Witaj na stronie Liceum
Wymiana zagraniczna młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 lipca 2015 20:20

Szukamy rodzin uczniów klas pierwszych, którzy byliby chętni włączyć się w wymianę młodzieży i mogliby gościć u siebie ucznia/uczennicę z Niemiec.

Młodzież będzie przebywać w Polsce w terminie 12-19 września 2015.

Szczegóły pod nr tel. 507728782 - koordynator wymiany mgr Gabriela Kosowska

 
Obóz sportowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 lipca 2015 06:22

W dniach 15-17 czerwca uczniowie drugiej klasy sportowej wzięli udział w obozie sportowym. Uczniowie w trakcie obozu realizowali zajęcia praktyczne z m.in. lekkiej atletyki, gimnastyki, zespołowych gier sportowych, wspinaczki. Nie zabrakło także ćwiczeń kształtujących koordynacyjne oraz kondycyjne zdolności motoryczne. Zajęcia praktyczne przeplatane były z wykładami teoretycznymi, na których uczniowie uzyskiwali informacje z zakresu podstaw fizjologii wysiłku fizycznego i teorii sportu. Lekcje teoretyczne uzupełnione były filmami dokumentalnymi o tematyce sportowej. Podsumowaniem części teoretycznej był test, który uczniowie pisali w ostatnim dniu obozu.

Uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego pragną złożyć serdeczne podziękowania firmie DOMENO za wsparcie finansowe, które umożliwiło realizacje zorganizowania zgrupowania dla klasy sportowej.

Zdjęcia można zobaczyć w Galerii

Poprawiony: środa, 15 lipca 2015 06:50
 
Wyjazd do Hameln- czerwiec 2015 rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 lipca 2015 20:29

Wyjazd do Hameln w ramach wymiany zagranicznej.

W sobotę 14 czerwca 2015 wyruszyliśmy autobusem kursowym do Hameln pod opieką pani Gabrieli Kosowskiej i pani Barbary Stanuch. Podróż była bardzo długa, ale humory nam dopisywały. Byliśmy ciekawi jacy będą uczniowie niemieccy, których poznaliśmy przez kontakt mailowy. O szóstej rano w niedzielę byliśmy w Hannowerze, skąd pociągiem udaliśmy się do Hameln. Tam czekały na nas rodziny goszczące. Był to trudny moment, kiedy każdy z nas poszedł z inną rodziną w nieznane. Cały dzień był przeznaczony na wzajemne poznanie się, odpoczynek i sen, pójście do kościoła. Każda rodzina starała się uprzyjemnić nam te pierwsze chwile w obcym środowisku proponując spacery, zwiedzanie , czy aktywne spędzanie czasu.

W poniedziałek cała grupa polsko-niemiecka pojechała pociągiem do Vlotho do ośrodka polsko-niemieckiej wspólpracy, gdzie zostaliśmy zakwaterowani, dostaliśmy pyszne posiłki i gdzie odbyły się warsztaty, na których wspólnie pracowaliśmy nad projektem dotyczącym podobieństw i różnic między naszymi narodami, naszej przeszłosci i przyszłości. Wieczorem odbyła się wycieczka do ruin zamku.

Na drugi dzień po przedstawieniu wyników naszej pracy i wspaniałym obiedzie wrócilismy do Hameln, gdzie znowu zajęły się nami rodziny goszczące.

W środę spotkaliśmy się z dyrekcją szkoły Vikilu, której uczniowie nas gościli. Mielismy możliwość uczestniczenia w dwóch lekcjach z naszymi niemieckimi kolegami,  a następnie poszliśmy zwiedzać Hameln, po którym w ciekawy sposób oprowadzał nas przewodnik- były uczeń Vikilu w tradycyjnym stroju Szczurołapa – legendarnej postaci związanej z historią miasta. O godz 11 zostaliśmy uroczyście przyjęci przez burmistrza miasta. Do szkoły wrócilismy na obiad, po którym wyruszyliśmy na ok. 25 kilometrową wycieczkę rowerową i pięknymi ścieżkami rowerowymi dotarliśmy do miejscowosci Fishbeck, gdzie czekały na nas : domowej roboty ciasto i chłodne napoje. Wieczór spędziliśmy w rodzinach.

W czwartek uczestniczylismy w lekcjach w szkole,które mogliśmy porównać z tymi w naszej szkole, a po obiedzie pojechaliśmy do klubu kajakowego, gdzie próbowalismy swoich sił pływając w wieloosobowych kajakach po Wezerze pod czujnym okiem instruktorów. Wieczorem odbył się wspólny grill w pięknym miejscu. Niemieccy rodzice wspaniale przygotowali wszystko, było mnóstwo sałatek, grillowane mięso , kiełbaski i deser. Chociaż było zimno atmosfera była gorąca i nie padał zapowiadany deszcz.

W piątek wyruszyliśmy do Hannoweru, gdzie zwiedzaliśmy budynek nowego ratusza, poznaliśmy historię miasta i jego ciekawe miejsce : stadion HDI – Arena, gdzie gra miejscowa drużyna. Stadion wywarł na niektórych ogromne wrażenie.

W sobotę czas spędziliśmy z rodzinami, na zakupach i w ciekawych miejscach. Potem trzeba było się spakować i pożegnać. I znowu długa podróż autobusem, w czasie której snuliśmy plany przyjęcia naszych kolegów i koleżanek z Niemiec w Polsce, które będzie już we wrześniu.

Mgr B. Stanuch

 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 czerwca 2015 07:19

Zamieszczamy wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015.

zobacz tutaj.

Poprawiony: niedziela, 12 lipca 2015 20:15
 
Jubileusz 70-lecia LO, program uroczystości: PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 czerwca 2015 07:34

PROGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZOWYCH

26 września 2015 r. (sobota)

1300 uroczysta  msza św. w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

1500 część oficjalna w hali sportowej ZSiPO im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej

1700 zwiedzanie szkoły przez gości i absolwentów

1800 spotkanie nauczycieli, emerytowanych pracowników szkoły z absolwentami w klasach

1900 spotkanie uczestników zjazdu przy muzyce w szkolnej hali sportowej

Poprawiony: wtorek, 30 czerwca 2015 20:32
 
Egzaminy poprawkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 czerwca 2015 00:00

24 sierpnia 2015 r. (poniedziałek)- język polski, matematyka

godz. 800-900 - część pisemna

od 930- część ustna

 

25 sierpnia 2015 r. (wtorek) -  fizyka, geografia

godz. 800-900 - część pisemna

od 930- część ustna

 

26 sierpnia 2015 r. (środa) - historia, j. angielski, matematyka

godz. 800-900 - część pisemna

od 930- część ustna

Poprawiony: poniedziałek, 29 czerwca 2015 05:25
 
Z serdeczną wizytą w Domu Opieki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 czerwca 2015 19:48

 

23 czerwca 2015r. młodzież z SKC oraz sympatycy koła 
odwiedzili mieszkańców Domu Opieki w Zebrzydowicach i przedstawili im „Baśń o uczciwości”. Jak mówi jedna z osób: "Ubogaciliśmy się wzajemnie tym spotkaniem. Cieszyliśmy się  radością,  jaką sprawiliśmy starszym, chorym ludziom, którzy potrzebują serdeczności i wrażliwości".

Poprawiony: czwartek, 02 lipca 2015 17:09
 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 czerwca 2015 14:42

26 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego:

8.00  - Msza św. w kościele parafialnym

9.00 - gala zakończenia roku szkolnego na hali gimnastycznej ZSiPO, potem w klasach.

 
OGÓLNOPOLSKI GŁOS PROFILAKTYKI I TURNIEJ SZKÓŁ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 20 czerwca 2015 20:19

W dniu 9 czerwca 2015 na terenie naszej szkoły odbył się XIII powiatowy turniej szkół ponadgimnazjalnych połączony z ogólnopolską kampanią Komendy Głównej Policji ,,Profilaktyka a TY". Podczas turnieju uczniowie zmagali się w licznych konkurencjach sportowych oraz wiedzy z różnych przedmiotów. Turniej rozpoczął się od odczytania odezwy Zrywu wolnych serc, która promuje życie wolne od uzależnień. Ta akcja ma na celu zjednoczyć cały kraj, w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.
Tezy ogólnopolskiego głosu profilaktyki, które uczniowie przygotowali na specjalnych kartonach towarzyszyły wszystkim podczas całego turnieju zachęcając do zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień i przemocy.
Turniej zakończył się zwycięstwem ZS im.prof. T. Kotarbińskiego w Andrychowie, II miejsce zajęło LO im M. Wadowity z Wadowic, a III LO im. M. Skłodowskiej - Curie w Andrychowie. 
Premiera sztuki "Jak wam się podoba" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Nowak   
poniedziałek, 15 czerwca 2015 20:26

11 czerwca 2015 roku miała miejsce kolejna premiera Szkolnego Koła Teatralnego "Carpe diem"

Tym razem mieliśmy przyjemność oglądać sztukę Williama Szekspira pt. "Jak wam się podoba". Na spektakl przybyło wielu zaproszonych gości, których przywitał pan Dyrektor i reżyser Elżbieta Karelus.

Przedstawienie miało piękną oprawę scenograficzną, świetne stroje oraz oczywiście aktorzy wykazali się wspaniałymi umiejętnościami, które przecież przez cały rok ćwiczyli pod czujnym okiem pani reżyser.

Więcej przeczytać można w zakładce - Teatr szkolny Carpe diem.

Poprawiony: wtorek, 30 czerwca 2015 20:18
 
I miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY BIBLIJNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 czerwca 2015 20:38

1 i 2 czerwca 2015r. odbywał się w Niepokalanowie k. Warszawy  

finał 19. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, w którym brali udział dwaj uczniowie naszej szkoły: Daniel Maślanka z kl. II D i Andrzej Grabiec z kl. II B, laureaci finału diecezjalnego. Finalistami byli uczniowie wyłonieni spośród 30000 uczestników biorących udział we wcześniejszych etapach. Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej. Do ścisłego finału – części ustnej zakwalifikowało się siedmioro uczestników, którzy musieli zmagać się ze specjalnie przygotowanymi na ten etap pytaniami dotyczącymi tegorocznego zakresu – Księgi Jonasza, Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich.

Nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Andrzej Grabiec zajął I miejsce w Polsce,

a Daniel Maślanka uzyskał 95,3 % w części pisemnej tracąc tylko pół punktu, aby wejść do grona siedmiu najlepszych, którzy wzięli udział w części ustnej ścisłego finału..

Laureaci (w tym uczeń naszej szkoły Andrzej) otrzymali indeksy na 14 kierunków studiów, takich jak: teologia, historia, filozofia, ale także dziennikarstwo i komunikacja społeczna, socjologia czy politologia, których fundatorami jest 11 renomowanych uczelni wyższych, w tym Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Białostocki, Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Nagrodą  za I miejsce dla Andrzeja jest również pielgrzymka do Ziemi Świętej.

Gratulujemy Andrzejowi i Danielowi, a także ich opiekunom ks. Tomaszowi i s. Leonice Dąbek.

Przy okazji wyjazdu na konkurs nasi uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mieli okazję doświadczyć lekcji patriotyzmu.

Poprawiony: wtorek, 16 czerwca 2015 20:55
 
Dni Papieskie w Kalwarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 07 czerwca 2015 20:26

30 maja 2015r. uroczystą galą finałową zakończyły się tegoroczne Dni Papieskie, w których na różny sposób zaprezentowali się nasi uczniowie.

A oto wyniki:

Magdalena Madoń z kl. II B  - I miejsce w przeglądzie muzyki instrumentalnej

Jagoda Kurpiel z kl. I E   -  II miejsce w przeglądzie muzyki instrumentalnej

Anna Piętoń z kl. I B -  I miejsce w poezji recytowanej

Martyna Michalik z kl. II C - I miejsce w kategorii autorskich prac literackich

Paulina Stawowy z kl. II B - II  miejsce w kategorii autorskich prac literackich

Klaudia Turek z kl. II C - III miejsce w kategorii autorskich prac literackich

Kinga Gałuszka z kl. II B - wyróżnienie w kategorii autorskich prac literackich

Paweł Fraś z kl. I A - I miejsce w tenisie stołowym

Grupa uczniów z kl. I E - II miejsce w rajdzie papieskim

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 22
Copyright © 2015 Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

Sondy

Wybierz klasę dla siebie:
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości