Start
Witaj na stronie Liceum
Nasza młodzież na Europeskim Spotkaniu Młodych Taize w Rydze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 12 stycznia 2017 20:02

W dniach od 27.12-01.01 grupa młodzieży z naszej parafii razem z księdzem Tomaszem uczestniczyła w 39. Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé w Rydze.

W czasie naszego wyjazdu braliśmy udział w wielu ciekawych wydarzeniach razem z ludźmi z każdego zakątka Europy. Nasza grupa została zakwaterowana w miejscowości Lielvarde, odległej o ok. 60 km od Rygi. Tam zostaliśmy przyjęci przez rodziny łotewskie, które otworzyły drzwi swoich domów dla wielu pielgrzymów. Życzliwość, z jaką spotkaliśmy się na miejscu przypomniała nam wszystkim Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i gościnność, jakiej przybysze z różnych krajów doświadczyli w Polsce. Na Łotwie także mieliśmy okazję poznać wspaniałych ludzi. Dzięki nim w czasie całego naszego wyjazdu niczego nam nie brakowało i mogliśmy z uśmiechem na twarzy przeżywać wydarzenia każdego dnia.... Czytaj więcej.....

 

Poprawiony: czwartek, 12 stycznia 2017 20:18
Więcej…
 
Wigilie klasowe i konkurs kolęd PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 29 grudnia 2016 19:01

W dniu 22 grudnia tradycyjnie odbyły się w naszej szkole wigilie klasowe i konkurs kolęd. Miłą, świąteczną atmosferę było czuć na każdym kroku, a życzenia rozbrzmiewały w każdej klasie. Jak co roku miał także miejsce konkurs kolęd. Wszystkie klasy bardzo się starały, niektóre wykazały się inwencją twórczą, inne talentami wokalnymi i muzycznymi. Jury w składzie: dyrektor mgr  Piotr Janusiewicz,  s. mgr Leonika Dąbek i Monika Wcisło przyznali trzy pierwsze miejsca następującym klasom:

I miejsce - II A,
II miejsce - II D,
III miejsce - I A.

Gratulujemy!

Poprawiony: poniedziałek, 09 stycznia 2017 17:04
 
Akcje Szkolnego Koła Caritas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 29 grudnia 2016 18:53

W zakładce Szkolne Koło Caritas zamieściliśmy informacje o działalności wolontariatu w naszej szkole. W tym półroczu odbyło się wiele akcji i wiele osób było zaangażowanych w pomoc potrzebującym. Warto poczytać, a zdjęcia zamieszczone są w Galerii zdjęć.

Poprawiony: poniedziałek, 09 stycznia 2017 16:57
 
La belle France – projekt edukacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 29 grudnia 2016 18:05

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa grupa maturzystów z klas trzecich ucząca się języka francuskiego zrealizowała projekt edukacyjny, którego tematem były regiony Francji. Uczniowie, pod kierunkiem mgr Jadwigi Maliny, w oparciu o książki dostępne w szkolnej bibliotece i materiały internetowe przygotowali sześć interesujących prezentacji mulimedialnych o Bretanii, Prowansji, Korsyce, Lazurowym Wybrzeżu, Dolinie Loary i Paryżu. Każda z nich zawierała podstawowe informacje o regionie, jego zabytkach, atrakcjach turystycznych, kuchni i ciekawostkach związanych z danym regionem. Podsumowaniem projektu była prezentacja efektów pracy trzecioklasistów, która odbyła się 21 grudnia. Nie zabrakło podczas niej akcentów francuskich – była flaga i mapa Francji, francuskie piosenki, ciastka i, oczywiście, prezentacje, które młodzież uczestnicząca w spotkaniu (2c) nagrodziła dużymi brawami. Dzięki projektowi młodzież zyskała wiedzę o najpiękniejszych zakątkach Francji, a piękne zdjęcia zachęciły do odwiedzenia tych miejsc w przyszłości…

 
Konkurs "ALBION" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 29 grudnia 2016 17:58

II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O ZJEDNOCZONYM

KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII „ ALBION” 2016/2017


9 listopada 2016 r odbył się 1 etap II edycji szkolnego konkursu wiedzy z j. angielskiego „ ALBION” 2016/2017, w którym ostatecznie  wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z pytań otwartych i zamkniętych, które w tym roku szkolnym obejmowały wiedzę z dwóch rozdziałów książki „United Kingdom at a Glance” tj. Land, people and language oraz Daily life.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się wszyscy uczestnicy I etapu uzyskując wysokie wyniki testu.

Do II etapu, który odbył się 30 listopada 2016 r. uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne na wybrany przez siebie  temat związany z kulturą Wielkiej Brytanii, które przedstawili komisji składającej się z organizatorów konkursu tj. mgr Anną Łata oraz mgr Łukaszem Markiem.

Każdy z uczestników tego etapu miał również za zadanie udzielić rozwiniętej odpowiedzi na pytania zadane przez komisję.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się wysokim poziomem przygotowanych prezentacji multimedialnych oraz bardzo dobrym poziomem wiedzy o Wielkiej Brytanii.

O zwycięstwie zadecydowała suma punktów z dwóch etapów konkursu.

Tegoroczną zwyciężczynią konkursu została PAULINA OLEŚ z klasy I E.

Kolejne miejsca zajęli następujący uczniowie:

2 miejsce KACPER GODULA      kl. II A

3 miejsce   MARCIN BRUZDA    kl. II A

4 miejsce SANDRA BADURA      kl. I E

5 miejsce KINGA GÓRECKA       kl. II D

6 miejsce  ex æquo  ZUZANNA SAJDAK   KL. II D i   DOMINIKA KUŚMIERZ   kl. I E

 

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!

Życzymy również sukcesów w następnej edycji konkursu „ ALBION”, jednocześnie zapraszając wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym:)

organizatorzy: mgr Anna Łata, mgr Łukasz Marek

 

 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 22 grudnia 2016 19:00

W dniu 23 grudnia 2016 roku sekretariat ZSiPO im. M. Kopernika będzie nieczynny.

 
SZLACHETNA PACZKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 15 grudnia 2016 21:09

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji charytatywnej Szlachetna paczka. Wszelkie informacje u s. Leoniki Dąbek oraz koordynatorów klasowych.

 
TALENTY rozdane! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 15 grudnia 2016 21:01

11 grudnia 2016 roku miał miejsce finał FESTIWALU TALENTY 2016 organizowanego przez Wadowickie Centrum Kultury. Naszą szkołę reprezentowali:

Kacper Godula II A- fotografia,

Justyna Wypartowicz I C- fotografia,

Karolina Kosek I E- wokal,

Weronika Pitoń I B- wokal,

Patrycja Kania I E- plastyka,

Paulina Oleś I E- literatura,

Eliza Bucka III E - taniec.

Nominację do tytułu TALENT 2016 i tym samym wyróżnienie w tym konkursie otrzymały:

Justyna Wypartowicz, Patrycja Kania, Eliza Bucka.

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorem konkursu w szkole jest mgr Elżbieta Karelus.

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2016 21:08
 
Nasi uczniowie na sympozjum medycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:47

6 grudnia uczniowie klas medycznych ( I C, II C)  wzięli udział w sympozjum medycznym zorganizowanym w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia.  Tematem spotkania była - "Echo - cardia czyli jak sprawnie wykonać automatyczną defibrylację ( AED) i podstawowe zabiegi reanimacyjne (BLS)". W części pierwszej odbyła się sesja naukowa, w której przedstawiono prezentacje z zakresu BLS i AED,  w części drugiej uczniowie w sposób praktyczny sprawdzali posiadaną wiedzę. Na zakończenie uczniowie otrzymali Certyfikaty Uczestnictwa w Sympozjum Medycznym.

 
Olimpiada Solidarności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:49

22 listopada odbył się szkolny etap IV edycji Olimpiady Solidarności. Brali w niej udział uczniowie: Kinga Łabaj II B, Mateusz Maj II B, Michał Zajda II A. Najlepsze wyniki uzyskali Mateusz Maj i Michał Zajda, kwalifikując się do następnego etapu. Olimpiada Solidarności to nie tylko znajomość historii potrzebna uczniom, którzy chcą kształcić się w tym kierunku. Jest to przede wszystkim solidny fundament oraz kapitał na start w dorosłe życie - tak o konkursie mówi organizator, którym jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku. Życzymy naszym reprezentantom powodzenia i jak najlepszych wyników w etapie wojewódzkim przewidzianym na luty 2017. Opiekę nad konkursem i uczestnikami reprezentującymi naszą szkołę sprawuje mgr Izabela Szczygieł, przewodnicząca NZSS "Solidarność" w ZSiPO.

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2016 20:59
 
Spotkanie z dietetykiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:43

 

W dniu 29 listopada  uczniowie wzięli udział w spotkaniu z panią dietetyk z Centrum Dietetycznego Natur House  z Wadowic mgr inż. Aleksandrą Zając ( naszą absolwentką). Uczniowie dowiedzieli się jak powinna wyglądać zbilansowana dieta, która uczy prawidłowego sposobu odżywiania, jest pełnowartościowa i zdrowa dla naszego organizmu. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali zaproszenia na bezpłatną konsultację z dietetykiem. Organizatorem spotkania była pani mgr Agnieszka Książek.

 

 

 
Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Absolwentów Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
wtorek, 29 listopada 2016 10:31

Grono entuzjastów serdecznie zaprasza na

zebranie założycielskie Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum im. Mikołaja Kopernika

w Kalwarii Zebrzydowskiej, które odbędzie się

w sali nr 4 na parterze Liceum, ul. Mickiewicza 9

dnia 12.12.2016 (poniedziałek) o godzinie 17-tej.

Zebranie będzie poświęcone:

  • przyjęciu statutu Stowarzyszenia
  • wyborom Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia
  • dyskusji dotyczącej działalności Stowarzyszenia

W  trakcie zebrania będzie można złożyć deklaracje przystąpienia do Stowarzyszenia

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 38
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 113 gości