i techniki zachowania się w terenie zagrożonym zejściem lawiny.

 
FINALISTA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „TISCHNEROWSKIE ŚLADY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2016 20:03

Uczeń klasy II B Krzysztof Komendera został finalistą XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Tischnerowskie Ślady”, który odbywał się w dniach 8 – 9. 03. 2016 r. pod hasłem ROZWAŻANIA O OJCZYŹNIE W TWÓRCZOŚCI KS. PROFESORA JÓZEFA TISCHNERA. Wśród różnych nagród Krzysztof otrzymał  indeks na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Poprawiony: środa, 27 kwietnia 2016 18:42
 
SZLAKIEM PROMOCJI ZDROWIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2016 20:01

W dniu 17 marca 2016 uczniowie klas wojskowych wzięli udział w warsztatach edukacyjnych ,, Szlakiem Promocji Zdrowia". Jest to prozdrowotny program stworzony przez pracowników dydaktycznych Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia. W pierwszej części uczniowie wysłuchali wykładów na temat schorzeń układu ruchu, profilaktyki zakażeń, prawidłowej diety. Część druga składała się z praktycznych zajęć w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał certyfikat odbytego szkolenia.

Poprawiony: wtorek, 29 marca 2016 20:03
 
Nasza twórczość własna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 marca 2016 20:56

Uczniowie klasy III B brali udział w warsztatach inspirowanych twórczością Mirona Białoszewskiego- nietuzinkowego poety współczesnego. Były to zajęcia niezwykle twórcze, a ich efektem okazały się być teksty- wiersze. Zamieszczone one zostały na szkolne stronie WWW w zakładce „Szkolna gazeta Persyflaż”.

Zapraszamy do czytania i dzielenia się swoimi uwagami, a może także tekstami :).
Dla osób, które odnajdą wszystkie odwołania kulturowe, konteksty literackie i inne- przewidziane są nagrody. Rozwiązania proszę składać do pani Marii Nowak.

Poprawiony: czwartek, 10 marca 2016 20:59
 
Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 marca 2016 20:20

6 i 7.02. 2016 r. odbył się II etap  XLII Olimpiady Geograficznej, do którego zakwalifikował się Michał Zajda uczeń klasy I A. Brał on udział w zawodach pisemnych i ustnych.

 

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej z dnia 5.03.16 r. Michał Zajda został zakwalifikowany do zawodów finałowych.

Do III ogólnopolskiego etapu olimpiady, który odbędzie się od 21-24.04.16r. w Chorzowie zakwalifikowano w sumie 123 uczniów z całej Polski.

Opiekunem finalisty jest mgr Małgorzata Jamróz.

Michałowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kwietniu!

Poprawiony: czwartek, 10 marca 2016 21:09
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 34
Copyright © 2017 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości