Start
Witaj na stronie Liceum
Klasy wojskowe w jednostce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:27
W marcu uczniowie klas wojskowych realizowali zajęcia na terenie jednostki patronackiej tj. 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie. Klasa I szkoliła się z zakresu musztry. Uczniowie ćwiczyli pod czujnym okiem instruktorów krok zwykły, defiladowy; marsz i zatrzymywanie; wykonywanie kolumny czwórkowej.

Z kolei klasa II zapoznała się z wojskową i lotniskową strażą pożarną. Uczniowie zapoznali się nie tylko ze sprzętem , podstawowymi obowiązkami straży na terenie jednostki i lotniska, ale również odbyli krótkie szkolenie z zakresu przywracania funkcji życiowych na fantomie podłączonym do komputera, dzięki czemu mogli na bieżąco korygować błędy.

Poprawiony: sobota, 06 maja 2017 19:07
 
XIII Targi Edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:02

31 marca  w LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie odbyły się XIII Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne powiatu wadowickiego. Również nasza szkoła zaprezentowała gimnazjalistom, ich rodzicom oraz wszystkim obecnym swoją ofertę edukacyjną. Swe talenty prezentowali także przedstawiciele kół zainteresowań.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 21:04
 
Dzień Otwarty na UJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 30 marca 2017 19:51

W piątek 24 marca ponad czterdzieścioro uczniów klas drugich wzięło udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego, zorganizowanym przez uczelnię w Audytorium Maximum przy ulicy Krupniczej w Krakowie.

Młodzież, która tłumnie przybyła na tę imprezę, miała doskonałą okazję do poznania bogatej oferty dydaktycznej uczelni, uzyskania informacji na temat rekrutacji, programu studiów, pomocy socjalnej i organizacji studenckich. Wszystkich tych informacji udzielali obecni studenci uniwersytetu. Stoiskom informacyjnym towarzyszyły prezentacje multimedialne i wykłady pracowników UJ – nasi uczniowie wzięli między innymi udział w prelekcji na temat „Jak się uczyć”. Dodatkową atrakcję dla zwiedzających stanowiła bogata oferta rozmaitych uczelnianych gadżetów – od koszulek,płyt i kalendarzy na krówkach, odblaskach i długopisach kończąc.

Udział w wydarzeniu z pewnością pomoże naszym licealistom w podjęciu decyzji o wyborze przyszłego kierunku studiów.

Wyjazd na Dzień Otwarty zorganizowała mgr Jadwiga Malina.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:58
 
IX Międzyszkolny Konkurs Literacki z Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 25 marca 2017 21:14

20 marca  odbył się finał IX Międzyszkolnego Konkursu Literackiego z Języka Angielskiego.

Miło nam poinformować, iż tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W pierwszym pisemnym etapie konkursu wzięło udział 25 uczniów reprezentujących naszą szkołę, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M.Kopernika oraz Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 uczniów, z czego większość stanowili uczniowie naszego Zespołu (Michalina Porzycka, Klaudia Glanowska, Kacper Godula, Szymon Gałuszka z kl.IIa oraz    Sabina Matuła, Mikołaj Karelus z kl.Ia).

Wszyscy finaliści zaprezentowali się znakomicie. O wyniku końcowym zadecydowały punkty zdobyte w obu etapach.

I miejsce ex aequo-   Michalina Porzycka ZSiPO kl.IIa, Norbert Setla ZS.KEN IIa ZSZ

II miejsce -  Adam Penkała ZS.KEN IVaT

III miejsce -  Aleksandra Rumińska ZS.KEN IIbT

Wyróżnienia: Kacper Godula ZSiPO kl.IIa,
Klaudia Glanowska ZSiPO kl.IIa,
Mikołaj Lenik ZS.KEN kl.IbT

Zwycięzcy oraz wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy finaliści ocenę cząstkową celującą.

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy za rok.

mgr Barbara Stanuch, mgr Agnieszka Miś

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:58
 
Uczniowie z naszej szkoły będą współpracować z Politechniką Krakowską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 23 marca 2017 15:26

8 marca 2017 roku w Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Dziekanem Inżynierii Środowiska dr inż. Stanisławem M. Rybickim i Dyrektorem Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej mgr Piotrem Janusiewiczem.
Zgodnie z porozumieniem uczniowie kalwaryjskiego „ogólniaka” będą mogli uczestniczyć w uczelnianych wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach, dotyczących przedmiotów związanych z inżynierią środowiska, prowadzonych przez pracowników Politechniki. Ponadto umowa przewiduje udział uczniów w projektach laboratoryjnych oraz szkoleniach Studenckiego Koła Naukowego. Uczelnia zobowiązała się także do organizacji zajęć i wykładów w szkole, przeprowadzanych przez pracowników Politechniki. Opiekunem z ramienia uczelni, oddelegowanym do współpracy ze szkołą, został dr inż. Jan Wrona – absolwent kalwaryjskiego liceum. Z ramienia szkoły nad postanowieniami podpisanej umowy czuwać będzie mgr Janina Janusiewicz – nauczyciel dyplomowany matematyki.

„Porozumienie z Politechniką Krakowską to duża szansa dla uczniów klas matematycznych, którzy rozważają wybór studiów technicznych. Kontakt z uczelnią, wykładowcami oraz uczestnictwo w zajęciach i laboratoriach pozwoli młodzieży w przyszłości dokonać właściwych wyborów” – podkreśla dyrektor Piotr Janusiewicz.

Poprawiony: czwartek, 23 marca 2017 15:52
 
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Shamrock PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 23 marca 2017 15:52

14 marca 2017 odbył się finał powiatowego konkursu języka angielskiego ‘Shamrock” w liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

Pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Konrad Ulman z klasy IIIa. Wyróżnienia otrzymali: Robert Ochmanek, Dorian Oczkowski i Zuzanna Moskała, wszyscy z klasy IIIa.

Na wynik konkursu złożyły się punkty z pierwszego etapu – pisemnego, oraz zdobyte za prezentację w drugim etapie. Nasi uczniowie wykazali się świetną znajomością języka angielskiego, wiedzą o krajach anglojęzycznych i umiejętnością prezentacji.

Nagrodzone prezentacje uczestnicy finału przedstawili  na specjalnym pokazie młodszym kolegom z klas IIa,b,c, którzy realizują rozszerzony program języka angielskiego, aby zachęcić ich do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
Finalista Olimpiady Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 23 marca 2017 14:59

W dniu 15.03.2017 w siedzibie Nowohuckiego Centrum Kultury odbył się wojewódzki etap konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Maj  z klasy II b oraz Michał Zajda z IIa.

Michał Zajda zdobył pierwsze miejsce, udowadniając świetną znajomość polskiej historii z lat 1970-1990. Wraz z dwojgiem uczniów z krakowskich liceów, zdobywców drugiego i trzeciego miejsca,  tworzy on drużynę, która będzie reprezentowała nasze województwo w finałowych zmaganiach we Wrocławiu. W egzaminie finałowym laureaci wojewódzcy będą rywalizować drużynowo, w trzyosobowych zespołach. Ich zadaniem będzie odpowiadanie  na pytania ustne oraz obrona przygotowanych wcześniej prezentacji multimedialnych o tematyce Solidarności. Zanim to jednak nastąpi, trójka małopolskich laureatów wraz nauczycielem prowadzącym, mgr Izabelą Szczygieł,  pojedzie w kwietniu do Gdańska na kilkudniową wizytę studyjną.

Zwycięzcy Olimpiady otrzymają promesy indeksów na studia stacjonarne Uniwersytetu Gdańskiego, Jagiellońskiego, Wrocławskiego i Warszawskiego oraz nagrody pieniężne. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za Małopolskę !

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
Laureatki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 13 marca 2017 17:11

10 marca 2017 roku w Wadowicach odbył się powiatowy etap 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii recytacja- Patrycja Szczygieł II B i Aleksandra Szybisty I D. W kategorii poezja śpiewana wystąpiły Karolina Kosek I E i Anna Piętoń III B.

Miło nam poinformować, że Karolina Kosek  zdobyła wyróżnienie, natomiast Anna Piętoń zajęła II miejsce i jednocześnie otrzymała nominację do etapu rejonowego w Krakowie. Dziękujemy za pomoc i akompaniament uczniom klasy III A: Robertowi Ochmankowi i Konradowi Ulmanowi.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
EKO-edu-akcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 13 marca 2017 17:08

Jednym z istotnych zadań wychowawczych szkoły jest propagowanie wśród uczniów postaw proekologicznych. W ramach realizacji tego wymagania młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji edukacyjnej mającej na celu uwrażliwienie ich na problem zagrożeń środowiska w naszej gminie, zwłaszcza tych wynikających z problemu tzw. niskiej emisji.

9 marca w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja poświęcona powyższej tematyce, którą otworzył pan dyrektor Piotr Janusiewicz. Uczniowie klas I i II obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczyciela biologii Lidię Ziębę-Maziarkę. Wiersze o tematyce ekologicznej recytowali: Michalina Porzycka, Paulina Karelus, Klara Kęskiewicz i Mikołaj Karelus. Ekologiczne piosenki, przy akompaniamencie Jakuba i Maksymiliana Mierzyńskich, wykonały Karolina Dudek i Aleksandra Janicka.

W drugiej części spotkania młodzież wysłuchała prelekcji przedstawicieli grupy „Płuca Kalwarii” – pani Aliny Kumorowskiej i pana Mieczysława Logina, którzy przybliżyli uczniom problem zanieczyszczenia powietrza, gleby i wód w naszym regionie, podkreślając ich katastrofalny wpływ na nasze zdrowie. Na koniec spotkania zaproszeni goście odpowiadali na pytania uczniów związane z ochroną środowiska w naszej gminie.

W ramach akcji młodzież wykonała także plakaty o tematyce ekologicznej, które zostały zaprezentowane w hallu sali widowiskowej. Opiekę nad realizacją prac plastycznych sprawowały panie Elżbieta Karelus i Lidia Zięba-Maziarka. Całość przedsięwzięcia koordynowała Joanna Kasprzyk.

Miejmy nadzieję, że udział w tym projekcie uwrażliwi młodzież naszej szkoły na problem zanieczyszczenia środowiska i zachęci ją do podejmowania działań, które choć trochę przyczynią się do poprawy jakości powietrza  w naszej gminie.

Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 19:59
 
Spotkanie ze "Skałą" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 13 marca 2017 17:04
OBRONA TERYTORIALNA
W dniu 16 lutego zajęcia z przysposobienia wojskowego w klasie II D przeprowadzili żołnierze obrony terytorialnej z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy zapoznali uczniów ze sprzętem, którym dysponują oraz przedstawili zasady naboru do tej formacji. Wojska Obrony Terytorialnej są nowym rodzajem sił zbrojnych przeznaczonym do prowadzenia działań antykryzysowych.
Więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.
Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 20:00
 
Spotkanie z policją PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
poniedziałek, 13 marca 2017 16:55

W dniu 1 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów dotyczące substancji psychoaktywnych, głównie dopalaczy. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Zespołu ds.Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach - asp.sztab. Małgorzata Hombesch i asp.sztab. Zbigniew Przybek. Policjanci wyjaśnili uczniom mechanizmy uzależnienia, konsekwencje używania dopalaczy, mity i stereotypy związane z działaniem substancji psychoaktywnych oraz konsekwencje prawne związane z posiadaniem, rozpowszechnianiem substancji zabronionych.

Zdjęcia w GALERII ZDJĘĆ.

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2017 20:00
 
"Herbatka z absolwentem" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 02 marca 2017 15:16

 

STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW I SYMPATYKÓW

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ
ZAPRASZA

NA CYKLICZNĄ HERBATKĘ

Z ABSOLWENTEM

TEMAT PIERWSZEGO SPOTKANIA

"CZY CHEMIA TYLKO TRUJE

-  SPOTKANIE POPROWADZI   Dr  ANNA KOLASA

MIEJSCE SPOTKANIA:   BUDYNEK LICEUM   (SALA nr 4)

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, UL. MICKIEWICZA 9

TERMIN: 10.03.2017r.  (PIĄTEK)   GODZ. 17.00

Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2017 16:54
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 40
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości