Witaj na stronie Liceum
Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 21 stycznia 2015 20:56

13 grudnia 2014 r. w Wadowicach odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej dla uczniów klas III LO.

Konkurs organizowany jest przez zakład Dydaktyki Chemii UJ w Krakowie.

Naszą szkołę reprezentowało sześć osób z klasy III C.

Do zawodów finałowych zakwalifikowali się:

  1. Nikola Mielniczek    - klasa III C
  2. Dominik Targosz       - klasa III C

Finał odbędzie się 21 marca 2015 roku w Instytucie Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Nagrodą dla uczniów klas maturalnych, którzy w finale otrzymają tytuł laureata, są indeksy na stacjonarne studia pierwszego stopnia – chemia i ochrona środowiska, prowadzone przez Wydział Chemii UJ w danym roku akademickim.

Opiekun uczniów: mgr Stanisław Szaleniec

 
Olimpiada Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 stycznia 2015 19:43

Uczeń klasy 3c Dominik Wicher zakwalifikował się do Okręgowego Etapu Olimpiady Języka Niemieckiego w Krakowie. Dzień studniówki, tj. 7 lutego będzie dla niego pełen wrażeń, wtedy bowiem odbędą się zmagania konkursowe. Po napisaniu testu gramatycznego czeka go jeszcze część ustna z zakresu historii kultury i literatury Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 
23 finał WOŚP razem z uczniami naszej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 stycznia 2015 20:16

Dnia 11 stycznia 2015r odbył się 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Wadowicach klub sportowy MKS SKAWA Wadowice zorganizował z tej okazji bieg, z którego dochód został w całości przekazany na działalność WOŚP. Sponsorzy z Wadowic (Carmax, Allchemik, Allprints) przekazali 1zł

za każdy przebiegnięty kilometr od osoby.
Warto zaznaczyć, że w tą akcje zaangażowali się także uczniowie naszego liceum: Kinga Króliczek IIIE, Jakub Jędrzejowski IIIF, Kamil Sienkiewicz IIIF,

Łukasz Dąbrowski IE. Uczniom towarzyszył nauczyciel wychowania fizycznego mgr Bartłomiej Jończyk.

Po meczu rozegrano mecz charytatywny MKS Skawa Wadowice – Piłkarska Reszta Świata. W meczu, gościnnie w drużynie Skawy Wadowice zagrali uczniowie klasy sportowej Jakub Jędrzejowski oraz Kamil Sienkiewicz. Wszystkim uczniom angażującym się w tego typu akcje gratulujemy wspaniałej postawy!

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 20:27
 
Konkurs kolęd i wigilie klasowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 stycznia 2015 18:13

 

Jak co roku, w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się konkurs kolęd dla klas pierwszych i drugich oraz wigilie klasowe. Jest to dzień szczególny w naszej szkole- uroczysty, odświętny, pełen życzeń i wzajemnej życzliwości.

Wszystkie klasy przygotowały kolędy, wiele z nich z akompaniamentem. Jury musiało jednak wybrać te, które miały być wyróżnione. I tak:

 

I miejsce - klasa IIc,
II miejsce - klasa IIb,
III miejsce - klasa Ic,
IV miejsce- klasa Ia.

Gratulujemy! Zdjęcia można oglądnąć w Galerii.

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 20:36
 
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 stycznia 2015 19:59

W piątek 19 grudnia przedstawiciele SKC złożyli świąteczne życzenia podopiecznym w  Domu Wczasowo – Rehabilitacyjnym w Zebrzydowicach oraz podopiecznym z konwentu OO. Bonifratrów. Do życzeń dołączone były drobne gwiazdkowe upominki.

 
Przedświąteczna Zbiórka Żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
niedziela, 11 stycznia 2015 20:07

12 – 13 grudnia 2014r. zaangażowaliśmy się w Przedświąteczną Ogólnopolską Zbiórkę Żywności. Zbieraliśmy żywność w sklepach na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej i Brodów, która zostanie przekazana potrzebującym. Dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy i sympatyków zebrano ponad 2 700 kg żywności. Z naszej szkoły zaangażowanych w tę akcję było dokładnie stu uczniów, przy czym niektórzy mieli po dwa bądź trzy dyżury. Czynione w różnoraki sposób dobro uszlachetnia, przynosi radość i nadaje sens naszemu życiu.

Pomagaliśmy także przy rozładunku żywności, która została przekazana z Krakowskiego Centrum Caritasu w ramach programu pomocowego dla mieszkańców Kalwarii i okolic korzystających ze wsparcia Parafialnego Koła Caritas w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 20:33
 
Wręczyliśmy SZLACHETNĄ PACZKĘ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 stycznia 2015 17:29

 

 

 

 

 

 

 

Nasza szkoła wzięła udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. Uczennice z klasy II b: Kinga Miarka, Martyna Glanowska, Aleksandra Michalik i Paulina Burdek zaproponowały zorganizowanie paczki w szkole i podjęły się koordynacji tego zadania przy pomocy mgr Marii Nowak i mgr Agnieszki Książek. Akcja zyskała aprobatę Dyrekcji szkoły, a po jej zakończeniu uczennice otrzymały pochwałę Dyrektora na forum szkoły.

Zebraliśmy produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, odzież, obuwie i inne potrzebne rzeczy oraz pieniądze dla potrzebującej rodziny. W sumie zostało przygotowanych 18 pudełek! Przewieźliśmy je do punktu zbiórki paczek, a wolontariusz- opiekun rodziny - zawiózł je na miejsce.

Rodzina, której pomogliśmy, poprzez wolontariusza, przekazała nam takie słowa: "Chcielibyśmy wam serdecznie podziękować. To, co nam się dzisiaj przydarzyło bardzo nas zaskoczyło i dało dużo szczęścia. Mimo iż się nie znamy, zawsze będziecie bliscy naszej rodzinie."

Chcielibyśmy więc i my podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w swoich klasach i indywidualnie w przygotowanie tej paczki: Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom.

Jak widać W KAŻDYM Z NAS TKWI MOC CZYNIENIA DOBRA.  Dziękujemy!

Poprawiony: wtorek, 06 stycznia 2015 18:33
 
TALENTY 2014 rozdane! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 stycznia 2015 16:43

niedzielne popołudnie 14 grudnia 2014 r. w Wadowickim Centrum Kultury zostali ogłoszeni laureaci i wręczono statuetki „Talent 2014” XIV Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „Talenty 2014”. Festiwal jest prezentacją indywidualnych talentów artystycznych w kategoriach: wokal, muzyka, taniec, teatr, recytacja, plastyka, literatura i fotografia.

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali:

W kategorii taniec:
Eliza Bucka Ie
Sylwia Suder IIf

W kategorii wokal:
Zuzanna Słonina
Urszula Litewka IIf
Anna Piętoń Ib
Tomasz Koczur  IIa

W kategorii zdjęcia:
Anna Leśniak   Ia
Monika Chachulska Ic

W kategorii malarstwo:
Julianna Mastek Ib.

 

Statuetki i tytuł  „Talent 2014” otrzymały dwie uczennice naszej szkoły:

W kategorii WOKAL - Anna Piętoń kl. I b  (instruktor mgr B. Ciapa)

W kategorii TANIEC -   Eliza Bucka z kl. I e  (instruktor mgr M. Estal)

Jednocześnie jury zakwalifikowało obie uczennice do eliminacji wojewódzkich XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2015”, które odbędą się w maju 2015 r. w Dobczycach..

Eliminacje szkolne przeprowadziły mgr E. Karelus i mgr M. Jamróz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


 

 


Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 20:15
 
Mistrzynie ortografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez jokkas   
wtorek, 16 grudnia 2014 10:15

28 listopada w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego "Andrzejki z ortografią". W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice naszej szkoły.

Tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Kinga Gałuszka z klasy II b, drugie miejsce zajęła Martyna Michalik z klasy II c, a trzecie Aleksandra Michalik z klasy II b.

Gratulujemy!

 
Spotkanie z misjonarzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 grudnia 2014 20:00

W środę 19 listopada 2014 r. przybył do naszej szkoły misjonarz ze Zgromadzenia Słowa Bożego SVD – O. Stefan Kukuła, który ponad 35 lat życia pracował na misjach w kilku krajach Ameryki Południowej oraz 2 lata w Rosji. Opowiedział młodzieży o swoim powołaniu misyjnym i pokazał prezentację ze swej misyjnej działalności. Wskazał na potrzebę działalności misyjnej także w krajach Europy, gdzie „z powodu mody i wygody usuwa się wartości chrześcijańskie”. Na koniec przekazał młodzieży gazetki o tematyce misyjnej.

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 20:24
 
SZLACHETNA PACZKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 grudnia 2014 21:16

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szlachetna paczka". Zbieramy pieniądze, produkty żywnościowe, artykuły szkolne, chemii gospodarczej oraz nową lub niezniszczoną odzież i obuwie. Wymiary tych ostatnich podane są na plakatach w szkole. Jeśli chcesz, możesz i Ty pomóc rodzinie- potrzebne rzeczy zbieramy do czwartku 11 grudnia.

Osoby, do których można zgłosić swą pomoc: Kinga Miarka i Martyna Glanowska z IIb, mgr Maria Nowak, mgr Agnieszka Książek.

Poprawiony: poniedziałek, 08 grudnia 2014 21:31
 
Żandarmeria wojskowa z programem profilaktycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 grudnia 2014 20:56

 

W dniu 3 grudnia 2014 Inspektorzy Sekcji Profilaktyki Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie - chor. Andrzej Łakomy i st.chor. Robert Wydra przeprowadzili zajęcia z uczniami na temat: ,,Narkotyki, dopalacze i inne substancje zabronione". Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym się charakteryzują, jak wyglądają, jaki wpływ mają na organizm różne narkotyki, dopalacze czy alkohol. Prowadzący zwrócili również uwagę na  konsekwencje wynikające z posiadania tych substancji i zachowania się pod ich wpływem. Na zakończenie zajęć , dzięki specjalnym okularom, uczniowie mogli się sami przekonać jak postrzega otoczenie osoba po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie jak alkohol..
Celem zajęć było motywowanie uczniów do zdrowego stylu życia i wystrzegania się substancji psychoaktywnych.
Żandarmerię zaprosiła i spotkanie przygotowała mgr Agnieszka Książek.i

 

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2015 20:31
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 17
Copyright © 2015 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości