Witaj na stronie Liceum
70-lecie Liceum Ogólnokształcącego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 marca 2015 08:25

Z przyjemnością informujemy, że we wrześniu 2015 roku planowane są uroczyste obchody 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Z tej okazji Komitet Organizacyjny postanowił stworzyć publikację prezentującą sylwetki absolwentów do rocznika maturalnego 1974.

Poprawiony: środa, 04 marca 2015 08:45
Więcej…
 
Finał konkursu "SHAMROCK" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 marca 2015 10:09

Finał konkursu odbył się 10 lutego 2015r. W Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie. Nasze uczennice zajęcy czołowe miejsca:

Anna Kowalczyk 1 miejsce

Joanna Hyla 2 miejsce

natomiast Kinga Madej i Natalia Bruzda otrzymały wyróżnienia.

 
Konkurs "SHAMROCK" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 marca 2015 10:00

Dwunastego grudnia 2014r. odbył się szkolny etap powiatowego konkursu języka angielskiego "SHAMROCK", do drugiego etapu zakwalifikowały się: K. Oczkowska 3B, K. Cebula 3C, A. Kowalczyk 3C, J. Hyla 3D, N. Bruzda 3D, i K. Madej 3A.

 
Akcja ZIMA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 lutego 2015 08:02

Poniżej znajduje się informacja na temat zajęć organizowanych w naszej szkole w OPP w ramach akcji "ZIMA 2015":

Więcej…
 
STUDNIÓWKA 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 lutego 2015 21:13

7 lutego 2015 r. odbył się bal studniówkowy uczniów klas trzecich naszej szkoły.

Zdjęcia można oglądnąć w Galerii zdjęć.

 
Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 21 stycznia 2015 20:56

13 grudnia 2014 r. w Wadowicach odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej dla uczniów klas III LO.

Konkurs organizowany jest przez zakład Dydaktyki Chemii UJ w Krakowie.

Naszą szkołę reprezentowało sześć osób z klasy III C.

Do zawodów finałowych zakwalifikowali się:

  1. Nikola Mielniczek    - klasa III C
  2. Dominik Targosz       - klasa III C

Finał odbędzie się 21 marca 2015 roku w Instytucie Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Nagrodą dla uczniów klas maturalnych, którzy w finale otrzymają tytuł laureata, są indeksy na stacjonarne studia pierwszego stopnia – chemia i ochrona środowiska, prowadzone przez Wydział Chemii UJ w danym roku akademickim.

Opiekun uczniów: mgr Stanisław Szaleniec

 
Olimpiada Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 stycznia 2015 19:43

Uczeń klasy 3c Dominik Wicher zakwalifikował się do Okręgowego Etapu Olimpiady Języka Niemieckiego w Krakowie. Dzień studniówki, tj. 7 lutego będzie dla niego pełen wrażeń, wtedy bowiem odbędą się zmagania konkursowe. Po napisaniu testu gramatycznego czeka go jeszcze część ustna z zakresu historii kultury i literatury Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 
23 finał WOŚP razem z uczniami naszej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 stycznia 2015 20:16

Dnia 11 stycznia 2015r odbył się 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Wadowicach klub sportowy MKS SKAWA Wadowice zorganizował z tej okazji bieg, z którego dochód został w całości przekazany na działalność WOŚP. Sponsorzy z Wadowic (Carmax, Allchemik, Allprints) przekazali 1zł

za każdy przebiegnięty kilometr od osoby.
Warto zaznaczyć, że w tą akcje zaangażowali się także uczniowie naszego liceum: Kinga Króliczek IIIE, Jakub Jędrzejowski IIIF, Kamil Sienkiewicz IIIF,

Łukasz Dąbrowski IE. Uczniom towarzyszył nauczyciel wychowania fizycznego mgr Bartłomiej Jończyk.

Po meczu rozegrano mecz charytatywny MKS Skawa Wadowice – Piłkarska Reszta Świata. W meczu, gościnnie w drużynie Skawy Wadowice zagrali uczniowie klasy sportowej Jakub Jędrzejowski oraz Kamil Sienkiewicz. Wszystkim uczniom angażującym się w tego typu akcje gratulujemy wspaniałej postawy!

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 20:27
 
Konkurs kolęd i wigilie klasowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 stycznia 2015 18:13

 

Jak co roku, w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się konkurs kolęd dla klas pierwszych i drugich oraz wigilie klasowe. Jest to dzień szczególny w naszej szkole- uroczysty, odświętny, pełen życzeń i wzajemnej życzliwości.

Wszystkie klasy przygotowały kolędy, wiele z nich z akompaniamentem. Jury musiało jednak wybrać te, które miały być wyróżnione. I tak:

 

I miejsce - klasa IIc,
II miejsce - klasa IIb,
III miejsce - klasa Ic,
IV miejsce- klasa Ia.

Gratulujemy! Zdjęcia można oglądnąć w Galerii.

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 20:36
 
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 stycznia 2015 19:59

W piątek 19 grudnia przedstawiciele SKC złożyli świąteczne życzenia podopiecznym w  Domu Wczasowo – Rehabilitacyjnym w Zebrzydowicach oraz podopiecznym z konwentu OO. Bonifratrów. Do życzeń dołączone były drobne gwiazdkowe upominki.

 
Przedświąteczna Zbiórka Żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 stycznia 2015 20:07

12 – 13 grudnia 2014r. zaangażowaliśmy się w Przedświąteczną Ogólnopolską Zbiórkę Żywności. Zbieraliśmy żywność w sklepach na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej i Brodów, która zostanie przekazana potrzebującym. Dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy i sympatyków zebrano ponad 2 700 kg żywności. Z naszej szkoły zaangażowanych w tę akcję było dokładnie stu uczniów, przy czym niektórzy mieli po dwa bądź trzy dyżury. Czynione w różnoraki sposób dobro uszlachetnia, przynosi radość i nadaje sens naszemu życiu.

Pomagaliśmy także przy rozładunku żywności, która została przekazana z Krakowskiego Centrum Caritasu w ramach programu pomocowego dla mieszkańców Kalwarii i okolic korzystających ze wsparcia Parafialnego Koła Caritas w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 20:33
 
Wręczyliśmy SZLACHETNĄ PACZKĘ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 stycznia 2015 17:29

 

 

 

 

 

 

 

Nasza szkoła wzięła udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. Uczennice z klasy II b: Kinga Miarka, Martyna Glanowska, Aleksandra Michalik i Paulina Burdek zaproponowały zorganizowanie paczki w szkole i podjęły się koordynacji tego zadania przy pomocy mgr Marii Nowak i mgr Agnieszki Książek. Akcja zyskała aprobatę Dyrekcji szkoły, a po jej zakończeniu uczennice otrzymały pochwałę Dyrektora na forum szkoły.

Zebraliśmy produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, odzież, obuwie i inne potrzebne rzeczy oraz pieniądze dla potrzebującej rodziny. W sumie zostało przygotowanych 18 pudełek! Przewieźliśmy je do punktu zbiórki paczek, a wolontariusz- opiekun rodziny - zawiózł je na miejsce.

Rodzina, której pomogliśmy, poprzez wolontariusza, przekazała nam takie słowa: "Chcielibyśmy wam serdecznie podziękować. To, co nam się dzisiaj przydarzyło bardzo nas zaskoczyło i dało dużo szczęścia. Mimo iż się nie znamy, zawsze będziecie bliscy naszej rodzinie."

Chcielibyśmy więc i my podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w swoich klasach i indywidualnie w przygotowanie tej paczki: Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom.

Jak widać W KAŻDYM Z NAS TKWI MOC CZYNIENIA DOBRA.  Dziękujemy!

Poprawiony: wtorek, 06 stycznia 2015 18:33
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 18
Copyright © 2015 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości