Start
Witaj na stronie Liceum
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 21 czerwca 2017 07:59

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 23 czerwca 2017 r.

8.00 - Msza święta w kościele pw. św. Józefa w Kalwarii Zeb.

9.00- uroczyste zakończenie roku szkolnego na hali sportowej.

 
Egzaminy poprawkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 21 czerwca 2017 07:46

Wszystkie egzaminy dla uczniów klas I oraz II w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczynają się o godzinie 9:00.:

-j.polski 29.08.2017

-fizyka   29.08.2017

-j.angielski  29.08.2017

-matematyka  30.08.2017

-historia i społeczeństwo  30.08.2017

-j.niemiecki   30.08.2017

Poprawiony: wtorek, 27 czerwca 2017 19:51
 
Premiera "Ciotki Karola" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
czwartek, 08 czerwca 2017 20:34

8 czerwca 2017 roku miała miejsce premiera nowej sztuki kalwaryjskiego teatru „Carpe diem” reżyserowanej przez mgr Elżbietę Karelus pt. "Ciotka Karola". Nie waham się użyć słowa „teatr” zamiast szkolne koło teatralne, gdyż poziom, na jakim przygotowane są kolejne przedstawienia, można bez wątpienia uznać za profesjonalny, wysoki, aktorski - w najlepszym tego słowa znaczeniu. Tegoroczne przedstawienie zachwyciło publiczność w wielu wymiarach. Punktem wyjścia był świetny tekst komedii Thomasa Brandona pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, śmiesznych scen i dialogów. Ale czymże byłby najlepszy nawet utwór, gdyby nie zagrali go odpowiednio aktorzy. A tu mieliśmy już prawdziwą ucztę sceniczną. Na początku trzeba wymienić brawurową kreację Huberta Paździorki, który wcielił się w tytułową „ciotkę Karola”- trzeba przyznać, że był niesamowity w roli kobiecej. Był żywiołowy, przekonywujący i … pociągający- szczególnie płeć męską. Ale nie tylko jego kreacja zasługuje na uznanie. Trzeba przyznać, że wszyscy aktorzy byli świetnie dobrani do swoich ról i znakomicie je odegrali. Tak więc dwóch przyjaciół- studentów, czyli Maksymilian Wicher i Mikołaj Karelus przekonująco zmagali się z przeciwnościami losu, aby wreszcie wyznać gorące uczucia swoim wybrankom serca. One zaś, czyli Michalina Porzycka i Aleksandra Kasiarz, zgodnie ze swoją rolą, odegrały skromne, ale uczuciowe młode damy. Jonasz Serwin zabłysnął jako konkurent do ręki nadobnej ciotki zmagając się z Maciejem Filkiem- opiekunem młodych dam, by w końcu odnaleźć swą utraconą miłość. Magdalena Mirocha w roli owdowiałej multimilionerki i jej podopieczna- Aleksandra Krzystek, a także Konrad Stec w roli nieocenionego służącego, który musiał cierpliwie znosić fanaberie swego pana, zamykają plejadę świetnych aktorów tego spektaklu.

Nie sposób pominąć członków obsługi technicznej przedstawienia, którzy również byli czynnie zaangażowani w przygotowania: Natalia Karelus, Dominika Kuśmierz, Paweł Karelus, Zuzanna Dańko, Karolina Bruzda, Julia Błachut, Klara Kęskiewicz, Patrycja Kania, Aneta Studnicka,  Gabriela Pocztowska, Michał Karelus, Kacper Godula, Robert Ochmanek, Sara Młynarczyk, Karolina Burdek.

Na dzisiejszej premierze gościliśmy wiele znakomitych osób, m. in. panią wicekurator małopolski Halinę Cimer, wicestarostę powiatu wadowickiego pana Andrzeja Góreckiego, radnego powiatu wadowickiego pana Pawła Odrobinę, burmistrza miasta Kalwaria Zebrzydowska dr inż. Augustyna Ormantego, przewodniczącego Rady Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej  pana Pawła Hebdę, proboszcza parafii Kalwaria Zebrzydowska ks. Wiesława Cygana, wiceprezesa Stowarzyszenia Pomocy Szkole pana Zbigniewa Sarapatę, dyrektora CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej pana Andrzeja Burdka, członków Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum, emerytowanego dyrektora szkoły pana Tadeusza Bębenka oraz wielu emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi szkoły oraz oczywiście uczniów szkoły.

Świetne, znakomite, fantastyczne- takie określenia padały z ust zaproszonych gości i niech te słowa zachwytu będą wystarczającą zachętą dla tych, którzy jeszcze na przedstawieniu nie byli, a mogą jeszcze wybrać się w piątek lub niedzielę. Dla tych, którzy nie będą mogli na żywo podziwiać sztuki polecamy oglądnąć zdjęcia w Galerii zdjęć.

Poprawiony: wtorek, 27 czerwca 2017 19:58
 
Premiera Teatru Szkolnego "Carpe diem" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 31 maja 2017 20:22

Serdecznie zapraszamy na nową sztukę w wykonaniu Szkolnego Teatru "Carpe diem". W tym roku będzie to świetna "Ciotka Karola" Thomasa Brandona w reżyserii opiekunki koła teatralnego mgr Elżbiety Karelus. Spektakle będą odbywać się w dniach od 8-11 czerwca 2017 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spektakle odbędą się również 8 czerwca (czwartek) o godz. 11.00 
oraz 9 czerwca (piątek) o godz. 10.00.

Zapraszamy!

Poprawiony: środa, 31 maja 2017 20:37
 
LAUREAT I FINALISTA POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O NAUCZANIU ŚW. JANA PAWŁA II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 31 maja 2017 20:12

Uczeń klasy II B  Konrad Kasiarz zajmując
I miejsce został laureatem Powiatowego Konkursu Wiedzy o Nauczaniu Św. Jana Pawła II,
który odbył się 26 maja br. w Liceum im. Marcina Wadowity w Wadowicach. W gronie najlepszych znawców nauczania św. Jana Pawła II w tegorocznej edycji konkursu znalazł się również finalista Dawid Maślanka z kl. II A.  Naszą szkołę reprezentowała także  Kinga Łabaj  z kl. II B.

Uczniów przygotowywała s. Leonika Dąbek.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Poprawiony: środa, 31 maja 2017 20:35
 
XX Dni Papieskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
środa, 31 maja 2017 20:10

27 maja br. w auli seminaryjnej OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się gala kończąca XX Dni Papieskie. Wśród wielu uczestników z różnych szkół, którzy prezentowali swoje umiejętności byli uczniowie z naszej szkoły. Nagrody otrzymali:

- autorskie prace literackie: I miejsce - Karolina Żeglińska kl. IIA

II miejsce -  Paulina Oleś kl. IE

- śpiew: I miejsce - Klaudia Drożdż, Weronika Doktor, Patrycja Czaicka z kl. II C i Natalia Mirocha z kl. IIB

II miejsce – Karolina Dudek i Jakub Mierzyński z kl. II D

III miejsce - Katarzyna Kaleta, Paulina Piętoń i Natalia Rusnak z kl. II C

- recytacja: I miejsce - Aleksandra Szybisty z kl. ID

II miejsce -  Alicja Adamczyk i Patrycja Szczygieł z kl. II B

III miejsce - Gabriela Zwierzyńska z kl. II B

Wyróżnienie - Angelika Kozik z kl. ID

- muzyka instrumentalna: wyróżnienie - Wojciech Jasieniak z kl. I A

- rajd papieski: uczniowie z kl. II A, II B i II C

Poprawiony: środa, 31 maja 2017 20:29
 
Zawody strzeleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 21:33
15 maja 2017 w Suchej Beskidzkiej odbyły się strefowe zawody w strzelectwie sportowym ,, O srebrne muszkiety 2017". Zawodnicy strzelali z karabinu sportowego, kaliber 5,6 mm o zamkniętych przyrządach celowniczych z odległości 50 metrów.

Zarówno drużyna chłopców ( Wójcik Adrian 2e, Wanat Szymon 2d, Bara Daniel 2e) jak i drużyna dziewcząt (Moskal Gabriela 2d, Garycka Gabriela 2e, Dynur Dominika 1d ) zajęła I miejsce i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnowie. Ponadto indywidualnie Wójcik Adrian zajął I miejsce, Wanat Szymon II miejsce, w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt Moskal Gabriela zajęła I miejsce, a Garycka Gabriela III miejsce.

Wielkie gratulacje!

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii zdjęć.

Poprawiony: niedziela, 21 maja 2017 21:52
 
Akcja sprzątania Kalwarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:34

13 maja ponad czterdzieścioro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Lidii Zięby-Maziarki i Joanny Kasprzyk udało się w okolice lasu za cmentarzem parafialnym, aby posprzątać ten teren z zalegających tam pokładów śmieci. Akcję zorganizowano we współpracy z grupą „Płuca Kalwarii”. Efektem wspólnie przeprowadzonych intensywnych prac porządkowych było zebranie kilkunastu worków ze śmieciami.

Poniżej zamieszczamy fragmenty tekstu autorstwa pana Mieczysława Logina z grupy „Płuca Kalwarii”, będącego podsumowaniem naszej akcji.

W ramach porządkowania naszej lokalnej Ziemi w sobotnie dopołudnie 13 maja br. razem z liczną grupą uczniów klas pierwszych i drugich kalwaryjskiego liceum posprzątaliśmy teren wokół jednej z nielicznych  wodnych atrakcji naszego miasta tj. wokół stawu, a także w sąsiednim lasku obok cmentarza. […] Sprzątanie przebiegło gładko i sprawnie, mimo mokrego podłoża nikt nie wpadł do wody. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu (podbierak, kopaczka, grabie, właściwy strój, rękawiczki) wyłowiono prawie wszystkie pływające opakowania szklane i plastikowe. Ryby nie złapano, chociaż miał  pokazać się karp. Nikomu też nie udało się spłoszyć szczupaka, jaki podobno pływa w tym stawie. Nam się nie ujawnił. Jak głosi miejscowa plotka (a plotka to też informacja, w której jest porządne 2% prawdy) jeszcze parę lat temu pływały w nim szczupaki i były odławiane. To bardzo ekologiczna ryba, pływa tylko w bardzo czystych wodach. Czy można teraz powiedzieć o stawku, że jego wody są czyste? Pozostawiamy to kalwarianom do rozstrzygnięcia.[…]Miejsce jest urokliwe i byłoby niepowetowaną stratą, gdyby doszło do jego całkowitej dewastacji i degradacji.

Poprawiony: niedziela, 28 maja 2017 20:26
 
Pielgrzymka maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:30

26 kwietnia br. młodzież maturalna z naszej szkoły wraz z wychowawcami i katechetami udała się w pielgrzymce na Jasną Górę, aby zawierzyć nie tylko egzamin maturalny ale całe swoje życie Bogu przez wstawiennictwo Maryi, Matki i Królowej naszego narodu. „Żal stąd odchodzić” – takie słowa wypowiedział jeden z uczniów wychodząc z kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej.

Poprawiony: niedziela, 28 maja 2017 20:27
 
Finaliści Konkursu Biblijnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:30

25 kwietnia br. w Krakowie Łagiewnikach odbył się finał diecezjalny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Sara Kania z kl. II C, Dawid Maślanka z kl. II A i Konrad Stec z kl. I A. Wyniki całej trójki uczniów były wysokie i wszyscy otrzymali tytuł finalisty etapu diecezjalnego.

 
LAUREAT I FINALISTKA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
niedziela, 21 maja 2017 20:24

12 stycznia br. w Krakowie odbył się finał diecezjalny Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej, do którego zakwalifikowało się dwoje uczniów z naszej szkoły: Karolina Żeglińska i  Konrad Kasiarz. Konrad został laureatem zajmując siódme miejsce na stu dwudziestu uczestników finału, a wynik Karoliny pozwolił jej na otrzymanie tytułu finalistki.

 
Matura 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Maria Nowak   
sobota, 29 kwietnia 2017 19:53

4 maja (czwartek) rozpoczynają się egzaminy maturalne w następującym harmonogramie:

4 maja (czwartek) - język polski pisemny,
5 maja (piątek) - matematyka pisemna,
8 maja (poniedziałek) - język angielski pisemny.

Przypominamy uczniom klas pierwszych i drugich, że w tych dniach zajęcia lekcyjne nie odbywają się.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 42
Copyright © 2018 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości